Shimano kliky XT FC-M770 vs SLX FC-M660 model 2009

23 nepřečtených
  • Arteo

    Zvažuji koupi nových klik a chtěl bych se zeptat zkušenějších.Je nějaký zásadní rozdíl mezi XT a SLK mimo o to,že XT je o 47g lehčí a 1.200 kč dražší? Má smysl investovat do XT,nebo vzít raději SLX a ušetřené peníze dát třeba do ráfků,náb…?  Původně jsem chtěl kliky,brzdy,řa­zení,přehazku,přes­myk,a kazetu v XT…

    Anketa: Je lepší vzít kliky XT nebo SLX?

    XT
    8x
    36%
    SLX
    14x
    64%
    0 0
    • AMG Mika  

      já koupil XT,rozdíl nebude ale asi žádný

      0 0
    • MlokCZ  

      SLX má ocelový malý převodník, takže kromě toho, že jsou levnější, tak ještě může déle vydržet. Střední je u SLX ocelový u XT ocelové zuby, takže tam to bude podobné.

      Pokud tedy nechceš XT kvůli vzhledu nebo váze, tak nemá smysl připlácet.

      0 0
      • Polo21  

        dovolim si oponovat, prevodniky su pri SLX a XT rovnake, teda aspon material

        0 0
      • siafu  

        asi tak jak píše Mlok:)

        no vzhledem k tomu, že já kliky kupuju s výhledem životnosti min. 5 let, protože mě tedy nebaví shánět délku 170 mm, tak si třeba za nižší hmotnost a vzhled XT připlatím, časem vyměním převodníky a spokojenost

        0 0
      • Blade  

        Z toho, co jsi tu už psal vím, jakým stylem jezdíš, ale i tak ve mě dohady o výdržích malýho převodníku vyvolávají úsměvy, protože mně by i hliníkový vydržel na několik životů :)

        0 0
        • MlokCZ  

          Tak ono ani já nemám při hodně ježcění malé placky s její výdrží problémy, ani na starších XT klikách, kde jsem už na dvojich měnil střední, tak malá pila je pořád ok. A navíc malá placka je levná. Takže souhlasím s tím, že to nemá cenu moc řešit.

          To ale nic nemění na tom, že ta ocelová malá placka by vydržet déle mohla.

          0 0
        • pepek  

          Hneď si liskni !

          0 0
        • destr  

          No aby ne, když vůbec nejezdíš :-)

          0 0
    • marapara  

      Mám oboje a rozdíl mi mezi nima žádný nepřijde, krom vizuálního.

      0 0
      • Arteo  

        Nemohl bys prosím dát nějaké fotky v reálu na srovnání?

        0 0
        • marapara  

          Tak fotku, která je reálná, si můžeš najít v každýých stránkách cyklo eshopu nebo i tady na fotkách kol.

          0 0
    • Daf  

      Těch 50g není zas tak úplně málo :) Jestli to ale nemáš na závody, tak SLX jsou na tom funkčně podobně jak XT.

      0 0
    • biker jura  

      Tak jsem važil novy SLX kliky a mají přesně 900g koplet. převodníky samotne mají 180g, všechn šrouby maji 30g. hlavně ten malý převodník ma neskutečnejch 39g(poctivá ocel) a i střední a velká pila je o o par gramu těžší než u XT klik, takže při použití stejnych převodníků vychazí SLX o par gramu lehčí než XT

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.