• Konzervák

    Zdar, chci se zeptat zda-li je možné sehnat v karbonové verzi Epica a to do 35 000Kč. Představoval bych si nejlépe rok 2015. Jen se chci zde zeptat jestli to má vůbec cenu se po něčem takovém koukat a nebo radši hledat něco jiného. Jsem student, který si pilně vydělává každou kačku na brigádě, aby si splnil takový jeho velký sen :D Za každou radu budu moc rád. :)

    0 0
    • Alojs01  

      Prohledavej inzeraty, kdyz najdes, tak se sehnat da, kdyz ne, tak neda… to ti nikdo nerekne.

      Leda ze bys toto myslel jako inzerat…:-)))

      Pak je taky otazka dalsiho servisu, kdyz koupis levne… aby to nebyla „vyhodna“ koupe.

      Model 2015 mel rafky co praskaly a na prd loziska v zadni nabe…

      0 0
    • rdx  

      Ja mam Elite 2015 (viz profil). Nevim jestli se lisil nejak zasadne, ale rekl bych, ze jen komponentama. Ty stejne uz za tech 5 let budou komplet vymeny, pokud to nebyla jen lestenka na cyklostezku :)

      Ja mam puvodni uz jen brzdy, ale vsechno to byl upgrade.

      Kolo ma nalitano celkem dost, vcetne zavodu. Puvodni kola jeste stale pouzivam na zimu misto karbonů. Zadny jiny problem s kolem nebyl (bez reklamace). Jednou rocne repase tlumicu / brainu.

      35K za funkcni kus mi prijde dobra cena. Samozrejme zalezi na stavu, historii apod … Dobrou sluzbu jeste urcite udela :)

      0 0
      • Konzervák  

        Na váš profil jsem koukal, prostě pěkné kolo. Doufám, že se mi to povede ho někde najít za dobrou cenu. :)

        0 0
    • ToMášMarný  

      To máš jako s ojetým autem. Pokud koupíš levnou ojetinu, rovnou počítej s drahým prvním servisem. Epic je provozně docela náročný kolo na péči i na kačky. “Výhodná” koupě ti snadno může nechat akorát tak oči pro pláč.

      0 0
      • Konzervák  

        Jojo, tak s tím tak nějak počítám, že budu ještě muset něco investovat. Ale, co jsem koukal, tak repase tlumičů nebývá až takový problém, takže bych to klidně mohl zvládnout sám a nebo s pomocí kamaráda, který už dělal několikrát repas brainu atd..

        0 0
        • Polka  

          Zrovna ve strědu jsem se doslechl, že servis/repase tlumiče Specialized/Fox Brain podražil z 2,5 na 4 tis. nevím zda jen u Svorady nebo plošně ve Spešlu.

          Jinak za těch 35 tis. seženeš max. nějakej starší model s karbonovým trojúhelníkem a alu zadní stavbou. Počítej spíš s 50 tis. aby to za něco stálo, ale spíš bych se Epicovi vyhnul :-)

          0 0
          • morso  

            myslím, že je to individuální, já jsem po sezóně dával epica do servisu a komplet za velký servis vč. tlumiče, vidle, doladění výpletů, kontrola čepů, atd. jsem platil 3,3 tis., což mi nepřijde tak moc.

            0 0
          • tomxxx  

            Já platil v březnu za tlumič 2,5,ale za novej, tak jestli nepodrazili Foxe, když už je to starej model.

            0 0
            • novas752  

              Cena servisu by měla být nezávisle na modelu, prostě 2800Kč včetně dopravy do a z Holandska atd. Těch 1200Kč navíc leda že by to byl servis konkrétního tlumiče a uvnitř měnili ještě něco, co se obvykle nemění.

              0 0
              • tomxxx  

                To asi těžko, objednáš si repas v Holandsku a ještě než jim dojde ten konkrétní tlumič, tak posílají jinej zrepasovanej, tím pádem asi těžko zohlední výměnu něčeho nestandardního.

                0 0
                • novas752  

                  No ano, proto píšu „v případě servisu konkrétního kusu“. Jinak prostě repase jako taková stojí teď 2800 a šmitec.

                  0 0
              • Polka  

                Já mám Epica 2013 a uchází mi vzduch z tlumiče, to asi jinak než Holandskem nevyřeším co?

                0 0
                • tomxxx  

                  Vyřeší, můžou ti ztepasovat ten tvůj tady v ČR, ale nepojede to přes spešl, ale přes někoho kdo se repasi tlumičů zabývá.

                  0 0
                • novas752  

                  Můžeš to hodit do nějaké speciálky na odpružení. resp. zavolat tam jestli to uměj. ShockTherapy, KG Bike…

                  0 0
          • novas752  

            Servis tlumiče nedávno ze strany Specialized zdražoval z 2500 na 2800. Cokoliv nad už je záležitost Svorady.

            Epicovi bych se taky vyhnul obloukem.

            0 0
            • MilanT  

              Z vlastní zkušenosti:

              Mám mimo jiné Epica 2016 carbon (v profilu) a neměnil bych ho ani za nic.

              Nalítáno cca 15k km a stěžovat si nemůžu. Zatím jednou repas brainu v Holandsku a repas vidle v Čechách.Jednou mi popraskal zadní ráfek,koupě nového,také popraskal a pak reklamace.Vše v pohodě vyřešeno výměnou za ráfek jiné značky a jsem spokojen.

              Jednou za rok nový řetěz,dvakrát destičky,po loňském KPŽ ve Znojmě nějaká ta ložiska a jinak si nevzpomínám na žádné investice.

              No vlastně jsem upgradoval na Eagla GX,ale to není závada,to byla jen investice pro radost.

              No a několik závodů do roka si také střihnu :-)

              0 0
    • plysovykozisek  

      Karbonovej epic za 35k to pochybuju, zvlášť, když je takový zájem o kola.

      0 0
      • snas89  

        +1

        0 0
        • Konzervák  

          Jo, já se chystám vůbec po něčem koukat až někdy v září, až skončí prázdniny a snad i krize. A když skončí tak jedině dobře, lidé se budou chtít zbavit kol, které si koupili v karanténě, tak třeba bude i víc nabídek, ale to je jen moje myšlenka, že by to tak mohlo být, tak snad. Teď na cyklobazaru se nachází se slušným stavu Epic 2015 za 35tis. jen škoda, že je ve velikosti XL, jinak bych se zkusil s majitelem nějak domluvit.

          0 0
          • Tencovozikmin  

            Kdyby to byl takovy kauf tak je davno pryc a nelezi na bazaru pul roku. Kup si za 35 HT a nebudes litovat. Co se muze ****** posere se a ty na to nebudes mit. Na celoperu je toho hafo co se jebe.

            0 0
            • Konzervák  

              Asi máš pravdu.

              0 0
            • morso  

              na druhou stranu je to úplně jiné svezení…já jsem odolával fullu hodně dlouho, stále jsem si říkal, že HT „stačí“, ale už bych zpátky na HT nešel. Určitě má HT svoje, ale pokud člověk jezdí v terénu a baví ho to, tak s fullem hledá další a další terén a baví ho to ještě víc, otevře to další obzory :-). A to mám epica, což není xtra full do těžkého terénu :-).

              0 0
              • Tencovozikmin  

                Mám taky epica,ale reaguji na mlaďocha který si našetří 35 na bazarovku a pak zjistí co obnáší servis a co to stojí,tak at stím počítá. Bazarové celopéro bych bez doložení pravidelného servisu nekoupil a i kdyby ho doložil tak bych si jej nechal prohlédnout.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.