První závodní 29er MTB do 25000

18 nepřečtených
  • Hajis

    Ahoj, postupem věku jsem dospěl k rozhodnutí, že bych rád zkusil nějaký ten amatérský MTB závod. Rád bych k tomu odpovídající kolo, velice se mi líbí kola Canyon, ale v mojí velikosti a cenové hladině jsou bohužel nedostupná. Poradíte jinou firmu či konkrétní model? Měřím 192cm, vážím cca 90kg.

    0 0
    • kubad  

      http://www.bike-forum.cz/…avrhy-anketa

      zkus pohledat na foru, řeší se to tu pořád dokola

      0 0
    • scota  

      RB CRR 290 Base cca 26 000 Kč

      0 0
      • Arty22  

        k tomu RB bych ještě v konfiguraci doporučil přendat gumy na WTB nano

        0 0
        • scota  

          Já bych tam dal radši Rubena Mitas Scyllu, WTB nano moc nedrží v terénu.

          0 0
          • Esi  

            mám přesně tuto konfiguraci včetně obutí a maximální spokojenost

            0 0
          • Arty22  

            tj, ale u těch WTB je příplatek zas jen 300, ikdyž na pláštích by se vyplatilo přidat i na ty rubeny, ale už takto je nad limitem

            0 0
            • Esi  

              Se Scylama to vyšlo na rovných 27 000, tak že těžko říct jak moc pevná je ta hranice, dával jsem ještě lepší gripy, ty základní jsou hrozné a bylo to teda bez pedálů, mám 191 a 99kg tak že parametry obdobné

              0 0
              • Arty22  

                jj ty gripy sou dost „slizké“, taky sem hned měnil, pláště sem nechával rubeny ocelot, ale cca po 400 km jsem kupoval nové, základní s kevlarovou patkou a taky spokojenost

                0 0
                • Esi  

                  já tam dal ty scyly rovnou a spokojenost, ty oceloty jsou strašně těžké

                  0 0
    • Kysky  

      A co zkusit si zajet jeden závod na stávajícím kole než kupovat na závod nový? Aspoň bys viděl jestli se ti to bude líbit a má smysl kvůli tomu pořizovat novej bike

      0 0
      • Hajis  

        To jsem zkoušel, ale mám starou svini na Včkách atd.

        0 0
    • Hajis  

      Jinak jsem se díval na kola cube, moc se mi zamlouvají co se poměru cena/osazení.

      0 0
      • Esi  

        Cube netřeba se bát, kamarád má Cube LTD pro rok 2013 naježděno asi 5000km včetně tak 4 závodů a je spokojenej. Ten jeho model má teda nějakou základní vidlici FOX a brzdy Magura model nevím ale žádné potíže s tím zatím nejsou. tuším že od modelu 2015 má Cube taky Tampered hlavu tak že to bude o něco tužší.

        0 0
    • JaHo  

      Závodit můžeš i na véčkách … Poprvé budeš vykulenej z tolika věcí, že véčka budou to poslední, co tě bude štvát.

      0 0
      • Hajis  

        Myslel jsem to tak, že už jsem na závodě byl. A ano vykulenej taky, ale řád bych lepší kolo.

        0 0
    • JaHo  

      Tak ok, jestli máš nějaké závody za sebou, beru zpět, myslel jsem to tak, že koupíš kolo, postavíš se na start a pak zjistíš, že to vlastně není to co jsi čekal …

      0 0
    • Hajis  

      Jak je to s velikostma kol focus? Většina modelů se dělá v max velikosti L, znamená to, že je to kolo jen pro menší lidi nebo že je to Lko dost velké i na mou výšku?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.