Výběr MTB kola. Rozpočet 28000,- Tři návrhy - anketa

79 nepřečtených
  • kzakaz

    Ahoj tak mám rozpočet na kolo a to okolo 28000,–

    Dospěl jsem k těmto třem kolům:

    http://www.hervis.cz/…OLOR-1841238

    skvělý poměr cena/ výkon?

    a

    http://www.rb-bike.cz/…crr-290-base#…

    nebo

    http://www.kola-onix.cz/…015-19-cerna

    Tak tedy nevím jestli jedno z nich mám vzít, nebo máte lepší návrh do těch 28000?

    Díky za rady a návrhy

    0 0
    • wanderer  

      Přidám Ti ještě dva tipy

      http://www.ctm.sk/…cierna-seda/

      http://www.radon-bikes.de/…-team-29-80/

      Ten Focus vypadá za tu cenu zajímavě bohužel ale má jenom výcuc složení takže doví jak ten zbytek ošulili

      0 0
    • vojta1616  

      Focus + prodat kola a nechat zaplést něco lehčího … Jediné mínus vidím u tohoto kola, že nemá pevné osy …

      0 0
      • kzakaz  

        Právě jsem nad tím taky přemýšlel, že při takové ceně už je to kolo odpovídající. I v Německu je okolo 24000,–. Co je za problém s pevnými osami ? Nerozumím tomu :/

        0 0
        • vojta1616  

          kolo je tužší pokud má pevné osy, ale neviděl bych to zase jako nějaký zásadní problém … za tu cenu to bude vždy nějaký kompromis :)

          0 0
          • kzakaz  

            Jo tak to by asi problém nebyl. A co ty brzdy ?

            Magura MT2

            Nevím moc je neznám tak jak na tom jsou.

            0 0
    • Doktorzet  

      Podivej se na canyon, za 28 je to super kolo cena/vykon :)

      0 0
    • kzakaz  

      No a teď babo raď. CUBE nebo CANYON za cca 28000,– nebo FOCUS za 24000,–. To je rozdíl 4000,– což není málo. Je v těch kolech opravdu takový rozdíl ?

      A co to RBčko ? To ste zavrhli hned koukám :D

      0 0
      • Esi  

        já koupil to RB, s tím že minimáln je potřeba zahodit ty šílené gumy co tam jsou a dát tam Scyly je to + 800kč a – 700g, ještě jsem vyměnil gripy a jsem maximálně spokojený, ale mám to chvilku

        Je tady na foru tolik šílených historek o dodávce cynyonu že jsem ho na základě toho vyřadil, čekat na kolo 2 měsíce a potom v případě že urveš patku čtvrt roku na patku na to nejsem zvědavý.

        RB dodávka 14 dní a patky mají v showroomu běžně skladem. pevné osy jsou na nás velké kluky super brzdy ani necinknou:-)

        0 0
        • Džey Ár  

          No v RB umí taky vyzkoušet kupujícího trpělivost. Kamarád čekal na kolo tak dlouho, až koupil Treka. Šlo o silničku ovšem.

          0 0
    • mart910  

      Na ten Cube by si mohl dostat slevu tak 2000 Kč si myslím.Osobně bych asi bral v pořadí Canyon – Cube – Focus. Nevýhoda je, že si ten Canyon nevyzkoušíš a kdo ví jaké je teď dostupnost velikostí (některé jsou vyprodány)

      0 0
      • TheIF  

        „vyzkouset“ se da. Není problem ho vratit/vymenit (zdarma). Dostupnost bude horsi. Maji predstavit modely 2016 takze uz jen doprodavaj.

        z mtbiker.sk:

        *spisal som priebeh keby niekto musel menit bike podobne ako ja:

        05.05.2015 ob­jednavka cez eshop

        06.05.2015 pot­vrdenie objednavky + predfaktura na zaplatenie

        08.05.2015 pot­vrdenie prijatia platby

        11.05.2015 rano: objednavka sa bali, poobede: objednavka odoslana, tracking number od UPS

        14.05.2015 rano: prisla velkost S odskusana a kratka. Po telefonate na infolinku je objednany kurier a Sko sa vracia

        15.05.2015 S-ko odisko, z canyonu prislo objednavkove cislo na M-ko

        25.05.2015 pot­vrdene dorucenie do nemeckeho canyonu + potrvrene prehodenie platby za M-ko

        29.05.2015 dorucene M-ko*

        0 0
        • kzakaz  

          Dostupnost nic moc no. Černá barva už je vyprodána a modrá ještě je. Pro mne asi Lko. Černá je hezčí ale modrá taky není ošklivá.

          0 0
          • Hyde99  

            Jenom drobné upozornění: černá barva je matná (mám toto kolo od letošního dubna), modrá varianta je lesklá (kupoval si ji kamarád cca 2 měsíce po mě). Rozdíl ve vzhledu je celkem velký …ale je to asi věc vkusu:)

            0 0
      • kzakaz  

        Kde bych mohl dostat 2000,– slevu ? Sehnat ho za 26000,– tak jdu do něj.

        0 0
        • mart910  

          Několikrát jsem tu viděl jak lidí psali že dostali slevu, za pár dni budou predstaveny modely 2016 tak si myslim že by to šlo.

          0 0
          • kzakaz  

            A to jim mám na hulváta napsat email, že chci slevu ? :-)

            0 0
    • kzakaz  

      A jakou velikost kola pro 183 cm vysokého a 83 kg vážícího cyklistu ? Jak u CUBE a jak u CANYON? Někdo zkušenosti?

      0 0
      • TheIF  

        U Canyonu mas ten jejich PPS

        0 0
        • kzakaz  

          Jo aha. Díky moc.

          A u CUBE? Nemáte někdo zkušenosti

          0 0
          • rockab  

            Já mám 186cm a mám velikost rámu 21, LTD PRO. Chtělo by to zkusit, možná by ses vešel na 19 rám. Jinak srovnání obou, moje má Canyon. Bohužel v menší velikosti, tak nemůžu moc stovnávat jízdní vlastnosti. U Canyonu mě vadí vlaštovky, to jde ale změnit, canyon je lehčí, má lepší pláště. Geometrie obou je docela podobná.

            0 0
            • kzakaz  

              Díky za info. Teď spíše ůjde o to, které kolo seženu. Jak tak koukám tak to bude oříšek u obou. Nemáte někdo nějaké kontakty, stránky atd? Na canyon a cube.

              0 0
              • Esi  

                tak canyon jen oficiální to se prodává jen napřímo :-) a Cube třeba Cyklofaltynek.cz tvrdí že LTD Pro má skladem ve velikostech 17 – 21 hned k dodání

                0 0
    • kzakaz  

      A ještě jeden oříšek. Dokázal jsem sehnat LTD Cube pro 2015 za 25500,– ale je to 27,5 a ja chtěl 29. Ale ta cena je hodně dobrá. Je rozdíl mezi 27,5 a 29 až tak markantní ?

      0 0
      • ALLforBIKE  

        27.5 má rozhodně blíže ke klasice 26. Takže za mně ano, rozdíl tam bude znatelný.

        0 0
        • kzakaz  

          Tak to asi nechci. Chci nějakou změnu, tak budu hledat dále. Díky za odpověď.

          0 0
          • ALLforBIKE  

            ono je nejlepší si to taky vyzkoušet, třeba ti 27.5er sedne a bude ti tento rozměr vyhovovat více než 29er.

            0 0
          • scota  

            Proč si nepůjčíš nějaký test bike?

            0 0
            • kzakaz  

              O víkendu mám domluvenou schůzku u Kovaříka z Oseka u Rokycan pokud ho znáte, tak mi poradí. Uvidíme co mi padne lépe.

              0 0
      • mart910  

        Myslim ze sezenes i 29 za tu cenu chce to jen zkusit u vice shopu

        0 0
    • kzakaz  

      A jak je to pak se servisem a garančkou když si koupím kolo přes eshop ? Máte nějaké zkušenosti ?

      Nebo je lepší si koupit od dealera CUBE které vyjde třeba o 2000 dráž než na internetu, ale stim, že mám servis ve vedlejší vesnici ?

      Předem díky za názory

      0 0
      • Gustaf 81  

        s tou slevou se je na ferovku zeptej…tím nic nezkazis ;)

        0 0
      • Erknold  

        servis, který bude servisovat jen kola, která sám prodal bych objížděl obloukem. Něco to svědčí o jejich přístupu. Pokud není na kole něco k reklamaci, tak garančku zvládneš doma. Reklamaci stejně případně musíš řešit s prodejcem. Problém může být v sezóně, když potřebuješ něco akutně, tak dost servisů v tom fofru upřednostní jejich prodaná kola a tebe případně odsunou na jiný volný slot.

        Spíše bych upřímně řekl prodejci z vedlejšího města, mohu mít tuto kolo z netu za takovéto peníze. Nicméně rád podpořím i místní prodejce, ale nechce se mi za podporu dávat o 2000 navíc.

        0 0
      • TheIF  

        Nekupuješ si auto… Kupuješ defakto jen jiný rám (což u HT je „nepokazitelný“ – kromě prasknutí = reklamace) Zbytek je na vsech kolech „stejný“. Servisuj tedy tam kde to máš nejblížš a dobre zkušenosti.

        Garancku ti udelaj kdekoliv a vyjde asi do 500kc. Takze dost nepodstatný naklad navíc. Stejne jde jen o zkontrolovaní dotazení šroubku a doseřízení = velká čast lidí zvladne i doma. Není jako u auta vyžadovaná v autorizovaném servisu pro další pokračovaní zaruky.

        S reklamaci to taky nemusí být až takový problém. Např u Canyonu si pro tu věc pošlou kurýra, případně tu reklamaci po komunikaci s nima uplatňuješ u ofiko dovozce toho komponentu (např odpružena vidlice) přímo tady v ČR.

        0 0
        • kzakaz  

          Díky za reakce a rady všem a nakonec jsem koupil u pana Kovaříka z Oseka u Rokycan CUBE LTD PRO 29 SPICY YELLOW, rám 21'' (19'' pro mne byla moc malá vzhledem ke stavbě těla – delší trup).

          Cena za 28 000,– takže ani levné ani drahé taková klasika.

          Doufám, že budu spokojen.

          Fotky připojím ve středu, až bude doma.

          0 0
    • kzakaz  

      Sice teď asi ani nebudu mít co žrát do další výplaty, ale jsem spokojený. :D

      0 0
    • kroko  

      Tedkom mají v akci

      MRXko s Epiconem na SLX u Nemcika.

      http://www.cyklonemcik.cz/…9-slx-epicon

      0 0
      • HUPÍK  

        …cenový nesmysl…

        0 0
      • scota  

        RB CRR 290 Base je levnější a vyváženější navíc má pevné osy a záruku 5 let na rám.

        0 0
        • kroko  

          V pořádku. Jako amatera by mne však zajímalo, v čem je vyvazenejsi? Levnější je o 8 stovek na sadě Deore, MRX je na sadě SLX. RB má lepší brzdy, zřejmě i náboje. MRX má vpředu taky pevnou osu. Zajímá mne proto, v čem tkví ta vyváženost?

          0 0
          • Bocka  

            RB má i zadní pevnou osu, což je taky docela důležité. Lepší celé kola a na brzdách taky záleží ;) A srovnávat SLX a Deore je jako srovnávat modrou fabii s červenou fábií (jednoduše řečeno) :D

            0 0
            • kroko  

              SLX/Deore – proto se taky tážu, v čem tkví ta vyváženost kola… Když už jsi to načal (to srovnaní červené s modrou fábií), jeden amaterský poznatek je i ten, že to MRX je pro hodně lidí mnohem pěknější rám, ty RB nejsou moc pěkné. Samozřejmě někdo má rád jednoduchost, to nepopírám, ale více lidí si myslím by se vzhledem přiklonilo k tomu MRX, proto je záruka 5 let nevytrhne, když se jim holt nelíbí. K těm pevným osám, lepší asi bude, na druhou stranu dříve se jezdilo na ocelákách, žádné pevné osy ani nebyly a jak se jezdilo, v dnešní době tady člověk slýchá názory, že když to nemá pevnou osu je to na nic. Já říkám, k čemu to lidí na rekreační ježdění potřebujou? Pevná osa má větší výhodu pro lidi, co jezdí jenom v terénu a dávají kolu co proto, ale 80% lidí, co chtěli pevnou osu ji ve skutečnosti ani nepotřebujou, jen v dnešní marketinkové době mi přijde, že co nemá pevnou osu, je na prd, co není XT, je na prd, a tak by se dalo pokračovat. Dříve byla jediná přehazovačka Shimano sis, obyčejné náboje a jak lidi válčili s kilometry a byli hrdí na ty svá kola, teďkom si čověk koupí např. deore náboj a ze všech stran slyší, že je to k hovnu, s prominutím. To mi nepřijde normální.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Taky bych radši vzal to RB a MRX rámy se mi vůbec nelíbí :)

                0 0
                • kroko  

                  Jaký je rozdíl v ceně? Prodávají i rámy a nebo delaji jen komplet kola?

                  0 0
              • Bocka  

                Ono o designu je to taky, sto lidí sto chutí, za mě je pěknější RB (taky sem si ho pořídil). No jo dříve se jezdilo, dříve se chovali, dříve to bylo prostě jinak a nebyly takové možnosti. Neříkám, že když to nemá pevnou osu tak že je to na nic… Ale on ten deore náboj je fakt k hounu :D :D (teda aspoň pro „tvrdší“ zacházení).

                0 0
                • kroko  

                  To je ale to, o čem mluvím. Na tvrdší zacházení. Ale kolik lidí takhle tvrdě s kolem zachází? Většina rekreantů včetně mě (do 2000km za rok) jezdí asfaltove cyklostezky a sotolinu a občas menší terén, a takovým musí bohatě stačit i déle a náboje. Doposud než jsem si nechal udělat upgrade, jsem jezdil na rafkach alexrims ace17, nějaké noname obyčejné náboje a za 7 let jsem nemusel mít kromě osmičky vzadu kolo v servise, a to jsem jezdil úplně spokojeně to same co teď. A o tom jako amatér mluvím.

                  0 0
                  • scota  

                    Vlákno se jmenuje MTB kolo za 28 000 Kč a myslím, že v této cenové hladině se předpokládá jezdění v terénu. Na příležitostné výlety po cyklostezkách stačí trekkové kolo za cca polovinu.

                    0 0
                    • kroko  

                      Když jsem zde nedávno uváděl jednoho karbona, co jsem mohl mít za 17 tisíc, se vzduchovou vidlici Raidon a na sadě Deore, přesně na to mé ježdění, tak nebyl jediný kladný příspěvek na to kolo, ze je to sunt, ani zadarmo nebrat atd atd. Proto mě udivuje, že na příležitostné výlety dle tebe stačí kolo za 14 tisic

                      0 0
              • scota  

                U RB ti udělají barevný design jaký chceš. Pevné osy mají také výhodu při seřízování kotouče. Se Shimano náboji jsem měl asi 2× problém s ořechem. RB používá OEM Novatec. Záruka je podle mého názoru dost důležitá. A nejdůležitější věc na závěr – přístup k zákazníkovi.

                0 0
                • kroko  

                  Jak jako chci? Třeba aby byl nastrik dvou barevný a tam mebo jak to mám chápat?

                  0 0
                  • scota  

                    Klidně vícebarevný s podpisem a vlajkou. Stačí si kliknout na odkaz nahoře.

                    0 0
          • scota  

            komponenty Race Face, dráty DT Swiss apod.

            0 0
            • kroko  

              Takže když to má např řídítka Race Face oproti Force, tak ej to kolo vyváženější? V čem jsou např. ty řídítka lepší? Funkci mají obě stejnou.

              0 0
              • scota  

                Tak třeba ty dráty nereznou a mají větší pevnost ;-) U řídítek bude možná taky rozdíl ve slitině hliníku. Zkrátka Force je asijský lowend a RF je kanadská kultovka :-)

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.