• TommyP3

Ahojte. Dávali jste někdy někdo eagla na karbonový rám s 135 nabojem? Mám cannondale fsi rám, náboj sram x0 a sadu gx eagle. Problem je v mistě mezi nejmenším pastorkem a patkou rámu, tam ještě misto je, ale mezi patkou přehazovačky a řetězem už ne. Při seřízeni dorazu jde retěz sice volně ale těsně vedle toho háku. Na mtbr řešili podobný problém kdy bylo potřeba podložit přehazovačku v patce 2 mm tlustym kroužkem aby nechytala vedenim lanka o vodítko – což jsem musel udělat taky, ale na tohle asi nenarazili. Nebo jsem to nenašel…

• 106Paja  

Asi řešíš eagla 10–50, že?

Já mám na 135mm nábě NX Eagla a je to v pohodě, nikde nic nedře.

• TommyP3  

Ale nx je i na shimano orech, a podstatně tezsi coz bych nerad. Nebavim se o tom ze mam vse nove a koupeno

• matbiker  

Já jsem to dával na několik duralových rámů a v pohodě, nic jsem neřešil. Zřejmě je ten karbon masivnější…

• TommyP3  

Problem je v patce přehazovačky, je z obou stran navlečená na zadni stavbě. Otazka je jestli není nějaky náboj 135 s xd ořechem který ma trochu větší vůli.

• matbiker  

Z toho, co mi prošlo rukama, tak spíš ne – myslím tím xd i sh. Nikdo se nebude pouštět do zužování rozestupu přírub na špice, spíš naopak, všichni cpou stranu u kazety co nejvíc ven, aby špic byly co nejvíc našikmo.

• matbiker  

Nahoď foto šaltru zezadu, ať víme, na co si dát případně pozor.

• TommyP3  

Fotky zde. Zrovna se rozhoupavam jestli zkrátit řetěz a zjistit kudy přesně vede. Pak by možná šlo upilovat trochu patky na řetěz. Problem je když to bude zrovna v místě kde se rozdvojuje. Ještě zvazuju ze si udělám vlastní patku prehazovacky. V podstatě jako bývá na hliníkovém rámu jenom z vnější strany a Místo šroubu jen s vodicima kolikama do původních děr a upevněním rychloupinakem.

• Archik  

Jak si s NX spokojený kolik máš najeto? Nějaké problémy? Seřizování atd?

• 106Paja  

Zatím jen 1 projížďka + nějaké to seřizování kolem baráku.

Přešel jsem na NX ze Sunracu a s NX jsem spokojenější, jde nasadit bez problémů, u Sunracu jsem musel dávat na ořech podložku, aby nedřel o dráty. Díky tomu si bylo třeba trochu víc pohrát s nastavením, ale pak vše ok. Chod oproti sunrace bych řekl lepší a to odstupňování mi nakonec asi taky víc vyhobvuje (SR 28–25–21–19… NX 28–25–22–19). Rozdíl ve váze už je dle mého zanedbatelný.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse