Seřízení koutočových brzd Shimano XT Disc (180 mm)

22 nepřečtených
  • baltazarek

    Dobry den. Na kole mam brzdy Shimano XT Disc (180 mm) vepředu a 160mm vzdu. Zadni kotouč mi ale začal při jizdě škrtat o brzdovou destičku. Dival jsem se na to a kotouč není přesně uprostřed. Brzdy jsou téměř nové = najeto cca 800km. Nevite někdo jak to seřídit, nevyznám se v tom, případně kde stahnout nějaký manuál. Dík

    0 0
    • maxtor  

      http://www.cycloshop.cz/…cast%201.pdf

      http://www.cycloshop.cz/…cast%202.pdf

      Příště by neškodilo použít vyhledávání, řešilo se to tady nejmíň 100×.

      0 0
    • keo  

      Povolíš třmen zabrzdíš a opatrně dotáhneš tak aby se ti při dotahování ten třmen nepohnul a nejlíp když na kole bude sedět někdo podobné váhy jakou máš ty.

      0 0
      • baltazarek  

        Děkuji moc za radu. Jinak je normální že se to občas rozhasí ?

        0 0
        • keo  

          No můžu jen za shimano LX a XT-08,jiné jsem neměl,že nestává.Jen jestli vytáhneš kolo z rámu a nedáš osu stéjně jak byla tak se může stát,že to bude škrtat,nejlíp si udělat značku a osu dát stejně a mělo by to být OK.

          0 0
        • endroo  

          Ja mel Deore a XT a muzu rict ze jo. Nez si ty brzdy uplne sednou, tak se to stava. Jinak jak psali kluci vys, staci povolit trmen (2 sroubky), zabrzdit a pri tom zabrzdeni zase dotahnout, pak uz to bude dobry. Vezmi si na to nekoho k ruce, dela se to lip :-)

          0 0
    • luxfer  

      Ahoj, nechci zakladat nove tema, proto zkusim tady.

      Dneska jsem zkousel podle navodu na ivelo vycistit a zkontrolovat stav kotoucovek (m775 XTcka), vyndal jsem padiky, ocistil, a chtel jsem se podivat jak chodi pistky, jestli je to ok, ale kdzy jsme zmacnul brzdovou packu, tak jeden zustal stat a kolem druheho unikl olej a vyjel… samozrejme to tedka nechodi vubec, asi je to teda zavzdusnene a je tam malo oleje, ale je normalni, ze ten jeden pistek vylezl a sel kolem nej ten olej ven? nebo je to porouchane? pripadne je mozna oprava?

      Diky moc za vsechny rady

      0 0
      • kubad  

        je to bohužel normální, brzda potřebuje znovu naplnit a odvzdušnit, příště nedělej takové blbosti

        0 0
        • luxfer  

          Takze, to neni nijako rozbite?

          Nez jsem provedl vyse uvedene kroky, tak to brzdilo uplne oka…

          0 0
          • kubad  

            pístek je tam normálně nasunutý a pokud ho bez desek vytlačíš víc než je jeho délka prostě vyleze ven, netěsní a vyteče ti olej. tak je to u všech hydraulik

            0 0
            • luxfer  

              Tak dikes moc za odpovedi, tedka uz jen hura do servisu :D

              0 0
            • luxfer  

              Jenom jeste snad: Nemely by teda byt tedka ty pistky uplne od sebe? Mam je uplne u sebe tak, ze brzid o kotouč?

              0 0
              • thesecond96  

                Teď je to celkem jedno, protože na tom stejně nemůžeš jet, co nejdřív do servisu ať můžeš jezdit :)

                0 0
              • kubad  

                tak je zatlač dovnitř, až na doraz

                0 0
              • luxfer  

                Tak jsem to tedka zkusil povolit dole a napumpoval do systemu tu trochu co zbyla nahore v zasobnicku na olej, a uz to tolik nebrzdi – samovolne, takze se to potom asi nejako srovna sam. Nemate paru kde by se dal koupit minerální olej v nědeli v brně? :)

                0 0
                • mr.nikdo  

                  Prvni me napadl cykloworld…

                  Nebo Bikeplac ma otevreno od 16 – 20…

                  0 0
                  • luxfer  

                    Jj uz jedu z CW, dokoncemi zam dal tipek aj sadu na odvzdusnovany za par slupek, co tam meli servisaci :)

                    0 0
                    • kubad  

                      :D

                      na shimano žádnou sadu nepotřebuješ :D

                      stačí ti kus hadičky

                      0 0
                      • luxfer  

                        To ja vim ale ve zverimexu v olympii nemeli (obchod na baterky) a nikdr jinde me nenapadalo kde kupit kus blbe hadicky v nedeli :D

                        0 0
    • Goby  

      Dela ti to porad? kamaradovi to dela na jinych brzdach kdyz jezdi tezsi prevody, je to kvuli tomu jak slapes tak se ti mirne hejbe ze strany an stranu zadni kolo, proto to skrtne.

      0 0
      • thesecond96  

        To pak teda problém tkví v tuhosti rámu a vidle.

        0 0
        • luxfer  

          Jo to mi obcas udela napredku, ze to skrtne o brzdy, to je kdyz do toho se svyma 88kg dupnu, tak se my crossridy trocha prohnou… Ale co jsem psal, tak to bylo pouze pri sundanem kolu, resp disku, a vyndanych brzdovych destickach, takze tam meli pistky hafo prostoru a vyjeli ven

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.