• Scott RC

  Tak včera jsem byl na Jistebnickém kancionálu ČS, a můžu Vám říct, že účastí, programem i cenami pro první tři nejlepší, je to možná už horší než Galaxy, ve kterém je podle mě menší konkurence. Od minulého roku, nebo kdy to vlastně bylo (mě se nedotkla), co začala hospodářská krize, je to slabší a slabší. Co si o tom myslíte vy?

  0 0
  • Beeda  

   aze uz neco pamatujes co :-D

   0 0
  • Vilém  

   Jeste trosku odbocka. Proc se to jmenuje Jistebnicky kancional? Soucasti zavodu je ranni motlitba v mistnim kostele spojena se zpevem naboznych pisni?

   0 0
  • dancing dog  

   Zizka umřel na carcinom prostaty..to byla Johanka z Arku…

   0 0
  • Sgt.Marek  

   Troufnu sio říci že moc si toho zatim nenajezdil tak radjiěji nekritizuj. Pokud bys jel KPŽ třeba před  lety viděl by jsi to možná jinak. Kpž zpřístupnilo cyklistiku obrovskému počtu lidí.A podle mého názoru jsou služby a servis na závodech na poměřně vysoké úrovni.

   0 0
   • Stancek  

    To je dost dvojsecny ze „Kpž zpřístupnilo cyklistiku obrovskému počtu lidí“ na jednu stranu moooooc dobry ze sportuje vic a vic lidi, na druhou stranu tech vic a vic lidi na startu, v ucpanych singlech,ii, preplnenych parkovistich a taky vic bordelu po trase,  taky nic moc… KPZ ma svoje plusy i minusy, me to prijde ze je to cim dal vic komercni zalezitost… bohuzel bez pnez uz dneska nejde nic. :-(

    0 0
    • menzic  

     a kvantita výrazně převyšuje kvalitu. S odhazováním odpadků na trati mě nehorázně štvou. píchlé duše, bombičky poházené kolem trati to je síla. Samozřejmě nějaké věci neovlivníš, třeba lahev ti vypadne z košíku ani nevíš jak.

     0 0
  • prvniodkonce  

   Na KPŽ se nesmí šahat, je to kult.

   0 0
  • Smazaný účet  

   Ahoj vsem, koupil bych tricko z Jevisovky 2009, s popisem na zadech! Panska velikost L nebo XL. Muze byt i jednou vyprane, na cene se urcite domluvime, protoze ho potrebuju nutne jako darek, jsem ochoten udelat velice lukrativni nabidku. Kdyby nekdo nahodou chtel, tak uvitam nabidky na muj mail. Pedalu Zdar

   0 0
  • McBlacky  

   je to amatérský sport tak co bys čekal. Ono galaxy a jejich tatranka, mila, jogurt a bonbony za 2flek v kat M30 v roce 2008 v Soběslavi mám zafixovaný jako největší provar :)

   teda dlužno říct dali k tomu pohár a medaily, spíš proto jsem to nepochopil – možná vtip ?

   jestli chceš pořádný ceny, začni pořádně jezdit a až budeš moct udělej si licenci na U23 a jezdi svěťák…

   0 0
   • zbartos  

    Myslím, že na Králi Šumavy taky medailistům žádné ceny nedávají a naše Soběšická Mulda http://www.czex.cz/mulda není výjimkou (medailisté dostanou diplom). Ceny losujeme (letos to budou ceny za cca 40000,– Kč), takže něco pěkného může vyhrát i poslední v cíli…

    0 0
    • Smazaný účet  

     podle mě by měl vítěz dostat přes držku, aby pochopil, že se v kopcích čeká na posledního! a ne ještě odměnu…

     :-)

     0 0
  • Francy  

   Sorry, žádné Kolo pro život nejezdím. Sem se uklikl.

   Žádný seriál nejezdím, kdysi dávno prvních pár dílů Ztracených, než mi to přišlo všechno pořád na jedno brdo a v poslední době How I met your mother ;-)

   Jinak nic.

   0 0
  • camlost  

   využiju existující vlákno:

   letos nefunguje řazení přihlášených podle koeficientu. tenhle skriptík to řeší:

   http://userscripts.org/…/show/137002

   funguje ve Firefoxu (s GreaseMonkey) a nejspíš i v Chrome. v případě rozumných požadavků budou tyto zapracovány do některé z dalších verzí, pokud to schopnosti/znalosti autora dovolí. ;-)

   0 0
   • McBlacky  

    nechápu co myslíš?

    řazení na start? – to funguje

    0 0
   • rdx  

    hezka vec . funguje :)

    kdyz se koukun napr. na Karlstejn tak jsem mel pridelene cislo o 30mist horsi nez tabulka cim to?

    0 0
    • camlost  

     protože to jen řadí tabulku podle koeficientu, nic víc v tom nehledej.

     pořadatel totiž někde nad 150. místem v té tabulce umisťuje VIP startující (tj. posune startující o X míst a do vzniklého prostoru umístí VIP). kromě toho nevím, zda se přiděluje číslo i přihlášeným, kteří dosud nezaplatili. teoreticky mohou zaplatit až na místě.

     0 0
     • rdx  

      uz tomu rozumim . diky :)

      0 0
     • pee.tr  

      To asi nemohou, systém při chybějící platbě při online přihlášení zasílá mail s upozorněním, že pokud do určitého data nadostanou prachy, automaticky tě od závodu odhlásí. A čísla pak podle mě přidělují až když mají od všech zaplaceno, což by odpovídalo tomu čtvrtku, kdy oznámění o přiděleném čísle zasílají.

      Mimochodem vy, co jste (jsme) si stáli tu dlouhou frontu na tričko v Chuchli, už jste si přečetli, co je na něm napsáno? … :-D

      0 0
    • camlost  

     pokud by to vyhovovalo takhle, tak bych se tomu ještě trochu pověnoval, aby to fungovalo i pro jiné trasy než B.

     http://bit.ly/Q3OeAr

     takhle získané startovní číslo neodpovídá skutečnosti – třeba teď na Šumavě jsem měl o 6 vyšší než mi vychází. příčinu jsem zatím nenašel. a ani moc nehledal.

     skript funguje tak, že seřadí závodníky podle koeficientu, vynechá ty, kteří (dosud) nezaplatili, a přidělí st. číslo.

     všem nad 150 připočte 50. berte to jako oerientační údaj.

     mimochodem, userscripts.org napočítal už cca 70 stažení toho skriptu, takže tu přece jen pár lidí KPŽ jezdí. ;-)

     0 0
     • bosmilan  

      Startovní čísla 151 – 200 se přidělují až dodatečně po skončení registrace,to aby jezdec který se přihlásí později a prokáže svojí výkonost,tak dostane divokou kartu,aby mohl startovat v „1.vlně“ a ne se trápit někde vzadu.

      0 0
      • camlost  

       pokud to má být reakce na to, že nesedí výpočet se skutečností, tak moje startovní číslo je nižší než 150.

       jinak do té 50ky jsou zařazováni (i) VIP. stačí se mrknout na jejich koeficient (často kolem 15, což by je normálně zařadilo až někam do 4. stovky).

       0 0
       • rdx  

        muj rozdil byl 333 na webu vs 376 obdrzene

        0 0
        • camlost  

         myslíš, že bych ti mohl poslat jinou verzi skriptu mailem, abychom na větším vzorku otestovali, že to ta startovní čísla bude počítat přesněji? já tu teď kolem sebe nemám nikoho s číslem 200+.

         případně to mohu uploadnout někam na web, pokud by bylo více „ochotníků“.

         každopádně přesně to nebude nikdy, protože platí to, co psal Blacky – lidi s vyšším startovním číslem žádající o divokou kartu vypadnou z kategorie 200+ a přesunou se do díry 151–199.

         0 0
         • rdx  

          jasne neni problem. otestnu to

          0 0
          • camlost  

           tak jestli tě můžu poprosit:

           http://camlost.wz.cz/…list.user.js

           • je tam opravena drobná chybka (kvůli které to někomu nefungovalo) –skript se původně spouštěl na URL www.kolopro.cz, ale když se člověknepřihlásí a rovnou klikne na příští závod, tak je URL kolopro.cz(bez www).
           0 0
           • rdx  

            skript funguje

            ve startovce /sumava/ mam 333./B383 v realu jsem mel B376

            karlstejn 439./B489 vs B485

            0 0
            • camlost  

             to by ukazovalo, že když započítám i ty, kteří dosud nezaplatili, dává to přesnější výsledky. hmmm, tak to uploadnu na userscripts.org.

             (bude to stejná verze, takže ty to stahovat už nemusíš. každopádně díky za testík. :-))

             0 0
             • bosmilan  

              I když se jenom přihlásiš a nezaplatíš,tak ve startovní listině budeš napsaný.(mám to vyzkoušené)

              0 0
       • McBlacky  

        ono u některých kategorií, zejména žen si ani o moc lepší koeficient nevyjedou ty které jsou na bedně. Takže pak musí žádat o divokou kartu na každý závod.

        Ale je jasný, že je tam hodně lidí, které zařadí pořadatel z jiného důvodu

        0 0
       • bosmilan  

        Možná jsem měl štěstí,možná je to i tím,že jezdím pouze ty dlouhé trasy,ale pokaždé jsem dostal číslo,které sedělo s koeficientem,ale je možné že u těch „B“ tras kdy je těch lidí mnohem víc,se tam dostane více těch „VIP“ jezdců.

        0 0
  • Tomcat  

   Co si o tom myslíte vy?… …že nejsem rád že malé regionální akce typu Bakovký Maraton. Nahrazují akce které jsou sponzorovaný někým s kým se totálně neztotožňuji takže to nepojedu.

   0 0
   • tom xtr  

    Že KPŽ sponzoruje Spořka je poslední co mi vadí. Dneska by měl být člověk vděčný za každého sponzora, který pustí nějakou korunu do sportu. Navíc nevím, co je na Spořce tak odpuzujícího, že by mě to mělo odradit od sponzorovaných ak­cí?

    0 0
    • Tomcat  

     Mě vadídí že to je na úkor menších akcí. Sponzoři mi vadí jen některý a minimálně. Naštěstí mi nejde o přední pozice tak diky bohu je vozit na dresu nemusím.

     Jinak se sponzorama to je jako s politickýma stranama. Socan a kompouš bude vždy socanem a komoušem aď sponzoruje nebo hlásá cokoliv. A tak pod jeho vlajkou nepojedu.

     0 0
     • JakeF  

      Co to tu meleš? Proč bys je musel vozit na dresu, když bys chtěl bojovat o přední pozice? :D A úkor menších akcí? Prostě lidi jezdí tam, kde je to baví…

      0 0
     • tom xtr  

      Na úkor menších akcí to asi není. Když se koukneš do kalednáře, tak menším akcím v regionu konkuruje celá řada jiných akcí (včetně těch menších), než jen KP. Přímá konkurence KPŽ nebude tak zásadní.

      A rozhodnutí zažadit existující závod do KPŽ je hlavně věc pořadatele, který si chce usnadnit organizaci a zajistit účast. Navíc to nemusí mít úplně negativní vliv – viz třeba letošní Kouty v porovnání s loňským závodem tamtéž.

      Pokud jde o Spořku, tak nevím, proč bych měl chápat, že jedu závod pod její vlajkou? Neznám nikoho, kdo by to takhle vnímal.

      0 0
    • prvniodkonce  

     mně se ta akce nezdá jako sponzorovaná, když se tam platí startovné pět kilo :D

     0 0
     • McBlacky  

      šest kil :)

      to máš prachy za startovný + sponzorský prachy + prachy za stánky v prostoru cíle (celkem ranec) = jsi ve vatě :)

      co mě dorazilo je ale stejné startovné za klasickou (byt jen 50km trasu) jako za krátkou cca 30km trasu. To už je maso. Měli to spíš udělat 80 + 50 + 30 fitness a ne jak to je ted 50 + 30 + 18!!! fitness.

      Ale asi je tlak ze strany teamů a lidí jezdit 50 a 30 takže je za hodinku a půl hotovo a balíme…

      0 0
      • Pavel  

       Nestálo fitnes 350? Loni jeli synátor + „maceška“ :) Valtice, tušim jsem za ně platil na místě 700. To tak zdražili?!?

       0 0
       • Pavel  

        Aha, oni pro letos mají ještě nějakou „C“ trasu, která je „mezi“ normální a fitness, to jsem netušil… Takže beru zpět.

        0 0
      • prvniodkonce  

       aha, já když to jel naposled (tuším 2008), tak bylo ještě 5 kil :D

       někdy vloni jsem byl kouknout na tb. Jedou závodníci, pak mezera jak hrom, a pak jedou sponzoài :) Dřív ta mezera nebyla, tam byli lidí jako já :)

       0 0
      • camlost  

       nojo, když ale ty dlouhé nechce nikdo jezdit. koneckonců i ty jezdíš třeba v H. Cerekvi krátkou ;-). (přitom ta dlouhá je mnohem hezčí.)

       v systému KPŽ to pak znamená, že sice dojedeš na perfektním místě v abs. pořadí, ale dostaneš za to málo bodů (protože Elite jezdí 50 km, tudíž má dlouhá malý koeficient).

       takhle se pořadatelům nemůže vyplatit pořádat závod na trase A – projede tam 80 závodníků. letos už zbyly snad jen dvě Ačka. a skoro se bojím, že příští rok přijdeme i o Úpici, což by byla škoda, protože to je pěkná trasa.

       klidně by mohli počítat pro jednotlivé trasy samostatné body (tj. součet za trasu A, součet za trasu B, atd.). tím by nebyl takový tlak na závodníka hnát se za body z krátké.

       0 0
       • bosmilan  

        Ono by ty dlouhé trasy lidi jezdili.Podívej se na Drásala kolik jede dlouhou,ale taky to je tím,že to je bráno jako hlavní trasa a doufám,že to tak i zůstane.

        Taky nechápu proč musejí dát třeba v Úpici jako hlavní trasu tu krátkou.Mám obavy,že když už ji oproti lonsku zkrátili celkem o dost a navíc když tam letos jelo nějakých 150 lidí,že jí zruší úplně a nechají jenom tu krátkou.

        Jako příklad může posloužit Manitou v Chrudimi kde dlouhou zrušili úplně a nechali jenom 60km trasu.

        0 0
       • McBlacky  

        nj ale v Cerekvi je krátká 50km a jede se celkem poctivě dvě hodiny. To uznej je něco jinýho než závod na hodinu.

        0 0
        • JakeF  

         Něco proti závodům na hodinu? :D

         0 0
        • camlost  

         ode mně to bylo jen takové malé rýpnutí. ;-)

         promiň.

         nikomu volbu trasy nevyčítám, jen je škoda, že postupně o ty dlouhé přijdeme. zbydou jen kultovky jako Král, Drásal, Sudety, pár dalších.

         0 0
         • McBlacky  

          ono třeba u mě je to kromě toho, že nemám na dlouhý najeto -při práci do 18:00 každý den to prostě není reálný- tak už mě taky nebaví se někde plácat x hodin v bahně a bordelu. Je to pak hodně drahý.

          při přihlašování těžko víš jaký bude počasí a už jsem jel dost dlouhých Králů, Malevilů, Manitou, Šel a dalších v takovým marastu, že mě další nijak nelákají. Letos jsem se zase nechal ukecat na Vysočinu a klasika, po startu déšť skoro celý závod = dvoje desky, řetěz a opotřebení všechno dalšího.

          0 0
          • bosmilan  

           Takže za to špatné počasí můžeš ty :-D

           A loni na Vysočine to samé,5 minut do startu a totální průtrž.

           0 0
           • McBlacky  

            jel jsem to letos i loni :)

            přitom za sucha je to taková paráda, ale podle mě na tenhle závod pršelo vždycky

            0 0
          • Smazaný účet  

           no, tady jsi přesně popsal, proč už ty dlouhý MTB taky neobjíždím…na bika tak na vyjížďku, kdy se rozhodnu podle počasí

           a závody ty silniční TT, kde i když zaprší to zas tak nevadí…

           BTW dvě hodiny běhání po práci jsou jak 4 hodiny na biku ;-)

           0 0
          • Zodiax  

           Začínáš nám stárnout ;) Tenhle pocit na sobě, chca nechca, pozoruje většina těch co překročí věk 30 let ;)

           A pocit se stupňuje ;))))

           0 0
           • bosmilan  

            Nestraš :-D

            0 0
           • pee.tr  

            Tak já to mám po 30ce naopak :-)

            0 0
           • McBlacky  

            spíš už mě nebaví do toho rvát prachy zbytečně

            0 0
            • Smazaný účet  

             ha! dozrál jsi na titanovýho bika :-)

             0 0
             • McBlacky  

              po tom co jsem viděl už dva vařený :/

              ale teda jetý několik let fest stylem „na bednu“

              0 0
            • Zodiax  

             No je fakt, ze jsem dekoval Bohu a sobe, ze jsem na Salzu nebral nove kolo, ale objel to jeste na RBcku … i tak mi ho bylo fakt lito :(

             0 0
             • marios  

              Vy z těch dlouhej tratí děláte strašný kolo a komponento žrouty. Já v kombinaci 3logy (fakt dost mokro) + Salzt A(5h v dešti) odepsal jen 1pár destiček a lanka+bovdeny řazení. Řetěz je ještě do konce sezony, kazeta XT i tý příští . Ale moc závodů ročně tedy nejezdím. Jinak mě krátký tratě neba, protože jsou na můj věk už moc rychlý, ale svý tempíčko těch 13h prostě udržím, i když vloni to bylo o moc lepší, ale to je nevhodným tréningem.

              0 0
     • Flegmatik  

      Taky mě to napadlo, že by to možná stálo 600,– bez sponzora, jako to stojí s velkým sponzorem :-)

      0 0
  • ubo  

   To je omyl, nebo je na KPŽ Vrchlabí vážně obtížnější fitness jízda, oproti té závodní C?

   Koukám na to a nějak nechápu.

   0 0
   • mischak007  

    Nekde na te strance je vysvetleni, ze ucastniky vyveze do kopcu lanovka :)

    0 0
   • Rubi  

    rozkliknul jsem popis a rika " Na trase překonáte nejvyšší body pomocí lanovek Herlíkovice a Svatý Petr." to asi vse vysvetluje…

    0 0
  • Lachtis  

   Ahoj, prosím, kdo se pravidelně či často zúčastňuje závodů KPŽ, aby mi potvrdil či vyvrátil níže uvedené.

   Jedná se mi o výpočet bodového hodnocení, ze kterého jsou následně přidělována startovní čísla.

   V roce 2015 jsem nejel žádný závod.

   Letos jsem absolvoval 5 závodů, přičemž nejlepší tři byly za: 21,2; 19,8 a 17.

   Pokud jsem správně pochopil výpočet průměrného hodnocení, tak se dělá za součet tří nejlepších výsledků (což je výše uvedeno) děleno 3.

   Tedy v mém případě 19,3333 (58/3).

   Je to správně nebo se pletu? Systém mi totiž vypočítal zcela jiný průměr (samozřejmě nižší)…

   0 0
   • rdx  

    je to tak jak pises, ale bohuzel jim to dost hodne blbne. Vetsinou se to prepocitava tesne pred sestaveni startovky (ctvrtek), ale u nekterych zavodu si to pocitalo co chtelo, nezapocitavalo zavody atd …

    0 0
    • Lachtis  

     Aha, díky za informaci! Dám si na to pozor a pokud se to nezmění, budu to „reklamovat“ :-).

     0 0
     • rdx  

      pri tehle cislech je to stejne tak trosku jedno, vic urves kdyz si stoupnes do koridoru trosku driv :))

      0 0
      • Lachtis  

       :-) JJ, chápu a snažím se… ale teď jsem byl tuším v pátém koridoru (číslo 371) a nově bych snad mohl být v tom čtvrtém, což si myslím, že vzhledem k mé výkonnosti a výsledků z poslední doby je asi takový ideál…

       0 0
       • hfx9  

        Mě bylo přiděleno na začátku sezóny číslo 88 a byl jsem z toho hodně nesvůj, protože jsem zvyklej na pozvolnější starty a né na tuhle divočinu ;-)

        0 0
        • Lachtis  

         :-) tak to jsi jiná liga!!! No a pokud to byly Brdy, tak věřím, že to muselo hodně bolet :-D

         0 0
       • camlost  

        když startuješ zezadu, víc si zapředjíždíš. ;-)

        0 0
        • Lachtis  

         Jo, to je fakt, poslední dobou to mám vždy posun o cca 150 míst :-D.

         Ale zase na druhou stranu to taky schytám, třeba teď v Chrudimi jsem musel začátek schodů jít, páč to tam všichni přede mnou scházeli :-(… Pak, asi někde v půli trasy, kde byla taková kořenovitá část a následoval „těžší“, prudší sjezdík, tak zase všichni to šli a samozřejmě šli tou lepší (jezdivou) stopu. Já to vzal né zrovna ideální stopou (která byla volná) a jen tak tak jsem si nenabil hubu :-(…

         0 0
         • camlost  

          měl jsem to úplně stejně. první schody (ty krátké u silnice) jsem ještě jel, pak asi půlku druhých jsem šel, protože špunt, dolní polovinu jsem jel.

          na trase mě pak z kola „sundal“ soupeř jedoucí přede mnou do výjezdu přes kořeny. jel jsem prostě moc blízko za ním (vypadal, že to dá), a když náhle zastavil, musel jsem z kola dolů. njn. ale reálné zdržení představovaly jen ty schody. jinak docela hladký průběh. ještě jsem asi 3× přejel odbočku. a nebyl jsem sám. to značení bylo ne úplně přátelské.

          0 0
        • Smazaný účet  

         Ale zase má větší šanci že se dostane do ucpávky na nějakém větším kopci co hobíci nezvládnou a budou tlačit. Tohle je dost často na Plzeňské padesátce.

         0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.