• CannondaleF29carbon

  Plánuji jet Praha – Brno na kole. Trasu mám naplánovanou na dva dny. Máte zkušenosti kudy se nejlépe vydat, kde přenocovat, čemu se vyhnout. Chci se vyhnout velkým tahům, preferuji stezky a polňačky. Pojede nás víc, i méně zkušení jezdci. Ale denně ujet 100 km by němel být pro ostatní členy party problém.

  Díky za tipy :-)

  • JendaH  

   Jel jsem Praha – Bystřice nad Pernštejnem. To je tak 2/3 na Brno. Ale po velkých tazích, takže jenom pro informaci přikládám níže.

   Velmi se mi osvědčilo používat http://brouter.de/. Nastavíš si svoje preference – nastavíš cenu libovolným parametrům z openstreetmap (já používám profil fastbike, který preferuje větší silnice, ale ty si upravíš nějaký jiný) – a ono to prostě najde nejlepší cestu. Po polňačkách to určitě nebude do Brna 2×100 km, i po hlavních tazích je to 225.

   Hostivař – Dolní Měcholupy – Dubeč – Koloděje – Dobročovice – Úvaly – pořád rovně po I/12 do Kolína – projet Kolínem – na konci sjet na I/38

   tady byl velmi nepříjemný úsek (bez krajnice a kamiony předjíždějící s minimálním odstupem), zvaž jak se vyhnout

   Čáslav (skrz) – před Golčovým Jeníkovem doleva – Vilémov – Nová Ves u Chotěboře – Libice – Sloupno – Ždírec – Krucemburk.

   Tam jsem přespal v http://www.morerybnikreka.cz/, ale už mají zavřeno. Nadějně vypadají turistické přístřešky (prostě do mapy.cz zadej do hledat v okolí „turistický přístřešek“)

   Po I/37 do Žďáru, za mostem doleva a sídlištěm do kopce na I/19. Pořád rovně až do Bystřice.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.