Superior 929 HT nebo Specialized Epic

50 nepřečtených
  • jirka222

    Ahoj, co byste koupili – prosím jen o názor, co prostě byste si koupili – kola jsou obě podobná, osazení ne úplně super, ale mně by stačilo určitě, u Supa mám lehce obavy o rám (jen proto, že jsem tu četl nějaké komenty o praskajících rámech), u Spešla zase nevím, jestli Sram bude aspoň tak OK, jako Shimano, ale snad ano…- oboje za cca 48kKč, oboje carbon, 2020.

    Je některé výrazně lepší?

    Díky moc.

    https://www.velo-centrum.cz/…ltarblk.html?…

    https://www.kola-online.cz/…9543/v111254?…

    0 0
    • skillzthatkillz  

      Čau. Reaguji pouze na ten rám od SUPA. Mám SUP XP905 (karbon) rok 2012. Najeto cca 35.000 km 188cm/88kg a úplně bez problému. Jezdím převážně les/ lesní turistické stezky. Nevím jestli ses díval např. tady https://www.bike-forum.cz/…ch-ramu.html , ale podle mně se to děje ve srovnatelném měřítku napříč výrobci.

      0 0
    • Výběr z produktů

      Lapierre Edge 3.7 W 27,5 dámské kolo, fialové Skladem 1 kus

      Výprodej Lapierre Edge 3.7 W 27,5 dámské kolo, fialové

      13 399 Kč -13% MOC 19 999 Kč

      BMC Fourstroke TWO 29 kolo, arctic silver/black Skladem > 2 ks

      Novinka BMC Fourstroke TWO 29 kolo, arctic silver/black

      152 999 Kč -10% MOC 169 999 Kč

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

      14 199 Kč -20% MOC 17 699 Kč

      GT Aggressor 29 Sport kolo, modré Skladem 2 ks

      Akce GT Aggressor 29 Sport kolo, modré

      od 11 699 Kč MOC 17 299 Kč

      Přejít do shopu (Kola)
    • Lukas1976  

      Sram je za mě výborný, ale ne řada SX na Spešlu, pokud Sram tak GX řadu.

      0 0
      • Chlebovnik  

        SX je pouze řadič, protože je na kole kombinace SRAM řazení + Shimano brzd a takhle je obojí na samostatné objímce. Zbytek pohonu je NX.

        0 0
    • Aussig  

      Vzal bych Epica, trochu (pro mě) lepší geo, 30,9 sedlovka, rám pod kilo, lepší brzdy, asi použitelnější záplety.

      Bral bych to ale jako investici do dobrého rámu. Vidlici a řazení se pokusil prodat dokavaď to má aspoň nějakou hodnotu. SX je opravdu bláto, to ti tady potvrdí asi každej. Jestli to kolo nebudeš nějak trápit a věci co sem napsal, ti nic neříkají bude asi Sup lepší volba (jestli musíš brát jedno z těch kol).

      0 0
    • adam1  

      Tak jestli jezdíš rekreačně tak které se ti víc líbí ?:)

      Ta judy má jenom 30mm nohy recon 32 mm

      Spešl v předu 32z s 11z vzadu to je pro rekreační holky:) si zjisti jaký tam vleze max.?

      U toho supa kdybys časem přešel na nový náboj/ořech/kola a dal tam 10–51 sh kazetu tak máš super rozsah .

      Ty supy nevypadají vůbec špatně ,mají trochu delší geo a s těmi 760mm říditky můžeš být celkem natažený ?

      Doporučuji vyzkoušet.

      Podle výbavy a následného Upgradu bych bral supa pokud sedne geo .

      Jinak ty nálepky specialized jdou koupit a přelepit toho supa:))

      0 0
      • Chlebovnik  

        Spešl v předu 32z s 11z vzadu to je pro rekreační holky:) si zjisti jaký tam vleze max.?

        Oficiální informace od Spešlu říkají max. 38. V této kategorii nadprůměr.

        Offsetový Garbaruk by se možná vešel i větší nebo i ovál.

        0 0
    • ZdeNECK1  

      spešl se bude líp prodávat až budeš kupovat celoperko, karbonem a lakem bude spešl jinde než sup :)

      0 0
      • adam1  

        A podle čeho to poznám že ten karbon a lak je lepší jak sup?flexa??:))

        0 0
        • ZdeNECK1  

          čekal bych že lak bude na oko lepší, carbon asi nepoznáš… dejme tomu, že spešl by mohl být z lepších vláken, možná tužší, lehčí, nebo taky ne, a bude toto splňovat až s-works – mají to dobře vymyšleny

          0 0
    • mantis  

      Spešl – „STŘED SRAM DUB, threaded BB“ >> shut up and take my money.

      SX se dá zahodit a dát tam něco lepšího..

      0 0
    • jirka222  

      Díky za všechny info. Je ten střed u toho Supa problém? Jestli jo, tak by to vypadalo na Spešla a časem výměnu komponent…

      0 0
      • Johny.Merida  

        Středu se neboj. Já u sveho Spešla vyměnil pressfit za adaptér Truvativ a v tom mám klasicky našroubované misky od Shimana a kliky XT a již třetí rok nemám absolutně problém.

        0 0
    • P09  

      Mě osobně skvěle sedl Specalized Epic HT. Takže já osobně bych koupil ten, jen kvůli rámu. Výbavou by mi ale vyhovoval až Epic HT Comp 2021 … ten je ale už za 75K (ukecáš tak na 65k myslím v poho). Na Epic HT 2020 mi vadí především Sram SX a brzdy mě taky nepřesvědčily … Ony se zajedou, ale rozdíl oproti novým, také nezajetým SLX obrovský. Na Epic HT 2020 jsem bezdil i očima a ono nic … Ale po zajetí to tak strašné asi nebude …

      Sup nemohu moc hodnotit. Ale už jen kvalita toho rámu Specialized, váha kolem 900g a doživotní záruka jsou pro mě argumenty, proč do něj jít v dlouhodobém měřítku a dovybavit …

      0 0
    • snas89  

      Za me epic. Budes mit solidni ram a dily casem vymenis.

      0 0
    • Mufi  

      Ja to fakt nechapu, jak si nekdo muze koupit bike za 50k s tim, ze si tam do budoucno povymenuje zapletena kola a kompletne razeni i brzdy. To snad neni pravda…

      0 0
      • novas752  

        Tak na kole za 50 asi těžko můžeš očekávat skvělý výplety který vyjdou aspoň na 25 samostatně…

        Rámový sady jsou drahý, často je lepší za podobbý peníze vzít nejlevnější model a nevyhovující osazení hned vyměnit.

        0 0
      • JachymP  

        Mě taky nevadí když záplety jsou sračky. Aspoň si můžu vybrat jaký chci. A v budoucnu je třeba hodím na další nový kolo. Hlavně ať zas neměněj osy ;)

        0 0
        • Mufi  

          Jakoze si ty sracky s naboji Formula das v budoucnu na nejake jine kolo, jo? Ty jsou dobre tak leda do srotu.

          0 0
          • JachymP  

            Ne, sračky uschovám pro případ poškození jednic a pak je vrátím na kolo až ho kdyžtak budu prodávat. Pořádný záplety už budu mít a můžu zas koupit kolo se sračka zápletama. Stejně se jiný neprodávaj když vynechám topmodely… Samozřejmě nevím jestli vydržej, ale i tak není od věci mít dvoje záplety, když hodně jezdíš.

            0 0
            • Mufi  

              Pokud mezitim neprijde SRAM s nejaky shitem typu Boost 148.5.

              A ty jako tak casto menis kola? Protoze ty vyplety samostatne jsou prodejne tak za 1500,– Kc maximalne, vic ti za takovy hnuj nikdo neda. A stejne tak nikdo nebude chtit SRAM SX.

              0 0
              • JachymP  

                No měním bych neřekl, v poslední době spíš hromadím ;) tak uvidím jestli se rozhoupu i k prodeji. S těma zápletama samozřejmě máš pravdu to není ideální, ale je to jako se vším, kvalitní věci jsou drahý. Dobrý to má třeba Orbea, některý komponenty si můžeš vybrat. Kdyby se takový model prodeje kol rozšířil, já bych byl taky rád.

                0 0
              • jonti  

                Kdyz je to nove tak se to proda, jen nemuzes cekat o moc vic nez polovinu ceny na eshopech.

                0 0
      • Vilém  

        Ty toho nechapes mnohem vic. Nelam si s tim hlavu, bude ti lip.

        0 0
    • Mufi  

      Jak mam jako chapat, ze osazeni neni uplne super, ale ze by ti urcite stacilo? Protoze prehazovacka je takovy shit ze nebude nikdy prehazovat dobre, a Formula naboje jsou shit jakbysmet, nejsou na to zadne nahradni dily, ani nikde pospane nastroje na rozebrani, kdyz se ti ten shit zacne kazit. Tak to mi vysvetli, jak by ti tohle stacilo, kdyz typek na MrX kole za 30k ho bude mit celkove mnohem lepsi kolo, nez ty, ikdyz nebude mit karbonovy ram.

      0 0
      • georgej  

        Když ono Tobě asi nemá cenu nic vysvětlovat- podle obsahu Tvých příspěvků tady na B-F.

        0 0
      • novas752  

        Jenže když to kolo kupuješ kvůli rámu, ne kvůli celkově mnohem lepšímu kolu. Když s tim počítáš tak proč ne. Když by na tom už nic měnit nechtěl tak je to samozřejmě nesmyslná koupě.

        0 0
        • jonti  

          Zas na druhou stranu dost lidí vozí i to, co je se tady popisuje jako strašná sračka, funguje jim to trochu hůř, ale nepoužitelné to není. Třeba záplety od Specialized jsou většinou těžítka, ale docela drží.

          0 0
          • Mufi  

            Ale porad tam maji ty Formula naboje.

            0 0
            • novas752  

              Přední nába v cajku, zadní je podobně poruchová asi jako levnější Shimana.

              Vrchol strojařiny to zrovna neni, ale zas tak velkej průšvih taky ne. Prostě obyčejný levný výplety jako jsou na skoro všech karbonových hardtailech s podobnou cenou.

              0 0
              • Mufi  

                No nevim, moje zadni Formula zacala za jizdy skripat a vrzat jak dvere od stodoly, povolovala se tam samovolne matice na ose, neco se tam i zkrivilo. Kdy jsem to googlil, tak je to common problem a musi se to nejak lepit nebo co. Po reklamacce, kterou mi vohnouti z prodejny delali 1 cely mesic, mi na tom kole stejne porad tancoval pri otaceni pastorek. A to byla podle tech vohnoutu ta oprava. Sam s tim nic doma neudelam, protoze na to nejsou zadne nahradni dily, ani nikde nejsou popsany potrebne nastroje. Tak k cemu ti na kole je takovy shit? To uz i levne Shimano je lepsi nez ten Formula zdorb, to ma alespon ND a predikovatelne chovani.

                0 0
                • novas752  

                  vzdyt rikam, stejne jako nejlevnejsi shimano naby a dalsi podobne

                  0 0
                • Johny.Merida  

                  Mám origo kola Roval z roku 2012, bezduše.. Spešl Stumpjumper HT karbon… Přední kolo bez sebemenšího problému, zadek přepleten na nábu Force (přebrandovaný Novatec) a pořád v pohodě

                  0 0
                  • Mufi  

                    Tak kdyz byl prepleten tak to asi neni moc v pohode ne. A co na to rikas, ze mas predni nabu jinou znacku nez zadni? Hlavne ze mas kolo za 50k, to je nejdulezitejsi.

                    0 0
                    • Johny.Merida  

                      :-), no já ho kupoval za 32 tis. před třemi lety, nájezd mám cca 5 tis ročně a přeplétal ho původní majitel kvůli váze, ráfky jsou původní, jen jsem chtěl říct, že ne každá základní kola jsou špatná a nejdůležitější je, že jsem spokojenej, nehrabu se v tom a nic neřeším, jezdim. Dokonce mám původní vidli Rebu, bez vaklu, škrábanců atd a maká taky bezchybně. Servis dělám sám každé 2 roky. Takže mám vlastně předražené kolo Specialized z roku 2012 :-)

                      0 0
                    • Tomas_82  

                      Co je špatnýho na tom mít každou nábu jinou? Naprosto dobrovolně jsem si to tak dal na nové kolo.

                      0 0
        • Mufi  

          Ok, one question – a vi to ten clovek, co jsi prave napsal? Vi, ze si to kupuje kvuli ramu?

          Protoze ja kdyz jsem se tady pred 2 roky ptal na Treka, tak mi nikdo nerekl, ze prehazka i naboje jsou utter crap, a ze takova kola si clovek kupuje kvuli ramu a ocekava se, ze zbytek si vymeni.

          Kdyby mi to totiz nekdo napsal, tak jsem si nebyval byl koupil Treka, ale RBecko nebo Duratec.

          Trek me stal 34000,– „ve sleve“, a musel jsem do toho jeste dalsich 20k vrazit!!! Tvl kolo za 54k, to se radeji ani nikdo nesmi dozvedet!

          To uz je vyhodnejsi si koupit od Treka jen ten ram, ted stoji 20k pred 2 lety stal 17k, a zbytek si tam doskladat sam!

          0 0
          • Georrge  

            Jojo, zlate hlinikove ramy… to se jebalo na znacku ramu, koupil jsi s vhodnou geo a barvou a vic ses soustredil na komponenty :) priplacet si za spesl ci jinou lepsi znacku jen kvuli ramu a mit tam shitove komponenty, no na to bych se asi vysral a zase sel do hliny :)

            0 0
          • Aussig  
            1. To by mě zajímalo kde stojí 20k, Novej rám Procaliber má MOC snad nad 60K? Starší generace se vyprodává za cca 30k a to ještě těžší varianta s brzdou venkem.
            2. Karbon kola okolo 40k prostě mají vždy slabší osazení, čest výjimkám.
            0 0
          • aquilas  

            Teda tak jestli mi seženeš Procalibera za 20, 2021 ročník, tak si ho hned vezmu. Ukaž. Díky

            0 0
    • Mufi  

      Hele, Jirko, vis o tom ze si ty 2 kola kupujes jen kvuli ramu, vidlici, riditkum a sedlove trubce? Ze zbytek budes vyhazovat do popelnice?

      0 0
    • hovado_cz  

      Řešil jsem skoro to samý měl jsem ve výběru supa xp979 a epica ht comp vybral jsem spešla:

      • sup v modelový řadě 2020 nemá v předu boost (ne že bych to poznal ale až budu řešit novej výplet schánět kombinaci boost/neboost bude voser)
      • geoška epicu mi seděla líp než u supa
      • při případnym prodeji za pár let na tom bude spešl líp
      • spešl se chlubí celoživotní zárukou na rám
      0 0
      • JachymP  

        K té celoživotní záruce, aby nedošlo k mýlce: vztahuje se jen na prvního majitele (doporučuju do servisky nevyplňovat jméno) a je to max. na 5 let. Taky jsem letos kupoval spešla ;)

        0 0
        • hovado_cz  

          k tej záruce, myslím že jakákoliv výrobní vada rámu se za 5 let projeví čili je to taková spíš větší jistota. Za další když ti prodejce písemě dá delší záruku než jsou zákoné dva roky na cokoliv, tak má ze zákona povinnost záruku na danou dobu držet (po konzultaci s právníkem, když jsme řešili reklmaci ženy NTB, kde byla prodloužená záruka a výrobce nás chtěl „vyfakovat“)

          Navíc mam referenci od kamaráda od místního prodejce Spešla, že i když tam nějakej maník reklamoval viditelně poškozenej rám dětskou sedačkou, tak mu nabídly prodej samotnýho rámu za velmi výhodných podmínek :-)

          0 0
        • Mufi  

          Takze je to celozivotni zaruka na 5 let. To jsem vzdycky chtel.

          0 0
    • hovado_cz  

      jinak moje pani má toho spešla co cheš viz zde – a je max spokojená – a raděj bych bral RS JUDY než toho Recona, spešl má i lepší brzdy. NX přesto co tady píší někteří „odborníci“ řadí překvapivě hladce a přesně jen je to trochu těžítko ale to je vedlejší. Pokud NX „smetu“ tak stejně mam v plánu upgrade. Nemyslim, že ta sada na tom SUPu vydrží dýl.

      Toho základního Epika jsem chtěl taky ale raděj jsem dohodil desítku za lepší vidli a SRAMí brzdy :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.