• Hornajz

  Zdravím vím, že tohle téma je tu už 1000× omílané ale nedokázal jsem se nijak dopracovat k solidnímu výsledku.

  Mám skládané kolo na rámu MRX, váha cca 13kg, já vážím 85kg, kola 29"

  Ráfky Fulcrum Red Power 29 – 622×19C, pláště Maxxis Crossmark 29×2.1 65PSI s duší.

  Na pláštích je uvedený minimální tlak 250psi – 2.5bar maximální 450psi – 4.5bar

  Vím že do terénu je blbost hustit na maximum, proto zkouším jezdit od minima, což je těch 2.5bar. kola mi přijdou pořád strašně tvrdá nedrží a uskakují, nechci dávat míň, protože se bojím cvaknutí duše, mám kvalitní manometr, takže tlak je určitě přesný.

  Jak mám postupovat dále, aby se mi lépe jezdilo? Tlak už se bojím snížit, nebo na kolik jezdíte vi?

  Prosím nepište kup nové pláště, tyhle stojí za 2 věci, pláště mám úplně nové.

  Děkuji za jakoukoli radu :)

  • Bubaaak  

   Vyhoď duši :D ti napíšou

   Klidně zkus 2 bary, když nepojedeš vysloveně rozbíječku, neměl by si cvaknout

   • adam1  

    Tak na to snad existují bezdušáky ne?Duši ven!:)).

    Jak jednou zkusí nebude chtít jinak:)

  • String  

   Hlavně tam nezkoušej těch 250 PSI…už vůbec ne 450. To tam určitě není napsaný. Pokud jo, je to kravina. To bys odletěl až do vesmíru i s kolem. :-)

   MTB pláště minimum bývá uváděno většinou kolem 30 PSI (2 bar) a lidi jezdí stejně na míň, obzvlášť s bezdušema. Zkus předek 2 a vzadu 2.3. To bys ještě cvaknout neměl.

   Převod

  • abc  

   Zkus miň než 2,5 a uvidíš jak se ti jede. Co jiného chceš poradit? :-)

  • André Vebr  

   Tady si někdo plete PSI a kPa… :) Vykašlal bych se na popisky a viděl bych to podobně jako uživatel String, možná i trochu míň

  • M@rkr  

   Taky jezdím MRX na stejných pláštích a s mými 75kg jsem na šotolině na 1,5bar předek a 1,7bar zadek. Na horší terén s ostrými šutry atd… o cca 0,3bar víc a není problém.

  • bezdratova.sprcha  

   Na 450 psi uz potrebujes zbrojni pas

   • Hornajz  

    Omlouvám se všem, opravdu jsem si spletl označení, není na plášti PSI ale Kpa

    Předek jsem upustil na 2bar a zadek mam ted 2.3bar, odpoledne zkusím menší jizdu, doufám že opravdu někde necvaknu. O bezdušácích zatím moc neuvažuji, nejezdím nijak závodně ani agresivně

    • adam1  

     Taky jsem dlouho váhal ,ale už bych nechtěl jinak:)ty bezduše fakt lépe jedou kopírují kořeny,kameny,atd.

     Neboj se toho „nevyzkoušíš nevíš“.

  • Mereck  

   Klidně foukni trochu míň. Jezdím na HT vzadu 2 bary (předek tak 1,9) Se svými 77 kg (plus těžší batůžek) úplně v poho – necvakam nijak často a nikdy jsem to nezul.

  • RomanH  

   Bud mi ukazuje blbe jak digitalni tlakomer, tak i manometr na pistoli na kompresoru, ale 29×2.35 na rafku s vnitrni siri 26mm je pri tlaku 18/20 PSI jeste pocitove docela tvrda. Bezduse, moje vaha 85kg.

  • jval  

   Zdravím, využiji toto vlákno.

   Obul jsem Continental RaceKing 27.5×2.2, pročetl jsem několik diskuzí, ze kterých mi vychází, že se hodně shodujete na minimálním tlaku. Proč tedy výrobci doporučují tlaky podstatně vyšší. Někde jsem viděl, že výrobce doporučuje přibližně cca 75% maximálky.

   Na plášti mám max 65 psi a taky by to vycházelo na cca 50 psi. I zde vidím, že výrobce doporučuje 50 psi. To odpovídá 3,5 bar. Zkusil jsem fouknout na 3 bary a i tak se mi to zdá dost na jízdy po polňačkách a do lesa. Na silnici to sice jede pěkně, ale i když jsem dneska cestou do práce vletěl na kostky na náměstí, tak jsem myslel, že to ze mě vytřese duši.

   Jasně pro sebe si to upustím tak aby mi to vyhovovalo, spíš mě jen zajímá co vede výrobce doporučovat tolik.

   Díky

  • Johny_r  

   Přidám se s dotazem. Mám 29" s dušemi a vážím metrák. Neměl jsem pumpu s manometrem, tak jsem pumpoval tak nějak na pohmat, aby to bylo spíš měkčí, ale zároveň kolo neplavalo. Včera jsem použil Lidlovskou pumpu s manometrem a zjistil jsem, že tam mám nějakých 1,8 baru, ne-li míň, což mě dost zaradilo, protože to je asi dost málo i na bezduše a lehčí jezdce. Duši jsem necvaknul, jezdím různé terény řekněme střední náročnosti, kořenům a kamenům se nevyhýbám, ale neskáču. Zajímá mě, jestli je ten lidlovskej měřák tak moc mimo nebo jestli je možný, že jsem tam fakt měl tak málo. Mně to přijde divný. :)

   • novas752  

    Řekl bych že moc přesnej nebude.

    Záleží jak široký ty pláště jsou, ale nejspíš to bude někde okolo 2–2,5 baru

   • Jáchym 1  

    Při tvé hmotnosti by 1.8 bylo hodně málo.

    Spíš nepřesnost přístroje.

    • Johny_r  

     Tak sem pořídil pumpu s manometrem (Bontrager) a digitální manometr z číny. Měření se v zásadě shodují (+/- 2 PSI). Pumpuju zadek na 28 PSI (podle číňana jen něco přes 26) a předek na 26 a je to úplně v pohodě. Měřil jsem číňanem kola u auta a víceméně to sedí, takže úplně mimo asi nebude. Neskáču, ale jezdím po lese, po šutrech z kopce apod. a zatím jsem to necvaknul. Párkrát jsem tam vrazil trn, ale to asi s tlakama nesouvisí. Mám metrák a přijde mi, že pumpovat přes 2 bary by bylo fakt moc. Tak nevím…

     • kadlec  

      Mam cca 93kg a foukam na bezdusich vzadu cca 2bar, ale muzu jezdit i na 1,5bar, ale pak to uz to zacina plavat. Rafky mam 25mm a plast 2,2 raceking.

   • Metrick  

    Záleží jakou konkrétní verzi continentalu máš. Mě třeba trail kingy protection 29×2,2 (stará verze 2017) bez problémů s duší držela při podobné váze i s o něco nižším tlakem, až jsem se divil. Ale ty gumy jsou tuhé teda fest.

  • jajajaja  

   nafoukej naplno vyjed a pak postupně upouštěj až to bude pohodlný a v pohodě

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.