Používali jste protein? - nabrali jste po něm?

59 nepřečtených
  • 4fitness

    Zajímá mě jaký máte zkušenosti s proteňákama (hlavně ti co jezdí výkonnostně). Bez diskuze to dobře regeneruje, ale jde o to jestli jste po něm nabrali

    1. úmyslně

    b)proti své vůli

    1. nenabrali v důsledku typu tréninku, který jste prováděli

    Já osobně jsem po něm schopen nabrat i nenabrat, v závislosti na zátěži, ale třeba jsem výjimka. PS: uveďte i značku nebo obchod, dík. F.

    0 0
    • L4coste  

      de o trenink..

      0 0
      • 4fitness  

        Já si taky myslím. Ale setkávám se s poměrně dost lidma, kteří tomu nevěří. Tak chci znát víc názorů..

        0 0
        • honzarb  

          pouzivam Whey Protein od Weidera a po nem rozhodne naberu (tedy mluvim o posce a ne o cyklistice) nakou svalovou hmotu.

          0 0
          • L4coste  

            no kdyz maknes v posilce a do toho das proteiny.. pripadne gainer.. tak to poznas dost… jest proteiny a jezdit na kole bych rekl ze bude spis dobry na regeneraci nez na hmotu.. ale to je jen teorie..

            0 0
            • L4coste  

              dodatek: mluvim o proteinech kolem 85/90%

              0 0
              • honzarb  

                jj, souhlas

                0 0
                • 4fitness  

                  Takže kolik z vás přes zimu nabuší, aby pak v sezóně bylo co pálit? Je to myslím standardní cyklus? Mimo sezónu se trochu osvalit a v sezoně pak zkvalitňovat vyšlehávat..

                  0 0
                  • Baracuda  

                    No, ja to tak praktikuju, ale spis je to tak, ze se pres zimu dostanu na normalni lidskou vahu a pres sezonu se ze me stava porysovana hromadka kosti :-) Ale sem holt takovej a uz sem si zvyknul. Navic me tesi, ze pres zimu si dokazu, ze mam silu, i kdyz sem hodne hubenej a pres leto uz to ted urcite vyjde i tak, ze si dokazu, ze jsem pekelne rychlej! ;-) Kazdopadne, sypu do sebe celej rok hrozne moc doplnku vyzivy a nestydim se za to – vim, ze u me to proste jinac nejde…

                    0 0
                  • mosquito  

                    no koupil sem si zobani prave na zimu, ale po dvou mesicich se zadna velka zmena nekona, asi zobu malo no a to co priberu za tyden sem schopnej za hodinu shodit treba na spinningu :((

                    0 0
                    • 4fitness  

                      Tak se na to mrknem. Napiš jak na to jdeš a já ti zkusím poradit. Co ty na to?

                      0 0
                      • mosquito  

                        mam kulovy volnyho casu :-/ takze akorat vecer do sebe nasypu lzici (protein 50) ve 1/4l mlika + 2 tab BCAA, tak po pul hodce tak hodku nejaky to domaci trapeni s cinkama v ruce, kliky, drepy atd. .. no asi to neni nejlepsi ale nejak vic bohuzel nestiham

                        0 0
                        • 4fitness  

                          Tak není to jen otázka výživy ale i tréninku. Teda k té výživě. Máš asi vícesložkový protein, takže ten je na noc ok. Ovšem tím pouze doplňuješ proteiny, které nejsi schopný pojíst během dne. Mnohem lepší máš rychlý čistě syrovátkový protein hned po tréninku. Aminokyseliny jsou rychle v krvi, rychlá regenerace a růst + doplníš bílkoviny, které nepojíš. Trénink by měl být veden na 80%-85% silového maxima. Může to být klidně spinning s těžkou kopcovitou zátěží, 20minutovka ve stoje apod. Cviky s vlastní vahou jsou skvělé na udržování a na rozvoj v prvním týdnu posilování. Dál už to chce vyšší váhy, aby to rostlo. Trénink by měl být skokový a měl by se obměňovat. To jsou asi tak velmi obecné rady. (PS: BCAA jsou takhle docela zbytečné. Jen při brutálních trénincích pomáhají k vyšší síle)

                          0 0
                  • Beeda  

                    asi jis nejen mimo sezonu, ale i mimo misu:-) proste vtirava relamama, schovavajici se za radoby odbornymi radami ze… Mmimochodem, ty clanky jsi „vymyslel“ ty:-)? Co se tyce nabuseni tak je to kravina, zadny cyklisticky trenink neni ucelove veden k navyseni svalove hmoty s tim aby pak v sezone dochazelo k jejimu katabolismu… b.

                    0 0
                    • Tomcat_1  

                      :-)))

                      0 0
                    • 4fitness  

                      no, nějak na sebe upozornit musím. A tohle je docela snesitelná cesta. Poradenství nabízím komukoliv a kdykoliv – mojí filosofie. Nevím, pár závodníků teda znám ;-) a oni podle tohoto schématu jedou. A šlape jim to.

                      0 0
    • pajik  

      používam slabej winner14 od nutrendu, a po tom se podle mě nabrat nedá :( ale co se týče regenerace, tak jsem s nim 100% spokojenej…

      0 0
    • mosquito  

      nemuzu zaboha pribrat, zkousim vitalmax protein 50 ale nezda se ze by to melo nejaky pribiraci ucinky, kazdopadne to beru jeste s BCAA kapslema jsem schopnej jezdit narocne i vice dni po sobe ..takze to spatny neni, jeste zkusim nejaky sacharidy

      0 0
      • Rychlej turista  

        Na přibrání je skvělý věk, po třicítce to už jde samo :-D. U mě taky zafungovalo vyměnit silničku za bajka. Kapku jsem přibral, ale šlo to do svalů, hlavně vršek posílil a to na úkor břicha, které trochu splasklo. Takže mi to moc nevadí, protože jsem si aspoň trošku vylepšil vizáž a když už ty kila musím tahat, tak raději takhle, než na břichu :-D

        0 0
    • Baracuda  

      Tezko rict – sice sem pri brani proteinu 80ky nabral (jinak to jde u me hoodne tezce), ale to jsem do sebe rval taky kreatin, maltodextrin, bcaa… Takze samostatnej jako takovej nevim…

      0 0
    • brantec  

      Pro pribirani jsou dulezitejsi sacharidy nez proteiny. Proteinovy napoje s vysokym obsahem bilkovin (cca 80 a vys) se pouzivaji pri rysovacich dietach. Na objem jsou gainery. IMHO pokud bys zvysil jen prijem proteinu tak spis zkvalitnis svalovou hmotu a mozna i neco malo priberes. Ted je taky otazka cemu rikas pribrat, ja sem od leta pribral 7kg a doufam ze to neni konecna:-) new.biomag.sk/show_ar­ticle.php?id=95

      0 0
      • 4fitness  

        jj, taky jsem Art of Velkovykrm zkusil. A přibral jsem. Ale abych pravdu řekl dost i na tuku, takže to zase bala makačka shodit a šly s tím i svaly. Myslim si, že to člověk nesmí přehánět a přihlédnout ke svému somatotypu. Proteiny mám „jenom“ 80tky takže baštím ty, ale jak píše Barracuda, dobrý je přidat Creatin a Maltu – když chci přibrat. Jinak zkvalitnění svalů 80-kou, to souhlasim.

        0 0
    • coolboy  

      Proteiny se hodí do posilky – pokud nemáš z čeho tvořit svaly, tak se to určitě hodí…akorát asi není moc účinný hodinu makat v posilovně a pak další hodinu šlapat na spinneru, jak někdy vidím některý lidi…Jeden čas jsem v posilovně vídával kluka, kterej tam vždycky makal s činkama jak blbej, hodil na to sachariďák (nebo proteiňák – to nevim) a pak se div nezničil na rotopedu. Výsledek? Po několika měsících svaly furt žádný a on byl pěkně obtloustlej.

      0 0
    • grafik  

      pred deseti lety kdyz jsem chodil do posilky mi znamej doporucil prostredek pod nazvem muskulvit, redil se 0,5l vody a chutnal velmi dobre. Nabral jsem asi 7 kg z puvodnich 80-ti za obdobi zhruba 9ti mesicu. Avsak nevim jestli se jeste dela … stejne sem ty zbytecna kila shodil – na kolo zatez navic nepotrebuji :) Dnes jsem zpet na cca 78 …

      0 0
    • St1c  

      a co by som mal papat ked chcem pribrat – co je u mna takmer nemozne normalnou stravou:D, ale do posilnovne nemam chut vobec chodit,zato vydrzim 3 hodky na trenazeri, a chodim si zaplavat? samozrejme nechcem tuk, ale svalovu hmotu:D

      0 0
      • MlokCZ  

        Pokud cheš nabrat svalovou hmotu tak musíš:

        • cvičit s činkama
        • pořádně žrát, musíš mít větší příjem než výdej, doplňky jako sachariďáky a protejňáky jsou nutné pouze v případě, že to z normální stravy nedokážeš (ono to jde z běžné stravy špatně, když pak máš sníst cca 2g bílkovin na kg tvojí váhy)
        • žraní musí být kvalitní, hlavně dostatek bílkovin
        • aerobní zátež budeš muset omezit, jinak to nepůjde

        No a až pak časem něco takhle přibereš a pak zařadíš zase velké množství aerobní záteže, tak zase hned všechno shodíš. Takže nejlepší bude (pokud chceš trvale hodně jezdit na kole), že se na vykašleš.

        0 0
        • 4fitness  

          Muskulvit jako univerzál byl dobrej. Dneska i to cyklista namíchá na tělo www.4fitness.cz Tak protein při aerobce je opravdu výhradně na zkvalitnění svaloviny. Já mám třeba to štěstí, že jsem schopen udržet 50% toho co naberu i při ježdění na kole. Samozřejmě ne na nohách tam je to max 20%. Ale přibrat se s proteinem na kole dá. Chce to ty 3h tréninku opepřit pěknejma sprintíkama. Prostě mega zátěž a rozšlapat to a umřít. Pak zase jet svejch x minut a zopakovat. Já teda proteinňák míchám s Maltodextrinem, aby to byl takovej lepší gainer.

          0 0
          • MlokCZ  

            Pak je ale ještě zásadní otázka, jestli i když ti jde nějaká nabraná svalová hmota udržovat, jeslti je to k něčemu pro ježdění na kole nebo jestli jsou to pro tělo zbytečný kila navíc. A pak záleží z jakého důvodu trénuješ, pokud na výsledky na kole, tak je třeba se držet tréninkovým plánem pro kolo a ne kvůli svalové hmotě. A pokud trénuješ (na kole) a jezdíš jen pro radost, tak braní protejňáků a sachariďáku jsou vyhozený peníze.

            0 0
    • MlokCZ  

      Protejňáky kvůli přibírání váhy při velkém množství aerobní zátěže jsou nesmysl, protože k přibírání je třeba, to co jsem psal St1c výše. A prostě není možné nabírat svalovou hmotu (samozřejmě v menší omezené míře ano, ale je to fakt hodně limitované) a k tomu mít hodně aerobní zátěže. Pokud i tak přibíráš, tak to budou z větší části jen tuky, takže je to nanic.

      Já jsem měl 2-leté období, kdy jsem se pustil do posilování se vším všudy, tedy pouze cvičení s vypuštěním aerobní zátěže, perfetkní strava (leze proklatě do peněz), dostatek spánku a úplné vypuštění alkoholu. Myslim, že jsem se pro muj typ postavy (ektomorf) zlepšil fakt hodně. Přibral jsem za ty 2 roky téměř 10 kg (výsledek po závěrečné dietě, takže jsem měl v pase stejně jako na začátku), z čehoš byla většina svalů a minimum tuků. Silově jsem se dostal taky na mě dost vysoko (až mě to samotného překvapilo) – končil jsem na 95 benč, 85 dřepy, 120 mrtvý tahy. Jenže pak už to dále nešlo se zlepšovat (už jsem se blížil k limitům mojeho těla bez použití nelegální sraček) a navíc mě hrozně začal chybět aerobní pohyb. Tak jsem se vrátil zpět ke kolu (a v zimě squashi). No a hned jsem zjistil, že ta váha navíc je pro kolo a squash zcela kontraproduktivní (i když jsou to svaly, ale ne potřebné pro ty činnosti). Výsledkem bylo, že jsem během 4 měsíců (když jsem se snažil hodně žrát) všechno shodil zpět a byl zase pod 70kg a hned jsem se cítil při aerobním pohybu mnohem lépe.

      0 0
      • MlokCZ  

        Pro zajímavost moje směšné hodnoty v posilovně v následných obdobích již s hodně aerobní zátěží, přes zimu kdy jsem se snažil trošku víc chodit cvičit: bench 50, dřepy 40, mrtvý tahy 60.

        Teď už chodím do posilovny jen pro spevnění celého těla a momentálně rehabilitačně po pádu kvůli zádům (takže momentální váhy jsou ještě mnohem nižší, kvůli zádům).

        0 0
    • Corbett  

      Používám, destistupňový Radegast:(((

      0 0
    • kudlanka32  

      protein…to jako michany vejce na cibuli ke snidani? :)

      0 0
      • 4fitness  

        Takže když to sesumíruju pro účely článku takhle:?

        Stále se setkávám s přežitými názory na protein v cyklistice a lehké atletice. Většinou se jedná o názor, že užívání proteinu vede k nadměrné svalnatosti a tudíž „nadváze“. Hned v úvodu musím tuto mylnou domněnku vyvrátit. Protein totiž není příčinou velikých a těžkých svalů, je jen jejich nezbytnou podmínkou pro vznik. Je „pouze“ stavebním kamenem. Existence kamenolomu ve vašem okolí, také sama o sobě nezapříčiní, že budete vlastnit honosnou zděnou usedlost. Přebujelé svaly na cyklistovi jsou proto dílem špatně vedeného tréninku (pokud se nejedná o sprintera nebo dráhaře tam je to jiná). Musíme si uvědomit, že to co vede k obrovským stehnům či lýtkům jsou tréninkové stimuly, které našemu tělu říkají: „Vytvoř větší svaly, protože je potřebuješ“.

        Teď trochu vědy. Jakou byste typovali, že vědci naměřili potřebu proteinu u vytrvalostního sportovce? Odpověď „překvapivě“ zní: větší než třeba u kulturisty. A proč je to tak? Protože vytrvalec trpí větší ztráty svaloviny v důsledku mnohem většího množství pohybových cyklů než třeba fitkař. Tuto ztrátu potřebuje vyrovnat příjmem proteinů ze stravy a z proteinových nápojů. (potřeba kulturisty v průměru 1,2g/Kg tělesné váhy, cyklisty 1,8g/Kg) (svaly lze do jisté míry ochránit i konzumací čistých volných aminokyselin – např. BCAA, L-Glutamin)

        Nyní se nám otevírají 4 cesty. 1) Cyklista proteiny nedoplní – Výsledek se dostaví postupně a bude se stupňovat. Úbytek výkonnosti, následuje vizuální úbytek svalů, přetrénování, kolaps, nemoc. 2) Cyklista doplní proteiny ze stravy. Vyrovná dusíkovou bilanci (pokryje potřebu proteinů), jeho regenerace ale bude trvat déle (komplikovaná strava trvá) a bude překonán cyklistou, který jde třetí cestou. Pakliže to odmítne a bude přesto tlačit na pilu, přetrénuje se. 3) Proteiny doplní jak důmyslně navrženou stravou, tak proteinovými nápoji. Dodrží-li správné pokyny pro použití, bude pociťovat menší únavu a bolest ve svalech. Bude si moci dovolit delší tréninkové bloky, natrénuje více a bude mít blíže úspěchu. 4) Při konzumaci proteinů výhradně z proteinových nápojů zanedbá důležitost makro živin obsažených ve stravě a přivodí si trávící komplikace a jiné zdravotní problémy. Přinejmenším neudrží rozmanitost stravy.

        Co mě tedy jako cyklistu na používání proteinových nápojů zajímá, je především to, jak to funguje. Protein musí projít trávícím ústrojím a teprve rozštěpený na aminokyseliny může putovat krví na místo určení. Na syrovátkovém proteinu si ceníme nejvíce toho, že se jedná o odfiltrovanou nehodnotnější složku mléka, očištěnou o tuk a o laktózu. Takto zhodnocený syrovátkový protein má urychlenou vstřebatelnost = urychlená regenerace (a to je to co chceme). Syrovátkový protein je nejlepší hned po tréninku/po závodě. Před, zároveň s, nebo po sacharidech. Samozřejmě tak jako u všeho máme na výběr a musíme si stanovit priority. Doplnit dříve energii? Nebo aminokyseliny z proteinu? Nebo zároveň? Pomaleji vstřebatelnými proteiny ze stravy mohu krýt potřebu v pozdějších hodinách dne (regenerace může probíhat až 72h). Syrovátkový protein také v závislosti na poměru jednotlivých frakcí podporuje tělesnou imunitu. Konzumací proteinu po výkonu na lačno !bez přidání sacharidů! docílíme vyhubnutí, resp. redukce podkožního tuku. Stejně tak spojením s pomalým proteiny (tvaroh mléko) namísto večeře. Na závěr doporučuji pročíst příbuzný článek: Speciální výživa v cyklistice

        0 0
        • Corbett  

          Vypadá to, jako kdyby jsi mezi cyklistickou veřejností hledal své budoucí zákazníky? Nebylo by lepší navštívit fórum pojednávající o kulturistice, nebo fitness?

          0 0
        • St1c  

          clanok poucny teda:D takze z toho co som precital vo fore tak nejaku nadej na pribratie moc nemam pokial nie som ochotny menej bajkovat a viac chodit dvihat zeleza do fitka. co sa tyka proteinu tak to naozaj tak pomaha pri regeneracii? v lete ked som jazdil vela v kopcoch tak som si daval privysoke treningove davky a po dvoch tyzdoch prisiel prvy naznak pretrenovanosti, zacal som davat BCAA a gainer-ten mi hlavne pomohol zazehnat neobycajnu chut na sladke, bcaa mi zase dovolilo zlvadat vysoke treningove davky. Myslite ze protein bude lepsie riesenie v sezone, alebo uz aj teraz ked najazdujem objemy?

          0 0
        • Jane  

          No já potřebuju hlavně zhubnout, ale počítat kcal, všechno zapisovat, vážit mě tedy fakt nebaví, takže s mým extra úsporným metabolismem se mi to prostě nedaří, pač přesně nesleduji, kolik toho za den spořádám :( Jo ale zajímavý je, že na kpo.cz Ondra doporučuje právě vysokosacharidovou stravu, což se mi zamlouvá, neboť kvalitní sacharidy (rýže, vločky) jsou vcelku levný a neleze to tolik do peněz jako bílkovinná strava. Konkrétně cituji: V rámci univerzitního sportovního klubu sledovali fyziologové dusíkovou bilanci u dvou skupin sportovců. V silové byli powerlifteři, kulturisté a vrhači, skupinu vytrvalců tvořili dálkoví běžci. Výsledek byl naprosto šokující. Zatímco siloví sportovci vyznávající boha stejka a konzumující až téměř 2g bílkovin na kg tělesné váhy dosahovali vyrovnané dusíkové bilance při cca 1,2g/kg, byla objektivně zjištěná potřeba u dálkoplazů skoro 1,75g/kg tělesné hmotnosti! Přitom vytrvalci tíhli k dietě maximálně 1g bílkovin na kilo. Obávám se, že pravdu mají ti autoři, kteří doporučují pro podporu vytrvalostního výkonu vysokosacharidovou dietu s redukcí tuku pod 10% kalorického denního příjmu a zároveň výraznou redukci živočišných bílkovin. Důkazem je suverénní hegemonie vytrvalostních běžců z oblastí východní Afriky, typické právě nízkotučnou, nízkobílkovinovou, ale vysokosacharidovou dietou… Moje zkušenost je obdobná. Ač postavy spíše účetního z prádelny, moje stabilní váha byla v loňské sezóně 75 kg při 176 cm výšky (podotýkám, že při asi 6% tělesného tuku, přes další redukci tuku už cesta ke snížení hmotnosti zjevně nevedla). Teprve maximální možnou redukcí příjmu masa jsem se po třičtvrtě roce dostal na 70 kg, do oblasti pro cyklistiku jakž takž tolerovatelné…

          Pokud se tedy bavíme o vytrvalosti, tak by teoreticky mělo stačit jíst hlavně kvalitní sachry, přičemž rýže, vločky obsahují i bílkoviny, občas nějaký netučný maso (kuře, ryba) – ale je to teda dost jednotvárný jídelníček…

          0 0
          • 4fitness  

            Ahoj Jano. Něco na tom KPO může být, taky jsem to nějaký ten pátek zpátky četl. Ale pokud se týká tebe a toho co tě trápí, tak vločky „ok“, ale rýže teda ne. Má vysoký GI. Něco málo jsem o tom sepsal, můžeme o tom podiskutovat: www.4fitness.cz/clanek-Hubnuti Už jsem pár lidiček takhle „vykurýroval“. Ale nejdůležitější je zkrátka 1) tepová frekvence 2)udržet nízký GI potravin 3)prodloužit trávení 4)trošku snížit kalorický příjem

            0 0
        • MlokCZ  

          S většinou bych souhlasil.

          Ale ne s tím porovnáním s potřebou s kulturisty. Tam je 1,2g/kg v objemové přípravě hrozně málo.

          A ta hodnota 1,8g/kg bude u cyklistiky platit pouze pro těch pár jedinců, kteří opravdu trénují hodně a najezdí ročně hodně moc kilometrů. Pro běžné hobíky (tím myslím tak do 5k km ročně) je to zbytečně moc a ty si vystačí v pohodě s běžnou stravou. Kdežto v kulturistice, když chce i hobík začátečník přibírat svalovou hmotu, tak ty bílkoviny potřebuje stejně jako profík.

          Zásadní rozdíl vidím v tom, že cílová skupina těch doporučení s proteiny u cyklistů je velmi malá (jen to malé procento jezdící kvůli výsledkům na závodech), tak v kulturistice jsou to všichni, kdo chtějí přibrat svalovou hmotu (tzn. v postatě všichni, kromě těch, co mají posilovnu jen jako malý doplněk pro jiné sporty).

          0 0
        • Beeda  

          hele nejsme tady vsici naivni konzumenti jo, takze zas tak ti to nezerem:-)))

          „Existence kamenolomu ve vašem okolí, také sama o sobě nezapříčiní, že budete vlastnit honosnou zděnou usedlost.“

          To si pis ctenarum do blesku:-))

          „Přebujelé svaly na cyklistovi jsou proto dílem špatně vedeného tréninku“

          to mi prijde taky jako lacine…

          nemam cas to dal moc zkoumat, ale i ta anketa je onicem… B

          0 0
          • St1c  

            lol, konstruktivna kritika?

            0 0
            • Tomcat_1  

              Spis mi to prijde jako reakce na reklamu :-))

              0 0
              • 4fitness  

                Reklama? Možná trochu :)

                Hey, klidně si dávejte BCAA, však mají taky své místo. (Ovšem nikdy mě nevytáhli z kaše tak jako protein – to prostě nemůžou) A já nejsem výrobce proteinů;-) Co jsem těmi proteiny myslel, je to, že tě zregenerujou líp. Je jasný, že hobík svoji dávku v jídle bezproblému pojí. Ale nezabere to stejně jako syrovátkový protein hnedka na lačno (příp. s Maltou).

                0 0
                • Tomcat_1  

                  Ja Ti sice verim ze se vyznas, ale radsi si dam doutnicek :-)

                  0 0
                • Tomcat_1  

                  A panaka.

                  0 0
                • Tomcat_1  

                  A taky to podle toho vypada, ale to uz je jina pohadka :-))

                  0 0
                  • 4fitness  

                    No tak to bych tu pro tebe měl Taurin! Pry to zmirnuje degenerativni účinky alkoholu na játra :D A taky ztukovatění jater :DD

                    0 0
                    • Tomcat_1  

                      Ja bych tu pro Tebe mel letosni varku domaci slivovice Bila Hul :-)

                      0 0
                    • jonys  

                      Já myslwel,že taurin se s chlastem nemá rád-viz pití energetických drinků v kombinaci s panákama.

                      0 0
                      • Tomcat_1  

                        Nikdy jsem to nemichal, ale on taky nepsal ze se to ma michat. A o svuj pajsl strach nemam ;-) Rikam si ze vseho s mirou. Chlastu, huleni, zenskejch … i zdravy vyzivy :-)))

                        0 0
              • 4fitness  

                Jinak můj první článek se týká hlavně sacharidů v závodní části sezony a nese se asi v tomto duchu: www.4fitness.cz/…stice-3.html

                Jenže každý má svý místi, jak proteiny tak sachy. Jde o to kdy, jak, pro koho, proč pod.

                0 0
    • jonys  

      To jako myslíš vážně že nabereš svaly ježděním na kole?To se možná může podařit někomu,kdo nikdy žádnej sport nedělal a začne bikovat-tak možná,že tím šokem mu něco málo přibude,ale jinak-třeba ten,kdo posiluje přeci nemůže nabrat vytrvalostní zátěží!

      0 0
    •  

      Koukněte sem na článek ohledně proteinu https://www.bodyflexnutrition.cz/…rat-protein/

      Celkově doporučuju jejich blog, celkově o suplementech, jaký kdy a jak…

      Tloustnout po proteinu budeš, když ho budeš brát špatně

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.