seřízení AXS sram gx seřízení boost na ne boost 142a podložka

23 nepřečtených
  • koloolaf

    Dá se nějak štelovat sram gx AXS ,pokukuji po ní,ale mám boost rám a zadní kola ne boost 142 s redukcí 3 mm na každé straně ,půjde to seřídit ,nebo musím přeplést na boost náboj?Děkuji.

    0 0
    • tatranka1  

      Je to ta lepší varianta. Máme doma vše 142/12 a u lankového řazení bez problémů, AXS X01 jsem přehazovačku vypodkládal 1 mm podložkou, aby mi skočila na nejmenší pastorek, kolo Superior Team Elite, syn u Focus Raven s AXS XX1 měl stejný problém, s lankem to bylo v pohodě .

      0 0
      • koloolaf  

        No já myslím že bych měl asi opačný problém ,když mam rám boost a zaplety zadní kolo 142 a podložka 3 mm na každé straně ,tak nevím zda mě to půjde na tu 52 .To se nedá nějak seřídit – doraz?

        0 0
        • krabica  

          Nějaká možnost štelování je, ale spíš to bude mimo rozsah. Nejjednodušší bude dát ke kotouči 6mm redukci a přecentrovat kolo.

          0 0
        • tatranka1  

          Dorazy jsou klasické jako u lankového, u lehkého mám dost rezervu, viditelnou na šroubu. Ale to u spodního také bylo a po vytočení šroubu to přehazovačka níž nepustila. Používám Garbaruk 10/52, Sram jsem zkoušel pouze 10/50 a tam to bylo v pohodě. Ještě podotýkám, že jsem dával s AXS úplně novou patku, tak jsem to přičítal kazetě.

          0 0
        • kubad  

          Poloha přehazovačky a kazety je u 142 a 148mm stejna .

          Pouze u bastlu to nefunguje

          0 0
          • roud  

            I kdyby nebyla tak kazeta je furt stejná a jen se nastaví dorazem začátek a konec kazety takže milimetr na jednu nebo druhou stranu je snad úplně jedno ne ?

            0 0
            • kubad  

              Milimetr jo, 3mm už nemusí jít

              Nedávno sem na XDr ořech zapomněl dát podložku pod XD kazetu a nemohl sem se s tím domluvit :D

              0 0
              • roud  

                Nezkoušel jsem kam až mě prehazka pustí ale přišel mi ten rozsah až překvapivě velkej :)

                0 0
                • kubad  

                  Já se s tím stal, a nešlo to :D až po chvilce mě to trklo

                  1 0
    • Team6  

      Rozsah hazky to nepobere. Resil jsem presne tvuj setup. Mam na obou stranach 3mm podlozky. Precentrovavat k jedne strane s 6mm podlozkou jsem nechtel. Vyresil sem to sfrezovanim patky o 3mm. Materialu je tam dost a beha to dobre

      2 0
      • Doyle  

        Chtěl jsem napsat to samé, ale pouze jako krajní možnost. Osobně bych ale přepletl na správný náboj.

        0 0
      • novas752  

        A přitom by byl výplet rovnoměrněji napnutý…

        1 0
        • krabica  

          Není nad to, místo jednoduchého, elegantního řešení, udělat totální bastl… :-)

          1 0
          • Hrabex1  

            to je bastl? A kdyz das na kazdou stranu 3 mm, je to elegantni reseni? Kdyz uz se neco takovyho dela, primo se to nabizi. 6 mm na levou stranu uz bude mozna moc, ale udelat treba 4 vlevo a 2 vpravo by pomohlo hodne.

            0 0
            • krabica  

              6mm je standard právě kvůli kazety a většina továrně vyrobených redukcí je takových, tudíž to rozhodně bastl není.

              0 0
            • theedge  

              Není mnohem jednodušší to přeplest na normální náboj? Nějak nechápu uvažování typu šetříme každou korunu – tamhle dám radši 5 podložek a tamhle dám 3 podložky a na to pak pověsit AXS za 12k …

              Tomu se prostě říká bastl.

              3 0
        • kamaro  

          Přesně tak, přecentrovat je celkem jednoduché a tomu výpletu to jen prospěje – rovnoměrné napětí. Navíc by to prospělo i z hlediska řetězové linky, takto už bude možná problém na nejlehčím převodu s padáním řetězu.

          0 0
          • koloolaf  

            no když dám novej náboj boost tak musím ještě vyměnit převodník na ofset 3 mm, mám tam ofset 6 mm ,aby to chodilo OK ,dost velkej zásah ,uvidím zda mě tu sadu AXS donese ježíšek a pak dám info jak jsem to vyřešil

            0 0
            • Gru  

              Nejlepší bude když Ježíšek nedojde a máš po starostech :-)))) . Ale vím že kamoš stejně bastlil dětskou 27,5" a má převodník 6mm offsetem, na dotas zda s tím nemá problém a řetěz nepadá, mi ani nedokázal odpovědět. Já teda konkrétně nad tímto řešením kroutím hlavou. Koupil celé kolo za 45K a aby z původních 10,5kg udělal 8,5 tak z něj vše sundal. Dal lehčí komponenty ze starého kola a celé to tímto zbastlit.

              0 0
            • kamaro  

              S převodníkem s offsetem 6mm by to mělo běhat dobře. Řetězová linka bude posunutá blíže do středu kola a řetěz bude lépe obsluhovat velké pastorky. Takže pokud se ti vejde převodník s 6mm offsetem do rámu, tak ten by jsi měnit nemusel.

              0 0
            • Hrabex1  

              s vymenou prevodniku bych nevahal i kvuli, ze zbavis retez funkce stirace blata ze zadni pneu. Prinejmensim castecne. Zvlast ted v zime to ocenis.

              0 0
      • koloolaf  

        Tak asx jsem dostal,takže na velkou pilu to neslo dat ,nebo jak to nechodilo,když jsi musel frezovat 3mm nebo stačí třeba 2mm?Diky uvozují ze se mě to taky nechce precentrovat a dokupovat redukci 6mm.patka bude levnější asi .????Do budoucnosti bych to asi připletl.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.