Poplock Reba race 2009 porucha zamykání

8 nepřečtených
  • vašek11

    Ahoj, mám novou Rebu race 2009 s poplockem. Po třetí vyjíždce se objevil problém, Po zamknutí vidlice z řídítek a jeho zpětném odemknutí se páčka odemkne ale vidlice zůstane zamknutá. Musím otočit kotoučkem na vidlici kde je připevněno lanko od polocku. Pak je vidlice otevřená. Prosím o radu jestli existuje nějaké řešení. Dík

     
    0 0
    • kubad  

      To kolečko na vidlici ti jde moc na doraz  a pružina která ho vrací nemá už sílu ho vrátit.

      takže buď trochu povolit lánko, nebo větší předpětí pružiny která Lock vrací.

      0 0
    • jonti  

      Mne sa to takto chovalo ak som jazdil vela v blate a to lanko sa zanieslo a uz pruzina nebola dost silna na uplny navrat toho stelovatka na vidlici do odomknutej polohy. Vacsie trenie bolo aj v tej veci na vidlici. Fungovalo cele to vycistit, vratane tej veci na korunke vidlice a vycistit a premazat lanko.

      0 0
    • dedasurovec  

      trochu se přiživím;-)

      právě mi přišel poplock, a příjde mi, že občas ta pružina nemá ani sílu vrátit samotné lanko natož aby to tahalo ještě vidlici a to mě přivádí k druhému dotazu. Jak mám lanko upevnit k vidli, když mám to kolečko klasické a ne s příchytem na lanko, jak sem to někde viděl

       

      dik

      0 0
      • vašek11  

        Nakonec vidlice zalaná na reklamaci. výměna vratné pružiny v poplocku

        0 0
    • antuch  

      letos maj nějaký slabý pružiny, dělal mi to i modrý SID. U černýho nevím, ještě sem nevyjel…ale dycky stačilo vidli nadlehčit a jelo se dál.

      0 0
    • luk.ash2  

      zdravím, využiju tohle vlákno k podobnýmu dotazu, mám letošní Rebu SL, chci se zeptat jestli je normální, že při odemknutí vidlice páčkou pop lock se páčka nevrací nazpátek hned, ale až po najetí na nerovnost… stává se to když se na zamčený vidlici projede terénem, nebo jdu ze sedla, tzn vidlice je zamknutá, ale trochu pracuje, pokud se zamkne a hned odemkne tak se páčka vrátí bez problémů.. tzn. že pružina je čistě teoreticky schopná páčku vrátit a zanešeným bowdenem by to taky bejt nemělo, všechno na sucho funguje, ale při švihu to zlobí.. díky

      0 0
      • Cvoky  

        to je normální jak u reby tak u sida – musíš jen nadlehčit vidli a vidle se odemkne…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.