• Anub1ss

    Ahoj,

    Není to tak dlouho, co sem podobnou otázku už pokládal, ale dnes bych se rád zaměřil na trochu vyšší řadu těchto komponentu.

    Sestava č.1 (SLX)

    Kliky Shimano SLX – FC-M675 2×10 40/28z

    Přehazovačka Shimano SLX RD-M675 – 10 k

    Přesmykač Shimano SLX FD-M675-M6 2×10

    Brzdy Shimano Deore BR-M615

    SLX řadící páky SL-M670 – 10 (typ B)

    Kazeta Shimano Deore CS-HG62 – 10sp

    Řetěz Shimano SLX CN-HG75 – 10sp

    Sestava č.2 (DEORE)

    Deore kliky FC-M615 2×10 40/28z

    Deore přehazovačka RD-M615 SGS – 10s

    Shimano SLX přesmykač FD-M675M6–10

    Brzdy Shimano Deore BR-M615

    Řazení Shimano Deore SL-M610 I-Spec (typ B)

    Kazeta Shimano Deore CS-HG62 – 10sp

    Řetěz Shimano SLX CN-HG75 – 10sp

    Sestava č.3 (Kombinace)

    Deore kliky FC-M615 2×10 40/28z

    Přehazovačka Shimano SLX RD-M675 – 10 k

    Přesmykač Shimano SLX FD-M675-M6 2×10

    Kazeta Shimano Deore CS-HG62 – 10sp

    Řetěz Shimano SLX CN-HG75 – 10sp

    Brzdy Shimano Deore BR-M615

    Řazení Shimano Deore SL-M610 I-Spec (typ B)

    Mne zajímá hlavně, kterou sestavou se vydat a zda mi nové DORE ve zmíněné sestavě udělá tu samou službu co SLX nebo jít cestou kombinace komponentu. Nové Deore (2014) mi připadá jako to samé co SLX pokud nebudeme řešit vzhled…

    Kazeta, řetěz, a brzdy jsou ve všech setavách stejné to měnit nehodlám.

    Anketa: SLX, DEORE, vs KOMBINACE

    0 0
    • W.Muchov  

      řekl by že zrovna kazeta se jako jediná vyplatí kupovat SLX nebo nejlíp XT, jinak si myslím, že funkčně to výjde úplně stejně

      0 0
    • Vilém  

      Kdyz bych delal mix, tak bych dal SLX kliky a razeni, kazetu XT a zbytek klidne Deore.

      0 0
      • tonik666  

        Souhlas.

        Ještě si zjistit, zda a jaký je rozdíl mezi SLX a Deore brzdami.

        Hazku a smyk klidně Deore, řetěz taky.

        0 0
      • jonti  

        Razeni urcite XT, tam je rozdil mezi XT a SLX velmi velky. XT chodi tvrde a umi shazovat o dva.

        0 0
    • scret  

      a co komplet XTR? to by nemuselo byt spatne ne?:)

      0 0
      • Anub1ss  

        Řekněme ža nato mám rozpočet nějakých 7500 kč ;-) když ušetřím tak tím líp pro mne…

        0 0
    • Jakobo  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • allrose  

      kliky deore

      přehazka xt-slx

      přesmyk deore

      řazení slx

      kazeta slx-určitě

      řetěz kmc/sram-jen ne sh

      0 0
      • tonik666  

        přehazka SLX proč? Kazeta SLX proč (smysl má jedině XT). Kliky SLX proč ne?

        0 0
        • Singlespeed  

          Kliky SLX jsou o minimálně třetinu dražší než Deore, funkce stejná, tak proč zbytečně utrácet.

          0 0
        • allrose  

          Za me prehazka xt..jen tak..nikdy jsem horsi nemel ataky zadny starosti?!?!

          Kazeta slx na zelezny orech,na hlinik xt

          Kliky nejlevnejsi,klidne alivio-plech dele vydrzi

          ..proto kazdy ma jine predstavy

          0 0
          • Smazaný účet  

            a razeni bys dal jake, co?

            0 0
            • allrose  

              řazeni znám pouze deore/slx-a žádný rozdíl,z přesmyku u obojího bolí palec

              pokud člověk není gramař a estét,tak skoro vše funkuje dobře,ja jen preferuji dvoupáčkové řazení

              0 0
              • Smazaný účet  

                No…akorat ze ve finale je sumak, zda mas deore nebo XT hazku, kdezto ruzne radici padky poznas spolehlive pro rozdilny chod…vyssi rady ho mivaji ostrejsi…top je devitkovy sram X0, ktery cvaka jako kolt:)

                0 0
                • allrose  

                  dcera má na kole alivio a zatím taky cvaká přesně a čistě,otázka je životnost a pro mě spojení řazení/brzda dohromady

                  0 0
          • scret  

            SLX prehazka funguje uplne stejne jako XT:)

            0 0
            • bimjeam  

              A čo kladky? Na deviatkovej XT (zapúzdrené ložiská) mi vydržali asi 3 x toľko čo na deviatkovej LX (klzné valčeky)

              0 0
              • W.Muchov  

                tak ty můžeš za pár kaček vyměnit, to bych neřešil

                0 0
                • bimjeam  

                  Ako sa to vezme… zapúzdrené ložiskové XT (14€) mi vydržali 20tis. km vo všetkých podmienkach, ložiskové BBB za 9€ sa zadreli po prvom blatovom maratóne. Klzné LX mali po 5000km už nechutný vakel. Inak samozrejme Deore šalter v porovnaní s XT šaltrom bude rovnako dobre fungovať, ak si odmyslíme nejakých tých 30g naviac

                  0 0
              • scret  

                SLX je ale trochu neco jinyho nez LX:)

                Jinak pokud by se neresila cena, pak OK… ale kdyz tady borec pocita kazdou Kc, tak je lepsi vzit XT razeni a SLX saltr…

                0 0
    • Pajas04  

      Řazení bych dal určitě XT, zbytek klidně kombinaci.

      0 0
    • Jakobo  

      Nesnasim lidi co blokuji prispevky, tak si te blokuji taky, ale jako uzivatele. Ode me se rady uz nedockas.

      0 0
      • Josef Panek  

        Myslím, že se šel rovnou podříznout. Dobře to děláš!

        0 0
      • Anub1ss  

        Tvá rada byla opravdu k nezaplacení, proto ten blok blbosti tu číst fakt nepotřebuji!

        0 0
        • Fidži_CZ  

          Asi bys měl víc pružit v kolenou. Protože až budeš starší, tak by ti mohla prasknout žilka :) A klidně si mě taky blokni :)

          0 0
    • scret  

      osobne pokud resis kazdou kacku, tak bych dal Deore kliky, SLX kazetu (pokud mas alu orech, tak radeji XT), razeni SLX a zbytek je fuk, zalezi jak se vlezes do ceny…

      0 0
      • Anub1ss  

        Spíš jsem myslel, že to udělám nějak takhle

        Deore kliky FC-M615 2×10 40/28z

        Přehazovačka Shimano SLX RD-M675 – 10 k

        Přesmykač Shimano SLX FD-M675-M6 2×10

        Kazeta Shimano Deore CS-HG62 – 10sp

        Řetěz Shimano SLX CN-HG75 – 10sp

        Brzdy Shimano Deore BR-M615

        Řazení Shimano Deore SL-M610 I-Spec (typ B)

        Hlavně mne trápí to řazení, pokud použiji na přehazovačku a přesmykač SLX, páčky Deore Deore SL-M610 I-Spec (typ B) neposeru tím nějak funkci těch SLX komponentu? Nebo mám raději vzít SLX řadící páky SL-M670 – 10 (typ B) jsou podstatně dražší a podle specifika by měli chodit stejně a namontovat na brzdy Deore 615 by měli jít také protože to je typ I-SpecB

        Přikladám odkaz:

        Deore páčky:

        http://www.bikesport.cz/…d.-2014_4323

        SLX Páčky:

        http://www.bikesport.cz/…-spec-b_4631

        Tak co myslíte, bude to SLX chodit s řazením Deore dobře nebo ne bude to dělat nějaké problémy?

        0 0
        • Smazaný účet  

          kliky deore,

          hazka deore,

          presmyk deore,

          retazek klido HG53 (pokud neplanujes NW prevodnik)

          razeni XT,

          kazeta XT

          jestli se vlezes do rozpoctu, netusim.

          (obcas se na bazaru najde nejaka nova, sundava destitkova kazeta)…rozdil ve vaze 11–36(deore) a 11–34(XT) kazety je BRUTALNI!

          0 0
          • Anub1ss  

            Dobře, chápu jen mne tedy zajímá proč zrovna u páček jít třeba až na XT myslel sem že pokud je to 10s tak to zrovna u řadicích pák bude uplně jedno zda SLX či DEORE jen mě zajímala ta funkčnost spolu s tím SLX (hlavně sem chtěl ty páky montovat na brzdové páčky proto sem uvažoval nad DEORE či SLX řazením kvuli I-SpecB) A ještě jedna věc v případě alu ořechu proč zrovna kazetu XT ?

            0 0
            • borda  

              Protoze ma velky pastorky na unaseci a ten orech ti nevymacka.

              SLX ma sice unasec taky, ale kratsi (od vetsich pastorku)

              Pokud si chces udelat radost, nemusi byt XT. Muze byt treba XTR :-)

              0 0
          • bimjeam  

            Rozdiel medzi Deore 11–36z a XT 11–36z je cca 120g

            Kazety s rozdielnym rozsahom by som v rámci fair play radšej neporovnával.

            Ak máš na kolese ALU orech, tak jednoznačne XT

            0 0
        • borda  

          Nekolik (vetsina) lidi vyse ti napsalo, ze z vyssi sady ma vyznam davat predevsim razeni. Potom kazetu, pokud mas hlinikovy orech, tak XT.

          Takze si vyberes presny opak, to, kde je to uplne jedno. Smyk, saltr. Protoze je tam nejmensi cenovy rozdil a to SLX proste chces? To se na to ale nemusis ptat ostatnich :-)

          Posloupnost:

          Razeni – kliky/brzdy – saltr – smyk

          Retez je fuk (resp. cenovy rozdily minimalni) a kazetu podle orechu. Pokud mas ocelovej, tak klidne deore.

          0 0
    • maajkee  

      Řazení XT, tam je rozdíl poznat nejvíc, oproti nižším řadám. Kliky klidně nový Deorka, vypadaj podle mě líp než SLX, funkčně nepoznáš rozdíl, přesmyk slx, kazetu bych s klidem doporučil Sunrace Driver RX, případně Sunrace Champagne, jsou na alu unašeči, životnost u mě stejná jako xt kazeta, cena nižší. Brzdy SLX – oproti Deore keramická pístky, nastavetilený směr hadice díky banju, jinak brzdnej účinek mají Deorka skoro stejnej jako SLX, XT.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.