• Huntsman

Ahoj,

koupil jsem si nové kolo GT Avalanche 1.0 disc 2010 s vidlí Rock Shock Tora 302. První co, tak nevím jestli jde o vzduch nebo pružinu (odhadoval bych na pružinu, mrkněte na foto). Pak bych se Vás rád zeptal, vážím okolo 80kg a přijde mi vidlice velice tvrdá. V podstatě na běžné nerovnosti se sotva pohne a na nějaké vetší využije sotva polovinu svého zdvihu. A další problém s tím související, že buď nepoznám, nebo opravdu není rozdíl když kroutím kolečkem na tvrdost doleva, nebo doprava. Celkově to jde otočit o 11 otáček doleva, nebo doprava. Ale rozdíl v tvrdosti je buď tak minimální, že ho nepocítím, nebo není žádný. Rebound funguje v pořádku. Četl jsem zde něco o barvách pružin, ale moc se mi nechce ji zrovna měnit :-X. Děkuji Vám za každou poznámku týkající se těhlech vidlí!!

• petrbw  

Když vyšroubuješ na levé noze ten černý klobouček, je tam ventilek??

• lukas aka mitro  

Na 80 Kg by mela byt zakladni pruzina vpohode. Mas pruzinovou verzi se stelovatelnym predpetim pruziny. Predpeti klidne povol na minimum.

Vidlici dej trochu cas az se rozchodi. Trochu pomuze se o ni trochu starat-po kazde jizde striknout na stiraky trochu silikonoveho oleje. Pokud je uplne nova, je mozne ze je v ni malo mazaciho oleje-u RS docela bezny jev. Da se to vyresit doma, staci trocha motoroveho oleje.

Jinak se ujisti, ze nejezdis se zamknutou vidlici.

• Huntsman  

Děkuji moc za rady, nikdy jsem takovýto stroj neměl, tak nevím mno :-)

Lock-out určitě tam daný nemám.

Budu jezdit, mazat a uvidíme jaký to přinese výsledek. Ten olej zatím řešit nebudu, doufám, že se tomu nic nestane. Každopádně děkuji za rady.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse