Pomoc s úpravou nebo koupí nového kola

3 nepřečtené
 • Petrxxx

  Ahoj, potřeboval bych poradit od zkušených. Koupil jsem si kolo fitness Sirrus Comp Carbon (https://www.specialized.com/…arbon/115455) a bohužel jsem zjistil, že rovná řídítka nejsou to pravé. Chtěl bych tedy poprosit o radu, jestli bude lepší koupit nové kolo nebo to stávající upravit na berany. Na současné kolo kupce mám. Jen nevím jestli to není zbytečné kupovat celé nové kolo nebo jestli má smysl předělávat fitness na silničku. Jinak bych koupil kolo ROUBAIX SL4 SPORT ( https://www.specialized.com/…sport/118384 ). Chci zůstat u specialized, jisté výhody. Bude někdo tak hodný a poradí? Děkuji.

  0 0
  • Bubaaak  

   Pokud ti geometrie padne i s beranama (prodloužíš kolo), tak pak ti stačí koupít:

   Řídítka, omotávku, duály (řazení), bowdeny, lanka, hydraulický hadičky k brzdám

   Máš to osazený silniční tiagrou, takže s duálama nebude problém, pokud se nepletu, dělaj si i na hydraulický brzdy

   Pokud ti bude dlouhý, můžeš zkusit nahodit kratší představec

   0 0
  • ˘Ö˘ Krab  

   Na Sirrusu máš hydraulické brzdy Alivio, tedy trekové/MTB a komponenty 10sp Tiagra 4700. Tzn., že bys měnil řídítka + páky + brzdy + všechna vedení. Silniční páky na hydrauliky mají jistá vzhledová a úchopová specifika a hlavně vlastní třmeny (jestli nekecám).

   Pokud máš kupce na kolo, tak stávající prodej a kup si Roubaix, bude komplet 11sp, ale zase s ráfkovými brzdami, na které si budeš muset zvyknout, jestli Ti to nevadí. Ale dělají je i s diskovými.

   Cenu kola na webu nekomentuji, je mimo realitu, ale píšeš, že budeš mít nějakou lepší. SL4 Comp na Ultegře (mimo klik) se dá koupit cca za 52.000 Kč a možná i levněji.

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.