alternativa ke klikám XT 2012 shimano

60 nepřečtených
  • miserable

    Zdravím

    poradi někdo dobrou alternativu místo originálních klik 2 – placka XT 2012.

    Chtěl bych

    • dvouplacku
    • 45/30 je ideální velikost
    • jsou kliky kompatibilní s řazením, řetězem atd?

    Dík

    K.

    0 0
    • tonik666  

      Takové silničářské kliky v provedení na MTB nikdo dělat nebude :)Sundat převodníky z XT na koupit nové dle vlastních zubových požadavků.

      0 0
    • JakeF  

      XTR by měly jít sehnat se 44/30.

      Jinak co jezdíš? Svěťák v MTB maratonu, že potřebuješ takový převody? Myslím, že ani tam takový nepoužívaj :D.

      0 0
      • nooski  

        Furt ta převodová mafie, že vás to baví :-) Předpokládám, že ví sám nejlépe, jaké převody potřebuje.

        0 0
        • ememem  

          jak mafie, sa pyta tak sa mu odpoveda, jeho predstava resp. potreba je pomerne exoticka tak sa vobec necudujem ze sa ho niekto v dobrom opyta ci vie co cini.

          0 0
        • miserable  
          • prevodova mafie to je trefne
          • tady me marně přesvědčují ze kdyz mám ve předu nejmenší 28 ze jeto moc a ze potřebuju maximalne 22
          • pokud argumentuju ze me to vyhovuje přijde argument: a jakvyjedes Alpy?
          • velikost klik bych nerad řešil. Co forum to jiný názor.
          0 0
          • mxv  

            jojo, pak tu mame jeste ramovou mafii, ktera ti bude tvrdit, ze o dve cisla mensi ram je presne ten pravy a platfusaky, co nepochopi, jak muzes foukat vic nez 1,5 atmosfery. o samponcich, co ti zplujou vse, co neni podle jejich mody ani nemluve..:)

            0 0
          • JakeF  

            No, já vozím 42/28 s 11–32z kazetou, takže daleko těžší nejlehčí převod, než se tady uznává (tady se diskutuje, jestli teda stačí 24/36 nebo je potřeba 22/36 :D ), ale přesto mi to nedalo se nezeptat. Taky jsem dřív plánoval spíš podobnou kombinaci převodníků a s vhodně odstupňovanou 36z kazetou bych do 44/30 možná i šel, ale zase ten přínos už není takovej a má to i svý nevýhody proti klasice 42/28, která jde naprosto běžně sehnat.

            0 0
        • blisterexist  

          njn, já si vybral 25/38, trochu rozdíl oproti tady kolegovi:-D

          0 0
          • kyl  

            Bych si utrhl nohy točit na 38 zubech.

            0 0
            • blisterexist  

              jakoze moc tezke?

              0 0
            • Tina  

              Prevod 38/11 je rýchlejší ako 44/13, t.j. druhý najmenší pastorok na kazete 11–34. To až tak často jazdíš 44/11?

              0 0
              • miserable  
                • převod 48 vpředu a 11 vzadu jezdím vetsinu casu
                0 0
                • Tina  

                  Reagovala som síce na niekoho iného, ale v tvojom prípade klobúk dolu. Asi „lepší oddíl“ :)

                  Ešte mi však prosím prezraď aké jazdíš rýchlostné priemery? Predpokladám, že sa bavíme o MTB a jazdení v teréne a nie o silničke, alebo trekkingu. Pretože to čo jazdíš, nejazdí ani súčasný majster sveta XC.

                  0 0
                  • blisterexist  

                    jn současný mistr vozí 24/38 a 36z kazetu

                    0 0
                  • blisterexist  

                    jn současný mistr vozí 24/38 a 36z kazetu

                    0 0
                    • biker jura  

                      no zase je to 29er což je dost podstatný rozdíl. tuším že to je něco jako 29/43 podle poměru a ted nevím jak to přesně spočítat. (usuzuju dle toho že Stander vozí jednoplacku 36 a někdo tu někde tvrdil že to odpovídá skoro 42z na 26tce). ale každopádně 48/11 by asi ani Jára nevyužil :D

                      0 0
                      • Ruprt2  

                        Vážně to tak vozí?

                        Není to tak, že tuto kombinaci měl pouze na Pražských schodech?

                        0 0
                        • biker jura  

                          ne ne on to tak vozí furt. třeba v novým městě to tak taky měl a to jsem se divil …

                          0 0
                        • biker jura  

                          tak podle toho vzorečku níže ta 36z na 29eru odpovídá 40z na 26ce, takže to je celkem v klidu

                          0 0
                      • blisterexist  

                        když převodový poměr na 26 vynásobíš 1,115 tak ti vyjde poměr na 29

                        tedy 38/11 =3,45

                        38/11 x1,115 =3,85 což je o něco lehčí než na 26" 43/11

                        0 0
                        • biker jura  

                          ok díky, tak jsem se ani moc nesekl

                          0 0
                          • blisterexist  

                            ale jestli je to tak, tak převod 24/36 na 29" je stejný jak 25/34 na 26"

                            0 0
                            • biker jura  

                              jo akorát Jára tam nemá 24 ale 26ku. že někdo psal 24 jsem si nevšiml …

                              0 0
                        • blisterexist  

                          nevím jestli je to tak, to jsem si vymyslel:-)

                          29:26

                          0 0
                          • Tina  

                            musíš to rátať obvod 29" deleno obvod 26" kola. Nemám 29er takže neviem posúdiť, ale RaR 26×2,1 má 2065mm pri nafúkaní 1,7–1,8 keď sedím na bajku. Keby platil tvoj vzorec tak 29er s podobným plášťom by musel mať obvod 2302mm a to sa mi zdá trochu moc. Počítam, že správny koeficient by mal by cca 1,09. V tom prípade by prevod 38/11 na 29er bol približne alebo o málo ľahší ako 42/11 na 26"

                            0 0
                            • blisterexist  

                              njn obvod 29 neznám, ale máš pravdu

                              0 0
                              • Ruprt2  

                                obvod spočítáš 2píer, ale je to jedno, vzhledem k tomu, že er je stejné a pí je konstanta, tak ten poměr je totožný ;-)

                                0 0
                            • MlokCZ  

                              U 26 RaR 2,25 jsem vozil tacháč nastavený na 2090mm

                              U 29 RaR 2,25 vozím tacháč nastavený na 2280mm

                              Tedy poměr je 1,091, takže to máš dobře.

                              0 0
                  • miserable  
                    • tak čistě do terénu je něco jiného o tom žádná
                    • ale já chci od silnice po terén, proto hledám 45/30. Větu ale to simusíš pořídit tři kola /na silnici, do kopců a na downhill/ neberu.
                    • mám zatím „trekový“ ať to znamená cokoliv, kolo a sním jezdím odsilnice až po rozmlácený horský cesty /nic extrem, atd/, stylynedělím.
                    • co se týče kolen to je pravda proto místo 48/38/28 hledám 45/30
                    0 0
                • ELx  

                  *****, ty musíš mít křečáky :-)

                  0 0
                • JakeF  

                  Kolena ti jednou budou velmi intenzivně děkovat :D.

                  0 0
                • ClAyD  

                  vetšinu času.. v háku za autem

                  0 0
        • Papinak  

          Já myslím že neví…

          0 0
      • miserable  
        • od silnice přes terén
        • designu není dulezity
        • silniční kliky jsou o dost větší

        1. Kliky od Sram by šli použit?

        0 0
        • mxv  

          sly, 45–30 jsem prave videl nekde na strankach u sramu. xtr 44–30 je bezne k dispozici. z konstrukcniho hlediska doporucuju xtr

          0 0
      • miserable  
        • tak jestli si mám vybrat XTR 44/30 x XX 45/30 tak je to jasná volbai cenově
        0 0
        • JakeF  

          Jasná? Jestli myslíš jednoznačně XTR, tak souhlas ;-).

          0 0
    • flyman  

      Měl by někdo na zapůjčení převodníky na sramácký kliky 26–39 nebo 26–42? klidně na zálohou. Chci to zkusit a zbytečně nevyhodit prachy.

      Děkuju

      0 0
      • kali222  

        pujcit prevodniky? vidlu, ram, neco z kokpitu, ci brzdy – ok, ale to jediny co se ku… jiste ikdyz se s tim zachazi radne? :D to teda nevim jestli nekoho najdes.

        0 0
        • flyman  

          No tak zkusím v krámě celýho bajka :-( Chtěl jsem to jen na 50–70km.

          0 0
    • robbik  

      dovolim si vyuzit tematu a zeptam se:

      rad bych koupil kliy XT 2012 s dvouplackou ale zajima me jestli na to muzu dat rockring? pripadne jina moznost? myslim ze SLX je primo i s rockringem ale kvuli designu bych rad XT.

      preferoval bych bud 40/26 nebo 38/24

      a jeste, jak je to s montazi na 2011 reign? je tam ted Deore s osou pressfit a nevim jestli to pasuje, nebo bude osa uz u klik co tam pasovat bude? nebo co jineho si mam pohlidat? sirku domku treba?

      diky za rady.

      0 0
      • ClAyD  

        Jesli chces rockring s 2plackou, potrebujes 3placku a misto nejvetsi pily dat rockring.

        0 0
        • robbik  

          to je mi celkem jasny, ale nevim, jestli muzu dat tu 38 na prostredek nebo tam je uz od zacatku? nebo jsou dvouplackove kliky proste jine a musim koupit triplackove a dokoupit jine prevodniky??? potom tedy zustava ta prvni otazka, jestli ta 38z placka pujde be problemu na misto prostredni. a co retezova linka???

          0 0
          • Tina  

            Robin, veď ti to teraz Viktor napísal. Keď chceš mať kľuky XT s dvomi prevodníkmi a ešte aj rockring, musíš si kúpiť trojprevodníkové kľuky XT (42–32–24z). Najväčšiu (42z) placku nahradíš rockringom a na strednú dáš namiesto pôvodnej 32z novú 38z a malú necháš 24z alebo dáš inú 26z.

            0 0
    • miserable  
      • tak jak pročítám web, tak 2-placka 45/30 vyrábí jenom SRAM, nebo jsemslepej?
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.