• Kos_CZ

    Ať máme hezké nové vlákno na příští ročník… :)

    UPOZORNĚNÍ: Ta první osoba v anketě neznamená tipovací soutěž o to, co pojedu já (přihlásím se tentokrát na krátkou a případně to přehodím na dlouhou), ale co pojedou místní „obyvatelé bike-fóra“…

    Anketa: Jakou trasu pojedu v roce 2023

    6x
    18%
    7x
    21%
    7x
    21%
    0 0
    • Aduldinho  

      Zřejmě nepojedu nic, ale budu se těšit na sledování tohoto smělého počinu a hlavně ultrapostřehy ;-)

      2 0
    • Jasam  

      Jak se říká „když pánbůh dá a zdraví dovolí“, zkusím Výzvu. Krátká je na mě příliš dlouhá a Dlouhá je jak cesta na Měsíc.. ;)

      1 0
    • mathi  

      Dojel jsem krátkou s bolavými koleny. Nebudu pokoušet delší. Pokud zdraví dovolí, tak zase krátkou. Dlouhou jedině až zvládnu bezbolesti těch 900 km.

      0 0
    • Jenda_T  

      já to zkusím :-) … a uvidím :-) musím ale trochu na sobě zapracovat.

      0 0
    • ladys  

      Dám si to jako záložní plán… Musí být koleno v cajku, čas a trochu najeto.

      0 0
    • Hykal  

      Chybí mi v anketě přihlásím se na dlouhou a budu rád, že zvládnu krátkou. Tu bych hned zvolil.

      3 0
    • Kos_CZ  

      Tak už je známá trasa příštího ročníku. Nosným tématem jsou přehrady.

      0 0
      • Hykal  

        Tak nastoupáno bude polovina co letos.

        Trasa 1 415,5 km • 104:52 h

        https://mapy.cz/s/rapupapeze

        Trasa 958,5 km • 68:16 h

        https://mapy.cz/s/nopenapevo

        0 0
        • ladys  

          Ve skutečnosti to bude více..

          1 0
          • Aduldinho  

            Jasná páka, mapy.cz podměřujou jako cyp :-) Ale do dálky to je vždy plus mínus dobře, do výšky je to bohužel dost mimo ;-)

            1 0
        • Starkys  

          Bylo by to hezký, kdyby to bylo o půlku méně nastoupáno, ale bohužel mapy.cz opravdu nepíšou pravdu. Sám jsem se o tom letos přesvědčil :D

          Jen tak jsem si tu trasu pospojoval bez nějakého přemýšlení a vyšlo mi to dle Stravy na necelých 11 500 metrů, což je sice méně než letos, ale ne o moc. Budu muset poctivě plánovat, abych se dostal na lepší číslo, ale otázka o kolik dolů to půjde.

          1 0
          • xtonda  

            Něco o tom jak se z dat mapy.cz dopracovat k reálným nastoupaným metrům sem psal tady

            https://www.bike-forum.cz/…putery-sigma#…

            Ta delší trasa v příspěvku od Hykal mi vychází cca 22 – 23,5 tis. m nastoupáno.

            A ta kratší tak 13 000 m.

            1 0
            • Hykal  

              Jo nepochybně jsem se ukvapil, že to bude polovina nastoupaných metrů. Měl jsem pocit, že mi loňská trasa vycházela na mapách na 10000, ale blbě jsem si to pomatoval. V každém případě je tam několik blbostí co mapy.cz naplánovaly třeba v Beskydech přejezd Smrčku a Orlické hory na závěr.

              0 0
              • xtonda  

                Jo, mapy.cz absolutně neřeší profil, takže to určitě půjde natrasovat výrazně lépe.

                0 0
              • Kos_CZ  

                Něco z těch metrů jde oloupat je hlavně na horách = vykšeftovat výškové metry za délku = prostě to vzít delší, ale plošší trasou.

                0 0
                • xtonda  

                  Trasa podle profilu Brouter Fastbike Low traffic

                  https://mapy.cz/s/denevalese nějakých 1450 km a cca 17 500 m výškových.

                  https://bit.ly/3N76OsN

                  Při přepnutí na Recumbent nebo Velomobil to ještě nějaké výškové metry ubere, ale už se to dost natáhne.

                  0 0
                  • Kos_CZ  

                    Je potřeba to nenechávat jen na těch přenastavených profilech, ale „projít“ tu trasu na mapě s vrstevnicemi a hledat sám. Ano, sežere to hafo času ale odhaduju, že se dá najít rozumná trasa kolem 15000m…

                    0 0
                    • ladys  

                      Podle mne nedá , průjezdné body jsou tak udělané, že se některým kopcům nemůžeš vyhnout a pokud ano nastoupáš ještě více… Podle mne je lepší více času strávit tréninkem ;)

                      3 0
        • miťo  

          Krátce jsem na to koukl a když vidím úseky po silnicích první třídy, ne, děkuji, do toho bych nešel.

          1 0
          • Hykal  

            trasa není daná, jenom body, které se musí minout

            1 0
            • miťo  

              Jasan. Komentoval jsem tu trasu v odkazu.

              0 1
              • Hykal  

                To taky není trasa jenom jsem chtěl vidět jak to bude zhruba vypadat.

                1 0
            • teffe  

              Ono ale v vyhnout se jedničkám je často dost velká porce km navíc.

              0 0
              • ladys  

                A také času, nastoupaných metrů.A z kempu směr krátká do cíle to byla optimální volba. Dá se to objet od Dolní Lhoty k Nové Včelnici bokem, ale je to dost metrů stoupání navíc. Pak tam není alternativa…

                0 1
          • Mikikuba  

            Na zavodech ultra se bezne jezdi po hlavnich o kdyz dela itinerar poradatel. Proto to byly ofiko zavody s doprovodem a majakem. Tenhle hybrid ultra bez doprovodu bude vzdy na hrane…

            1 0
            • ladys  

              Na hraně je každá jízda s autem nebo na kole kdekoliv, je to jen o vzájemné důvěře, že ten druhý v protisměru nevybočí… A o vzájemné ohleduplnosti. Mne by zajímalo, jak to mají ty ofiko ultra vyřízené, případně účastníci. Jezdit jen tak s majákem není úplně legální a ani rychlostně 20–40km/h, bez toho aby to byl uzavřený okruh.

              1 0
              • Mikikuba  

                Na opravdovym ultra maji poradatele ten majak pro ucastniky dohodnuty s policii…a asi uznas ze pokud za tebou jede auto s majakem a popsane zavod ze je jizda daleko bezpecnejsi nez tyhle polodivoke jizdy.

                0 0
                • Raf  

                  Zase bych ze selfsupported silničních závodů nedělal kovbojku, v balíku se tam nejezdí, tak může být každému houbelec po tom, jestli se tam někdo projíždí na kole cestou do práce, nebo cestou přes půl světa…

                  4 0
                  • Hykal  

                    Asi tak pod to bych se podepsal, v noci se deleko více bojím na okreskách, že mě sejme někdo cestou z hospody. Pravda je, že některé jedničky ve špičku jsou zlé a nebylo by od věci se jím vyhnout i za cenu horšího času.

                    1 0
                  • Mikikuba  

                    Tak at si nestezujou ze je to nebezpecny…Resi se to ze se normalne ultra jezdi relativne po hlavnich. Vysvetluju proc. Asi si reagoval na neco jinyho.

                    0 0
                    • Hykal  

                      Ale to je stížnost a důvod, proč to nikdy nepojede takže vlastnĕ nic.

                      0 0
                    • Raf  

                      Pardon, asi ano :)

                      Stěžovat si, že je něco nebezpečné, když se dobrovolně přihlásím, sám si určuju kudy a kdy pojedu, to nedává smysl.

                      1 0
                      • ladys  

                        On psal, že z toho důvodu nepojede. Normálně se jedničkám snažím vyhnout, ale v rámci optimalizace výkonu na takhle dlouhou jízdu, to bude obráceně.

                        0 0
                        • miťo  

                          Ona může zavařit i obyčejná dvojka. Před dvěma týdny jsem hledal nové alternativy na cestu Ústí nad Labem – HK a dle mapy toto vypadalo jako dvojka, ale byly to v reálu necelé tři kilometry naprostého pekla mezi osobáky a kamiony.

                          https://mapy.cz/s/hezupodusu

                          Slušnej odstup měla tak ani ne polovina aut. Dojížděl jsem dědu na silničce a mezi jeho rukou a zrcátkem předjíždějícího auta bylo 10cm. Tohle prostě zažít asi nikdo nechce, hlavně při nevyspání (!)

                          To samé při první cestě do Lipska vloni jsem v pondělí ráno neměl žaludek pokračovat po úzké naprosto přetížené silnici z Freibergu na Frauenstein a jel na silničce raději lesní cestou. Viz obrázek.

                          Takže když se jede závod přes traťové body, je jasné, že snahou bude zvolit nejméně náročnou cestu a provoz jde stranou. Jako před dvěma lety, když se jel Transcontinetal Race přes ČR a cestou autem na Pálavu jsem potkával závodníky na naprosto tragické silnici ze Svitav směr Brno do Lipůvky. Tam by mě nikdo na kole nedostal.

                          Takže z toho důvodu ultra závody nejezdím. Raději si vyberu trasu, v rámci rozpětí několika málo dní i počasí a jedu :-)

                          0 0
                          • xtonda  

                            Jo, chce to kouknout na Panoramu / StreetView jak to tam široké a sem

                            https://scitani.rsd.cz/…default.aspx

                            na to jaký je tam provoz, tebou odkazovaný úsek má 7 – 10 tis. vozidel za 24h, což už je dost.

                            0 0
                            • miťo  

                              Díky za tip!

                              0 0
                            • Jezevec70  

                              Asi nejblbější je situace, kdy je sice silnice v pohodě, provoz by měl být mírný, ale je tam momentálně svedená objížďka z nějaké hlavní. Jednu takovou mám při cestě z Břeclavi do Znojma. https://mapy.cz/s/hapetevono

                              Objížďka uzavřené silnice Znojmo _ Lechovice je sice vedená jinudy, ale hodně řidičů si cestu zkracuje právě tudy.

                              0 0
                              • andy97  

                                Přesně tam teď jezdím autem když jedu na Znojmo.

                                0 0
                              • xtonda  

                                Jo, to sem zapomněl, zkontrolovat uzavírky jestli zvolená trasa není příhodná zkratka je taky dobrá věc.

                                0 0
                          • Mohy  

                            Miťo to chce terénní ultra:)nebo aspoň gravel…a s pevně danou trasou…

                            1 0
                            • wego1991  

                              A máš nějaký konkrétní typ na gravel? Vím, že ty si divočák, ale zajímá mě spíš něco na „domácím písečku“ (ČR, SVK).

                              Měl sem OR23 v merku, ale tato debata co se tu rozjela mi ukázala, že to asi není ono co bych si rád vyzkoušel. Konceptem (ne extra terén) se mi OR líbí, na bednu ambice nemám, ale chci si aspoň trošku zazávodit (zároveň v rámci bezpečnosti a ne to pálit po silnicích I.třídy) a jelikož mi je jasné, že hromada lidí to pojede „kratší za to nebezpečnější cestou“, tak nechci být „znevýhodněn“ hned ze startu… vím každého volba, ale nechci jít nebezpečí naproti.

                              0 0
                              • Mohy  

                                Jasný, tvoji filosofii zcela chápu. Taky mám z silnic respekt a radši jezdím mimo… Krásně sem se rozepsal napsal seznam závodu a pak sem našel tohle: https://bezpodpory.cz/…r-a-sk-2023/ tady máš prakticky všechno co se tady a na Slovensku jezdí;)

                                1 0
                          • ladys  

                            Bez místní znalosti se to nedá nikdy dobře naplánovat. Nastupují různé uzavírky atd. Letos zde zavřeli opět kus jedničky(loni tam dělali asfal a letos mostek..) všichni co to znají to objíždí po jinak nefrekventované silnici. Záleží hodně na řidičích, dnes jsem jel neplánovaně 20km po jedničce a všichni se chovali slušně.

                            Jezdím na více dní jen do terénu, po turistyckých. Občas se kolo nosí. Ale vše vynahradí krásná příroda a klid :D

                            Organizované ultra má tu výhodu, že netrpíš sám a počasí si nevybereš :D

                            0 0
                • ladys  

                  Dohoda s policií? Policie nemá právo nic takového povolit. Žluté majáky jsou určeny pro auta a stroje vykonávající činnost. Údržby silnic, stavby i doprovodná vozidla. Ale dost pochybuji, že je to možné pro zábavu- pracovní činnost vykonávají jen profesionálové. Policie může přimhouřit maximálně oko. Takto mi to vysvětlil kamioňák a letmá kontrola předpisů mu dává zapravdu. Pokud přiletí někdo v protisměru, tak je to úplně jedno a potkat padesát doprovodných vozidel? To radši potkám pár ultramagorů rozptýlených na desítkách km…

                  0 0
                  • Hykal  

                    O tom tu byla dlouhá a asi i zbytečná diskuze

                    https://www.bike-forum.cz/…pri-treninku

                    0 0
                  • Mikikuba  

                    Budeš se divit ale ano. A můžeš psát cokoli co se domníváš. Já říkám co jsem zažila reálně. Většinou v cizině protože v ČR se všechny ultra zrušily kvůli financím. A ano policie si vždy diktovala podmínky a vydávala vyjímky pro daný závod.

                    0 0
                    • ladys  

                      Jsem tu vyhlášku prolétl jen letmo. O výjimkách vydávaných policií jsem tam nic neviděl,ale pročtu si to ještě jednou pořádně ;) Zajímalo by mne co si policie diktovala za podmínky, když jedete za plného provozu? Ročně máme více než 100 akcí, ke kterým se PČR vyjadřuje, tak mě to zajímá…

                      0 0
                      • Mikikuba  

                        Píšu v cizině. V ČR se už klasický ultra mraky let nejezdí. Právě proto že to pořadatele stojí mraky peněz a starostí s policií. Proto se jezdí ty polodivoký protože pořadatel lidi vypustí a neřeší je. Maximálně je v půlce trasy s nějakým občerstvením.

                        0 0
            • andy97  

              Ono by stačilo jen, kdyby byl zákaz jet po silnicích po 1,2. třídy. Někde to tak funguje. Tady mě právě toto odrazuje. Kdo chce jet na výsledek tak nemá na vybranou.

              1 1
              • Jezevec70  

                Kdyby jsi nemohl ani po silnicích II. třídy, tak bys nikam nedojel. Nebo jen s velkýma oklikama a polníma cestama. Ona i t jednička je někdy v pohodě. Stačí široká krajnice. Třeba často jezdím po I/55 mezi Rohatcem a Sudoměřicema a nemám pocit, že by to bylo nebezpečné.

                0 0
                • andy97  

                  Tu 2.třídu sem přehnal no :) Ono je to dost individuální na těch silnicích 1.třídy někde je to vpohodě s krajnicemi ale jinde je to o život no.

                  0 0
                  • Domingos  

                    Tyto závody budou vždycky o nějakým kompromisu. Když člověk zhruba odhadne čas kde a kdy bude, lépe se pak s tím pracuje. Na silnicích první třídy v noci, s kvalitním osvětlením, se cítím bezpečně. Ve všední dny ráno a odpoledne, jsou tyto silnice bez krajnice hodně nebezpečné.

                    Na druhou stranu po zkušenosti ze závodu v Bosně a Hercegovině se cítím na našich silnicích mnohem bezpečněji. To občas bylo za hranou.

                    0 0
                    • andy97  

                      Máš pravdu, že taky záleží v jakou dobu tam jedeš.

                      0 0
              • McBlacky  

                To je presne to co me odrazuje. Zavody jezdim na vysledky s nekde se v polospanku motat po prvni tride fakt nehodlam. Nedelam to ani normalne. A je jedno jestli ma clovek svetla, odrazky, radar, pocit je z toho hnusny vzdycky a objektivni riziko taky.

                2 0
          • Forester  

            Tak tu máš Míle, no :-) … vzdálenost obdobná, jen těch nastoupaných metrů výrazně více :-)

            0 0
    • Jenda_T  

      Mohu změnit výpověď? Možná si někdo vzpomene, že jsem při průběhu minulého ročníku, zpoza PC, vznesl povzdech, že mne mrzí, že není pravidlo cesty po ČR.. ale letos… tak nevím.

      Všechna čest organizátorům!

      Ale ještě svou účast budu zvažovat. Respektive momentálně to vidím na krátkou.

      0 0
      • Kos_CZ  

        Já se taky přihlásil na krátkou – po zkušenosti z letoška beru krátkou jako jistotu že dojedu (pokud neodejde i technika) a když zdraví vydrží, tak to přehodím na dlouhou…

        0 0
    • Kos_CZ  

      …a už se dá i přihlašovat!

      0 0
    • Aduldinho  

      Pěkný článek: https://www.bikepacking.cz/opet-okolo/ ;-)

      1 0
    • Kos_CZ  

      V souvislosti s příštím ročníkem OR a plánováním trasy: Nevíte náhodou někdo o tom, jak se pravidla silničního provozu liší v Polsku a Německu od těch našich? Jde mi hlavně o jízdu po ekvivalentu našich silnic první třídy, případně zda jsou tam nějaká jiná omezení…

      1 0
      • Starkys  

        Zřejmě už si začal plánovat viď?

        Zrovna jsem začal taky, dal jsem si hned první bod a hned jsem viděl, že Polsko bude asi jasná volba. Každopádně si musim dát více záležet na přípravě, aby mě zas nečekali úseky, který jsou nesjízdný na silničním kole, i když mapy.cz trvdí, že jsou :D a rád bych nenastoupal zas nějakou raketu :D

        1 0
        • Aduldinho  

          Klucí, na vás se zase těším, až budu sledovat ty pohybující se tečky na monitoru ;-)

          2 0
          • Kos_CZ  

            Přidej se a můžeš to sledovat „na živo“…

            1 0
            • Aduldinho  

              Tož výzva to je, ale já mám do 40ti odježděno, teď už se 5 let jen „kochám“, jedno 3kilko za rok a pár dvoukilek a basta :-) Jako jet několik dní v kuse dardy a ještě řešit všechno kolem, i když je to velice poučné a zajímavé, to nechám na vás, „mladších“ :-D

              Už z toho plánování trasy by mi asi jeblo, já vždy vyrážím na něco dělšího tak nějak na blind, pak se divím, že najedu o plus 50 i víc km, o nastoupaných metrech nemluvě, ty jsem nikdá nějak neřešil a radši trpěl ;-)

              0 0
              • Hykal  

                Taky jsem to nějak extra neplánoval a podle garmina jsem jel víceméně poprvé a některé úseky na poslední chvíli změnil abych toho potom litoval. Mladší než ty nejsem a nešlo mi tak ani o tu jízdu samatnou jako o to být sám a vyčistit si hlavu.

                1 0
                • Aduldinho  

                  To mladší bylo proto v uvozovkách, kámo, Kos je taky krapet starší ;-) Věřím, že čistička hlavy je to náramná, mně většinou ale po něčem větším druhý den zastihne cyklokocovina a právě ta hlava dost třeští, ale kdybych možná hned zase nasedl na stroj, tak je to lepší, možná ;-)

                  0 0
              • Kos_CZ  

                Mně je 47…

                Tak já to jedu bez ambic soutežit třeba s Ondrou Hofmanem – s ním jsme letos jel asi 200m z kopce hned po začátku a pak už ho neviděl. :D

                1 0
                • Aduldinho  

                  Tak příští rok alespoň 400m, jů? :-)

                  0 0
                  • Kos_CZ  

                    Zkusím dýl. Letos jsme je po začátku piánko a stejně mi odešel kotník, tak se příští rok nebudu bát šlapat tak, jako normálně. To by mohly stačit alespoň na kilometr… :D

                    1 0
        • Kos_CZ  

          Jo, už jsem si to nahodil a mám první poznatky: V Polsku mají silnice bez krajnic a podle Street view v dost záplatovaném stavu. Ale zase budu ještě svěží, tak to třesení nějak dám…

          1 0
          • Aduldinho  

            Otázka, jak jsou tam ohleduplní řidiči? Zažil jsem Maďarsko a silnice I. třídy bez krajnic respektive s rozbitými a fakt docela divočina, místy jsem měl skoro blátíčko na hřišti :-)

            1 0
          • Jezevec70  

            Ona je otázka, jak je to aktuální. V Polsku se muhutně silnice opravují a okolo nich se staví cyklostezky. Je tedy možnost, že je silnice po rekonstrukci (nebo taky ne).

            0 0
          • mathi  

            Silnice tam horší nejsou. Jen přes to Klodzko fičí jeden kamion za druhým. Po letošním dojezdu do cíle, sem se vracel druhý den právě přes Klodzko do Jeseníku (a pak vlakem a domů).

            0 0
      • Jezevec70  

        K Německu taková drobnost. Jsou tam zakázané blikačky. Musíš svítit nepřerušovaným světlem, Varia na to má dokonce i režim.

        2 0
        • miťo  

          Dobrá poznámka o zákazu blikaček. Varia ale dá cca 9h na stálý svit, to nestačí. Já v Německu použil starou Smartku 0,5W na dvě tužkový baterky.

          0 0
    • roman 3D  

      jako jel bych, ale co v noci kde mají všichni zavřeno a nemohl bych dobít baterku

      0 0
      • Hykal  

        Myslím, že tu nikoho s baterkou nikoho nenasereš tak to rovnou vzdej.

        0 1
      • miťo  

        Musíš si na trase vyznačit non-stop benzínky

        1 0
      • xtonda  

        Hele na nakole.cz je jeden co jezdí s vozíkem a má tři baterky. Na jednu jede a zbylé dobíjí na tom vozíku z tohohle https://www.alza.cz/…d5721062.htm a tenhle krám se při zastávce prý dobije za hodinu, jezdí s tím do Francie a tak.

        0 0
        • McBlacky  

          Otazka je spis proc nejezdi na motorce. S vozejkem za kolem to musi byt fakt radost.

          0 0
          • Kos_CZ  

            Jen tenhle hebl váží 14 kilo! To má jako posilovací pomůcku nebo co?!

            0 0
    • Jenda_T  

      ještě hodím do placu – tak jak Kos kvalitu silnic a pravidla v cizině – určitě to někdo správně vy/řešil, jak je to s pojištěním v cizině, asi je trochu rozdíl zajet si tam na kole na vélet a nebo tam projíždět závodně. Já su v tom například značně neznalý. Ale je jasné že se dá vše dohledat.

      1 0
      • Davit  

        Já se na běžecký ultra připojišťuju u kooperativy, která měla svýho času jediná rozumně dostupný pojištění organizovaných sportovních aktivit / závodů. To by mohlo pokrýt i tohle.

        2 0
    • flaenk  

      Zeptám se pro jistotu zkušenějších a závodem zocelených, když se předem domluvím s kamarádem, že pojedeme spolu Výzvu 300 a reálně ji spolu pojedeme – společný oběd ve Frýdlantu a sváča v Turnově, dojezd do půlnoci atd, tak je to v pohodě z pohledu výsledků nebo to už je nedovolená podpora?

      Co pročítám reporty, tak se to jezdí ve skupinkách/sjíž­dí atd.

      Dle zjištění z 24 hodinovek (ale na silničním okruhu – Lichnov/Pardubice) totiž člověk neví, jestli skončí 3. či 15. (dle toho na čem přijedou ostatním lidi/ kolik kdo má najeto), tak at případně není nějaké mrzení… Díky za odpověd :)

      0 0
      • Kos_CZ  

        Není radno rejpat do pravidel a huntovat si je = pořadatel deklaroval, že když se sjedeme a budeme si 10 – 15 minut povídat a pak zase každý za svoje, tak v pořádku, neboť závod má být o radosti a zážitcích a ne o buzeraci. Takže bych se toho držel – pokud nepojedete v háku, tak v pohodě. Já jel poslední ročník 4 dny se Starkysem a prostě jsme si dávali odstup, vzdalovali se navzájem na desítky až stovky metrů, ale vlastně jeli spolu – brali jsme ubytování dohromady, abychom trochu ušetřili, pokecali.

        A stačí si projít záznamy ostatních účastníků – ono se to sjíždí přirozeně. Někdy na dýl, někdy jen krátce. Někomu parťák sedne a někdo po čase zjistí, že by raději nedělal přestávky tak často, případn ějinde atd.

        0 0
    • Kos_CZ  

      Drobná motivace ve formě splácaných kousků, co jsem natočil během letošního závodu:

      https://youtu.be/o4yJCuABfsg

      PS: Omluva za to remcání, ale jsem holt takový morous… :D

      3 0
      • Hykal  

        Přece Kojčice u Pejřimova

        0 0
      • Jezevec70  

        Pěkný! Neustálý optimista. :-)

        Co jsi měl za tretry a jak vypadala podrážka a kufry po takové pěší tůře?

        0 0
        • Kos_CZ  

          Tretry v pohodě, protože jsem byl na chodeckou alternativu připraven… ????

          0 0
          • McBlacky  

            To jsou sh rx7? Mel jsem je a vydrzi fakt dost.

            Jinak teda boty po dvou Loudani viz foto ;)

            To se blbe seslo a nachodil jsem v nich dohromady tak 70km celkem bordelem.

            0 0
      • Jáchym 1  

        Video je opravdu motivační a na pohodu,ale čísla hovoří jasně.

        Jestě jednou poklona Tobě a všem co jste se do toho pustili.

        0 0
      • kankrlicek  

        Video není k dispozici.

        0 0
      • Coural  

        Remcání je v pohodě, já bych byl většinou vypípanej :-) Jen mi ve videu chybí záběr třeba na hotel nebo jak se stravuješ. Trochu by to nabouralo tu, sice krásnou, ale poněkud jednotvárnou krajinu. Jinak samozřejmě parádní výkon.

        0 0
        • File12  

          Souhlas. Ja picuju vic. A me bavi na tehle trasa h i to spani. Nekdy vic, jak jizda.

          Ale samozrejme jsem to shlednul a respekt. Taky bych chtel zvladat dalky.

          0 0
          • Kos_CZ  

            Naprostá většina lidí zvládá dálky – jen o tom neví a ze strachu to nezkusí. Mně tu předloni (myslím že to byl DaD) poradil – přehoď si na převod, na který se ti jede pohodlně, pak si přehoď na o jeden lehčí převod a dojedeš na kraj Světa. A je to fakt – pokud změníš svůj styl jízdy na konzervativní a pojedeš na výdrž, budeš překvapen, jak daleko jsi schopen dojet.

            3 0
            • ladys  

              Ono to není tak jednoduché, chce to trochu potrénovat. Jinak je to trápení nebo se člověk zraní.. A trochu si si to vyzkoušet, postupně navyšovat 150,200,300km, ale je třeba přijet v pohodě. Pak nějaký dvoudenní výlet nejlépe s bagáží. Člověk se musí trochu poznat. A z někoho vytrvalec vůbec nebude. A věk bohužel není jen číslo…

              2 0
              • andy97  

                Pak tu jsou borci i co nejezdí na kole vůbec a zajede třeba na Mílích 4.místo (cca 3–4 lety zpět). Na těch ultra závodech to je i z velké části taky o hlavě no. Samozřejmě, čím víc máš najeto 200, 300km tréninku, tak víš jak se chová tvoje tělo. Pak to můžeš korigovat když přichází krize.

                0 0
                • ladys  

                  A věříš tomu :) Hlava je je to bez čeho kolo na ultra nedáš.

                  0 0
                  • andy97  

                    Už sem jednou vzdal jeden ultra závod kvůli hlavě. S tím třeba bojují ikdyž nejedu závod ale jen nějaký vícedenní bikepacking. U mě je hlava první a fyzička až druhá. Ale tak to má asi hodně lidí.

                    0 0
              • Kos_CZ  

                Já neříkám, ž se absolutně nevyježděný člověk má vrhat do ultramaratonu. Ale jednak je tohle server pro lidi co v naprosté většině mají rádi cyklistiku a vše okolo a mají v naprosté většině najeto víc, než běžná populace a druhak šlo jen o ten strach z dálky, který je sám o sobě zbytečně velký. Jde o to zkusit si dojet dál než si myslím, že dojedu.

                0 0
                • ladys  

                  Ale trochu to podceňuješ ;) Uživatele BF po tom co tady čtu nepřeceňoval a lidi mimo nepodceňoval. Je spousta lidí co se nikde nechlubí a jsou úplně někde jinde. Strach není na místě ale respekt, vyzkoušet si to a zvolit vhodný cíl. Princezna kočička to dala taky .. Sám jsi to viděl u tebe, jel jsi na Ještěd a když je koukneš na tepovku, tak jsi jel trochu nad limit pokud by jsi chtěl jet druhý den znovu? V závodě na 1400 by jsi mohl jet pomaleji, ale s bagáží a více stoupání. Může tě zdržet počasí, pak to musíš dohnat. Takže Ještěd musíš dát minimálně dvakrát po sobě s bagáží a sám a neutavit se a trasu trochu zkomplikovat o 1500m výškových.. Správně jsi letos zvolil krátkou, ale pokud potrénuješ dáš v pohodě i dlouhou.

                  0 0
                  • Kos_CZ  

                    No hlavně ten Ještěd byl úlet v tom, jaké tempo se jelo – nejel jsem podle sebe a dopadlo to, jak to dopadlo.

                    To že objedu republiku vím, al eteď jsem ve fázi, že si spravuji nohy. Dneska jsem byl u Mudr. Maška a doufejme, že to trefil – co mi řekl má hlavu a patu. Mám přetížený palec pravé nohy a pár dalších problémů. Takže jsem dostal vložky do bot, abychom trochu poladili došlap a jdu na rentgen kolen a na jeho základě a po tréninku došlapu během příštího měsíce uvidíme, co dál. Pak by to mohlo jít i bez bolesti, pokud se zadaří…

                    0 0
                    • McBlacky  

                      At se na to divas jak chces, ultra neni pro telo nic zdraveho. Takze zvaz jestli se ma cenu do kola davat do poradku a rozbijet ;) nebo staci jezdit “ normalne”

                      4 0
                    • keymaker  

                      K tomu jsem objednaný na příští týden :-). Sám jsem zvědavý, co mi řekne :-)

                      0 0
                    • ladys  

                      To máme o tempu trochu jiné vnímání ;) Jezdím takto daleko sám stejné tempo horší profil. Pokud by jsem jel ve skupině přijedu z rekreace :D Je to jen o tréninku, pokud budeš zdráv a obětuješ tomu čas, tak se v klidu můžeš výrazně zlepšit. Před dvěma lety, skoro přesně jsem začínal úplně od nuly, za půlroku 3,6W/kg a za rok jsem se dostal na 3,9W/kg. Je mi stejně, vážíš a měříš asi podobně, tak to ber jako motivaci ;)

                      Snad ti to pomůže, u nás by ti udělali totálku… Kamrád řešil kyčel a snad to také spraví vložka do bot…

                      0 0
                      • Kos_CZ  

                        Pokud mluvím o jízdě na Ještěd, myslím tohle https://www.strava.com/…s/7599559556, ne první etapu závodu…

                        0 0
                        • ladys  

                          Já vím, nereálné jet dlouhou v časovém limitu se zraněním. Máš privátní profil na stravě, tak se nemůžu okouknout jak jezdíš…

                          0 0
                          • Kos_CZ  

                            Tak tady je ta jízda na Ještěd…

                            0 0
                            • ladys  

                              Máš odkaz v minulém vláknu ;) Pokud jedeš takovou dálku ve skupině, tak jsi šel dost přes hranu. Ten tep by měl vypadat úplně jinak, ale to tam hodnotíš správně i u té aktivity . Jen pro porovnání sem dám dvě aktivity. 300km sám docela foukalo Kleť Novohradky ,asi 2km nebyl asfalt a 500m jsem pochodoval polem opravovali most na cyklostezce to bylo loni 9 měsíců po sundání sádry… Druhá po dvouměsíční pauze a asi deseti jízdách, je to fullu šotky, trochu techniky ve skupině. To byla jiná píseň .. Ale byl jsem schopný jet dál.

                              0 0
              • File12  

                No muj zatim vrchol s brasnama byl letos kdy jsme jeli 3 dny 400km a prvni den vystup na strane. Ale jak yb to slo ty dalsi dny, to nevim.

                0 0
        • Kos_CZ  

          Jo, to je asi fakt. On je ten obsah daný tím, že já neměl nijak rozmyšlené, co budu vlastně točit – jen jsme vzal kameru s tím, že nahraju, co se mi bude líbit. Pochopitelně mi vzápětí došlo, že to budu muset nějak komentovat, neboť pak by to byly jen záběry krajiny, architektury atd… Takže si ta nahrávací rutina sedala během závodu, až jsme naběhnul na nějaký rytmus až během třetího dne. Spousta krát se mi taky stalo, že jsem měl kameru na držáku na řídítkách a něco bylo vedle silnice – než bych to odšrouboval, to jsme se na to vybodnul a jel dál. A ač jsem měl pravou nohu v háji, pořád to byl závod, takže jsem šlapal. Druhý problém (kterému čelí každý, kdo něco takového točí) je ten, že v mojí hlavě je ten příběh celý, kdežto ve výsledném videu se to musí naházet tak, aby to nějak (byť kostrbatě) navazovalo, dávalo smysl a přitom se toho musí mraky vyházet. Já vystříhal hromadu věcí – třeba průjezd Benešovem nad Ploučnicí, kde je asi cikánská čtvrť… Nikoho jiného jsem venku neviděl. Když jsem tam projížděl, tak byl všude bordel, řvala tam hudba, všude odpadky atd. Nebo jsme projeli (myslím že to bylo někde u Prachatic – taková samota uprostřed polí, kolem vraky aut, šrot, odpadky a dvě cikánské holčičky cca 5 – 6 let mi tam nadávaly do čůráků. To fakt do videa nedáš… A taky děláš hromadu kravin, aby ses zabavil, protože ten závod je při té délce vlastně strašná nuda a současně furt dáváš bacha, abys něco nepodělal (nepřehnal rychlost, blbě nepřehlídnul odbočku, díru v silnici a zbytečně sis nezkomplikoval závod, nebo se z něj rovnou nevyřadil. „Na spoustě míst to bylo ve stylu jé to je pěkný, ale už to nestihnu… no tak nic – jedu dál!“ A taky je tam moje vrozená ostýchavost nahrávat někoho jiného – proto je tam Starkys jen z dálky nebo zezadu. Takže jsem, když už mi přišlo že by tam někdo měl být, vycpal ten lidský element svým vlastním ksichtem. Ale že bych po tom nějak bažil, to ne. Já holt nejsem nějaký youtuber a tak mi to moc nejde. Třeba to bude příští rok lepší.

          2 0
          • Hykal  

            Video pěkné. Připomělo mi to tu cestu, nevím vlastně kde jsi spal první noc, ale pro mě to byl docela zásadní zážitek. Jel jsem hladový deštivou nocí a nevěděl kde složím hlavu. Pak jsem si dal pizzu a nějakou kolu, našel suchou zastávku a najednou to šlo. Pak jsem i na tak krátké cestě potkal několik zajimavých lidí se kterýma jsem se dal náhodně do řeči. Noc na Šibeničním vrchu byla taky fajn a cesta z jihu na sever byl zlatý hřeb, kdy jsem měl úplně super myšlenky, které jsem si naneštěstí nikde nepoznamenal a nárazem do reality se naprosto vytratily. Takže příště si nějaký video deník určitě udělám. A vlastně teď si vybavuju, že za to všechno vlastně můžeš ty. Někdy na jaře jsem šel na pivo. Po návratu domů jsem to tu otevřel a koupil kolo a zaplatil startovné.

            3 0
            • Kos_CZ  

              První noc jsem spal pod Děčínem v hotelu/kempu, kde byl do dvou kravál na chodbě a já nemohl spát, protože jsem se celou dobu před závodem psychicky připravoval na jízdu nonstop během prvních dvou dnů a nějak se mentálně nemohl srovnat s faktem, že celá ta snaha za uplynulý rok je v tahu. Současně s tím jsem to ale nechtěl vzdát, protože mi mladší syn řekl, že vzdávat se to nemá – v podstatě kvůli němu jsme to dojel. Takže se to ve mně pralo a já se místo spánku jen převracel v posteli a spal asi jen tři hodiny. Jinak se mi líbily jižní Čechy a „závod“ s Tebou – furt jsme se Starkysem koukali, jak nás dojíždíš a když už to vypadalo, že nás musíš mít na nějaké rovince skoro na dohled, tak jsme se vždycky nějak vzdálili a utěšovali se, jak nám to jede. V reálu jsme ale byli oba rádi, že ještě točíme klikama, protože na nějaké zrychlování to moc nebylo.

              Jinak ta noc, co jsi to doklepnul byla super a HODNĚ mne štvalo, že to zdravotné nemohu natáhnout do cíle – ta noc byla perfektní – teplo akorát, nepršelo… Jen holt to zdraví bylo proti. Ale i tak to bylo super!

              Když si nám pak ujel, tak jsme se zase motivovali „Thielem v našem týlu“ aby nám nakonec jako motivátoři zbyli jen důchodci na chvostu – Pánové Švorčík se Svobodou a koloběžkář. Opravdu jsem si představoval tu trapnost, kdy mne předstihne (díky penalizaci za přestup na krátkou trasu) pán o 21 let staší, jedoucí s batohem na zádech na horském kole. :D – Před ním fakt smekám a před koloběžkářem a panem Švorčíkem taky.

              0 0
      • Aduldinho  

        Paráda, konečně jsem měl prostor to skouknout, venku humus větší než na videu, měli jste vlastně luxusně a remcání k tomu prostě patří ;-) GJ!

        1 0
      • miťo  

        Pěkný video, dávám odběr, palec i smekám klobouček!

        0 0
    • Jano86  

      nejak sa neviem docitat aky je limit na 300 km

      0 0
      • ladys  

        Píšou v jeden den na jeden zátah. Počítal by jsem max 24h

        2 0
    • lukan  

      tak jsem se zaregistroval na příští rok na 900km a začínám trochu okoukávat trasu…

      a měl bych dotaz:

      předpokládám, že ty kontrolní body se musí projet určeném pořadí?

      nebo to můžu ze startu vzít rovnou na Pastviny? (start-pastviny-slezská harta-šance-tušt kemp-cíl)

      0 0
    • Kos_CZ  

      Tak jsem koukal na tu část z Kladska a není to nic moc, ale na druhou stranu je v Polsku zákaz jízd kamionů v sobotu mezi 8:00 a 14:00. To dává čtyři hodiny na to tam dojet a projet to, než doprava zhoustne. To je zvládnutelné…

      0 0
      • Feďa  

        Ono jde o ten primární přístup – chci závodit, jedu po nejrychlejší trase. Nechci se stresovat z provozu – volím alternativní cestu s menším (ještě lépe s minimálním) provozem. Jel jsem to předloni a mám tři negativní zážitky ze silnic 1. třídy, kdy mě těsně míjely kamiony (jednou okořeněno silným bočním větrem). Bohužel ne vždy to jde naplánovat, resp. odhadnout, jak to bude na místě vypadat (provoz, šířka silnice…).

        0 0
        • Kos_CZ  

          Jasný – to platí všude, ale je pravda, že na jedničce je pravděpodobnost, díky hustšímu provozu, větší. Nám letos taky, když jsem jeli se Stakysem vjel do cesty dement, který se v (pro něj) pravotočivé zatáčce rozhodl předjet tři za sebou jedoucí kamiony a my jsem zrovna jeli opačným směrem. Poslední kamioňák to zachránil tím, že začal troubit a dement se naštěstí zařadil zpět. On by se vedle nás i vešel, ale to auto jedoucí za námi už by neobjel…

          0 0
    • lukan  

      nemá někdo prosím fotku toho trackeru co se používal loni?

      0 0
      • Kos_CZ  

        Myslíš letos (2022), nebo opravdu loni (2021)?

        EDIT: Tohle je ne moc detailní pohled z letoška (je to výřez z fotky – Finlux je ovladač televize, co ležel hned vedle).

        0 0
      • Kos_CZ  

        Ještě update: Teď jsem se díval, co má za trackery firma, která je poskytuje na závod a ten letošní tam nevidím:

        https://cs.follow.me.cz/funkce/#…

        0 0
        • lukan  

          pardon, myslel jsem ten co se používal letos :-)

          předpokládám, že stejný tracker bude i roce 2023

          vypadá to na malé zařízení, jen mě zajímalo co to je za krabičku a jak je asi velká…

          jak to bylo prosímtě s výdrží? bylo nutné ji po cestě nabíjet, nebo to pár dní vydrží?

          0 0
          • Kos_CZ  

            Taky jsem to řešil před startem a nebyl to problém u mne hlavně díky tomu, že jsem spal po hotelech a penzionech. Tři dny to vydrží (tedy pokud bude použit stejný tracker). Já ho vozil v kapse dresu a pro jistotu ho dobíjel vždy večer (pro jistotu a můj dobrý pocit – nemělo to žádný jiný důvod). Na mapě provozovatele, kde bylo možné sledovat závod),se u každého závodníka zobrazoval i stav baterie, takže se tam dalo ověřit kolik má aktuálně baterka procent. Určitě to vydrží víc, než cyklopočítač, nebo telefon, takže bych se s tím až tak nestresoval…

            0 0
          • jakub_kencl  

            Na RACZ to jelo 113 hodin a aplikace hlásila 9% baterky.

            0 0
    • Aduldinho  

      Tak jak probíhají přípravy? Válce hučí? ;-)

      0 0
      • keymaker  

        Jestli slysis huceni, tak ti huci nekde uplne jinde :-D

        1 0
      • Jenda_T  

        vůbec.. asi se o účasti rozhodnu na poslední chvíli podle situace… prostě priority mám poskládané jinak.

        1 0
      • Kos_CZ  

        Přípravy nic moc – po závodě dva měsíce oraz kolenům, pak občas pojíždění na trenažeru. Návštěva pedologa, ortopedické vložky do bot. rentgen kolen. Po novém roce infekce dýchacích cest, takže leden efektivně z pohledu tréninku v háji. Jen druhá návštěva pedologa s diagnozou špatného tvaru čéšek (mám v podstatě poloviční styčné plochy u čéšky = dvojnásobné měrné tlaky a s tím spojené opotřebení) a náběhu na počínající artrózu kolenních kloubů. Příští týden mne čeká první návštěva rehabilitace, den potom první rehabilitace a uvidíme jak to půjde dál. Mě ten závod, ač jsem remcal, hrozně bavil, ale kolena si kvůli tomu nezničím, takže teď pomalu naběhnu na lehké tréninky na trenažeru tak, aby to nikdy nebolelo, budu cvičit a uvidím, zda bude dávat smysl se přihlásit.

        0 0
        • Aduldinho  

          Budu držet pěsti, člověk by měl dělat to, co ho baví, samozřejmě nikoliv v případě sebedestrukce, to je pak lepší si najít něco jiného! Brzké zotavení! ;-)

          0 0
        • ladys  

          Ta rehabka je dost pozdě… Náběh na artrózu má v tomhle věku každý druhý. Pokud tě kolena nebolí, tak jak píšeš jezdit s citem. Do závodu času dost ;) Hlavní je zdraví, držím palce.

          0 0
        • ladys  

          Od cca 20 let mne v zátěži boleli kolena, nejvíc při sjezdovém lyžování. Zpětně to vidím , pokud jsem posiloval nebo dost plaval problémy byli menší. Poslední roky je to kolo(občas běh) Včera lyže bez náznaku bolesti, jezdím svižně a po hraně. To znamená dát do toho spoustu pohybu nahoru dolu. Pro mne z toho vyplývá , že svaly dokážou kloubu pomoci.

          3 0
        • Mikikuba  

          Podolog…

          1 0
          • Forester  
            • 1 ;-)

            Na druhou stranu i pedolog má někdy využití, i když ne ve zdravotnictví :-)

            1 0
          • Kos_CZ  

            Sakra… no nic… to jsem… ehm.. no…

            0 0
    • Jenda_T  

      tak nakonec nepojedu, nemám naježděno co bych chtěl a navíc se mi na těsno k termínu závodu nasunula jiná důležitá akce. Tak třeba za rok. A třeba se mi povede zase někoho potkat na trati a budu moct někomu zafandit. Myslím že trasa přes Moravu bude moc pěkná, je tam mnoho variant kadyma to vzít a samé hezčí. Ať to šlape!

      0 0
      • Kos_CZ  

        Taky nemám naježděno co bych chtěl, ale je to pořád víc než loni. :D

        0 0
        • keymaker  

          A koleno dobry?

          0 0
          • Kos_CZ  

            Tak nějak no…jak to říci. Vím o něm víc než dříve… Někdy bolí bez jakékoliv aktivity, jindy nic ani po delší jízdě. O víkendu jedeme s kámošem LeMaňas (pro velký zájem jen ve dvou) a jedeme do Drážďán a pak někam kousek dál, tak uvidím, jak to půjde.

            0 0
            • ULPA  

              A kudy do Dráždan pojedete?

              0 0
              • Kos_CZ  

                Podél vody = většinou placatá cyklostezka s občerstveními. Až budeme tam, tak se rozhodneme, kam budeme pokračovat.

                0 0
                • ULPA  

                  Já jen, že cyklostezka je masakr, hlavně když se udělá hezky tak jsou stezky plné.

                  0 0
                  • Kos_CZ  

                    Uvidíme – můžeme jet klidně po silnici a po stezce to dát v noci/brzy ráno cestou zpět. Upravíme podle situace… :)

                    0 0
            • ladys  

              Ještěd loni nestačil?

              0 0
              • Kos_CZ  

                Stačil. Tuhle 24 hodinovku pojededeme s o dost nižší průměrnou rychlosti a pokud to nepůjde, vlak zpět je snadno dosažitelná alternativa návratu… :)

                0 0
                • Starkys  

                  Pojedeme pěkně na pohodu a uvidíme co zvládneme. Snad nám počasí bude přát. O zážitky myslím nouze nebude :D

                  1 0
                • ladys  

                  Dělám si srandu, je třeba vyzkoušet jak se tělo vypořádá s dlouhou zátěží;)

                  0 0
      • Starkys  

        Taky nemám naježděno co bych chtěl, ale to nebudu mít asi nikdy. Ale svůj cíl mít aspoň 5k před závodem bych měl zvládnout tak nějak v klidu. Ale jasně, když to nejde letos, tak to třeba vyjde za rok. Na Moravu se docela těším, nemám tam nic projetého, tak to bude něco nového. Hlavně aby vydrželo zdraví a mohl jsem si ten závod užít. Už z loňska mám i díky Kos_CZ moc pěkný zážitky a vzpomínky.

        2 0
    • Kos_CZ  

      Tak už jen 9 dní a je to tu!

      1 0
      • Aduldinho  

        Jdeš na to? Co sedlo? Už sedlo? ;-)

        0 0
        • Kos_CZ  

          Jo, jdu na to a když to nepůjde, tak si z toho udělám delší vyjížďku. Žádne ambice, mimo dojetí, nemám. Sedlo jsme vyzkoušel předevčírem – dal jsem na tom nějakých 75 km a necítím nějaký závratný rozdíl mimo faktu, že s emi v hrazdě líp šlape, protože nos sedla je o trochu širší. Uvidíme…

          2 0
          • Aduldinho  

            Ach tak, takže ostrý test sedla až při hltání závodních kilometrů? Letos si to koukám udělal strategicky, začínáš na krátké a na dlouhou, co jsem tak četl, můžeš eventuálně přestoupit, ne? ;-)

            0 0
            • Kos_CZ  

              S ohleden na kolena myslím ne…

              0 0
              • Aduldinho  

                Tak uvidíš, snad to letos prožiješ s menšími obtížemi než loni, tak bolet to bude asi i tak, není to projížďka na Kokořín! Budu zase držet pěsti! ;-)

                1 0
    • Raf  

      Nebaví mě plánování trasy. Kdybych jen přes mapy.cz pospojoval ty body a jízdu autem bez placených úseků, bude to hodně špatný ve srovnání s mnohahodinovym klikáním a plánováním? Nechci žádný gravel úseky a motání po cyklostezkach, hlavní silnice mi nevadí.

      2 0
      • Aduldinho  

        JJ, to plánování je peklo ;-)

        0 0
      • ladys  

        To se dá,ale někde ten provoz může být hustý. Chce to stejně prolétnout na mapě, občas se dá vyhnout kopci a blbé ceste.Nikdo nezná celou ČR a přestože tomu někdo obětoval hodně času, tak když jsem se koukal kudy jezdí v mém okololi,tak skoro nikdo nejel optimální trasu… A od J.Hradce směr Žacléř stejně museli jet po hlavní.

        0 0
        • Kos_CZ  

          Letos je ještě mezi Jindřichovým Hradcem a Žacléřem jedno CP-čko, takže se nejede napřímo. :)

          0 0
          • ladys  

            To není CP, pěkně si okolo projedeš do Tušti a pak pěkně zpět na sever po hlavní jako loni. Ale můžeš to vzít směrem na Jihlavu a pěkně si to užít :D

            0 0
            • Kos_CZ  

              Ale je: Vodní nádrž Pastviny (50.0751681N, 16.5595467E) – CP mezi kempem a Žacléřem.

              0 0
              • ladys  

                Průjezdný bod.. Buď si zvolíš horší trasu na Jihlavu, nebo lepší na Pelhřimov. Kilometrově stejně, méně metrů, lepší silnice, mírnější kopce. Větší provoz. Musí se objet kus jedničky. Chlum, Mirochov,Dvorce, Vydří JH, Radouňka, Horní Skrýchov na konci doleva a vyjedeš u Nové Včelnice. Za Lásenicí je zavřená silnice. Docela by mne zajímalo Tvé trasování do Tušti :)

                0 0
                • Kos_CZ  

                  Cesta na Pelhřimov je celkem peklo – tak ještě o víkendu od sobotního poledne do nedělního poledne možná, ale pokud se podíváš na výjezd z Jindřichova Hradce, tak je to to nejhorší co může být – dvouproudovka v každém směru, žádná krajnice a svodidla. Do toho nejdu. Silnice je to samozřejmě profilem lepší, ale rozhulákané míjející kamiony si rád odpustím…

                  Trasování do Tušti není žádná věda – Valmez-Hranice (prostě podél Bečvy po cyklostezce)-Přerov-Vyškov- směr Brno a před ním na jih =Tejnice-Rajhrad a dále přes vesničky na západ do Slavonic, Nové Bystřice a pak už je kemp… Tenhle úsek bude náročný – v těch malých vesničkách moc benzínek není, takže mezi Rajhradem a Slavonicemi to bude kaloricky deficitní úsek. :D

                  1 0
                  • ladys  

                    Jak jsem psal dá se to objet. Dvouproudovka má asi 1km… Až pojedeš k Jihlavě, tak si na mne vzpomeneš ;)

                    Pokud to trasuješ někde po vesničkách, tak jsou tam krámy a hospody. Nejlépe vychází trasa přes AT

                    0 0
                    • Kos_CZ  

                      „Dvouproudovka“ má asi kilometr… a pak je z toho klasická jednička bez krajnic. S kamiónama v obou směrech. A to chceš! :D

                      Za Kamenicí nad Lipou by to šlo – tam už krajnice je, ale riskovat to před ní… NE.

                      0 0
                      • Kos_CZ  

                        Oprava – u Jarošova nad Nežárkou začíná silnice s krajnicí…

                        0 0
                      • ladys  

                        Momentálně snížený provoz,směrem na CB je to komplet zavřené. Tranzitní doprava je odkloněná. Objížďky to změní i jinde. Někde k lepšímu a někde to bude peklo ;)

                        0 0
                • Kos_CZ  

                  Ještě dodám, že to profilově vychází přes Jihlavu na 228 km a k nastoupání 2,510 m.

                  Jak jsi to načrtnul ty, tak je to (na Komootu) 223 km a 2470 m nastoupaných = zas tak velká daň za klidnější cestu to není.

                  0 0
      • Kos_CZ  

        Ani moc ne. Ale ja si to na street view a v panoramě prohlídnu, protože pak se taky může stát, že člověk skončí na jedničce, bez krajnice a se svodidlem, kde frčí kamiony do nějakého místního logistického centra a to fakt nechceš!

        Pravda je, že Ty jsi fyzičkou a vyježděností trochu jinde, takže Ti předpokládám kopce nevadí a tím pádem nějaký profil trati řešit až tolik nemusíš = to plánován dost usnadní…

        0 0
      • Domingos  

        Pokud pojedeš krátkou, tak většinu hlavních silnic budeš mít se svojí rychlosti v neděli přes den a v noci a v pondělí ráno v cíli. Trasování letos není složitý, když nevadí hlavní.

        1 0
        • Kos_CZ  

          Zatímco my běžní smrtelníci to máme jako životní výzvu, Raf to má jako prodlouženou vyjížďku na víkend. :D Ale bylo by zajímavé sledovat jeho souboj s Majkem Tonkem a Ondřejem Hofmanem…

          0 0
    • Jenda_T  

      Dneska po cestě do práce dva kousci :-) jedna dáma před Mor. Budějovicema a jeden borec kousek před Jemnicí,

      bohužel jsem se letos nezastavil, abych povzbudil pořádně.

      tak ať to šlape!!

      0 0
    • Jenda_T  

      report z cesty domů – v Třebelovicích jeden závodník v hospodě, dalši na cestě za Budějovicema, a další v hospodě v Rozkoši. fičel jsem dom, tak jsem jednou použil trubku :-)

      máte můj obdiv.

      přeji dobré počasí, vitr v zádech (což myslím byl) a hodně sil!

      0 0
    • Kos_CZ  

      Díky ( já nebyl ani jeden z těch závodníků). Počasí je super, sky ty teploty jsou občas zabijácké. První den závodu jsem mezi startem (10:00) a půlnocí vypil přes sedm litrů tekutin a šel si ulevit jen dvakrát (naprosto směšné množství). Všechno vypocené… Mezi poly za Přerovem to bylo peklo!

      4 1
      • Jezevec70  

        Muselo to být fakt tvrdé. :-) Jinak máte všichni můj obdiv, v tomhle horku celý den (a někdy i noc) na kole. To bych nedal.

        0 0
      • Aduldinho  

        Držím pěsti, já dal o víkendu s kámošem delší zkratkou Praděd tam a druhý den trošku jinudy zpět a v neděli to po poledni bylo fakt peklo, včera jsem raději ani nevylezl z bytu, dnes se půjdu asi svézt, výhoda je, že se můžu kdykoliv vrátit dom ;-)

        0 0
        • Kos_CZ  

          Dík. Jako teď už je to víc o tom, jestli to vydrží prdel, než vše ostatní. Poslední noc byla na lavičce… :)

          3 0
          • Aduldinho  

            Pořádně mazat a hlavně chladivkou! ;-)

            0 0
          • andy97  

            Takže 3D sedlo není takový zázrak?

            0 0
            • Kos_CZ  

              To sedlo na tohle není ideální, protože je na běžnou cyklistiku, kdežto tady by se spíš hodilo časovkářské, neb spoustu času člověk tráví v hrazdě. Měl jsem ho zpočátku blbě nastavené a musel jsem ho sklonit o pár stupňů dolů – pak už to bylo dobrý.

              Další fakt je, že hodně dělalo horko, resp. litry potu, které na těle vysychali a po kterých zůstávaly v textilu „brusné krystaly“.

              Mazala jsem, a pomáhalo to, a nebylo to všespásné.

              1 0
          • bobson41  

            máš to jet na lehokole a problémům s prdelí se budeš jen smát :-)

            1 1
    • myreczech  

      tak relativně na pohodu doklepáno…6 dní na krátkou…zpočátku jsem chtěl jet celou, ale už cestou do kempu v Suchdole mi bylo jasný, že se nemá takhle cenu trápit o dva dny víc…vepřové ve vlastní štávě skoro celý den, v noci už nebyla chuť ani jet…

      stejně jsem chtěl jet jen ve dne, abych něco novýho viděl…koukat se na osvicené přední kolo a kužel světla moc lákavý aspoň pro mne není ;)

      tak tady aspoň pár fotek…hezký to bylo…tohle počasí je snad i lepší než aby to celé prochcalo ;)

      tak zas příště…ještě objet tu druhou půlku CZ zeměplochy…

      17 0
      • keymaker  

        Bych neveril, ze za tak kratkou dobu dokazou takhle vyrust vousy :-D. Jinak samo kloboucek ;-)

        2 0
      • Smazaný účet  

        Ty tvoje expedice jsou samý adrenalin. Napřed sloni a teď Moraváci.

        0 0
      • Aduldinho  

        Hustě ty, gratulace! ;-)

        1 0
      • Kos_CZ  

        HA! Ty's mne dvakrát vyblejsknul! :D

        0 0
        • myreczech  

          no to jsem ani netušil, jaká jsi BF star ;⁠-⁠)

          Hezký to bylo, já jsem jel z Pastvin už jen na večeři a masáž…a dorazil to druhý den…no na salámu… kochačka…pohoda ;)

          0 0
          • Kos_CZ  

            Já nejsem star, ale spíš stár a určitě hodně ukecanej… :D

            Dnes ráno jsme koukal a při cestě na Pastviny jsme se několikrát skoro potkali. Dokonce jsme spali ve stejném městě – ve Ždírci na Doubravou. Ty jsi podle záznamu spal někde nedaleko benzínky, na které jsem se Stárkysem chvíli lelkoval, když jsme přemýšleli, co budeme dělat, abychom skončili na lavičce u vyhlídky na výjezdu z města. okolo které jsi projel, když jsme ještě spali

            0 0
            • myreczech  

              hustý… já spal v hotelu Filipi u nádraží za 800…sice jako bez oken ale teplá sprcha a čisto…super…pak jsem si dal v sedum rano snídani na Benzině a mazal pro kufry do Vysokého Mýta ;⁠)

              1 0
              • Aduldinho  

                Slušně doj*bané boty :-) Asi proto jezdí Kos s SPDčkama ;-)

                1 0
                • Starkys  

                  Ano a i já vozím SPDčka. Přesně z důvodu, že bych musel měnit kufry po cestě. Ale teda letos nemám co říkat, protože ve sjezdu do Trutnova mi přestalo brzdit kolo (opravdu ty mechanické kotoučové brzdy nesnáším) a pak v Trutnově jsem si hezky obrzdil podražku treter, abych mohl zastavit. Ještě, že do cíle to bylo do kopce. Každopádně letos koupené nové tretry dostaly pěknou nakládačku. Ale jinak se mi to letos líbilo s užil jsem si to i když zadek mám sedřený pěkně. Škoda jen těch GPS trackerů.

                  1 0
              • Jáchym 1  

                Pán s bílými vlasy pod cedulí Bílý Kůň,boží -)

                1 0
      • qik  

        Paráda a gratulace. Chtěl jsem tě poprosit jestli nemáš odkaz na ten zadní držák, to by se mě fakt hodilo. Děkuji K.

        1 0
        • Kos_CZ  

          https://www.tailfin.cc/shop/?…

          Ale bacha, zadarmo to není…

          4 0
          • Aduldinho  

            Je to sic drahé jak čort, ale asi se to na takové akce vyplatí, což? Když ti nic neplandá pod zadelí ;-)

            1 0
            • Starkys  

              A hlavně mě se na tom líbí, že se v tom v pohodě můžeš přehrabovat a vyndáš si co potřebuješ bez toho abys musel vše vyházet. Z toho banánu z podsedla jsem většinou musel všechno vyndat a zase zandat, abych si z toho vyndal co potřebuju. Možná by teda stačilo vézt i méně věcí, to by bylo taky řešení. Letos jsem měl největší radost z celorámovky od apidury. Ta se mi pěkně osvědčila.

              1 0
              • ladys  

                Někomu stačila na blatnicek pod sedačku přilepit termofilie:) Vůbec nechápu co tam vozite, když ani nemělo pršet a v tom horku by to bylo stejně jedno;)

                0 0
                • Starkys  

                  Tak jasně, každej vezl co uznal za vhodné. Holt já nejsem mistr světa a cesta mi trvá déle než jiným. A třeba já tam vozím věci do deště, vestu, návleky, ponožky atd. A že nemělo pršet? To je sice pravda, předpověď se tak tvářila, ale nebudu se na to spoléhat když startuju v sobotu a v kempu sem byl až v pondělí. Po cestě mě může potkat cokoliv.

                  Samozřejmě chápu, že si asi borec co to dokáže dat za 2 dny, tak je pak jasný, že nepotřebuješ nic skoro , max něco na převlečení v kempu.

                  1 0
                  • ladys  

                    Předpověď na tak krátkou dobu je poměrně přesná. A v tom horku by jsi se v bundě do deště stejně uvařil. Oblečení do deště je objemově velikosti flašky na pití. Čím více toho člověk táhne tím více se nadře a tím déle to trvá.

                    Nepopisoval jsem svou výbavu. Jak píšeš ,každý si to musí zhodnotit sám …

                    0 0
                    • Starkys  

                      Asi oba sledujeme úplně jinou předpověď. Naopak mi přijde, že dneska pořádně nedokážou trefit jak bude následující den, natož za pár dní.

                      Ok tvoje oblečení se vejde do flašky na pití. Moje bohužel ne. Hele klidně se víc nadřu a pojedu déle. Já si na to nestěžuju a vůbec mi to nevadí.

                      Přijde mi spíš, že bude lepší nereagovat na tvoje komentáře Zřejmě máš vše nejlepší a všemu rozumíš nejlépe a na kole jezdíš také nejlépe. Už z diskuze s Kos_CZ ohledně trasování jsem pochopil, že všemu rozumíš nejlépe :-)

                      1 0
                      • ladys  

                        Modely počasí mají velké rezervy. Je nutné počítat, pár hodin a ±50km nic neznamená. Jsou ale situace kdy se trefují celkem přesně, to se stalo letos. Loni bylo počasí úplně jiné.

                        Oblečení do deště dám do pytlíku vyfouknu vzduch a zkomprimuj,i tak že to narvu i do kapsy dresu. Investoval jsem do něj peníze, jelikož ho využiji i pro ježdění během roku.

                        Ptal jsem se co v tom vozíte, jelikož si nedovedu představit, co by jsem tam vezl … Moje nejlepší kolo na silnici je z roku 2012 a vzhledem k věku jsem na tom dobře dík :D

                        Ohledně trasování, v okolí je spousta uzávěr a provoz se přesunul na okresky, dnes jsem vypomáhal u vážné dopravni nehody sraženého cyklisty. Je to normálně méně frekventovaná okreska s perfektním povrchem, ale je úzká podstatně nebezpečnější než přehledná silnice JH PE … To jsem se snažil naznačit, spousta uzávěr bylo i v okolí Jihlavy.

                        0 0
                    • Kos_CZ  

                      Předpověď je sice fajn, ale je pro konkrétní místo a ty se během závodů pohybuješ po celkem velké ploše. A pak je to taky o odhadu, kde člověk bude. Já měl třeba představu, že budu na CP2 někdy kolem půlnoci a nakonec jsem tam byl až v šest ráno. A ačkoliv jsem celou dobu (včetně noci) jel v tom samém (dres s krátkým rukávem, kraťasy, nátělník, návleky na ruce a nákrčník) tak čtvrtý den, kdy jsme jeli z kempu, tak pokud bychom byli o cca dvě hodiny rychlejší, jeli bychom odpornou průtrží mračen co šla přes Hradec Králové na východ. A to třeba já nejsem schopen odhadnout, takže ač byly pařáky, nepromokavé oblečení jsem s sebou vezl.

                      Sranda fakt je, že jsem si oblékl vestu až cca 6 km před cílem.

                      1 0
                      • ladys  

                        Na to se dají použít grafické modely, například Aladin.https://www­.chmi.cz/files/por­tal/docs/mete­o/ov/aladin/re­sults/ala.html#T2m,pr­ec,v10mmslp,ne­bul,nebuldet,RH2m,ve­ind,Tmxmn,prec­24?

                        A ten byl doopravdy suchej, pár lokálních fleků. Asi se shodneme, že si to šlo poslat do kempu :) Dál Aladin nevidí a spolehlivost klesá. Při teplotách okolo 30°C, jsem stejně zpocený a pokud zmoknu mám do 2h sucho i v botách. Lokální bouřky se těžko předpovídají , dnes když vidíš černo , koukneš na radar a zařídíš se podle toho. Jo někdy se to nepovede, když není vidět do okolí a není signál :D

                        Letos měli extra suchou předpověď i na Míle a vyšla.

                        6km před cílem se snad zahřeješ výkonem do kopce ne? ;)

                        0 0
                        • Aduldinho  

                          TVL, Šalamoun :-)

                          1 0
                        • Kos_CZ  

                          Na to Ti mohu odpovědět: Podívej se na loňský ročník – kolik lidí odpadlo. Bylo jasné že bude pršet a stejně to hromada lidí nedala i pár kilometrů před cílem. Podle mně se jezdí tyhle závody buď na vítězství (tzn. riskneš to, že to nějak dáš, ale máš tím pádem lehké kolo) nebo na jistotu (vezeš s sebou i věci, které pokryjí možná rizika ve formě změn počasí, technických problémů atd.). Jenž pak se může stát to co loni, kdy špička měla smůlu a díky rychlosti jela v dešti (srážková fronta se pohybovala v jejich směru), kdežto my pomalejší jsme to měli sušší. Proto taky hodně lidí přešlo z dlouhé na krátkou a pak to, kvůli prochladnutí apod. vzdávali cestou z kempu.

                          Já jel letos na jistotu a proti sobě – byl jsem s koleny „v podmínce“, takže jsem táhl dost oblečení, abych byl i v případě nenadálého ochlazení a cestou jsem si protahoval a masíroval svaly na nohou atd. I s naloženým kolem a s ujetou vzdáleností o skoro 100 km delší jsem byl o nějakých 16 hodin rychlejší než loni.

                          3 1
                          • ladys  

                            Jak jsem psal, loni bylo jasné, že bude hnusně a nedalo se moc šetřit na vybavení. Dost lidí nemělo kvalitní vybavení a dost podcenili počasí a přecenili vlastní síly… Osobně také vozím něco navíc, hlavně jídlo :D

                            To je pořád dokola, ochlazení nebylo ani ve výhledu. A stačilo vybavení pro jistotu poslat do kempu. Také tahám návleky na kolena a vestu. Ale v krátkém rukávu jezdím nad 10°C. Loni jsi byl úplně v prdeli , tak je zlepšení samozřejmost . Důležité je aby byl člověk se svým výkonem spokojený ;)

                            0 0
              • Aduldinho  

                Celorámovka? A kdes vezl pití? Já si na mnohem menší akce s přespáním v hotýlku tento měsíc pořídil toto viz fotky, taky spokojenost, jen jsem musel ještě pořešit košíky na bidony, z těch klasik Elite se to muselo rvát, i když ten na sedlové trubce taky úplně neplní účel, prohazoval jsem bidony při pauzách, jelikož jsem to z něj nedokázal nějak bez ztráty koncentrace a balancu vyndat, ale na spodní rámovce naprosto cajk! ;-)

                1 0
                • keymaker  

                  Adu olepoval jsi nejak ram, aby se neodrel? Co to mas za tasticku nahore na ramove trubce? Taky o necem uvazuju, at nemusim vsechno vozit po kapsach

                  0 0
                  • Enron  

                    Nevím jak Adul, ale já vždycky na bikepackingový výlety rám pod brašnama oblepuju ductapou. Kdysi jsem to neudělal a za pár dní byl lak prodřenej na rám.

                    0 0
                  • wego1991  

                    Na foto jde vidět, že to má podlepené nějakou modrou páskou. Já to mám podlepené průhlednou o tl. 0.5mm. Jde slušně tvarovat i v místech, kde je tvar rámu složitější. Z hlavy teď nevím, ale asi bych dohledal, kdyby si chtěl..

                    0 0
                    • Aduldinho  

                      JJ, klasik elektrikářská páska modré barvy, je to takový pracant, takže extra vzhled neřeším, i to že jsem překryl značku kola na dolní rámovce ;-)

                      0 0
                  • Aduldinho  

                    Myslím, že se jedná o tento fuelbeg : https://www.koloshop.cz/…rubku/104642 ;-)

                    1 0
                • Starkys  

                  Dva bidony jsem vezl na vidlici a jeden na podsedlovce nahoře. Ty bidony na vidlici jsem testoval chvíli před závodem a docela se to osvědčilo, tak jsem to zkusil i na Okolo republiky a za mě to bylo v pohodě.

                  Takhle v podstatě stejně jako ty jsem to měl loni a právě z těch elite košíku mě rozčilovalo to vytahování a musel jsem tam mít i menší bidon.

                  1 0
                • drhor  

                  Co je to za tu ramovku?

                  0 0
            • Kos_CZ  

              Můžeš do toho hodit třeba velkou petku a ani se to nehne, když si stoupneš do pedálů…

              0 0
          • qik  

            Děkuji, zadarmo to sice není, ale funkčně, co potřebuji :-)

            0 0
            • Kos_CZ  

              Jo, stojí to fakt za to. Tahle brašna s rámem je jedna z věcí které opravdu oceňuji a mohu jen a jen dporučit – perfektní zpracování, super zákaznická podpora výrobce . Je to modulární, náhradní díly dostupné, je to pravdu nepromokavé, perfektně zpracované. Za své peníze opravdu dostaneš kvalitu.

              0 0
      • Jenda_T  

        Jé, tak tos ty na mne koukal u Moravských Budějovic (směr Jemnice) co to na Tebe troubím :-D – bílý malý Rover (osobák)

        tak sorry za vylekání :-)

        0 0
    • ladys  

      Již by to chtělo vlákno 2024 ;)

      0 0
      • Kos_CZ  

        Založím až… budu mít dostříhaná vdea z letoška a bude otevřené přihlašování na příští ročník… :D

        2 0
    • Kos_CZ  

      Tak bude na čase to tu zavřít – přihlašování na ročník 2024 je otevřené a alespoň první díl mám skoro hotový.

      Jak závdavek sem hodím svůj popis závodu a jen co nějak dorazím to video, mrsknu ho sem taky:

      Okolo Republiky 2023

      Je pátek a já se snažím dodělat všechno pracovní a vypadnout směr Žacléř. A jak je už u mne tradicí, nestíhám. Hodně nestíhám. Kmitám mezi pracovními věcmi, věcmi na kolo a kolem samotným, které mám v obýváku (manželka jela s dětmi k rodičům). Plán byl vyrazit mezi čtvrtou a pátou. Odrážím po šesté… Cestou do Žacléře volám Starkyse a zjišťuji, jak je na tom, co registrace a po zjištění stavu ho prosím, aby organizátora umluvil o trochu strpení. Navigace ukazuje ztrátu na 22 minut, ale cestou zvládnu 10 minut ukrojit. Už během telefonátů se dozvídám že nedorazily trackery. Škoda – nebude to tak napínavé. Po příjezdu nafasuji startovní tašku s číslem, bidonem a nějakým propagačně turistickým materiálem a jedeme se ubytovat. Nechtěl jsem před závodem absolvovat hromadné spaní v tělocvičně, tak jsem si zamluvil ubytování pod Žacléřem, nedaleko startu. Jím vystydlé menu od McDonalda, co jsem si cestou koupil a pak se se Starkysem chystáme na závod když si kolem desáté večer uvědomuji, že mi chybí přilba. “Sakra!” Bez ní se jet nedá a kde bych jí ráno po Trutnově sháněl?! Už se smiřuji s myšlenkou, že pojedu pro přilbu zpět do Prahy, když Starkyse napadá zeptat se organizátora. Volám mu a hurá, přilbu by měl – mám se ráno přihlásit.

      DĚKUJI!

      Jdeme do hajan abychom se naposledy před závodem vyspali jako lidi.

      Část první

      Probouzím se už okolo páté a nemohu znovu usnout…Super! ????

      Na start jedem brzy. Přijíždí další účastníci, připravujeme kola a teplota stoupá. Kolem deváté, kdy startuje závod na 300 km, už slunce slušně peče a je lepší být ve stínu. Vyzvedávám si přilbu a pak, někdy kolem 9:45 jdu s kolem a balíkem do kempu na start a hladce vítězím v kategorii největší balík do kempu a to s celkem výrazným náskokem!

      Před startem se nám ještě dostává od organizátora informace o náhradním řešení sledování závodníků na průjezdných bodech a s odbíjením desáté na radnici vyrážíme na trať. Jsem v první skupince, která se rozpadá na dvě v těsném závěsu (jsem v té druhé). Tempo svižné, ale žádná divočina. Znamená to, že jsem s loňským vítězem, Ondrou Hofmanem vydržel tentokrát jet místo cca 100m celých asi 5km. Po přejezdu hranice zahýbáme v Polsku doprava a cesta se začíná mírně zvedat. První skupinka v čele s Ondrou se začíná vzdalovat. Po pár kilometrech Ondra ještě zrychluje a odjíždí. Spousta lidí jede, s ohledem na teplotu vzduchu hodně přeš třicet stupňů, neskutečnou palbu. Startovní pole se natahuje a ze skupinek se stávají dvojice či trojice a i ty se postupně také rozpadají. Co naopak dává účastníky dohromady je horko a tak je počet zastávek na benzinových pumpách takřka roven počtu benzinových pump na trase. Chvilku jedu s Mirkem Horákem, kterému v prvním větším kopci za Chełmsko Śląskie poodjíždím aby mne z kopce přejel ještě s jedním účastníkem (Radkem Šilařem?) jak rychlík. Ve sjezdu před Mieroszówem vidím Tomáše Dejmka v příkopu s píchlým kolem v ruce a volám na něj jestli má věci na opravu. Zdviženým palcem mi ukazuje že OK a tak vlaju dál s odstupem za dvojicí přede mnou. Jde to, ale jde to blbě, neboť tempo je vyšší než bych chtěl. Ale je to hezky motivační a tak jedu… Takhle frčíme až do Starostína, kde Mirek vyšlape skoro celý kopec ze vsi, aby se takřka nahoře otočil a se slovy “Jedu na pivo!” se vrátil do vesnice. :D

      Radek mi ujel a tak na na kopci zastavuji a cpu do sebe piškoty. Neměl jsme je kam dát a tak jsem pytlík strčil za dres s tím, že někdy, někde přijdou k duhu. Bohužel pytlík lehce praskl a začaly z něj padat drobky. Jenže držet jednou rukou pytlík piškotů a jíst je na kole za jízdy není nejlepší nápad. Takže zastavuji, fedruji do sebe piškoty pod tlakem a zapíjím je vodou, abych mohl pytlík uklidit do kapsy. Chvilku to trvá, předjíždí mne Michal Nejerál kterého s odstupem následuji s Natálií Krakuvčíkovou v patách. V Broumově pár lidí vhodně zvolenou trasou předjíždím a najíždím na pěknou cyklostezku, kde je občas i stín. Opět vjíždíme do Polska a já míjím odbočku. V duchu si nadávám a než se stihnu vrátit, předjíždí mne opět Michal Nejerál, který se stihl někde po trase občerstvit…

      O pár kilometrů dál stavím – je po dvanácté, slunce peče a já si potřebuju protáhnout nohy. Předjíždí mne Natálie, Darek Horník a ještě pár dalších lidí. Po pěti minutách nasedám a vyrážím dál. Jenže ouha… Po dalších deseti minutách cítím, jak mne chytají křeče = málo piju! Tohle brzké zjištění mi zachraňuje účast v závodě – leju do sebe skoro celou malou láhev Magnesie, co vezu na přední vidlici a přepínám v mysli na vyšší pitný režim. Po projetí Klodzkem lezu v kopci z kola a chvíli jdu – jednak je horko na chcípnutí a do kopce při mém hlemýždím tempu to moc nechladí a druhak se mohu trochu chůzí protáhnout. Nahoře nasedám a jedu dál. Potkávám občerstvujícího se Darka a tak zastavuji na krátký pokec. Je jedna, tak je čas třeba doplnit tekutiny a opět se protáhnout. Míjí nás Natálie, což mně, ukecané tlamě, připomíná, že nejsem na výletě, ale v závodě a tak zase sedám do sedla a valím to dál. Za Zlatým Stokem opět míjím odbočku (jak typické) , kterou se vracíme do rodné hroudy a podél hranice hobluji Jesenický výběžek. Za Javorníkem stavím na pumpě, kde už pár účastníků hasí žízeň. Doplňuji zásoby tekutin a po dvaceti minutách pokračuji dál. Ve Vidnavě potkávám u sámošky Honzu Chlubného a tak zastavuji (ve skutečnosti už dost často hledám nějaký důvod zastavit, abych si vydechl, protože horko je zničující a moje tepovka je i v klidu kolem 130bpm). Začínám mít obavu, zda to dám, ale zatím jedu, tak co si tím lámat hlavu, že…. Netrvá to dlouho a na malém brdku ve stínu stromu opět zastavuji a znovu do sebe leju vodu, která jako by mizela neznámo kde. Začínám mít představu o tom, jak je v pekle! Dojíždí mne Honza Chlubný a jedeme chvíli spolu. Po pár kilometrech nacházíme Darka sedícího na mostku přes potok. Vypadá “dost jetě” a hlásí úpal. Stavím a jdu se opláchnout do potoka. Chvili si povídáme, Nejdříve odjíždí Honza Chlubný, pak projíždí Tomáš Dejmek (no spíš proletí) a tak odrazím taky.

      Zatímco borci jedou na Vrbno pod Pradědem, já, coby správný měkkýš, jedu přes Prudník (jak přiléhavý název v tomto pekelném počasí!). Mají tu benzínku, takže kupuji pití a leju do sebe, co se vejde a následně vyrážím na jih přes Třemešnou, kterou projíždím ve tři čtvrtě na sedm. Začínám řešit co s večeří a jak strávím noc. V Rudíkovech narážím na motorest a dávám si svíčkovou s dvojitým knedlíkem a půl litrem Kofoly. Jidlo, pití a pauza mi zlepšují náladu a tak posilněn docházím k rozhodnutí, že opravdu pojedu přes noc. Občasnou nudu zaháním výměnou zpráv se Starkysem, který je někde vzadu, ale blíží se. Před půl devátou večer stavím v Krnově na benzínce a dávám si zmrzku, na kterou jsme měl chuť už hezkých pár kilometrů. Díky únavě už jsem takový trochu vláčnější a tak nespěchám – mezitím se zcela setmí a já před třičtvrtě na devět vyrážím dál. Je tma jak v pytli a já se škrábu na kopec za Krnovem. Slezu z kola a odskakuji si do lesíka. Poprvé po jedenácti hodinách! Ale vlastně se mi ani nechce – v podstatě vše, co jsme vypil, jsem vypotil (Jak pozdeji sčítam, vychází mi denní spotřeba přes sedm litrů tekutin. Masakr!). Sjíždím do Lychnova, kde narážím na zastávce na Starkyse, který se přiobléká a já nechápu, kde mne předjel! Zjišťujeme že jsme se minuli “o pár metrů” a pár minut. No a protože ve dvou se to lépe táhne, nasazujeme svůj distanční styl a pokračujeme s odstupem dál a přes Horní Benešov a Leskovec nad Moravicí zdárně dorážíme po jedenácté na CP1 (Slezskou Hartu) kde potkáváme Mirka Horáka a Darka Horníka. Fotíme průjezdní fotky, občerstvujeme se, zjišťujeme, že Ondra Hofman už byl na CP2 (jak to proboha dělá?!). Odskočím si a zjišťuji, že… no jak to napsat… Zkrátka že nastavení sedla tlačí na nervové pletence mého rozkroku více, než je zdrávo… Rozhoduji se častěji jít ze sedla s tím, že až si někde nakonec usteleme, trochu sedlo pošteluju. Po drobném občerstvení a přibližně půlhodině vyrážíme přes Opavu a Ostravu na CP2.

      Sjezd na Opavu je luxusní – skoro pořád z kopce. Jen v údolích už je celkem frišno, takže trochu mrznu (jedu pořád tak, jak jsem vyrážel ze startu – dres s krátkým rukávem, pod ním merino nátělník, krátké kraťasy a návleky na ruce proti sluníčku). V Opavě stavíme na benzínce a dopřáváme si zážitek z nočního života (taxikáři, pasáci, kurvy a kamióňáci). Po napojení a nasycení a s nevšedním zážitkem pokračujeme na Ostravu. Díky únavě přecházím na Indiánskou cyklistiku (do kopce pěšky, po rovině a z kopce na kole), abych ulevil kolenům a protáhl nohy. V Ostravě jsme ve tři hodiny ráno a město je naprosto liduprázdné – potkáváme jen noční tramvaj a tak cesta po dvouproudovkách příjemně utíká. Na CP2 (vodní nádrž Šance) se vyškrábeme (ano, doslova, protože krpál k přehradní hrázi je celkem značný, takže jdeme pěšmo) ve tři čtvrtě na sedm a nacházíme u budovy informačního centra jiného účastníka, spícího ve spacáku na termofólii. Fotíme průjezdní fotku a vzhledem k teplotě, která je tu nižší než je příjemné, frčíme zpět do údolí. Prudký kopec je sice jen malinko přes kilometr, ale u připojení na hlavní musím zastavit, páč mám ruce zmrzlé jak sobí trus. Ve sjezdu míjíme Marka Dočekala, který bojuje s kopcem směrem vzhůru. Sjíždíme až do Frýdlantu, kde to lomíme na Rožnov a zastavujeme na benzínce, kde vcelku nepěkně vytvrdneme, protože únava, chlad a hlad se začíná podepisovat na našem sportovním nadšení. Kupujeme si snídaní a nahříváme se na sluníčku. Mezitím co sbíráme síly, přitočí se k nám místní chlapík s kolem, ptá se nás co si myslíme o jeho vylágrovaném předním ložisku. Rafek má vakl do stran snad 5 cm a když mu doporučujeme se nechat někým odvézt a raději na kole dál nejezdit, bohorovně mávne rukou, že bude jednodušší to na kole nějak doklepnout a odráží směr Rožnov. Chvíli po něm vyrážíme také, protože teplota stoupá a už je zase horko jak v troubě… V Rožnově pod Radhoštěm najíždíme na cyklostezku podél Bečvy, kde je i nějaký stín a o trochu příjemněji, než v pekle které panuje kolem. Jedeme přes Valašské Meziříčí, Hranice a Lipník nad Bečvou do Přerova. Cestou stavíme a dáváme si pizzu. Jen “zasyčela”, jak do mne padla. Na výjezdu z Přerova stavíme znovu, tentokrát na benzínce, doplňujeme pití, kupujeme si zmrzlinu, ale je jasné, že nonstop jízda si začíná viditelně vybírat daň – jedeme čím dál pomaleji a horko k padnutí taky moc nepomáhá – na sluníčku je přes čtyřicet a zastavit se dá bez následků jen ve stínu. Jakmile pak vyjíždíme z Přerova, peklo ještě přitopí pod kotlem – kolem cesty jsou jen zoraná pole, nikde stín a pocitově si připadáme jako na Sahaře.

      V Troubkách už toho máme dost – stavím vedle kostela ve stínu stromů a hledám, kde hlavu složit. Spa hotel ve Zlobicích má volno, takže hurá tam. Únava asi dělá svoje, protože hotel míjíme (pomohla tomu navigace, která ukazuje někam za vesnici) a nadávaje na dlažební kostky a kopce přejíždíme až do následující vesnice abychom zjistili, že musíme zpět. Zpátky ve vesnici mi svítí na tachometru 443,8 km a tak dělám ještě malý výpad od hotelu a zaokrouhluji ujetou vzdálenost na hezkých 444km. Stačilo! Ubytujeme se, pereme oblečení, nabíjíme elektroniku, dáváme si sprchu a jdeme spát s vidinou kvalitního spánku.

      Část druhá

      Kolem čtvrté mne probudí blížící se rachot – něco mezi řítícím se nákladním vlakem a bouračkou. Nějaký místní dárek profrčel vesnicí s rozhrkaným přívěsem. Paráda – co víc si přát že… Pochopitelně už nezaberu, takže budík o páté už mne až tak nepřekvapuje. Balíme se, kopneme do sebe zbytky zásob a vyrážíme. Starkys ještě šteluje brzdu a já sedlo, neboď z posedu už mám regulérní erektilní disfunkci (už ani nevím zda mi pevně visí) ve tři čtvrtě na sedm dupeme do prvního kopečku. Protože potřebujeme zahnat hlad, stavíme na snídani už po pár kilometrech u samoobsluhy ve Vrchoslavicích. Zatímco snídáme, přichází k nám místní postavička a začíná cykloporadna č. 2. Má problém s kolem a jestli bychom prý nevěděli. Odhadujeme to na příliš hustou vazelínu, kterou je přeplněný zadní náboj (při pohybu vpřed se chová skoro jako fixka – pedály se točí a cvrček má dovolenou – ani necekne). Radíme mu nechat to na jiném odborníkovi a posilněni pečivem pokračujeme na Vyškov, Rousínov a před Brnem to lomíme na jih. Začínám si všímat, že i silnice první třídy na Moravě stojí za starou bačkoru. V Telnici se naše cesta stáčí na západ. V Otmarově si nakupujeme jídlo a pití a jen co dojedeme za vesnici, přiřítí se ke mně zezadu cyklista a zdraví mne hlasitým “Ahój!”. Připouštím, že jde asi o krajový zvyk a bodrou náladu Moraváků a tak odpovídám na pozdrav aby se mi následně dostalo informace, že mne dotyčný zná.. Snažím se nevypadat jako úplný idiot a zběsile přemýšlím kdo to je. Jak jedeme chvíli spolu, zjišťuji jednak, že jde účastník závodu Matěje Rúžičku a druhak že nemá zadní brzdu (tedy má, ale třmen odšrouboval a stahovací páskou přichytil k zadní vidlic)i. Že prý tak jede už od soboty (nakonec jeho lapálií bylo více, ale o tom později). Tím se naše dvojice na chvíli mění na trojici. Nově přibyvší kolega však vypadá ještě hůře než my dva a navrhuje oběd. Nedochází mi závažnost jeho návrhu a protože teplota stále stoupá, pokládám protinávrh zalézt někam na oběd až kolem jedné, kdy bude pařák největší. Takže pokračujeme až do Bratčic, kde mne zastavuje pracovní telefonát a Matěj zastávky využívá k okupaci lavičky před rodinným domem. Najednou si všímám, že vlastně nemá vodu a tak mu přelívám jeden svůj bidon. V podstatě okamžitě většinu vypije a posílá nás pryč – že si dá pauzu. Pokračujeme bez něj ale zpětně si vyčítám, že jsme ho tam nechali – nemuselo to dobře dopadnout. Je to ale srdcař a dal to! Dá se říci, že je vlastně mým protipólem. Já vezl hromadu krámů, Matěj jednu brašnu a na zádech batoh.

      Téhle části trati jsem říkal pustina – cesta vede mírně zvlněnou krajinou, kde jsou jen pole a když se objeví vesnice, je to pár domu a jinak nic, takže šance si něco koupit je minimální. A i ty silnice tu stojí za prd – záplata přes záplatu na záplatě. V některých místech už povrch vypadá skoro umělecky, neb záplaty mají čtyři různé barvy.

      Pokračujeme dál přes Vedrovice (ano i tam bylo hnusné vedro jen se trochu zatáhlo, ale nepršelo), Tulešice, Horní Kounice, Tavíkovice a Rozkoš do Hostimi, kde hledáme obchod, protože jsme skoro na suchu. Je tu otevřen jeden “garážový obchůdek”, takže doplníme tekutiny, sezobnem něco ze zásob a poslechneme si místní “štamgasty” postávající s lahváčem venku. Kontrolujeme se Starkysem další trasu a každý ji máme jinak – navrhuji, že pojedem každý po své a sejdeme se v místě, kde se trasy zase sbíhají abychom si ověřili, která je rychlejší. Starkys jede na Moravské Budějovice a já na Blížkovice s tím, že se potkáme v Dědicích. Tenhle kousek vedl (naštěstí jen) v délce necelých dvou kilometrů po snad nejhnusnější cestě celého závodu: E59 – hustý provoz kamionů, titěrná krajnice, kde byl asfalt vlivem horka a provozu vytvarován do hlubokých kolejí a na krajnici naopak vytlačen to ostrých hrbolů vysokých v některých případech snad 20 cm. Hnus fialovej! Náš malý závod vyhrává o pět minut Starkys. Krom toho, že už začínám mít hlad ještě zjišťuji, že jsem ztratil jednu ze dvou zadních blikaček. Sakra! Hledám nějakou restauraci, protože bych rád dodržel pravidlo, kterého se snažím držet: Každý den jedno normální jídlo. Už je půl šesté, takže možnosti se pomalu snižují. Pokračujeme po trase a nacházíme lehce skrytou pizzerii v Třebejovicích, kam dorážíme dvacet minut po šesté. Objednáváme jídlo a jak na zahrádce jíme, nejdříve slyšíme “cvrčka” a pak se zpoza rohu vynoří Mirek Horák. Voláme na něj, staví a přisedá si, objedná si pizzu a kecáme. Já poněkud zvláčním, vše mi hrozně trvá a tak mezitím Mirek dodlábne a vyráží. Než se k odjezdu vykopu já se Starkysem, je Mirek už dobrých šest minut pryč. Díky nastupujícímu šeru doufám, že uvidím v dálce Mirkovo zadní světlo a bude mne to motivovat k vyšší rychlosti. Jenže houby – nikde nic. Trvá nám celkem hodinu, že těch pár minut dotáhneme a setkáváme se v jednom stoupání při pěší vložce kus před Slavonicemi, do kterých na za tmy ve čtvrt na deset dojíždíme společně. Stavíme na benzínce a kupujeme poslední jídlo a pití, neboť do kempu už je to jenom kus.

      Mirek odráží opět první, my po osmi minutách také. Doufám, že ho zase dojedu, leč tentokrát se to už nepoštěstí. Mirek se na benzínce nějak nadopoval, takže jede jako drak a mne v pohybu drží už jen představa kempu. Jedem všichni stejnou trasou přes Staré Město pod Landštejnem, Novou Bystřici a rakouský Haugscchlag, kde je to v lesích někdy spíš na horské kolo a já se třesu hrůzou, kde štípnu na nějakém šutru ráfek. Do kempu dorážíme skoro ve tři čtvrtě na jednu a Mirek nám nadělil solidní čtvrthodinu. Snažíme se nikoho nevzbudit, hledáme si volná místa v chatkách a z krabic taháme vše potřebné k hygieně a ke spánku. Odhaduji, že v horizontální poloze jsem až někdy kolem druhé…

      Část třetí

      V kempu se mi popravdě moc dobře nespí – částečně i proto, že během noci pár lidí odjíždí a jejich vstávání mne budí. Dávám to na pohodu, takže vstávám až před osmou. Pokud si pamatuji správně, někdy kolem půl deváté doráží… Ano, hádáte správně – Matěj Růžička. Že prý už dal cca. 80km. Navrhujeme opravit jeho brzdu, ale zjišťujeme, že to nepůjde. Z třmenu utíká olej a desky v podstatě neexistují – jsou sjeté doslova na plech! Z vyprávění se dozvídáme, že ztratil? powerbanku, takže se mu následně vybil mobil a on jede “podle map”. Ptám se ho jakých map – zda má papírovou, nebo tak něco a on že podle map, co bývají ve vsích na návsi. Nechápu, že to může dojet a má můj nehynoucí obdiv! Rozhodně jde ale o “návrat ke kořenům dálkové cyklistiky”! ????

      Díky povídání a mé vrozené rychlosti balení vyrážím se Starkysem, který na mne počkal, až v půl jedenácté a míříme na snídaní do od loňska oblíbené samoobsluhy v Klikově. Tou dobou je Mirek už hodinu na trati. S teplotami jsme opět nad třicítkou, takže paráda! Snídani věnujeme celou půlhodinu, ale nelitujeme – beztak bychom bez zásob daleko nedojeli. Míříme přes Chlum u Třeboně a Dolní Lhotu do Jindřichova Hradce a odtamtud pak na východ. Přes Strmilov kde si nakoupíme a Jihlavu, kde tak dlouho debatujeme o nějakém jídle, až vyjedeme z města ven pokračujeme přes Polnou a Přibyslav. Za Přibyslaví stavíme v Měšíně na zmrzlinu ve stánku u silnice. K tomu přidáváme mraženou tříšť, sedíme na lavičkách a nechce se nám dál. Řešíme spaní, ale nějak nás nic nenapadá. Celkem nás ta zmrzlina, tříšť a nechuť se zvednout, stála 52 minut. Je po půl osmé a na obloze začínají růst slušné kovadliny. Většina ve směru naší jízdy. Za Přibyslaví můžeme krásně pozorovat ohňostroj blesků, které podle map směřují do Orlických hor. Problém se spánkem narůstá. Nechali jsme totiž, pod dojmem předpovědi počasí slibující pařák a sucho, hodně věcí z vybavení v kempu, ale ani jeden z nás nemá spacák a já postrádám i některé teplejší věci, kterých jsem se v kempu také zbavil – zůstala mi jen druhá sada cyklooblečení a bunda s kalhotami do deště. Na spaní mám jen nozový bivakovaní pytel z mikrofólie a pod hlavu si mohu dát malý ručník. Uklidňuji se myšlenkou, že “někde něco zkusíme sehnat”. V jedenáct večer postáváme před benzínkou ve Ždírci nad Doubravou a marně přemýšlíme co teď. Ptám se obsluhy, zda je něco nenapadá – že prý si můžeme dát kola k nim a lehnout si na lavičku. Do toho se mi nechce, protože provoz a osvětlení by spánku moc nepomohli. Koukám do mapy a snažím se najít už v podstatě cokoliv. Ha! Za městem, ve směru kam míříme, je vyhlídka a u té posezení – dvě lavice, stůl a nad nimi přístřešek. Berem!

      Po půlnoci jsme na místě – na lavicích si děláme ležení a navlíkáme na sebe vše co máme a jdeme spát. Usínám překvapivě rychle, abych se překvapivě brzy probudil vlhkem – mikrotenový bivakovací pytel funguje jako výborný pařník – vše co se ze mne odpaří, zkondenzuje na jeho stěně a pak na mne kape. Jsem mokrý, je mi zima a padám z lavice. Přestěhuji se na stůl, kde je o trochu víc místa a znovu usínám. Vzbudím se pak ještě několikrát – vždy o něco vlhčí.

      Část čtvrtá

      Probouzím se ráno kolem šesté, tentokrát už definitivně, ale ač jsem po noci zvlhlý jak prádlo čerstvě vytažené z pračky. Jenže je ještě zima, tak čekám s přimhouřenýma očima, ž slunce začne alespoň trochu hřát. Kolem sedmé se osměluji obracím bivakovací pytel na ruby, střásám z něj kapky a “věším ho na zábradlí, aby uschnul. Místo snídaně vyndavám zbytky jidla ze včerejška, pomalu jím a rozmrzám.Krátce po osme, sbaleni a poskládáni na kola, postupně vyrážíme. Za Hlinskem najíždím na cyklostezku, abych pak díky tomu minul odbočku a natahuji tak trasu o asi dva km, z čehož polovina je po rozbité polní cestě. Ve Střemošici obdivuji výrazný geologický prvek, Střemošickou stráň, na které stojí Výklenková kaple, u které stavím a doplňuji nezbytné cukříky z Pikaa. Cesta pak vede přes Vysoké Mýto, kde panuje nefalšovaná dopravní zácpa. Následně, stále v distanční stylu jedeme přes Choceň a pak podél Orlice do Brandýsa, Ústí nad Orlicí, kde už nás začíná dohánět hlad. Doplníme tekutiny a cukry na benzínce, ale chtělo by to oběd a tak se rozhodujeme, že zkusíme štěstí v Letohradu. Chci si trochu dopřát, tak zkouším restauraci Nový dvůr. Řeknu vám – to bylo retro. Ani ne tak atmosférou, ale přístupem – restaurace v patře, ale hned u vstupu do přízemí cedule, že tam lidé nemají nechávat kočárky a kola a do výtahu prý s nimi taky ne. Ještě že jsme tu dva. Starkys hlídá a já jdu nahoru. Je 13:40 a v lokálu je prázdno a tři holčiny se baví u pokladny. Zdravím, co vyvolá nevraživé pohledy, protože je ruším. Ptám se na možnost někde si uschovat kola. Dostává se mi odpovědi, že před vchodem. Poděkuji a odcházím. Při odchodu míjím dvě tabla s fotografiemi “slavných” návštěvníků (Zdeněk Izer, Michal David…). Takže nasedáme – tady fakt nebudeme utrácet! Posuneme se k nádraží, kde má být podle recenzí dobrá hospoda. Je, ale bohužel bychom museli nechat kola venku na perónu, kam bychom ani zevnitř neviděli. Tak se posunujeme přes ulici do restaurace U Forchů, kde mají stoly na chodníku a kde můžeme kola opřít. Dávám si dvojitou porci těstovin a kupodivu neprasknu. Jen je z toho zase hodina a deset minut v čoudu. Ale bodlo to!

      Na pastviny je to kousek a tak tam 15:40 dorážíme. Pohrávám si s myšlenkou koupele, ale současně bych rád dorazil do cíle ještě dnes a je to ještě přes 100km, takže to nechávám “na později”. Pokračujeme na Žamberk, před kterým ale uhýbáme “vpravo” a jedeme severněji. Projedeme Slatinou nad Zlobnicí a já stavím, protože si chci vyfotit patník co se mračí. Evidentně se mračil správně, protože od té doby mám neuvěřitelnou­ smůlu.

      Nejdříve zjišťuji, že se mi vybilo GoPro, měním baterku, natáčím “Smolníka”, nasedám a jedu. Starkyse už ani nevidím ale neva, dojedu ho. No, už jsem ho nedojel, zato se mi smůla doslova lepí na paty. Píšu si průběžně se Starkysem, kde je, ale únava a blbě připravená trasa způsobuje, že jednak přejíždím odbočku a tak zatímco Starkys míří na Rychnov nad Kněžnou, já stoupám na Čertův kopec. Tedy nejdříve stavím pod ním ve vsi a v potoce si chladím nohy. Je to skvělé! Dvanáct minut tam zevluji a pak vyrážím na kopec.Mezitím s erozčiluji na navigaci, na sebe a ze zpráv zjišťuji, že Starkys už je v Rychnově. Tam dorážím s dvanáctiminutovým mankem kdy se dozvídám, že je Starkys v Solnici. A tak to pokračuje až za Dobrušku… Navigace mne táhne někam do háje, já jedu vždycky Směrem kde byl předtím Starkys a doufám, že ho třeba dojedu. Prdlajs – Smolníkovo kouzlo dál působí a tak za Slavětínem odbočuji místo jízdy rovně definitivně jedu do ztracena – navigace se totiž “chytla” a nabídla mi trasu, která mi připadala jako dobrý nápad. Ne nebyl. Vede přes Josefov, kde jedu snad dva kilometry po dlažbě, z kola se začínají ozývat divné zvuky a moje nálada klesá na bod mrazu. Krom toho, že si Oproti přímému směru trasu natáhnu asi o 8 km, ale ještě se dostávám na silnici, kde funguje kyvadlově jen jeden pruh a já končím v koloně s kamiónem za zadkem. Skočí zelená a já ze sebe, motivovám zvukem vytočeného motoru kamionu za zády dělám nemožné – ždímu ze sebe přes 800W a mám pocit že umřu. Bylo to “nejdelších 400m v mém životě! Lapám po dechu a na nejbližší odbočce to lomím mimo hlavní tah. Tam už je to v podstatě trápení. Do kopců občas jdu, sem tam si se Starkysem vyměňujeme zprávy – je nějakých deset kilometrů vpředu, což při mém šnečím tempu kdy silnice vede skoro pořád do kopce, vypadá na skoro tři čtvrtě hodiny náskok = nekonečno. Je tma jak v pytli, nikde nikdo, já nadávám, zpívám si, povídám si sám se sebou, neb nemám míč proti trudomyslnosti. V půl jedenácté se dovalím na první benzínku do Trutnova a začínám věřit, že bych to mohl dorazit ještě dnes. Kupuju si bagetu, nezbytnou kolu, motivační zmrzlinu, kterou zhltnu, dám si nějaké bonbóny a po deseti minutách se vyrážím poprat s posledním kopce na Žacléř. Smolníkova moc sice slábne, ale ještě mi stihne pod kopce zařídí spadlé šraňky a táhnoucí se vlak. Tak se alespoň najím a nasytím kofeinem. Už věřím tomu že to dám a to dost pomáhá. Šlapu o něco veseleji, ze sluchátek si pouštím muziku a po delší době si to celkem užívám. Do Žacléře dorážím ve 23:40 a do cíle ve 23:47. Před cílem ještě míjím Starkyse, který už se jde ubytovat do hotelu.

      Musím říci, že letošní ročník se mi líbil hodně. Měl jsem lépe natrénováno, nepršelo (což nemám rád) a byl jsem výrazně rychlejší (o 16 hodin) než loni a přitom najel skoro o 100km více. Takže za mne velký dík organizátorovi nejen za přípravu závodu, ale i za půjčení přilby a velké gratulace všem soupeřům a obdiv těm na dlouhé trase!

      Díky a na ročníku 2024 zase nashle!

      14 0
      • Aduldinho  

        Parádní report, ten Růže je fakt bourák! Ten se toho nebál! :-)

        1 0
        • ladys  

          Tak on každý, kdo si to odjede je bourák ;) Osobně by jsem vyzdvihl výkon Jitky Rakové, ta naháněla chlapy na dlouhé, až do konce. Ztráta necelých šesti hodin na vítěze… Na špici byl na začátku průměr okolo 35km/h na prvních 80–100km. Jeli přes noc a za 24h měli 500 a více km. Průměrná rychlost pohybu klesla pod průměr 30km/h, až po 600km. V průběhu druhého dne dojeli do kempu a pokračovali dál. Samozřejmě s úsměvem :)

          1 0
          • Kos_CZ  

            Starkys mi říkal, že s ní mluvil den před startem u registrace a že se tvářila jako že je tam tak nějak do počtu. No a pak jela takový bomby!

            Ono vůbec to tempo špičky závodu byl masakr – když jsem po cca. 240 km dojel na první CP a koukl se do tabulky přrůběžných časů tak jsem zjistil, že v tu chvíli na mne měl Ondra Hofman už sedm hodin náskok! Trochu jinej vesmír…

            0 0
            • ladys  

              Tak má najeto 15000km nastoupáno 162000m , čas 603h. Váha do 50kg? Není třeba mluvit ;)

              Ondra chtěl být v Tušti druhý den ráno, i jeho asi přibrzdilo vedro. Je to jiný sport, řeší se výbava na váhu i dle počasí, nemůžeš mít fousy jako Míra Horák :D Trochu potrénovat (silniční převody s kazetou 28z), kopce se v silničních botách chodí hrozně blbě ;)

              0 0
          • Aduldinho  

            Tak jasně že, ale chrty bych až tak neřešil, to jsou skoro profíci, mně se právě líbí ten Růžovo přístup! ;-)

            1 0
            • ladys  

              Růžovo přístup ve snaze dojet je super. Ale některé věci co se mu stali, můžou být důsledkem jeho přístupu ;)

              Slovo skoro je na místě, jen trochu lépe trénují a baví je to ;)

              2 0
    • Kos_CZ  

      Tak to pomalu začínám dávat do hromady, ale stejně jako na kole si občas i u střihu musím ulevit.

      Tak tady je taková blbůstka z kola a ze střižny…

      https://youtu.be/58BBr7IePIE

      Video z první části bude následovat už brzy. Jen od toho nečekejte bůhvíjaké umění. Je pro zasmání:

      Měl jsme dvě kamery – u jedné jsem těsně před odjezdem na závod aktualizoval firmware a pak ji během závodu jen používal a na nahrávky nekoukal. Když jsme pak dorazil domů zjistil jsem, že jsem na ni nenahrál ani vteřinu záznamu = vezl jsme ji těch 1000km úplně zbytečně. (facepalm)

      2 0
    • Kos_CZ  

      Tak jsme tak nějak zplácal první díl…

      https://youtu.be/l_hfN3Vh_r0?…

      4 0
      • Kos_CZ  

        Jen teď koukám, že Youtube dost podstatně rozdrbal kvalitu videa… :(

        0 0
      • ladys  

        Super, že to natáčíš! Já by jsem se s tím netahal ;) Ten dres se mi zdá hrozně silný, v kombinaci s tričkem a černé návleky na ruce – vražda. Pokud návleky na ruce proti slunci, tak bílé. Chtěl by jsem se potit stejně :) ze mne odkapává jedna kapka za druhou:D Pěkná jízda 400km v nonstop.

        0 0
      • Jáchym 1  

        Super,těším se na pokračování.

        0 0
    • Stanooo  

      Díky za zveřejnění článku a videa, rád jsem si to přečetl protože je vždycky zajímavé dozvědět se, jak takový výlet berou ostatní účastníci.

      A z vlastní zkušenosti vím že není nic horšího než publikace bez odezvy.

      Já byl zase na chvostu startovního pole a tím pádem moc ostatních nepotkával. Na druhou stranu bylo překvapivé jak i člověk jako já, který má na rovině za bezvětří maximum 23km/hod, nemusí vůči ostatním zas tak moc ztrácet. Jedinou výhodu jsem měl v tom, že díky dostatečně lehkým převodům jsem do žádného kopce nemusel slézt z kola a jít pěšky. Každý má prostě trochu jiný přístup (rčení podle sebe soudím tebe evidentně neplatí), já třeba ještě nikdy v životě s kolem nezastavil na benzínce a takových rozdílů bude asi víc. Třeba i když se jednalo o závod, nedalo mi to se čas od času na nějaké honění minut vykašlat a zajít si prohlédnout něco zajímavého v blízkosti trasy.

      Jestli jet i příští rok ještě rozvažuji, protože si musím přiznat, že tahle akce je na mne až moc rychlá. Abych stihnul časový limit, už nestíhám moc prohlížet okolí a to mne mrzí, protože s největší pravděpodobností se na některá místa už znovu v životě asi nedostanu.

      6 0
    • Kos_CZ  

      Tak mi to trvalo jen něco málo přes měsíc, doklepnout druhý díl ze závodu: https://youtu.be/AZLrAFgxqLg

      Holt můj rodinný život má trochu přednost… Ale teď, po Vánocích, už snad ty dva zbývající díly dodělám…

      7 0
    • Kos_CZ  

      Tak jsem se konečně dokopal ke splácání i posledního dílu (https://youtu.be/aGu0RGgwE-4?…) a je na čase otevřít téma nové, tedy ročník 2024… :D

      5 0
      • Jáchym 1  

        Tak ještě jednou,,klobouček,,

        0 0
      • Jason Voorhees  

        Super! Díky za fajn nedělní dopoledne.

        0 0
      • ladys  

        Co se týká toho pytle, ten co jsi měl možná zadrží více tepla. Ale ten v odkazu doopravdy propustí vlhkost https://www.bushcraftshop.cz/…vy-od-green/

        Spal jsem v tom i v deseti stupních, ale to už je v tom kosa..

        0 0
        • Kos_CZ  

          Já to koupil jako nouzovku a nějak se to dalo, ale byl jsme opravdu mokrej – budilo mne třeba jam mi kapala voda na nohy. Jeli jsme furt a nenapadlo nás nic hledat a pak, o půlnoci nás nenapadlo, co hledat (na přespání). Kdyby to trochu dejchalo, tak by se to dalo. Už jsem si pořídil náhradu, která by měla být taková – https://www.arva-equipment.com/…vy-lite.html. Ale nehodlám v tom už spát přes celou noc – maximálně šlofíka a jen pokud bude dostatečně teplo. Doplněné o nějakou dodatečnou vrstvu oblečení.

          0 0
          • ladys  

            To je podobný materiál nebo stejný. Asi to bude šustit, tak ještě špunty do uší. Nebo sluchátka. Pokud máš mužnost vyzkoušet venku , až bude tepleji. Pokud dokážeš usnout přes den třeba na 15minut dá se pak zkrátit i spánek v noci. V noci někdy lépe jede a není provoz.

            2 0
            • Kos_CZ  

              V tom igeliťáku, co jsme měl loni to bylo stejné – taky to šustilo, ale byl jsme tak mrtvej, že mi to nevadilo. :D

              0 0
          • Jason Voorhees  

            Ještě se Tě zeptám, co záplety, spokojenost, všechno vydržely? Já je totiž nedávno taky pořídil ;-).

            0 0
            • Kos_CZ  

              Zatím, po dvou ročnících Okolo Republiky, vše v pořádku. A to jsme letos jeli přes les (je to trochu vidět v druhém dílu mých videí, kde jedeme v noci). Ale snažím se fakt si dávat pozor a jak je blbý povrch a díry, jdu ze sedla a pružím v loktech a kolenou. Mám na tom 32mm pneu a hustím je na nižší tlaky. Jediné negativum je u těch vyšších ráfků citlivost na boční vítr – ve spojení s únavou a nižší pozorností je to trochu nepříjemné, ale to není nic objevného nebo specifického u těchto ráfků.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.