Pell's Soběšická Mulda 2009 a Velo Hanák Muldička 2009 - pozvanka

214 nepřečtených
  • zbartos

    Vážení příznivci horských kol,

    dovolujeme si vás pozvat na 13. ročník MTB XC závodu pro amatéry a pro širokou veřejnost (včetně dětí od 10-ti let) „Pell's Soběšická Mulda 2009“, a zároveň na 8. ročník závodu dětí na kolech v terénu (pro děti 4–9 let) „Velo Hanák Muldička 2009“, které se konají v neděli 11. října 2009 v Brně – Lesné. Veškeré informace najdete na oficiálním webu závodu na:

    Mulda: http://www.czex.cz/mulda

    Muldička: http://www.czex.cz/muldicka

    Oproti minulým letům se nic zásadního nezměnilo.

    1. Přihlašte se předem pomocí on-line přihlášky, nebo v cykloprodejně

    Velo Hanák na Křenové 56, Brno (ještě nefunguje ! – sledujte Novinky na webu závodu).

    1. Vaši kategorii určuje ročník narození, nikoliv přímo věk.
    2. Startovné je v dospělých kategoríích (18+) 100 Kč, mládež (10–17

    let) zdarma.

    Za platbu až na místě (resp. za přihlášení mládeže 10–17 let až na místě) je příplatek 50 Kč.

    Startovné placené na místě bude tedy 150,– Kč (18+) příp. 50,– Kč (10–17 let).

    Na Muldičce se nic neplatí (i při příhlášení až na místě).

    1. Prezence je na stejném místě jako obvykle (Mulda – u Okružní 29a,

    Muldička – severně nad ulicí Jurkovičova).

    1. Čas budeme měři pomocí čipů. Za ty vybíráme vratnou zálohu 200,–

    Kč (od každého, včetně mládeže 10–17 let). To se netýká dětí 4–9 let na Muldičce.

    1. Doporučujeme zaplatit startovné předem převodem na náš bankovní

    účet 164005238/0600 nebo hotově v cykloobchodě Velo Hanák, Křenová 56, Brno (ještě nefunguje ! – sledujte Novinky na webu závodu).

    1. Opět proběhne soutěž minimálně tříčlenných rodinných týmů

    (nejméně jeden z členů týmu musí být starší 18 let, tým mohou tvořit účastníci Muldy i Muldičky).

    P.S. Uvítáme, pokud nám přijdete v neděli 11.10.09 pomoci (příp. i v sobotu 10.10.09). Poukázka na zboží za cca 400,– Kč ve Velo Hanák vás nemine. Svoji účast nám prosím oznamte předem na mulda@czex.cz a my vám pošleme přesné pokyny.

    Na setkání na „Muldě/Muldičce“ se těší pořadatelé z občanského sdružení Defekt – http://www.czex.cz/defekt/ .

    0 0
    • destr  

      Přijdem helfnout, at je sranda :-)

      0 0
    • jecnak  

      Prijedu sice zavodit, ale budu urcite i fotit.

      0 0
    • muffins  

      Ja se zúčastním jako závodník ;-)

      0 0
      • zbartos  

        Co Tě tak zaujalo na Muldě, že vážíš cestu až z Ostravy ? Studuješ v Brně ?

        0 0
        • muffins  

          JJ, studiji v Brně, tak pro mne není problém se zúčastnit ;-)

          0 0
    • grafik  

      pokud bude počasí, přijedu závodit

      0 0
    • jIrI___  

      Škoda, že není o týden později, to bych si taky zazávodil :-(

      0 0
      • karliner  

        přesně tak to mám i já…

        scheisse

        0 0
    • zbartos  

      Už se můžete přihlašovat a platit i v cykloobchodě Velo Hanák, Křenová 56, Brno.

      0 0
    • zbartos  

      Něco z Novinek na webu Muldy:

      24.9.09 – Do losování přibyly tři letenky (za celkem 15000,– Kč) na let horkovzdušným balónem od firmy Viktoria http://www.viktoria-vzduchoplavebni.cz/ a šest dresů velikosti XL v designu „Soběšická Mulda“ (za celkem cca 6000,– Kč)

      17.9.2009 Do popisu trati byl vložen odkaz na *.gpx soubor pro GPSky – http://www.cykloserver.cz/…lety/detail/?…

      16.9.2009 Vyz­vednuto cyklozboží z produkce firmy Pell's v ceně 14000,– Kč do losování.

      0 0
    • zbartos  

      Ještě jsem zapomněl napsat, že jsem amatérsky udělal stránku Muldy i na Facebooku, takže pokud ji můžete sdílet na svém profilu, budu vám zavázán. Adresa je

      http://www.facebook.com/zbartos… .

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dneska sem si to projel v obou směrech a už se nemůžu dočkat startu.

      Místama jsem si zpčátku nebyl úplně jistej, jestli jedu po správné cestě, ale když sem to projel i pozpátku, tak už bylo jasno.

      Proto bych se rád zeptal, jaký bude značení? Předpokládám že jen něco málo mlíka v zatáčkách/ne­jasných úsecích?

      Jináč k trati – je to paráda, okruh je dost krátkej a proto to bude hodně divácky atraktivní. Vyložená chuťovka je ta DH pasáž pod kopcem na Jurkovičove. Nebýt závodník, tak si stoupnu právě tam!

      Z pohledu závodníků budou krásný ty dva kopáky – na start a na Loosovu. Všem vřele doporučuju obout nějakej pořádnej vzor dozadu, protože se docela sjetejma bontragerama xc jones a tlakem cca 2,75 baru mi to pěkně hrabalo, takže já určitě přezouvám.

      Jó, kopce sou to opravdu šťavnatý!

      Dneska sem taky odházel nějaký větve z cesty, především z části výjezdu z Muldy a spojovací cesty k táhlýmu sjezdu do rokle, kde je to rozsekaný od lesáků.

      Taky sem po cestě pobral snad všecky kudlibabky, takže na závod nic nezbylo :)

      Určitě doporučuju všem, co můžou jet, se zúčastnit. Trať je dost hravá a jestli vyjde počasí, tak to bude pěkná akce (což by mělo vyjít, když je supr počasí uvedený i v propozicích:)

      0 0
      • destr  

        No kudlibabek už tam moc bejt nemohlo :-) jinak kde to prosimtě klouže? Já tam byl ve středu a od té doby nepršelo a nikde mi to neklouzalo.

        0 0
        • Smazaný účet  

          nemyslím bahno, to není vůbec nikde. prostě mi to hrabalo při výjezdech do těch prudkých kopců(vzorek je už na ústupu), takže musím přezout zadní.

          není třeba obouvat traktory, ale určitě bude poznat, když to někdo zkusí na sjetým. kór když pojede víc lidí a nebude možný si volit optimální stopu.

          0 0
        • zbartos  

          V neděli 4.10.09 a v sobotu 10.10.09 tam budu se synatorem(-y) a možná se Zbyňkem H. (další pomocníci jsou vítáni – budu mít s sebou dva srpy a mačetu) sekat tu vrůstající vegetaci, takže kudlibabky tam během závodu opravud nebudou žádné !! Povrch trasy bude pečlivě vysbírán a vymeten hráběmi a košťaty, takže klacky, kameny a koňské exkrementy by tam také neměly být. Asi ale nezvládneme uklidit ty spousty naplaveného písku na konci sjezdu „kolem zahrádek“, takže tam dávejte pozor, bude to tam asi dost smykovat při brždění…

          P.S. To nobelowski: Rekord trati na 30 km je 1:10:15 (Lukáš Vlach – 2007, viz http://www.czex.cz/…a/statistika ), což značí průměr cca 28 km/hod. Takže tito pánové asi nepovažují kopce na Muldě za dostatečně prudké, když jezdí tak rychle… To podkluzování ve stoupání a pocit strmosti se tedy možná týká nás weekend warriors, ale vzhledem k jiným závodům, které jsem zatím jel, je docela lehká…

          0 0
          • Smazaný účet  

            na Lesné bydlím a ty kopce sem jel už tolikrát, že jsou spíš zpestřením naž zátěží :)

            spíš než na strmost tu narážím na sjetost svýho pláště. trať obtížná není a je dost rychlá. doporučuju ale čerstvej vzorek, aby to frčelo i do kopce na „drolivějším“ povrchu.

            0 0
    • Medunka  

      Tak 100% jedu. Kamarád se zaregistroval, zaplatil a zjistil, že nemůže jet, pošlu email s žádostí o přepis jeho startovného na mě, jestli je to možné.

      0 0
      • Bumerangista  

        Nejel by někdo z Prahy v neděli ráno a zpět po závodě s jedním místem pro mne a pro kolo? Nebo vlakem (samotnýho by mě to nebavilo).

        0 0
        • Medunka  

          Tak to nevím, my jedem na moravu na celý víkend a jak to bude s místem aspoň zpět nemám tušení

          0 0
      • zbartos  

        Jasně, že je to možné. Nelepší by ale bylo, aby ses normálně přihlásila přes webový formulář http://www.czex.cz/mulda/prihlaska a do poznamky uvedla místo koho jedeš, vč. jeho data narození (kdyby nám náhodou platil někdo se stejným jménem…).

        0 0
        • Medunka  

          tak bohužel, nachlazení mě staví do pozice fotografa :-(

          0 0
          • Howgh  

            doporučuju fotit hlavně mě. Identifikuješ mě dle fotky v profilu

            0 0
            • jecnak  

              Tak jestli pojedes ve rozepnute flanelove kosili a v kratasech, tak budes mit jiste o publicitu postarano :-D

              0 0
              • Howgh  

                o flanelce vážně uvažuju, ale kraťasy…nevím. Kolena má člověk jen jedny.

                0 0
                • Karkulka  

                  ale sandálky budou, neee? Když i včera v deset večer´s v nich jel ze šmelcu ;-)

                  0 0
                  • Howgh  

                    jo, taková zima bohdá nebude, abych vzal tenisky.

                    0 0
    • Smazaný účet  

      Tady je malá ochutnávka tratě. To přivábí každýho.

      0 0
      • Smazaný účet  

        ..a další.

        0 0
        • Smazaný účet  

          ..a ještě..

          0 0
          • Smazaný účet  

            ..a do cíle!

            0 0
            • jIrI___  

              Takže total HT a slicky se jeví jako ideální :)

              Je na některé z fotek i ten proslulý „had“?

              0 0
              • Smazaný účet  

                velká část trasy je celkem drolivá, taže slicky fakt nedoporučuju.

                hada můžeš vidět na první fotce příspěvku, na který reaguješ. vzhledem k světelným podmínkám v takové díře to ale nevyzní tak, jak to vypadá v reálu. když tam vlítneš, tak se to kroutí celkem hrubě! :)

                0 0
                • Splinter  

                  no nevím, myslím, že zbytečně strašíš.. Jestli bude takhle jak je, tak to bude na fast and furious fredy.. Ale letos jedu jenom fandit..

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    nikomu nevnucuju :) pořádně sem si to projel na dvou pláštích a mám jasno.

                    s mou kondicí to bude fuška aj tak, kdybych ješte musel některý stoupání točit klikama na místě, tak už nevím :-P

                    0 0
                    • destr  

                      A jak je to v té druhé stojce po sjezdu po muldě? Ted je to tam od něčeho rozmláceny a dá se to jet i v levo, tak jestli to bevjá otevřeny nebo ne.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        toť otázka na pořadatele. je pravda, že ty „schody“ se jedou celkem blbě, ale dá se to.

                        0 0
              • zbartos  

                Had je m.j. na videu z CP MTB XC Gambrinus Cup 1996 na http://www.youtube.com/watch…

                a

                http://www.youtube.com/watch…

                nebo na loňských (2008) záběrech ČT na

                http://www.youtube.com/watch… .

                0 0
                • Howgh  

                  …dal bych sem fotku Hada z loňska…jak na to ? Když klepnu na „vložit foto“ , objeví se pět obdélníčků. Přetáhnout fotku z plochy se nedaří…

                  0 0
                  • Howgh  

                    týbrďo…co nefachčí v Exploreru, to de v G. Chrome

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Hmm, to vypadá teda hezky. Se tam budu muset někdy zajet podívat.

                      0 0
                      • Splinter  

                        jo, byls ty už vůbec někde na tom kole? zatím to vypadá jenom na plány ;-)

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Ale byl, minulý rok jsem pořád někde jezdil. Sice pár tras pořád dokola, ale jezdil :). Teď si do Brna přivezu kolo v pátek, ale počítám s tím, že většinu času bude stát na pokoji, protože venku už začne přituhovat a v terénu začne být bahno :-D

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            biker srdcem i duší! :-D ještě bych ho přehodil plachtou, ať se na něj nepráší :)

                            0 0
                            • jIrI___  

                              Asi tak. Nemám potřebu tahat zasviněné kolo na pokoj na koleji, kde ho není kde umýt a stejně tak nemám zimní oblečení ;-). Prostě není nic špatného jezdit na kole jen když je venku pěkně :)

                              0 0
                              • destr  

                                Tak to nechápu, proč si ho sem teda vezeš.

                                0 0
                              • pepek  

                                No to jseš na tom skoro jako surfer, který tady chce jezdit na vlnách a tak čeká, až budou na Mušově aspoň pětimetrové vlny :-)

                                0 0
                          • Howgh  

                            o bahně máš zkreslené představy. Nedávno skončilo – ne že začne

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              tak tomu asi úplně nerozumím. co je to konec/začátek bláta? spíš bych řekl, že teď přichází pololetí bláta (s trochou štěstí snad i nějakej ten mráz), jak psal jiri.

                              0 0
                              • Howgh  

                                …no jo, je to holt tak, že sice nedávno skončilo, ale asi brzo začne. A bude hůř . Pranostiky říkají, že v létě je z kýblu vody hrst blata , kdežto na podzim z trošky vody kýbl blata…Každopádně prej v týdnu trošku zaprší, ale o víkendu by mělo být snad hezky.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  na 30km trati může být snad i sníh s deštěm včetně zemětřesení a může mi to být šumák. to se nějak přežije.

                                  0 0
                                  • Howgh  

                                    mezi náma – kapka vlhka by neškodila. Na slizu mně to jede docela dobře.

                                    0 0
                                    • Karkulka  

                                      jo jo, a jelikož letos budu „jen“ fandit, tak trochu blátíčka jakožto divák ocením ;-p.

                                      0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      už se stalo :)

                                      0 0
                      • Howgh  

                        …Had je problém psycha. Nepodlehnout panice a uřídit ten volný pád. Jedinci se zkušenostmi s parašutingem mají výhodu.

                        0 0
                    • beranek666  

                      bomba!

                      0 0
    • zbartos  

      Odjíždím z domu sekat zarostlou trať k „doktorovi“ (u Zaječí studánky), kam se dostanu tak v 13:30. Mám mačetu, 2 srpy a krátkou kosu, takže příp. pomocníci jsou vítáni…

      0 0
      • zbartos  

        Prostor kolem „doktora“ je vysekán (i díky tomu, že Zbyněk H. tam již dříve neco vysekal – díky). Můžete tedy sjíždět i vlevo od vyjeté stopy, kde to skáče po „schodech“ z kořenů.

        Navíc Zbyněk H. dnes večer rozkopal „schody“ ve stoupání úvozem a poté hlínu rozprostřel do roviny, takže by se tam mělo teď jezdit pohodlněji (než to koníci opět rozdupou).

        0 0
        • Blade  

          No je škoda, bylo to dobrý zpestření :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            to jo, ale ztrácelo to pak na tempu. když tam vlítne víc lidí, tak by se to špuntovlo.

            0 0
            • Blade  

              Musíš lítat mezi prvníma ;-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                neblázni! moje ambice na všech závodech jsou projíždět s úsměvem a nemít defekt. letos zatím najeto 3100.

                0 0
            • destr  

              Tam už tolik lidí pohromadě zase nebude…mohlo to tam zustat tak jak to tam bylo.

              0 0
              • overkill  

                Až tam budeš někomu dávat nebo od někoho dostávat rundu tak budeš možná rád,že tam lze jet svižněji a uhnout.Nejsem příznivec zbytečnýho zlehčování,ale přišlo mi to tam dost na picacchu.

                0 0
          • Blade  

            Tak jsme si byli dneska projet trať a to by člověk neřekl, o kolik rychleji se tam teď po tom zarovnání dá jet :o)

            0 0
            • Howgh  

              šetřme optimismem. Jestli bude mokro – čerstvě přeoraná zemina bývá lepivej kyt.

              0 0
              • Blade  

                No já myslím že déšť by tomu jen pomohl. Trať je vyschlá, šíleně se práší.

                0 0
                • zichis  

                  tvé prosby budou vyslyšeny. Potom se ještě pomodli za pořádnej mráz a nic se nebude lepit ani prášit :-)

                  0 0
                  • MavasH  

                    ó všemocný zichisi!!! Konečně už vím, ke komu se mám modlit, když budu chtít zalít zahrádku :-D

                    0 0
              • overkill  

                Po pravé straně to půjde i za mokra.Bylo to udusaný jak beton.Nakopanej matroš jsem se snažil vyhazovat ven a co zbylo je nalevo.Nad stojkou jsem dnes odhrnul klacíky po těžbě aby nelítali do výpletu.Dá se tam teď v poho předjíždět.Před vjezdem na singlík se skokama jsem odházel nějakej písek,takže by se tam mělo dát jet rychleji a jistěji.

                0 0
                • jIrI___  

                  S takovou na trati bude za chvilku povrch hodný cyklostezky :)

                  0 0
                • Blade  

                  „Před vjezdem na singlík se skokama jsem odházel nějakej písek,takže by se tam mělo dát jet rychleji a jistěji.“

                  Jo, přesně to potřebuju, jet v téhle pasáži ještě rychleji, už takhle jsem tam jel skoro 60 a v té dolní pravotočivé jsem to málem vzal rovně do stromu :)

                  0 0
                  • destr  

                    Jojo, z toho stromu tam mám respekt :-D

                    0 0
                    • Howgh  

                      jestli je to ten strom, kterej myslím … loni v prvním kole jsem to radši nasměroval vlevo od něj do houští, než se napasovat do něj. Pak už jsem tam zpomaloval.

                      0 0
            • destr  

              A tys tam byl kdy? Sem se tam potkal jenom s Cvrkalem a Matouškem.

              0 0
              • Blade  

                My sme odjížděli o půl šesté. Kluci tam byli autem, tak tam ještě zůstali. A propó, používáš ještě ICQ? :)

                0 0
                • destr  

                  No já tam byl tak po páté…dal sem s něma 3 kola, pak Matoušek urval patku a jelo se dom. Na icq už moc ne, bo qip mě nějak nejede a icq je na 3,14ču.

                  0 0
    • jIrI___  

      Sháníte ještě lidi na sobotní výpomoc nebo už jsou plné stavy? :)

      0 0
      • zbartos  

        Naštěstí se podařilo sehnat pomocníků dost, ale příští rok budemu určitě zase tak 10 lidí potřebovat, takže se pak příp. ozvi.

        0 0
    • Spock lone wolf  

      No, pěkně se nám vyčasilo. Trať místy zblátovatěla, jestli bude ještě víc pršet (jako že podle Aladina bude), tak to bude asi dost zajímavé. Nakonec asi nejspíš nepojedu, protože na bahno nemám pláště a místy jsem měl s Nanoraptory strach už dneska.

      0 0
      • Smazaný účet  

        kdo se bojí, nesmí do Muldy! tak hrozný to nebude. mně nefachčí zadní brzda a jedu.

        0 0
      • eldar  

        Nanoraptory jedou, vozím je úplně všude, nesmíš se bát. Teď z toho byl nakonec jen jeden pád v „hadovi“, zato na hubu.

        0 0
        • Spock lone wolf  

          No, ono mi přišlo, že při závodě bylo celkově míň bahna a víc sucho než v sobotu k večeru. Čekal jsem to spíš obráceně.

          0 0
    • zbartos  

      Had je vymeten, vysekan a polozili jsme do nej se Zbynkem H. dalsich cca 5 metru plastove geomerize Tensar, takze koryto se bude tvorit az tesne pred tou pravotocivou zatackou, kde uz neni tak prudky sklon a da se to tam celkem zvladnout…

      Accuweather (http://www.accuweather.com/…forecast.asp?… ) pise toto:

      A morning shower in places; otherwise, cloudy. Winds from the W at 14 km/h. Realfeel®: 11 °CHigh: 13 °C

      takze by prset melo asi jen pri zavodech mladeze a na starty dospelych (11:30 a 13:30) uz by prset nemelo

      0 0
      • Howgh  

        dobrý, ale Lesnou tam nemůžu najít.

        Kouk jsem na Medarda online – v 5:24 ráno má přestat pršet.

        Aladin většinou bejvá pesimističtěj­ší…nedaří se ho naladit přes explorer ani G-Chrome…

        0 0
    • jIrI___  

      Jeden OT dotaz. Kudy se z Krpole (ulice kolejní) dostanu na kole nejlepší, resp. nejmíň frekventovanou cestou na místo startu? Půjdu nejspíš aspoň udělat pár fotek :)

      0 0
      • overkill  

        Srbská-Mojmírovo nám.-Kociánka-dál směrem na Lesnou (dá se jet po chodníku)-za koupalištěm 1.odbočka vlevo-podjezd pod železniční tratí-odbočka vlevo-široká cesta z rozpadajícího se asphaltu,později štěrk,šotolina-zahrádky-vyjedeš u stojky na louku kde je start a cíl.

        0 0
    • Karaya  

      Tak jaký jsou zprávy z bojiště, daj se výjezdy jezdit i na normálních pláštích (NR) nebo se běhá?

      0 0
    • jIrI___  

      Tady jsem dal pár rozmazaných fotek :)

      0 0
      • MavasH  

        Supr fotky /dokonce na jedné su :-)/. Počasí se nakoenc umoudřilo, takže akce vydařená … až na ten defekt v posledním kole. A chcu poděkovat Howghovi za projevenou soustrast, když sem měnil dušu a on jel zrovna okolo :-)

        0 0
        • Howgh  

          nemáš zač. Byl jsem rád, že aspoň jednoho předjíždím. Stejně předpokládám, žes byl o kolo napřed. Du kouknout na výsledky

          0 0
    • Karkulka  

      Fajn podívaná to byla..a i když se počasí mírně pomátlo, stejně mi přišlo líto, že jsem si nezazávodila…

      Alespoň jsme slovně popoháněli ;-)

      0 0
      • Howgh  

        nestálas taky v té stojce jak se vyjíždí na louku?! Tam se sejdou psycho-tyrani. Tak mohutně mě povzbuzujou, že tam dycky málem vypustím duši, jak se snažím.

        0 0
        • Karkulka  

          To víš, že stála :-DDD Hulákali jsme, co to dalo ;-)

          0 0
          • Medunka  

            my jsme náhodou byli hodní :-) my neprovokovali pivem :-) jako kolegové naproti :-)

            0 0
            • RomanH  

              A pak mu je stejne nedali s tim, ze si je nezaslouzi, az v dalsim kole :-)

              0 0
              • Howgh  

                poslední dvě kola jsem tudyma šel pěšky, tak prej už nemám nárok

                0 0
          • jIrI___  

            Tak to jsem tam nevědomky viděl polovinu osazenstva B-F :-)). Chvilku jsem fotil před koncem toho kopce. Viděl jsem tam proběhnout tuším jecnaka (bílý šátek na hlavě) a pak jsem se sebral a jel pryč, protože začlo nějak poprchat :)

            0 0
            • Medunka  

              A proč si tam teda nepřišel?

              0 0
              • jIrI___  

                Jsem nevěděl, že to jste vy :). Jen mi zůstalo v hlavě to mohutné povzbuzování a podle toho jsem si vás, až po přečtení příspěvků tady, zařadil :)

                0 0
              • zbartos  

                To bych se mohl já zeptat taky. Ještě jsem vás dva vědomě neviděl…

                0 0
                • Medunka  

                  A my se neschováváme :-) Když se Ječňák registroval, tak jsi závodil (na fotkách tě máme). Na 30tku sme fandili a pak už sme chtěli jet pořád domů, tebe vidět nebylo a když bylo, tak si měl plné ruce práce s přípravou na tombolu a vyhlašování a když už jsme odcházeli, tak jsem tě neviděla :-(

                  0 0
                  • zbartos  

                    Já to všechno chápu. Jen jsem tím chtěl říci, že příště klidně přijďte za mnou i když budu mít práci. To podání ruky mi skoro žádný čas nesebere a budu alespoň navždy vědět, kdo je kdo (mám docela dobrou paměť na obličeje).

                    0 0
        • Spock lone wolf  

          Máš jet od začátku jak já, aby bylo jasný že budeš rád když to dojedeš, pak nikdo neřve :)

          Jsem zvědavý na výsledky, jestli jsem poslední nebo jen předposlední z těch co 30 dojeli :)

          0 0
          • Howgh  

            dají se někde spatřit výsledky ? když zkouším otevřít championchip, hlásí mi to trojáka

            0 0
          • zbartos  

            V kategorii M30 dojelo 72 „závodníků“ a 6 nedojelo. Ty jsi dojel v této kategorii předposlední, ovšem v čase, kterého bych já asi letos nedosáhl, ani kdybych se sebevíce snažil… Mimo jednoho z M30, jsi předjel ještě jednoho z W30 a jednoho z V30. Takže se nepodceňuj. Jestli moc nejezdíš, tak je to výborný výsledek. BTW Nemáš nějaký webový odkaz na to svoje kolo ? Ten nápis na rámu mi nic neřekl, takovou firmu neznám.

            0 0
            • Spock lone wolf  

              Díky. Tak já do toho šel s tím, že skončím hodně na konci (podle časů z minulých let) a že chci dojet v rozumném čase, což se mi povedlo a jsem za to rád, takže zklamaný jsem určitě nebyl. 15 bych zvládl asi i pod hodinu, 30 bylo zajímavějších…

              Teď jak se vidím na fotce, tak jsem tam s kolem i oblečením vypadal jak exot, ale poslední kolo a půl už foukalo i na trati a byl jsem za bundu rád. Tak nějak jsem čekal větší zimu a mokro.

              Jinak kolo… rám je od STR (budgetová značka BIKE FUN International – Superior), moc původních věcí na něm není a z něj jsem udělal základ pro tu 29er. http://www.str-bikes.cz/cz/

              Problém je, že levnější 29" MTB se u nás tak nějak sehnat nedá a musí se improvizovat. Přeházel jsem komponenty, nová kola, obul na to 29" WTB Nanoraptor a jezdí to. Snad i vydrží, zatím s tím problémy nejsou, moc to nešetřím. Když by se mi podařilo něco víc si vydělat, tak mám v plánu Sup 929 nebo něco takového.

              0 0
              • zbartos  

                Díval jsem se teď na ten web a žádné 29" kolo jsem tam nenašel…

                Vysvětlí mi někdo, jak se pozná trekkingové/cros­sové kolo od 29" kola ?

                0 0
                • Blade  

                  „Trek/cross je hybrid mezi silničkou a bajkem, který je úplně na hovno, nejede a nepojede. Zatímco 29“ bajk je jediná správná cesta, vyjede/sjede/pro­jede/rozjede/pře­jede naprosto vše s nebývalou lehkostí a minimální potřebou šlapat" :o)

                  Toto je hrubý výcuc postřehů z B-F ;-)

                  0 0
                  • zbartos  

                    To je mi jasné, ale jak mám v reálu tato kola poznat od sebe, když mají obě asi stejný průměr ráfku ?

                    Na Muldě je povoleno jezdit jen na MTB (tedy na 26" kolech), ale když už se jezdí na 29" i na mistrovství světa v MTB (viz Velo 10/2009, str. 129 nahoře – text o Willow Koerber z USA), tak asi budeme muset na trať pustit i lidi na 29".

                    Jak mám ale 29" kola odlišit od crossových/trek­kingových kol ? Spock lone wolf např. tvrdí (výše v textu i přímo mně do očí na startu na Muldě), že ma 29" kolo, ale já si myslím, že má crosse značky STR…

                    0 0
                    • Polka  

                      Proc to nutne potrebujes rozlisit? Copak na KPZ nebo kdekoli jinde rozlisujou typy kol zavodniku? Nerozlisujou, tak si nepridelavej zbytecnou praci ;-)

                      0 0
                      • Howgh  

                        jasňačka. Taková Ukrajina by Muldu nepochybně zatraktivnila. Borec, co na ní jel Drásala, byl největší hvězda. Ten na skládačce na Rusavské 50ce taky.

                        0 0
                        • Polka  

                          Nebo ten, co jel Sudety.

                          0 0
                      • zbartos  

                        Nám jde především o bezpečnost a ta je nad pracností.

                        Protože je jasné, že trekkingy/crossy a příp. i cyklokrosová kola budou mít v nezkušených a v terénu nevyježděných rukou při závodu problémy, řešíme to jejich zákazem. Schopnosti lidí na startu neodhalíme, ale jiné kolo než 26" možná ano…

                        P.S. A nesrovnávej nás prosím s maratony. Tam se lidé po pár kilometrech rozptýlí po trati a nebezpečí střetu dvou závodníků se sníží, ale tady je pořád poměrně husto…

                        BTW Jestli mysliš tím kdekoliv jinde i např. český pohár MTB, tak tam určitě typy kol rozlišují.

                        0 0
                        • Polka  

                          Ja si myslel, ze je to sranda a po shlednuti pravidel se nestacim divit 8-)

                          • kde beres tu jistotu, ze vsichni, co maj „MTB kolo“ (dle Vasichpravidel) jsou zkuseni a v terenu vyjezdeni?
                          • odvolavas se na bezpecnost, chvalyhodne, ale nedava to absolutnesmysl, nenitam zadna souvislost viz prvni bod
                          • i na tezkych MTB tratich se casto objevuji bikeri na silnickach, kroskachapod., kteri proste chteji prekonat nejaky svy hranice
                          • s 29tkou (http://www.bike-forum.cz/…091153–1.jpg me teda na start nepustili?
                          • zkusenej biker na jinym nez „MTB kole“ si u vas teda nezazavodi, aletakovy magory na trat pustite viz foto…(nebo typky, co maj „MTB kolo“, ale pri jizde maj sluchatka a poslouchaj walkmana)

                          Svet se zblaznil.

                          0 0
                          • Medunka  

                            V Pravidlech je:

                            *Závod je určen především pro neregistrované cyklisty/„víken­dové“ jezdce na horských kolech/MTB (najeto méně než 5000 km za rok). Na start kategorií dospělých a kategorií mládeže 13–17 let nebudou tudíž připuštěna jiná kola než horská (vyloučena jsou např. kola silniční, cyklokrosová, trekkingová, crossová atd.).

                            Tvoje 29tka je horské kolo, na start by si měl být puštěn :-)

                            0 0
                            • jIrI___  

                              Zajímavé pravidla… Hlavně se mi líbili „víkendoví“ jezdci na dlouhé trati jedoucí na Meridách 96, těm to do toho stoupáku moc nejelo :)

                              0 0
                              • jecnak  

                                A? Pripadne si ten vynatek precti znovu a lepe.

                                0 0
                            • Polka  

                              Ale nahodou bude pristi rok hezky a sucho, prdnu tam nejaky uzky slicky a razem pripusten nebudu :)

                              0 0
                        • Pebe  

                          cyklokros je jasný, to se pozná

                          treking a cross kola mají jiné převody, hlavně pily jsou většinou 48/38/28 zubů místo 44/32/22 a pak je rozdíl v pláštích, kdy do crosse/trekingu horko těžko narveš něci víc než 29×1.8 plášť. Taky je jiná geometrie, ale to asi nepoznáš

                          0 0
                        • Howgh  

                          …taky zaráží diskriminace žen…teda jestli je to pravda, že na start 30ky nejsou připuštěny..

                          0 0
                          • Eva  

                            No ja jsem docela rada,bych byla ten magor co by se na 30tku prihlasil a pak na trati horce litoval :-)))

                            0 0
                    • Spock lone wolf  

                      Já to chápu, že je to kvůli bezpečnosti a nechceš pouštět na trať někoho kdo by mohl dělat problémy. Měl jsem to s tebou probrat pořádně hned v tu sobotu, třeba bych pak vůbec nejel, nebo bychom si to vysvětlili hned. Ještě jednou se omlouvám že to řešíš až teď a tady, kdybych věděl že ti to bude tak vadit, raději bych vůbec nejel.

                      Za sebe můžu říct jen to, že z původního kola zbyl v podstatě jen rám, kazeta ap. a že jsem se snažil aby z toho opravdu vzniklo bezproblémové 29" HORSKÉ kolo, v rámci možností spolehlivé a bezproblémové a že bych do toho nešel, kdybych si myslel že trať s ostatními závodníky nezvládnu buď kvůli sobě, nebo kvůli kolu.

                      Jak rozeznat cross / 29" od sebe může být dost problém, funkčně mají součástky v podstatě stejné a jediné čím se obvykle liší je použitý plášť 40–622 vs např. 52–622 a širší a jak už tu někdo psal, převodníky. Ostatní komponenty jsou už dost zaměnitelné a co si kdo na kolo dá, to tam má. I ten cross může mít rám takový, že tam dáš i 2.25 pláště bez problémů a takové se pak používají k přestavbám. Obecně se na horská kola dávají vidlice s vyšším zdvihem, to ale neplatí u levnějších verzí (včetně 26).

                      Řekl bych že moje kolo je funkčně naprosto shodné s jakoukoliv cenově srovnatelnou 26" a rozhodně se na něm cítím bezpečněji, než kdybych si pořídil levné supermarketové „zaručeně pravé horské“ a opravdu mě nenapadlo že by na to mohlo být nahlíženo jako na porušení pravidel.

                      To je asi všechno co k tomu můžu říci.

                      0 0
                      • Splinter  

                        nechápu proč to řešíte. Pojede lempl na fullu a stejně mu tam ujede někdo na silničce:)

                        0 0
                        • Paja  

                          ano ano, had se da i na silnicce;D

                          0 0
                          • Medunka  

                            Tak tak, viděla jsem na vlastní oči :-)

                            0 0
                            • Paja  

                              takovejch magoru je vic?-)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                já tam zamlada jezdíval na sáňkách!

                                0 0
                              • Medunka  

                                jo, Pavel Matoušek z KC Brno. Horní část ok, šel dle mého jen málo za sedlo, kam až sjížděl nevím

                                0 0
                                • Paja  

                                  a pak, ze silnicari to v terenu neumi;)

                                  0 0
                                • Karaya  

                                  Nechci snizovat Pavluv vykon, ale on tam byl na CX mašině, a tam přece jenom nějaký vzorek na pláštích má. Na slickách by to asi nešlo..

                                  Každopádně je dobrej.

                                  0 0
                                  • Polka  

                                    „vyloučena jsou např. kola silniční, cyklokrosová, trekkingová, crossová atd.“ – v tom pripade se provinil proti pravidlum. Co s tim? :-D

                                    0 0
                                    • zbartos  

                                      Podle výsedků letos Muldu nejel (pokud si nezapomněl připevnit čip), ale jestli jel na cyklokrosovém kole Muldu v letech 2002, 2003 či 2005, kdy je ve výsledcích nějaký Pavel Matoušek 1978, tak ho možná ještě dodatečně diskvalifikujeme…

                                      BTW Problém 29" kol na MTB závodech pořádaných ČSC bude dle Ing. Petra Marka řešit Komise MTB ČSC začátkem listpadu t.r.. Předseda komise P. Marek uvítá názory na řešení.

                                      0 0
                                      • Karaya  

                                        Neblázni, Polek si delal srandu, Pavel byl pouze fandit a mimo zavod se tam snad muze i na krosce, ne? :-)

                                        0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        já tu diskuzi pokládal od začátku jako vtip. co tady chápeme jako 29"? vždyť na 29" se běžně jezdí mtb závody, mám dokonce pocit, že tam byl člověk na loňským modelu GF Superfly.

                                        am I missing something?

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          Obavam se, ze Zdenek to jako vtip nebere…viz pravidla muldy apod. ;-)

                                          0 0
                                        • zbartos  

                                          Z mé strany rozhodně nejde o vtip a zřejmě to za problém pokládá i Komise MTB ČSC, když o způsobu kontroly typu kola na MTB závodech pořádaných ČSC bude začátkem listopadu t.r. jednat.

                                          Takže znovu vyzývám všechny, aby na předsedu Komise MTB ČSC příp. smeřovali svoje názory na řešení (zde jde zřejmě o řešení nerovných podmínek závodníků).

                                          Ohledně pravidel účasti 29" kol na Muldě (kde se jedná JEN o bezpečnostní problém a s problémy ČSC to nemá moc nic společného) to nechte laskavě na našem organizačním týmu.

                                          Zatím se já osobně přikláním k tomu, že budou dovolena jen horská kola s pneu 26 x něco, protože na startu nelze jednoduše odlišit, co je 29" „horské kolo“ a co trekking, cross či cyklokrosové kolo s rovnými řidítky… Rozhodně jsem proti tomu, aby se stavěli závodníci na start idividuálně a dělala se při tom „technická“ přejímka jejich kola…

                                          Bezpečnostní riziko vidím v tom, že mezi lidmi s koly typu cross a trekking je také mnoho těch, kteří přeceňují svoje schopnosti vzhledem k náročnosti Muldy (viz příklad „ženy na třicítku“, jak výše uvádí Eva 14.10.2009 10:47:28). Jejich kola ovšem násobí jejich příp. technickou a fyzickou nevyspělost, takže riziko je podle mne větší, než když Muldu jede nevyježděný jezdec na MTB.

                                          Tím nijak nespochybňuji fakt, že trasu Muldy může ve výborném čase a bez pádu absolvovat jezdec na silniččce, Ukrajině či odrážedle. Pokud se ale organizátoři Muldy dohodnou, že Muldu (závod) taková kola jet nesmí, tak to tak prostě bude a hotovo.

                                          0 0
                                          • Polka  

                                            Snazil jsem se, lec nepresvedcil jsem, co naplat :(

                                            Alespon si kazdy z tohoto pristupu udela svuj obrazek s prominutim „co jste zac“. Nediv se pak ale v budoucnu mym negativnim reakcim v „reklamnich“ vlaknech na diskriminujici zavod Mulda ;-)

                                            0 0
                                            • Howgh  

                                              když už jsme u té diskriminace – proti Koluproživot, který neumožňuje přihlásit se na závod borcům nad 60 a babám nad 50 , je to malina. (na štěstí se do dá obejít, (ale pak se ti nepočítaj body do celk. hodnocení :-())

                                              0 0
                                              • Paja  

                                                Jakto? Vzdyt tam maji kategorii 60+ a 50+

                                                0 0
                                                • Howgh  

                                                  …jen pro krátkou trať

                                                  0 0
                                                  • Paja  

                                                    ja myslel, ze kolo o zivot jsou krome Drasala samy kratky trate;)

                                                    0 0
                                          • Pebe  

                                            jenom takový dovětek

                                            mimochodem i UCI to povolila

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              a já si celou dobu myslel, že diskuze okolo použití 29" na XC, maratonech apod v ČR je jen diskuzí závodníků okolo výhod/nevýhod a ne povolení/nepo­volení.

                                              měl jsem za to, že se to všude jezdí běžně. to pak mohli vyhodit Garyho Fishera z Author Šela Maratonu 2009 :-D

                                              0 0
                                          • Polka  

                                            Btw. kdo to kontroluje pri registraci na jakym kole covek jede? Pokud si dobre vzpominam z minulosti, tak nikdo ne? Pochybuju, ze by to teda stejne nekdo poznal, takze se to da asi lehce osmelit :-D To pro pripadne zajemce, ja mezi nimi teda nebudu.

                                            0 0
                                            • zbartos  

                                              Jednotlivé kategorie startuji já a patnáctku budu teď asi (v rámci udržení rodinného týmu) i pravidelně jezdit, takže si kola stojící na startu vždy prohlížím. Když budu mít štěstí, „hříšníka“ na 622 či 29" odhalím a pošlu ho na prezentaci, ať si vezme zpět startovné a jde fandit… BTW Že jsem to letos výjimečně neudělal, je způsobeno tím, že v době tvorby pravidel Muldy před mnoha lety (kdy Radkovi ještě teklo mléko po bradě), ještě nikdo netušil nic o 29" „horských kolech“ (a tak nejsou výslovně v pravidlech zmíněna) a ani já jsem se o rozdíl mezi crossem/trekkingem a 29" do 11.10.09 podrobně nezajímal. Takže jsem se nechal ukecat obratně argumetujicím Spock Lone Wolfem…

                                              Muldu si na jiném kole než je MTB 26" může kdokoliv projet mimo závod, když za jeho případné zranění neponesou ŽÁDNOU odpovědnost organizátoři závodu !!

                                              A k té „bezpečnostní“ diskriminaci kvůli typu kola si přidej ještě „bezpečnostní“ diskriminaci kvůli počtu účastníků. Na webu uvádíme, že nebudeme brát přihlášky, pokud počet přihlášených přesáhne 220 osob na jeden zavod (jde o 2 samostatné závody, na 15 km a na 30 km).

                                              0 0
                                              • Medunka  

                                                To je diskriminace. Protože organizátor nerozezná krosové kolo od bajkové 29tky, nepustíme žádné „velké“ kola na start. Jasně, máte právo na svá pravidla a pokud tedy nechcete 29tky, tak to tam jasně napište. Aktuálně to tam napsané nemáte.

                                                PS: Pebe sem dal odkaz na bajkovou 29tku od SUPa, ja ti sem dávam 29tku od GF – ty kola jsou normální horské, jen jsou to 29tky

                                                0 0
                                                • zbartos  

                                                  Jak je vidět z diskuse a z Pebeho odkazu, pojem „horské kolo“ není technicky definován, takže tím prosím neargumentuj.

                                                  V odkazu od Pebeho je také několik názorů majitelů 29" kol a je z nich jasně vidět, že jde o předevsím o kolo pro vyšší jedince na plynulou jízdu stejnou rychlostí bez zatáček, které se na závod s častými zatáčkami a častým bržděním (a nasledným rozjezdům kvůli pomalým spolujezdcům) moc nehodí.

                                                  V pravidlech je jasně napsáno to, co bylo v době jejich vzniku téměř každému jasné, tedy MTB = 26" příp. Fat Tires. Že marketingoví mágové později rozšířili tento pojem i na 29" kola je jiná věc.

                                                  Po letošním prvním problému s odhaleným crossovým kolem (vydávaným za 29" kolo) na startu patnáctky, budeme muset text pravidel nějak upravit, aby byly jasnější i mladším lidem, pro které MTB = 29"…

                                                  0 0
                                                  • Pebe  

                                                    bylo by fér taky napsat, že to jsou kecy z Diskuze, ve které přehlížíš názor Petra Polívky, Mirka Volka aka Zirecek zde a pravděpodobně i Vény Hornycha. Mimochodem poslední na tom SUPu letos objel Sudety na pevné, dal si Hvězdu, takže zase tak nebezpečné to nebude že.

                                                    A ještě jedna věc, koukni na datum té diskuze, je to ROK A PŮL STARÉ, dával jsem to sem proto, aby bylo vidět, že ani loni to asi ČSC moc nevadilo, když na ČP vyhrál jezdec na 29.

                                                    0 0
                                                  • Spock lone wolf  

                                                    Mno, pokud myslíš, že když to má rám původem z crossu, tak je ze mě automaticky vrah závodníků, tak si to mysli. Co ti k tomu mám asi říct.

                                                    0 0
                                              • Polka  
                                                • k cemu ta nesmyslna poznamka s mlekem po brade?
                                                • o zadnou bezpecnostni diskriminaci se nejedna, s bezpecnosti to nema codelat, nekolik lidi se ti to snazi vysvetlit, bohuzel ty to nechapes nebonechces pochopit
                                                • od zacatku jsem si myslel, ze ses divnej a opet jsi to dokazal :(
                                                0 0
                                          • JSt  

                                            nejaky uci pravidla nehodlam studovat, ale mam pocit, ze pro mtb je tam nekde uvedena minimalni sirka plaste. 26" koly nic neeliminujes, pac ti tam klidne nekdo dojede na palcovych slickach, coz bude z jizdnich vlastnosti horsi nez nejaky 28" cross kolo se vzorkem…

                                            0 0
                                            • zbartos  

                                              Díky za připomínku. Nic nám nebrání dopsat do pravidel, že na Muldě jsou povolena jen kola s pneu třeba 26×1,8 a širší…

                                              0 0
                                              • Blade  

                                                Já teda nevím, ale osobně bych napsal, že jsou povolena kola 26×1,8 a 29×1,8 a hotovo. 1,8" už není cross a zároveň nediskriminuješ 29" biky.

                                                0 0
                                                • JSt  

                                                  presne k necemu takovemu jsem se chtel dopracovat. ;-)

                                                  0 0
                                                • jecnak  

                                                  To je rozumne. Kazdopadne ale zavodnik vzdy jede na vlastni nebezpeci a necim takovy jako bezpecnosti se ohanet je nesmysl. Vetsi smysl ma uvazovat nad ferovosti pustit na trat krome MTB 26 i 29 a potazmo cyklokrosky. Osobne bych byl spis pro formulaci „do zavodu smi nastoupit jen horska kola s minimalni sirkou plaste 1.8“ To s vyhledem do budoucna, protoze se objevuji i dalsi exotictesi rozmery u MTB, 29"x26" biky atd.

                                                  0 0
                                                  • Howgh  

                                                    má řeč

                                                    0 0
                                                  • Pebe  

                                                    nebo 27.5 biky, zvané 650b

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    to az za par let. ted to jeste neni aktualni. ;-)

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    zavodnik startuje na vlastni nebezpeci. nekde to, predpokladam, i podepisuje. takze poradatel je z obliga. ale rozumim zdenkovi, ze chce chranit povest muldy, aby se o ni nemluvilo jako o „tom zavode, kde se nekdo strasne zrakvil“. jde jen o adekvatnost opatreni…

                                                    0 0
                                                  • zbartos  

                                                    Soud při sporu bude zkoumat, zda pořadatel podnikl v kraji obvyklá (bere se nějaký standard z jiných podobných závodů) opatření, která snižují u závodníků možnost újmy na zdraví. Nějaký podpis soud vůbec nebude zajímat.

                                                    Jestliže bude poškozený tvrdit, že jsme mu neměli dovolit jet na crossu tak obtížnou trať, budeme těžko soud přesvědčovat, že je to lehká trať, kterou každý projede na čemkoliv.

                                                    Děsí mne představa, že na Muldu přijedou lidi na crossech, co jezdí KPŽ se slovy, vždyť je to jen 30 km, já jezdím 50… A to je ještě ta lepší varianta, tihle alespoň trochu tuší, co nezpevněný terén obnáší. Ale může přijet i nic netušící poříční kyklista na crossu, který jezdí podél Svitavy trasu Obřany – Sokolovna Bílovice, kterého zaujal plakát na Muldu, tam vyvěšený…

                                                    A jestliže nelze cross a trekking od 29" jednoduše rozeznat (obávám se že i na cross lze dát 1,9–2,0" pneu), nezbývá mi nic jiného, než přesvědčit spolupořadatele, aby souhlasili se zakázem účasti všeho většího než 26"…

                                                    0 0
                                          • RomanH  

                                            Jasne, je to vas zavod, vy urcujete pravidla.

                                            Uprimne jsem az do ted veril tomu, ze to je zert. Kazdy snad souhlasi s tim, ze startuje na vlastni nebezpeci. Porovnavat schopnosti jezdce podle kola mi prijde uplne mimo. Kdyz uz delit, tak jako samostatne kategorie a treba bez naroku na vyhlaseni (pac treba singlu tam moc nebude). Ale zakaz startovat 29''…

                                            Osobne uznej, ze Mulda je uz jinde, nez byvala drive. Ja ji jel jen 1× nekdy v roce 2001 nebo 2002, a uz tenkrat, kdyz mne brali nekde u Sobesic prvni o kolo, zarvali jen „Uhni pico“. Kam jsem mel asi uhnout, kdyz tam byla uzka pesina a okolo krovi. Tenkrat jsem si rikal, ze je to predsi zavod hlavne pro hobiky, a ne pro kluky z Favoritu Brno. Od te doby je to jeste proflaknutejsi, staci se podivat na vysledky. Tak proc to omezovat typem kola, at si kazdy jede na cem chce.

                                            0 0
                                            • Howgh  

                                              …ale houby. Mě taky předjížděli první o kolo už v prvním kole, ale naprosto v poho. Slyšel jsem za sebou jen : „klídek…“ ono záleží na povaze toho konkrétního jedince

                                              0 0
                                              • zbartos  

                                                Není to tak jednoznačné, znám dost lidí, kteří na Muldu kvůli předjíždějícím drsňákům už nikdy nepřijdou, viz letošní anonym (sorry za špatné kódování, ale takhle se mi to uložilo v PC):

                                                odesilatel_jmeno: Konrád

                                                odesilatel_email:

                                                o_co_jde: nic_z_toho

                                                vzkaz: Dobrý den,

                                                dovolÃm si vyjÃ¥dÅ?it svůj nÃ¥zor: myslÃm si, Åže pÅ?ibliÅžnÄ? polovina startujÃcÃch v kat. M30 (a to je vzhledem k idei zÃ¥vodu pÅ?ÃliÅ¥) se rekrutovala z lidÃ, kteÅ?à nohama toÄ?à snad i ze spanà a natoÄ?à tak urÄ?itÄ? vÃce, neÅž 5000 km roÄ?nÄ?. Jako amatÊra s najetým 1000 km mÄ? pochopitelnÄ? tito lidÊ zezadu pÅ?edjÃÅždÄ?li, nÄ?kteÅ?à dost nebezpeÄ?nÄ? a agresivnÄ?, jakoby jim Å¥lo o Zlatý ventilek. Bylo to dÃ¥no tÃm, Åže se jede vÃce okruhů, mojà rychlostÃ, samozÅ?ejmÄ?… Celkový dojem ze zÃ¥vodu tedy nemÃ¥m dobrý, nebyl to pro mÄ? pohodový zÃ¥vod a pÅ?ÃÅ¥tÄ? se jej nezůÄ?astnÃm. OrganizaÄ?nÄ? byl vÅ¥ak zvlÃ¥dnutý dobÅ?e.

                                                Zdravà Konrád.

                                                0 0
                                  • Paja  

                                    mozna by se to sjet dalo (ikdyz nevim jestli na 23mm, zkouset uz to nebudu, oproti biku je to dost utrpeni;) ale ja to tehdy jezdil na 28mm rubenach s takovym minimalistickym vzorkem…

                                    0 0
        • jecnak  

          Mas i par peknych fotek. Vecer sem hodim odkaz.

          0 0
    • jecnak  

      Vkladam link na slibenou fotogalerii z letosni Muldy

      0 0
      • jecnak  

        Kdo byste chtel foto v plnem rozliseni, tak mi muzete napsat na mail.

        0 0
      • Blade  

        Pěkný fotky.

        0 0
      • Karkulka  

        +bonus:

        NAŠE FANDÍCÍ SKVADRA :-d

        0 0
        • Paja  

          slou ma zas nejaky novy kolo?

          0 0
          • Karkulka  

            e e, byl za tester ridera ;-)

            0 0
            • Paja  

              a ci to bylo kolo?

              0 0
          • Polka  

            Zas urcite puceny z hobbysportu :)

            0 0
          • slou  

            :)… jak zas? … co to? … No trošku jiná houpačka.

            0 0
            • Paja  

              Pripravujes se na prasknuti toho nahradniho ramu?-)

              0 0
        • Blade  

          Blade © ;-)

          0 0
      • Polka  

        Jaktoze DNF? Co se stalo?

        0 0
        • jecnak  

          Unava po sezone, letos toho bylo nejak moc.

          0 0
    • zbartos  

      Info od ČT:

      Mulda bude na ČT4 dne 29.10. ve Sportu v regionech v 16,30 hod.

      0 0
    • Howgh  

      (btw – na 12 hodinovku na Podlesí 24.10. je přihlášenej Honza Kopka … http://x-sports.cz/ )

      0 0
    • jecnak  

      Zdenku, dosly ti fotky? Mel jsem odeslanim celkem problem. Tvuj mailbox na Seznamu ma dost nizky datovy limit.

      0 0
    • zbartos  

      Splinter 29.10.2009 13:32:25 napsal:

      Jak to bude nakonec s těma pravidlama, celkem mě to zajímá.

      xxxxxxxxxxxxx­xxxxxxxxx

      TO Splinter: Před umístěním nového textu pravidel na web Muldy, čekáme ještě na rozhodnutí Komise MTB ČSC, která se m.j. tímto problémem bude zabývat na své poradě začátkem listopadu t.r.

      Porada organizátorů Muldy ale znění pravidel formulovala tak, jak je napsáno níže, takže neočekávám, že by rozhodnutí Komise MTB ČSC bylo v s našimi pravidly v zásadním rozporu.

      Předpokládaný nový text pravidel na Muldě:

      Závod je určen především pro neregistrované cyklisty/„víken­dové“ jezdce (najeto méně než 5000 km za rok) na horských kolech/MTB (průměr ráfku 26" a více, šířka pláště 1,75" a více). Na start kategorií dospělých a kategorií mládeže 13–17 let nebudou tudíž připuštěna jiná kola než horská (vyloučena jsou např. kola silniční, cyklokrosová, trekkingová, crossová atd.).

      0 0
      • Smazaný účet  

        připadá mi to jako zbytečné omezení. 29" bikům by měl být umožnen start, pokud splňují minimální šířku pláště. tu chápu jako logickou z důvodu bezpečnosti, průměr ráfku 29" nepředstavuje žádné bezpečnostní riziko.

        0 0
        • MavasH  

          no šak já to tak chápu, že 29er jet může. Užší pláště než 1,75 v terénu asi stejně nikdo nejezdí.

          0 0
          • Smazaný účet  

            to asi vyznělo jinak :)

            předchozí pravidla zbytečně omezovaly.

            btw, když to budem chytat za slovo, tak si v praxi nedokážu představit to „a výše“. třeba 45"? :)

            0 0
        • JSt  

          pripada mi to jako zbytecna poznamka. precti si zdenkuv prispevek jeste jednou ;-)

          0 0
        • Blade  

          Máš rudo před očima ještě z té poslední diskuze, že?:) Já tomu rozumím tak, že 29" kola jsou v pohodě;)

          0 0
      • biker jura  

        to je demence, co když se chystam konkrétně na muldu nasadit plašte 1.7 s jemným vzorkem at to valí. to jako nemůžu??

        0 0
        • Blade  

          Sere pes, stejně to nikdo kontrolovat nebude.

          0 0
    • karliner  

      Tak letos jedu smráknout brněnskou kliku :-)

      0 0
      • Polka  

        He, pochybuju, ze tam nekdo z kliky bude, to uz nikdo nejezdi :-P

        0 0
        • Karaya  

          Tak třeba já tam budu, a ty nebud srab a zkus tech 30km..

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce