ŘetězXT CN-M8100 a převodník SRAM

28 nepřečtených
  • vecino

    Zdravím vás,

    chtěl bych požádat o váš názor. Jezdil jsem na Sram GX 12sp sadě, ale věčně jsem měl problémy s chodem řazení (neřadilo to hladce nebo to vydrželo jen cca 300km po seřízení). Vyměnil jsem kazetu za XT 12sp + řetěz CN-M8100, ale zůstal jsem na GX hazce a klikách + převodníku. S chodem už jsem byl spokojen – fungovalo to cajk, ale po cca ± 300km mi takhle popraskal řetěz až jsem ho přetrhnul.

    Fotky řetězu:

    https://drive.google.com/…RyyWrPq/view?…

    https://drive.google.com/…IWuI9E2/view?…

    Nechci tu rozebírat co je lepší / horší na to si musí odpovědět / přijít každej sám.

    Moje otázka zní myslíte si, že ten řetěz může takto poškozovat opravdu ten SRAM převodník (34Z)? Prostě že není dělanej na XT řetěz nebo to je nesmysl? Nesetkali jste se s tím?

    Díky za názory.

    Vecíno

    0 0
    • vysmátej bajker  

      tvoji kombinaci jsem neměl ale nějakej sram xx1 12× DM převodník a shimano xt 12× řetěz a ten řetěz na ten převodník byl uzkej.možná by shimano kazeta a šaltr fungoval s sram řetězem ale to jsem nezkusil.

      0 0
    • Lister  

      Máš EAGLE převodník nebo jedenáctkový?

      Kombinaci XT řetězu a Eagle převodníku vozím půl roku a řetěz je v pořádku. A nejsem sám, docela často se to takhle vozí.

      0 0
    • scortis  

      Vlastní zkušenost to není, ale viděl jsem tu v diskuzi, že shimano řetěz neseděl na sram převodník z číny, kdežto sram řetěz ano, takže by se dalo usuzovat že shimano je skutečně uzší.

      0 0
      • Lister  

        U Shimana dělal problém první typ rychlospojky. Ale je možné že je celkově užší.

        0 0
        • matbiker  

          To tvrdila Tina, ale, mám tady různé čínské i evropské převodníky, na které prostě 12sh řetěz nejde, nebo jde hodně ztuha. A Eagle řetěz na ně jde v pohodě.

          0 0
          • Lister  

            Tomuto se určitě nedá oponovat :-)

            Na orig. Eagle převodníku mi XT řetěz běhá dobře, ale je pravda, že jsem ho nekontroloval, jestli taky takhle nepopraskal.

            0 0
            • vecino  

              Zkus se schválně podívat (z obou stran).

              Zkoušel jsem řetěz reklamovat, protože jsem si myslel, že je to prostě zmetek / vada materiálu (stane se). Shimano (dodavatel), ale reklamaci zamítli s tím, že tohle se stává v kombinaci se SRAM převodníky. Pochopitelně jsem se jim nezmiňoval, že tuto kombinaci vozím. Prostě jsem reklamoval jen řetěz a jeho poškození. Nezpochybňuju, že nemají pravdu, ale pokud to tak skutečně je, tak pak by se tento problém určitě projevil i ostatním.

              Stojím před tím jestli si kopit SLX / XT kliky s převodníkem a vyřešeno. Na tu XT kazetu se mi GX řetěz nechce dávat, protože si myslím, že prostě to logicky mají vyladěný pro Shimano.

              Díky

              0 0
              • Lister  

                Nemusíš měnit celé kliky, teoreticky by měl stačit jiný převodník a jiného výrobce. Třeba One Up.

                Zítra až budu na kole tak se na ten svůj zkusím pořádně podívat.

                0 0
                • vecino  

                  Při svý smůle bych se trefil opět do něčeho co zase nebude fungovat.

                  0 0
                  • Mr.Duck  

                    OneUp, NSB jsem vozil s 12s XT bez problemu. Jedine co je treba si pohlidat je kompatibilni verze. Jednodussi je se ztratit v retezovych linkach Shimano klik :)

                    0 0
    • scoty  

      Řetěz Shi 12s je kompatibilní jen s převodníky vyrobenými pro shi 12s. Má jiný tvar. Proto ti nejspíš

      popraskal.

      https://www.bike-components.de/…ains-p74347/

      0 0
      • scortis  

        Tak tohle schéma to dost dobře vysvětluje, shimano řetěz se sram převodníkem tedy ne.

        0 0
        • vecino  

          Tak díky všem za reakce / potvrzení. Dám tam Shimáno kliky + převodník. Může ještě dělat problémy ta Sram GX Eagle přehazovačka? Respektive ty kladky?

          0 0
          • Lister  

            A proč tam jednoduše nedáš Sram řetěz?

            0 0
            • scortis  

              No to je asi nejlevnejsi moznost. Pokud se nezhorsi kvalita razeni, tak mas vystarano

              0 0
            • vecino  

              Protože jsem od SRAMu utekl (zatím částečně) a myslím si, že kazeta Sram je vyladěná pro Sram řetěz a obráceně. Jinak je to prostě takovej kočkopes.

              0 0
              • Singlespeed  

                Jak ses přesvědčil na vlastní kůži, tak nikoliv kazeta, ale převodník Shimano je vyladěn pro řetěz Shimano a převodník Sram je vyladěn pro řetěz Sram. Takže teď máš většího kočkopsa než kdybys osadil Eagle řetěz.

                0 0
                • vecino  

                  Souhlas, ale přecházím zpět k XT, tak jak jsem byl x-let před 12S a byl jsem naprosto spokojen (hladkej chod, precizní řazení a za celou sezónu se na to nemuselo sáhnout). Skoro dva roky na Eagle mě stačili. Každopádně je vidět, že jsou tu i ostatní na kočkopsech a fungují bez problémů.

                  Já jsem si prostě myslel, že to vyřeším jen kazetou a řetězem, ale evidentně ne.

                  0 0
              • Lister  

                No on spíš ten Shimano řetěz je vyladění pro Shimano kazetu – abych byl konkrétní je udělaný tak aby co nejvíce využil ty náběhy pro shazování z většího pastorku na menší. Tohle je jediná věc u které by Sram mohl být horší. Jinak to bude fungovat dobře.

                Ještě k otázce na přehazovačku – aktuálně mám XT řetěz na Sram hazce a je to úplně v klidu – taky není důvod, proč by nemělo být.

                0 0
            • Mr.Duck  

              Protoze pak ti nebude fungovat ten jejich HyperGlide+, coz je docela znatelna vyhoda 12s Shimana.

              0 0
              • scortis  

                Pokud ten Hyperglide+ fakt spočívá jen v tom, že to plynuleji hází na menší pastorky, tak mě to funguje i na 11s na kazetě Deore CS-M5100, co to oficiálně nemá (ale vrchní pastorky jsou shodné s 12s) s řetězem SRAM PC-1130.

                0 0
                • Mr.Duck  

                  Razeni je hlavne v tahu celkove mnohem plynulejsi. I oproti CS-M5100, 12s je o tridu jinde u Shimana.

                  Na druhou stranu to hodne lidi nepozna, uprimne jsem tak mezi zakazniky v praci vypozoroval ze vetsina lidi ma od razeni velmi nizke ocekavani a kdyz to nejak zhruba chodi z jednoho pastorku na druhy tak to nazyvaji perfektni, a je jedno jestli jezdi po meste do kseftu nebo je to nejakej krutozabijak :)

                  0 0
          • metr-x  

            Ještě k tomu dodám mou kombinaci: vozím xt kazetu, měnič, řadič a řetěz slx m7100 se Sram eagle rychlospojkou, kliky Sram s eagle převodníkem a řadí to parádně. Žádné praskání řetězu po cca 1200km nepozoruju, budu ho teď měnit.

            0 0
            • vecino  

              super díky za reakci – ať ti to jezdí

              0 0
              • matbiker  

                Jeste k predchozim reakcim, taky jsem to resil. Saltr xtr, kazeta 10/45 xtr, kliky xx1 s prevodnikem pro eagle One up. Pri toceni vzad retez xx01 padal z poslednich 2 pastorku. Pak vymena retezu za xtr12s, – a na prevodnik jsem ho proste nedostal, i kdyz byl z boku ojety – sh 12s retezy maji proste o fous uzsi vnitrni krouzky a naopak vyssi plechy. Jakmile mi prisel sh12specific prevodnik, tak vsechno cajk.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.