• goboloco

    Stále se rozhoduju zda koupím vidlici SID 2009 nebo REBU 2009. Jezdil jste už někdo novou REBU 2009? Mám požadavky na tuhost, zdvih 100mm a zamykání Poplock. Díky za Vaše podněty.

    0 0
    • Zerocool  

      nějak hluboce jsem se tím nezabýval, ale vzhledem k šírším nohou u SIDA bych bral rozhodně SIDa, funkčně budou asi podobné, SID je předpokládám lehčí…

      0 0
    • antuch  

      já bych to neřešil…pokud chceš vidli, kerou třeba do budoucna budeš přestavovat na vyšší zdvih, tak vem Rebu. Pokud ti stačí 10cm, tak ber SID. Jezdil jsem rok Rebu a teď mám nový SID. Reba byla ve verzi 115mm zhruba jen o 5mm vyšší, což není takový rozdíl…

      Co se týká tuhosti a kvality funkce, tak bych řekl, že jsou na tom obě verze stejně (samozřejmě srovnávám s Rebou 2007). Jediný, co mě na novým SIDu štve, je ten titanovej MC, kerej je tvrdší na proražení…a taky se mi seká lanko (což mám potvrzeno už i od víc majitelů)…

      0 0
      • Evilcleaner  

        tak mc si snad můžeš nastavit pomocí floodgate… nebo jsi chtěl říct že blackboy mc nemá tak široké nastavení?

        0 0
        • goboloco  

          Můžete mi prosím někdo změřit výšku 100mm SIDA ? Díky

          0 0
          • antuch  

            nejsem si jistý, pač SIDa nemám po ruce, ale výška je tuším 489mm…pokud vydržíš do zítřka, tak to budu vědět přesněji…

             
            0 0
        • antuch  

          prostě titan je tvrdší než tan plastový tubus…já s MC moc nelaboruju, nevidím v tom žádnou velkou výhodu. Takže jsem ho měl a mám vždy na max…a když s takle nastavenou vidlicí praštíš pořádně o zem, tak prostě ten plast se víc zmáčkne a vidle jde víc do zdvihu…asi takle sem to myslel…:-)

          0 0
          • jecnak  

            Takze vidlice je pri zavrenem lockoutu min aktivni?

            0 0
            • antuch  

              houpe se stejně, zhruba 1cm, jen při ráně se původní Reba víc otevřela do zdvihu…

              0 0
          • goboloco  

            Díky moc počkám. Osobně jsem vozil MC taky na max. Klidně můžu vzít REBU SL, protože to seřídím jen jednou imbusem a víc s tím pracovat nebudu. Přijde mi finanční rozdíl REBA Team a REBA SL docela markantní v podstatě pouze za externí nastavení floodgate.

            0 0
            • antuch  

              team má taky jinou korunku…takže odlehčení…ale ne o moc:-D

              SL je de facto montážní verze, ale svůj účel plní dokonale, takže jesli chceš ušetřit, moc nepřemýšlej:-)

              0 0
              • goboloco  

                No podívej se schválně na sram.com. Korunka na modely 2009 by měla být stejná. Což znamená, že rozdíl je pouze ve floogate.

                0 0
    • antuch  

      BTW…daj už se sehnat modely REBA 09 někde u nás????

      0 0
    • mitch  

      Tady …on má prostě všechno :), nebo na kolokramu je SL Disc 09…

      0 0
      • antuch  

        jj, už sem si to taky našel…

        0 0
        • goboloco  

          Laboruju nad tím. I kdyby je teď prodali mám ještě jedno horké želízko.

          0 0
          • goboloco  

            Ta korunka musí být u všech typů stejná pokud se nepletu, ale neměl jsem vidlici v ruce.

            0 0
            • antuch  

              u předešlých typů byl celekm velkej rozdíl…stačilo se kouknout a viděls to:-)

              Ale je pravda, že modelů 2009 jsem to ještě nezkoumal…

               
              0 0
              • goboloco  

                U všech je toto info.: forged, hollow AL 66 TV. Na 99% to musí být stejný. Pak ten rozdíl v ceně je pouze za balené provedení s pumpou oproti OEM modelu a externí floodgate.

                0 0
                • antuch  

                  tak to potom jo:-)

                  Koukám, že teda budou mít všechny dutou korunku…

                  0 0
                  • goboloco  

                    Ten design se mi opravdu zamlouvá. Tady se dá ušetřit přes 5 tis. Kč za cenu, že přenesu přes srdce chybějící pumpu, externí floodgate a nápis Team.

                    0 0
      • siskin  

        o 200g těžší než 08? Nebo jenom překlep?

        0 0
        • goboloco  

          Reba má 1625g dle Sramu. Já jsem nevážil. Jsou tam různé typy a váhy.

          0 0
        • mitch  

          08 měla 1410g?

          0 0
          • siskin  

            08 měla kolem 1640g , u 09 je cca 1820 to se mi zdá moc i s poplockem, zřejmě překlep..

            0 0
          • antuch  

            váha Reby byla jak loterie, od 1590 (můj team) po 1750g…tenkrát sem atyd na to dával i thread…stačí se pozerat:-d

            0 0
            • goboloco  

              Ještě je čas. Na Sport Life se podívám a rozhodnu se, Váhový rozdíl tam je sice okolo 130g, ale uvidím.

              0 0
              • Seadat  

                hmm tak to ti to teda pomohlo – rozhodnuti je nakonec stejne na tobe :-D zalezi jak moc resis vahu –  tecou obe :-D

                0 0
                • antuch  

                  tečou obě???A kde???Mně teda ani jedna…teda pokud se bavíme o vidlicích:-DDD

                  0 0
                • Zerocool  

                  tečou obě?? co to meleš?

                  0 0
                  • goboloco  

                    Buď je to trocha oleje z mazacích kroužků nebo se musí jednat o vadný kus. Že by pustili do prodeje ve Sramu vidlice u kterých vědí, že mají tenhle problém se mi nezdá.

                    0 0
                    • antuch  

                      v tomhle seš trochu naivní:-)

                      Už sem viděl takovejch dobrejch pár vidlic, co byly namontovaný na kolech a spodem ji vesele tekl olejíček…

                      Ale samozřejmě procentuálně k celku je to minimum:-)

                      0 0
                    • goboloco  

                      To jsem měl přesně ale na mysli. Já jsem měl SIDa a když jsem ho vybalil z krabice měl prasklinu na vnějších nohách. Jednalo se o špatný odlitek. Jde spíš o problémy některých kusů a ne teda celý výroby. Když jsem prodával vidlice FOX tak třeba u jedné vidlice ze 20 balených kusů byl nějaký problém. Záleží na jaký kus natrefíš.

                      0 0
                      • Zerocool  

                        dva sidy dvě reby a žádný problém, ani od lidí kolem jsem to neslyšel. takže psát obecně, že tečou obě je blbost, na to byla reakce, samozřejmě se můžou vyjímky najít…

                        0 0
                        • antuch  

                          je to jak říkáš…prostě to není obecně…každá firma má občas zmetky…:-)

                           
                          0 0
                          • tom_777  

                            třeba u firmy co dělá padáky se zmetkovitost nepřipouští. Tam musí mít 0 ppm (vadných kusů z milionu vyrobených/do­daných). Prej se to u firem co dělaj padáky pro armádu zajišťuje tak, že kvalitáři s těma padákama musí opravdu skákat XD

                            0 0
                        • goboloco  

                          Rock Shox mi přijde, že se u lepších modelů vcelku drží. Navíc ceny jsou příjemný. Dual Air je systém, který dobře funguje a vadné kusy vidlic mění.

                          0 0
                      • jecnak  

                        Jj jedine FOX, tyhle vidlice jsou uplne dokonaly a bezchybny. Zvlast vydirani vnitrnich nohou a permanentni prusaky oleje kolem stiraku  jsou naprosty detaily, ale je pravda, ze to je taky problem kusu a ne vsech vidlic ;-)

                        0 0
                        • Zerocool  

                          no jak to tak sleduju kolem, tak u foxu se to právě tím obecným problémem stává… tak jsem rád, že nemám Fox:)

                          0 0
                          • goboloco  

                            Vydřený vnitřní nohy u Foxe taky pamatuju. Otázkou je co to způsobilo. Vypadalo to jako obtisk futer. Mazec za ty peníze.

                            0 0
                  • Seadat  

                    Co to melu? no proste tecou a nenadelas nic . . . . . :-D nebudu hatit ale . .  moje reba tedy vytekla uz jednou proste z tlumeni do vnejsich nohou vlivem tlaku – mozna tim, ze sem jezdil se zamcenou vidli v terenu, ale to by  mela vydrzet! nicmene po vymene O krouzku, co RS jako zatim jediny vyrobce stale pouziva, za X krouzek jsem jiz bez problemu – mel jsem vadnej kus ale z praxe vim, ze jsem nebyl prvni a rozhodne ani posledni!!!!!! a O krouzek ma SID i REBA neprosto stejnej –  Tak asi tak . . . .

                    0 0
    • game_over  

      když už se tu řeší reba 2009 nevíte někdo jestli varianta s pevnou osou bude i pro verzi 29" ?

      0 0
    • MAr(c)el1  

      Pic, mel jsem moznost mit uz v ruce rebu team a sida team a nejvetsi rozdil je v tuhosti, reba drzi, ale sida bez problemu „roztahnu“ … ja bych bral rebu

      0 0
      • goboloco  

        Myslíš když stlačíš nohy vidlice k sobě a od sebe?

        0 0
        • MAr(c)el1  

          presne tak … reba je znatelne tuzssi … neim jestli je to dobre nebo ne, to at si kazdej prebere jak chce

          0 0
    • antuch  

      hele kuci, když vydržíte do pondělí, tak vám sem hodím nějaký fotky rozebranýho SIDa 09…Zítra sem domluvenej s jedním z Cykloservisu, že mu ho kůli fotkám do časáku rozeberu…taky ser chcem podívat, jak je na tom s olejem a čistotou vnitřků po 4 měsících ježdění…

      0 0
      • goboloco  

        Díky další info a fota.

        0 0
        • antuch  

          sám se na to těším jak malej kluk…

          tady je první foto ochutnávka (stáhnul sem jí někde na netu…jsou tam vnitřnosti z dvou kusů…)

          0 0
          • goboloco  

            Pokud se nepletu ta delší noha na fotu je z REBY a kratší pro srovnání z nového SIDa. Ten prototyp SIDa vypadá dobře (leštěná korunka).

            0 0
            • antuch  

              to nevím, ale asi to tak bude, pač SID je ze spoda hoooodně vybranej…

              0 0
              • goboloco  

                Dost to připomíná jednu značku z Itálie :-)

                0 0
                • antuch  

                  jj, jak řikáš, tohle samý mě napadlo, když sem SIDa poprvý otočil:-D

                  0 0
    • destr  

      Mám otázečku, bude fungovat zamykání z řídítek z reby na sidovi 06?

      0 0
      • Hnoj  

        Ano bude.

        Jen pro zajímavost tam bude fungovat třeba i zamykání magura.

        0 0
        • destr  

          To sem rád, bo na sidovi je takovy divny otočny, a to nechci :-)

          0 0
          • Grinch  

            Taky nvm co bych vybral:D nova reba by stala za vyzkouseni

            0 0
            • destr  

              Mno já nevybírám novou vidlu, jenom chcu vyměnit zamykání ze sida 06(nebo 07?) za zamykání z reby 07(nebo už 08?) :-D

              0 0
            • goboloco  

              Vítězem se stává černá Reba Race disc '09, 100mm s Poplockem. Zatím jsem nevážil :-). Pokud bude mít skutečně okolo 1600g tak je to v pohodě.

              0 0
    •  

      Zdravíme Ječňáka!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.