Rada - nový FULL okolo 4000,- euro (alebo aj niečo cez)

29 nepřečtených
  • jumojumo

    Zdravím všetkých,

    už 8 rokov jazdím na bicykli Haibike Sleek RC 2011. Bicykel je super, ale má 26" kolesá. Ja meriam 194cm (hmotnosť 92kg) a mám na ňom všetko nastavené na maximum:

    http://www.mtbchannel.com/…ek-RC-Carbon

    Najmä pre svoju výšku som sa rozhodol kúpiť 29" MTB a ten starý predať. Absolútne som vypadol z noviniek v oblasti MTB a nepoznám nikoho kto by mi poradil. Nejazdím závody, jazdím len sám pre seba, ale chcel by som už kúpiť niečo lepšie. Jazdím po Západnom Slovensku po lesných cestách a chodníkoch. Dám si samozrejme aj zjazdy a aj svižnejšie, ale žiadny brutál DH. Bicykel, ktorý potrebujem sa asi radí do kategórie XC – čiže prechod krajinou?

    Chcel by som lahký bike, karbón, full, hydraulické brzdy, dobrú tuhosť zadnej stavby a malú húpavosť. Predpokladám že zdvihy 100mm budú stačiť. Samozrejme aby bike vydržal aj nejaký ten zjazd po šotoline. Čiže asi žiadne enduro. Veľmi by som ocenil, ak by ste si našli čas a poradili mi, pretože naozaj neviem či stroje, ktoré som si vybral sú osadené dobrými komponentami.

    Zatiaľ ma zaujali tieto:

    Lapierre XR SL 729

    https://www.lapierre-bike.sk/…-sl-729/4212

    Lapierre XR SL 629

    https://www.lapierre-bike.sk/…-sl-629/4211

    CANYON LUX CF SL 8.0 Race Team

    https://www.canyon.com/…ce-team.html

    Môžete mi prosím z tých vyššie uvedených napísať, ktorý by bol pre mňa vhodný? Prípadne nejakú inú značku, alebo model.

    vopred ďakujem za váš čas

    Tomáš

    0 0
    • yiacek  

      Ještě jsou slušné Scott Spark Rc nebo univerzální Scott Spark. Dají se občas sehnat loňské modely za lepší cenu

      0 0
    • jumojumo  

      Ešte som pozeral po CANYON:

      https://www.canyon.com/…-cf-9-0.html?…

      Myslíte, že za tú cenu je to dobrá voľba? Má vpredu dvojpílu, čo by mi celkom vyhovovalo. Má táto koncepcia ešte budúcnosť, keď sa všade tlačí 1-píla?

      0 0
      • Nutribird  

        Tak pokud ti to vyhovuje tak cenu má, ale vyzkoušej eagla nebo nové 12 Shimano a uvidíš jestli ti bude stále vyhovovat. Osobní zkušenost, smyk je zbytečná věc a nemám důvod ji mít na kole.

        0 0
      • yiacek  

        Taky jsem o něm uvažoval, může to být zajímavý kus, ale bral bych ho taky jen s jedním převodníkem

        0 0
    • jumojumo  

      Zatiaľ ďakujem všetkým za reakcie. Ten Canyon je ale vraj trailový bike, čo ja nechcem. Ja chcem na normálne jazdenie po horách – XC. Včera večer po dlhom prezeraní rôznych značiek som našiel ešte tento:

      https://www.giant-bicycles.com/…ced-pro-29-1

      Vraj je to skvelý stroj. Mohol by mi ho prosím niekto znalý okomentovať – pomer cena/výbava. Prípadne nemá ho niekto doma? Aké sú skúsenosti?

      0 0
    • yiacek  

      Hodně záleží jaký posed upřednostňujes. čistokrevný Xc stroj bude mít dost závodní geometrii a to nemusí každému vyhovovat. Spousta trailovych kol je celkem silná i v Xc + máš výhodu ve sjezdech

      0 0
      • jumojumo  

        Závodná geometria = viac natiahnutý posed?

        0 0
        • yiacek  

          Jojo víc na tom kole lezis

          0 0
        • jonti  

          To teď asi nemá žádné moderní XC kolo, zejména když měříš 194cm.

          Bych vzal ten Canyon Lux, Orbeu Oiz, Kross Level nebo Giant Anthem, to jsou všechno kvalitní moderní XC kola, na kterých to půjde dobře i z kopce.

          Z těchto kol nejmíň houpe Giant díky systému odpružení, ale spolu s Krossem se tam vejde jen jeden bidon, co mi trochu vadí.

          Ideál je vyzkoušet je osobně kvůli velikosti.

          0 0
          • hAjPR  

            Na Anthema bych se vyprdl, podívej se na stack rámu i ve velikosti XL…

            0 0
    • theedge  

      Je velkej omyl si myslet ze XC dneska znamena jizda napric krajinou. Dnes se jako XC oznacuje zavodni disciplina, takze pozor na to aby jsi si nekoupil neco co nechces. Na volnou jizdu krajinou a nejvic univerzalni jsou dneska prave trailova kola. Sam pises ze to nechces na zavody. XC kola jsou dnes staveny na maximalni efektivitu i za cenu mensiho pohodli.

      0 0
      • jeniiiik  

        Což vůbec nemusí být pravda. Lapierre prorace je velmi pohodlné XC HT s moderní geo, které je hodně schopné í na trailu.

        XR jsem ještě nejel, chystám se na něj, ale bude to podobne.

        0 0
    • jumojumo  

      Priatelia ďakujem všetkým za rady. Nakoniec po dlhom uvažovaní a niekoľkých bezsenných nociach som sa rozhodol pre GIANT:

      https://www.giant-bicycles.com/…ced-pro-29-1

      už som aj zložil zálohu a je objednaný. V európe sa vraj teraz nenachádza žiadny kus veľkosti XL, takže ho museli objednať. Mal by som ho dostať v polovičke mája, tak verím že na neho nebudem musieť čakať dlhšie.

      0 0
      • snas89  

        +1 nebudeš litovat

        už sis ho projel?

        0 0
        • jumojumo  

          Ďakujem, nemal som možnosť si ho vyskúšať. V obchode mali len veľkosť „L“ Na ňom som si len chvíľu posedel, takže je to tak trošku krok do neznáma. Ale pri mojej výške bude určite dobrý. Každopádne si na neho budem musieť zvyknúť, ale to problém nebude.

          Ten starý Haibike som požičal kamošovy, ktorý ho chce odomňa kúpiť, takže sa vlastne teraz nemám na čom voziť :-)

          0 0
          • snas89  

            tak pak dej vědět:)

            Mě nadchlo pohlcování drobných nerovností (např. kostky nebo klacky/menš kořeny).

            Není to pocitově taková pila jako npř. epic, kterej je dost tvrdej…ale zlatý na maratony, kde je pak únava znát a ocením spíš úsporu energie:)

            0 0
            • sis  

              Vypadá pěkně, nevadil by mi:)

              A jestli zobe i kostky a kořínky, tak to musí být teda paráda. Mě musí stačit tlak v pneu:)

              0 0
            • jumojumo  

              Neboj, určite sa pochválim :-)

              0 0
    • jumojumo  

      Ja mám práveže radšej tvrdšie nastavenie. Na starom Haibike som to mal nastavené trochu tvrdšie ako by sa patrilo na moju hmotnosť.

      Kamoš ho nakoniec nechce, takže ho šupnem niekam na bazár. Bude mi za ním smutno :-(

      0 0
    • hAjPR  

      Tak snad ti bude! Není XL jako XL :)

      0 0
      • jumojumo  

        nestrašte ma chlapci!

        0 0
        • hAjPR  

          To bych nerad. Já jen, že čísla jsou čísla…srovnání – stack rámu Anthem v XL: 604 mm (471 reach), stack rámu Epic v XL: 630 mm (475 reach), Lux v XL: 632 mm (470 reach)…a tak bych mohl pokračovat. Bohužel.

          0 0
          • theedge  

            Njn … to co si koupil je XC závodní střela. 100mm vidle, vzadu 90mm, nízkej stack + dlouhej přdstavec – tudíž nataženej závodní posed. Kousek výš jsem mu to psal.

            0 0
    • jumojumo  

      Zdravím priatelia. Konečne prišiel: Giant Anthem Advanced Pro 1

      Pretože niektorý z vás chceli aby som napísal svoje poznatky z novým bicyklom tak tu sú:

      Čakal som na neho asi 2,5 mesiaca, pretože sa pretiahla doba dodania. Nakoniec mi predajca volá do práce že bicykel už prišiel ale je tam malý problém – odretý rám (asi pri preprave) ale že mi na to dajú 150,– euro zľavu. Po práci som išiel do predajne – našťastie to bola len malá odrenina nálepky Giant, samotný rám do hĺbky zasiahnutý nebol. Predajca tvrdil že je to posledný zohnateľný kus a už sa nedá vymeniť. Tak som ho kúpil.

      A teraz k jazde: mám už na ňom najazdených cca 120km. Je to veľkosť XL a samotný bike je určený na XC. Niektorý ma tu strašili, že to bude dosť natiahnutý posed. Ja meriam 194cm a posed je úplne v pohode. Dokonca som sedadlo posunul ešte o 1cm dozadu. Ak by bol posed natiahnutý ešte aspoň o 1–2 cm, vôbec by mi to nevadilo. Sedí sa mi na ňom úplne prirodzene – nechápem ako jazdia ostatný, to tam sedíte vystretý keď máte kratšie posedy? :-)

      Bike váži s pedálmi aj rohami 11,5kg čo je myslím veľmi slušné. Pred tým som mal 26“ palcový full a prešiel som rovno na 29“. Terénom sa valí poznateľne lepšie, to čo som dával s 26“ dám s týmto 29“ oveľa ľahšie. Nikdy som nemal vpredu 1 pílu a vzadu 12 kolečko. Už by som asi nemenil. Hlavne v teréne nemusím stále pozerať dole, že čo mám zaradené, aby sa mi nekrížila reťaz, ale proste len zaradím podľa pocitu.

      Dá sa zamknúť pruženie na oboch tlmičoch a vtedy sa z bike naozaj stane HT stroj. Možno časom zruším zamykanie prednej vidly a nechám len možnosť zamykania zadného tlmiča.

      Tlaky som nastavil tak, aby som využíval celý zdvih. Pri šliapaní s otvoreným tlmičom sa bike mierne pohupuje, takže to zapínam len v teréne, pretože na asfalte je to trochu cítiť. Neviem, či to tak má byť, lebo výrobca píše, že vďaka novému prepákovaniu zmiernili pohupovanie. Možno to chce ešte sa pohrať so zadným tlakom v tlmiči – poradí niekto?

      Riadidlá som skrátil o 2cm – boli prílis široké.

      Môj verdikt – super mašina, som rád že som do toho šiel!

      0 0
      • Gwaihir  

        Paráda. Ještě to nafoť a dej si to na profil.

        0 0
      • Nutribird  

        Super, posed se dá ještě ladit a tlaky tlumení bych ještě taky vyzkoušel. Nevím jestli vůbec dokážeš zatížit kolo tak aby jsi jej dostal na dorazy. Pak může být malý tlak a kolo se více houpe. Ještě bych ladil.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.