• Zeppelin

    Ahoj, potřeboval bych radu. Mám nový GT Avalanche Expert, jako vidle je použitá RS Tora 302 a problém nastává, když se odrazím od země, např. při vyjíždění obrubníku, vidle hlasitě zavrže. Nevíte, v čem by mohl být problém, popř. co by tomu mohlo pomoct? Díky :-(

    0 0
    • vlk  

      pokud je pružinová-viz historie-vrže pružina o vnitřní nohu.

      0 0
    • Páník  

      zkus ji stahnout na nizsi zdvih, pokud uz vrzat nebude, je to s nejvetsi pravdepodobnosti ta pruzina (vetsinou cvaka pri nastaveni nejvyssiho zdvihu)…na ty pruzine je takovy gumovy navlek, ktery temhle zvukum brani, ale obcas sleze dolu a pruzina cvaka

      0 0
    • mar_tin1  

      ak je to v lavej nohe, tak tipujem tiez pruzinu. mne moja tora klepe stale, ten gumovy navlek sa mi posunul uplne hore, myslim, ze by sa mal teplovzduskou nahriat, aby sa na pruzine zmrskol a neposuval sa… neriesim, jazdim…

      0 0
    • Zeppelin  

      Ještě jsem zjistil jednu věc… Vrže pravá noha a víc nebo míň podle nastavení reboundu – když je to nastavený na „zajíce“, vrže málo, když na „želvu“, vrže dost nahlas. Nějaké nápady?

      0 0
      • Páník  

        tak to neni „vrzani“,ale zvuk protekajiciho oleje v tlumeni…to je v naprostym poradku

        0 0
        • Zeppelin  

          Všiml jsem si, že máš taky Toru a… Tobě to vydává taky „zvuk“?

          0 0
          • Páník  

            z toho co popisujes,si fakt myslim,ze je to zvuk oleje, jak proteka pistkem odskoku…je to normalni a ten zvuk je u kazdy vidle tlumeny olejem. je fakt,ze u Tory je to docela hodne slyset…me to dela taky

            0 0
            • ravag3r  

              Mám taky Avalanche Experta 07 a Tora spíš než vrže tak jakoby funí. Asi to fakt bude ten olej…

              0 0
              • Zeppelin  

                Byl jsem v prodejně, koukal na to jejich „technik“ a říkal, že prý se to musí zajet, že je to normální (kolega z práce si týden předemnou kupoval to samé kolo a jemu to žádný zvuk nevydává). Taky jsem zjistil, že trochu protéká olej u toho reboundu, na to mi taky řekli, že se to stává a v jiný prodejně mi chlap řekl, aby to nebylo špatný těsnění. Jsem z toho jelen, ale fakt to vrže – nefuní.

                0 0
                • Páník  

                  hmm,protykat by nic nemelo, muze byt skripnuty tesneni na sroubu a vyteka mazaci olej (to je taky moznost,ze je ho tam malo) a nebo je fakt problem v tlumeni…tezko rict. Pokud je kolo novy,asi by bylo nejlepsi to resit reklamaci

                  0 0
                  • xetron  

                    jo pokud ti vrže prava noha tak to pošli na reklamačku Něco nesedi tak jak by mělo Moje taky pujde na reklamačku bo mi prasklo vičko u-turnu ale pujde naštěsti asi jenom víčko

                    0 0
    • mosquito  

      na tore 302 pruzine mam skoro 2tis km, jediny co mi vrze je treni kryci gumy na naboji :( tora samotna jenom „funi“ a obcas teda klepne ale to se uz resilo, nic mi nikde neteklo a netece a v ni samotny ani nic nevrze

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.