• milan.v

    Registrace na ročník 2024 byla právě spuštěna, zaslouží si své vlastní vlákno, ať se vlákno z tohoto roku zbytečně neplní tím rokem příštím…

    Opět něco nového, rozdělení do tří tras, start znovu ze Strahova…


    https://www.letapeczech.cz/


    L'Etape Czech Republic 2024: Horská výzva o prázdninách a nové pasáže v tradičním termínu

    https://www.roadcycling.cz/…cnim-terminu

    0 0
    • Cvacht  

      No jenže se nejde registrovat až v červenci

      0 0
    • Cvacht  

      Můžu se zeptat proč mi byl příspěvek smazán? Co nesplňoval? Díky za odpověď

      0 0
      • oberleutnant Weiss  

        Ty tu nejsi dlouho, viď? To je tady takovej folklór, zejména takhle kolem konce roku, to pak kolikrát mizí nejen příspěvky, ale i jejich autoři…

        0 0
        • ladys  

          Spam se normálně maže a uživatele trestají.

          0 0
          • Cvacht  

            No asi největší spam je to tady řešit do nekonečna, takže stop …ale nechápu

            0 0
    • milan.v  

      Takže zpátky k této akci, poptávku si dávejte buď do bazar vlákna, na Cyklobazar nebo se vraťte na Facebook, tam to je v pořádku… Poslední příspěvek k tomuto…

      0 0
      • Alojs01  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • milan.v  

        První kolo registrace končí tento pátek (30. 6.) ve 12:00! Během téhož dne odpoledne spustíme registraci pro veřejnost a do závodu se bude moct přihlásit kdokoliv.

        0 0
    • Alojs01  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • milan.v  

      L'ETAPE CZECH REPUBLIC 2024: HORSKÁ VÝZVA O PRÁZDNINÁCH A NOVÉ PASÁŽE V TRADIČNÍM TERMÍNU

      https://www.letapeczech.cz/…nim-terminu/

      0 0
      • wishpull  

        TAK CO ŘÍKÁTE na „horskou“ variantu ? Trať bude asi hezká , ale když uvážím, že jsme v r 2011 jeli Krále 262/4,6km tak se mi ty prachy dávat moc nechce. Zrovna jsem účtoval letošní MTB MME ( 3 závaody- Král Šumavy, Malevil a Saltz 211) za 2700kč :) – cca 450km. Atmosféra v rakousku určitě není slabší než na tutý akci, navíc je autentická .

        0 0
        • Mikikuba  

          Přesně to mě napadlo když jsem četla horská etapa…

          0 0
        • brtníček  

          Na tu Kleť se pojede stejnou cestou nahoru i dolů jo? Takže to bude po celé trase rozpůleno?

          0 0
          • keymaker  

            Jede se smerem od Modreho obrazu nahoru, ale nejede se k rozhledne. Kus pod ni a pokracujes dal na Brloh.

            0 0
          • ladys  

            Nahoru vede jen jedna asfaltka úsek je 2,7km, pak se cesty rozdělí. Na Brloh je asfalt místy pokrytý mechem mimo stopu aut.

            0 0
            • brtníček  

              Na Kleti jsem byl před hodně lety a už si nepamatuji jak to tam je.

              0 1
              • ladys  

                Jak upřesnil keymaker ten úsek se nejede. Nebylo by v tom počtu moc bezpečné, na druhou stranu je to škoda. Kopec až nahoru je to pěkný :)

                0 0
              • keymaker  

                Ja tam byl ted v sobotu ;-)

                0 0
                • ladys  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                  0 0
              • McBlacky  

                na Kleť vede 5 asfaltek do různé výšky a pak už jen jedna. Kvalita různá, kromě menšího useku nad Krasetínem je to na silničku ok.

                Ta trasa z Prachatic není špatná, ovšem zdaleka to nedosahuje kvalit Bohemian Grand Fondo (které v části kopíruje), které na nejdelsí trase bylo 2× delší, nastoupal se nesmysl a stálo to litr. Dát za tohle 3,6 je fakt jen pro fanoušky.

                7 0
                • keymaker  

                  Přesně jak píšeš. Střihnu si jí někdy sólo.

                  1 0
                • Greyhound  

                  No a ten litr pokud si dobře vzpomínám šel ještě z části na charitu, tady půjdou z velké části peníze na licenci závodu francouzum, jejíž hodnota je pro mě jako amatéra zhruba tak nulová, pokud to zásadním způsobem nepomůže ten závod povolit u úřadů.

                  3 0
      • robb  

        K Vánocům dostanu tu „kopcovitou“ v červnu, jinak bych za to ty prachy asi nedal. Ta horská my tedy nepřijde o moc těžší.

        0 0
        • keymaker  

          Jj. Kdyz jsem ji nahral do Garmina, tak mi ukazuje temer stejne vyskovych jako dlouha klasicka.

          0 0
    • keymaker  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • studenak  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • milan.v  

      Trasy L’Etape odtajněny. Klasika kolem Prahy, vrchařská výzva na jihu

      https://www.idnes.cz/…listika_mkou


      Další článek k tématu nových tratí…

      0 0
    • keymaker  

      Dneska u Modreho obrazku. Dost posypu na ceste ;-)

      2 0
    • Funnysek  

      Těším se 15.6.na klasickou stovečku :-)

      1 0
      • keymaker  

        Jj, až se vyčasí, tak si ji chci poprvé projet. Některé úseky neznám :-)

        0 0
        • Jason Voorhees  

          Zdejčina ;-)

          4 0
          • keymaker  

            Profil uz jsem videl, mam to nahrane v Edgi ;-) jedes?

            0 0
            • Jason Voorhees  

              Nakonec nejedu. Po loňský zkušenosti pojedu fandit kamarádovi se kterým si tu trasu někdy v Květnu objedeme, tohle mi poslal on, prej docela výživnej kopeček. Vloni jsem dal fan v Unhošťi, pak jsem uhlopřìčně přejel do Svárova a tam fandil podruhý :-).

              No a pak lehkej švih v dešti domu s rohlíkem místo huby. Takhle mi to vyhovuje. Bylo to super no.

              0 0
          • Mikikuba  

            Tam se jezdíval UAC 3× dokola:)přes Beroun. Docela výživnej závod tehdy.

            0 0
          • Kos_CZ  

            Macatá náhrada Sýkořičáku!

            0 0
          • Peslezedirou  

            Zdejcina je nejvíc nejlepší výjezd ;-)

            1 0
    • Jason Voorhees  

      Přijede Contador ;-)

      0 0
      • Kos_CZ  

        Tak toho uvidím tak možná na startu… :D

        1 0
        • Jason Voorhees  

          Si ho docvakneš na Zdejcině, ne?

          2 0
        • keymaker  

          Jedes dlouhou?

          0 0
          • Kos_CZ  

            Střední.

            0 0
            • keymaker  

              Tak to se uvidime na startu. A asi jen tam :-D

              0 0
              • Kos_CZ  

                Měl bych být v druhém sektoru.

                0 0
                • keymaker  

                  Už víš, jo? Nebo odhaduješ? :-) Ještě nemám přidělené ani startovní číslo.

                  0 0
                  • Kos_CZ  

                    Odhaduji – myslím si, že to rozdělují podle časů z předchozího ročníku a pokud u organizátora historii nemáš, tak do toho (nějak) vstupuje to, co vyplníš v přihlašovacím formuláři. Když jsem jel poprvé předloni, vyhořel jsem jak papír a dorazil skoro 20 minut po kámošovi, který o rok později (loni) startoval ze sektoru přede mnou. To jsem mu naopak nadělil čtvrt hodiny já, takže uvidíme, jak se to projeví. Je ovšem fakt, že on je ředitel ve Veolii, takže se tam vždycky nejak přivtírne z titulu sponzora a má to bez startovného. Uvidíme zda znovu pojede a kde bude letos…

                    0 0
                    • keymaker  

                      Aha. Já jel minulý rok poprvé, tak uvidíme, kam mě šoupnou :-)

                      1 0
    • keymaker  

      .

      0 0
    • Jason Voorhees  

      Svorada to jede na tomhle. Nejlehčí 42/19 :-).

      4 0
      • keymaker  

        Bych umrel :-D

        0 0
        • Jason Voorhees  

          jj, já taky. Nevidím moc rozdíl oproti singlespeedu :-D. Možná tak z kopce, nebo na špurt.

          2 0
          • wishpull  

            No tak se do půl 70´ jezdilo. Běžně 13–14–15–17–19, kdo chtěl mít v horách „pohodu“

            tak 13–15–17–19–21 , ale vím že v 65 už existovala i 24, nároďák ji vozil l na Lavenier ( tehdy 14 dní, jezdilo se dopledne před Tour, lehce zkrácené etapy) a říkali tomu převod do nebe ( 42/24) .

            1 0
      • Mojmír Skála  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Aduldinho  

        TVL, to bude bolet! ;-)

        2 0
    • Jason Voorhees  

      https://www.letapeczech.cz/…a-zazil-vse/

      Krátkou, kategorie Heroes. Docela fajn rozhovor.

      5 0
      • wishpull  

        Super článek , pamatuju ho,když u profíků vozil ty klipsny, možná měl i dvoje řemínky ( běžná praxe u dráhařů)

        Jinak ty český řemínky byl fak naprd, já naštěstí dostal itallské Alfredo BInda ( vůbec jsme netušil , že to byl campionissimo)

        1 0
    • Kos_CZ  

      Tak jsem už zjistil svoje číslo a dost mne to vyděsilo – 1154, takže budu startovat vepředu s těma největšíma ohařema. To bude boj o holé přežití je uviset! :D

      1 0
      • marttoni  

        V těch místech jsem byl loni také a docela jsem se popravil. Asi za 45 minut jsem shořel jak papír a zbytek trasy protrpěl, poprvé v životě jsem ochutnal co jsou to křeče:-). Loni mi přišlo, že tam vepředu byla úplně jiná sorta lidí než v roce 22, to jsem v pohodě dojel na stejném místě co jsem odstartoval +/-.

        0 0
        • Kos_CZ  

          On je to obecně problém pro lidi jako já, co jedou za rok jediný „závod“ takového typu jako je L'etape, nenechat se strhnout k nesmyslnému tempu nad vlastní možnosti. V roce 2022 jsem tomu podlehl a na začátku jsem přeskakoval ze skupinky do skupinky a měl opojný pocit, jak jsou všichni sračky a já borec. Pak jsem před Unhoští pořádně koukl na displej a zjistil, že mám tep 178 a uvědomil si, že jsem to asi podělal. Jenže to už bylo pozdě a já po cca 60 kilometrech odpadnul jak papír. Když jsem se pak díval na průběžné časy jak jsem se pohyboval, tak jsem byl snad držitel největšího propadu během závodu, kdy jsem prohučel snad 300 míst…

          1 0
          • keymaker  

            tepovku 178 jsem neviděl ani nepamatuju :-D

            0 0
            • brtníček  

              Chce si to nastavit na budíku upozornění na tepy a pak je člověk docela v pohodě. Aspoň já to tak mám.

              0 0
              • marttoni  

                Tohle je určitě dobrej tip a nebo i hlídání wattů.

                0 0
              • Kos_CZ  

                Mám, ale to vyžaduje na ten budík taky koukat. :D

                a to já při závodě moc nedělám, protože se furt děsím kolize a tak pořád koukám kolem co se děje atd…

                2 0
          • marttoni  

            tak soutěž o největší propad jsem loni musel vyhrát já:))

            0 0
            • Vrci  

              Tak letos zatím vedu. Nenašly (v menze byly jen holky) obálku s mým číslem a dostal jsem místo úplně vzadu.

              0 1
              • keymaker  

                A to se vyplati. Doufam, ze moje tam bude :-)

                0 0
              • Kos_CZ  

                Hele ber to pozitivně- loni ten závod jel Cameron Jeffers (youtuber a bývalý profi cyklista), dostal taky číslo na chvostu a dojel na střední trati na 17. místě. Pamatuji si ho, jak kolem nás proletěl na rovince na Unhošť, za Řízením letového provozu. My jeli přes kolem 38–40, takže ten to tam valil k padesátce…

                0 0
                • Vrci  

                  Mě je to v podstatě jedno, já si jedu užít prázdný silnice. Vyhnout se těm, co se jim zatmí před očima, jalmile si připnout číslo a doufám, že se za sebe nebudu muset stydět. Zatím se mí nepovedlo shodit kila která jsem nabral při měsíčním ležení po operaci, tak si nějaký ambice ne dobrý čas nedělám.

                  2 0
                  • Kos_CZ  

                    No vždyť jo. Já na operaci nebyl a taky vážím o 4 kila víc než loni a svaly to nejsou… ????

                    1 0
          • robb  

            Něco podobného se mi teď stalo v sobotu v Brdech. V druhé půlce už byl problém i 200W :-D

            0 0
    • bednee  

      Kolega z práce se včera vysekal tak nemůže jet. Vůbec nevím jestli by ještě mohl převést číslo. Měl jet střední trať. Pokud by měl někdo zájem, můžu vás zkontaktovat. Bydlí v Praze, tak by s nějakým předáním čísla nemusel být problém.

      1 0
      • Kos_CZ  

        Nebo jet na jeho jméno – stejně to po předání čísla už nikdo nijak nekontroluje…

        0 0
        • keymaker  

          Přesně tak, na pamětní medaili jméno není a že jednu na někoho jiného je v zásadě šumák. Pokud tedy dotyčný nechtěl jet na bednu :-)

          0 0
      • embi  

        Uz se domlouvame:)

        0 0
        • Kos_CZ  

          Tak to dokonce nekontrolují ani při vyzvedáván-stačí říci jméno a číslo a je to…

          0 0
    • rejdy  

      Ve Stradonicích a na Zdejcině se zas nedávno počesku záplatovalo, takže ten černej sajrajt a na to štěrk, ve Stradonicích je to už skoro zaschlý, ale je to z kopečka a asi se tam celkem pojede před nájezdem do stoupání na Zdejcinu, tak bacha na to. Nahoře na Zdejcině v těch posledních vracečkách a pak směrem na Lísek je toho volnýho štěrku celkem dost…

      5 0
      • Kos_CZ  

        Jo, je to tam hnusný. Ve Stradonicích je dokonce zpomalovací práh…

        0 0
    • keymaker  

      Ahoj do balíku!

      Pokud už jste doma před sobotní L'Etape Czech Republic avizovali s pomocí filmové hlášky: „Přátelé, kamarádi… My vám ty medaile přivezeme!“, nelhali jste.

      Nastal ale menší zádrhel.

      Kvůli chybě na straně dodavatele přišly nesprávné počty medailí. Co s tím?

      Prvních 1200 závodníků v cíli dostane medaili určenou pro Kopcovitou etapu, potud v pořádku. Zbytku na krku přistane medaile určená pro srpnovou Horskou etapu.

      Řešení?

      Existují tři varianty: 1. Nechat si medaili pro Horskou etapu, 2. V srpnu si na Horské etapě medaile vyměnit, 3. Od 1. srpna dále si medaili vyměnit na jedné z 25 prodejen Decathlonu v ČR.

      P. S.: Varianta opakování ceremoniálu v nabídce není. Omlouváme se!

      0 1
    • Kos_CZ  

      Kolo, připraveno, jde se spát…

      4 0
      • Jason Voorhees  

        Jedu fandit.

        Jason Ti bude mávat v Podkozí a pak nad Nižborem ;-).

        0 0
      • jIrI___  

        Jaký je účel toho blatníčků u předního kola?

        1 0
        • Kos_CZ  

          Lítal mi od kola písek do mezery mezi vidlí a hlavou, který tam pak funguje (ve spojení se zbytky vazelíny) jako brusná pasta. Tak jsem tam dal blatníček a problém je fuč – už tam nic nelítá…

          3 0
      • robb  

        Já musím nakonec na zimáku. Super průchodnost na bláto :-D

        1 0
      • BikerM  

        Proc masto sedlo tak sklopene dolu?

        0 0
        • Kos_CZ  

          Protože se mi na něm tak dobře sedí… :)

          1 0
          • BikerM  

            To mi dava rozum, ale napadlo me, ze je to treba diky nejakym zdravotnim problemum, nebo tak neco.. Nedokazu si predstavit, ze bych mel takhle sedlo ja. :)

            0 0
          • gerrard  

            Sedí? :) Spíš opírá ne. :)

            0 0
    • keymaker  

      Tak panove (napsal bych i damy, ale zadna se tu neprojevila), dneska hlavne kolama dolu a uzijte si to ;-). Ja si dam jeste kavicku a po devate vyrazim na start :-)

      4 1
    • Kos_CZ  

      Takhle blízko startu jsem ještě nebyl…

      1 1
    • Kos_CZ  

      Tak jsem doma. Bylo to… nějaké nervóznější v začátku. Viděl jsem lehnout jednoho člověka na kolejích (to už je tam taková tradice), přeraženou přední vidlici asi 20cm nad pevnou osou a já sám jsem projel mělkým příkopem… sestříhnu záznam a lupnu to sem…

      6 2
    • Kos_CZ  

      …a tady je proč jsem zdechnul:

      Avg Max

      Speed 30.6 km/h 69.4 km/h

      Heart Rate 159 bpm 178 bpm

      Cadence 89 128

      Power 165 W 785 W

      Calories 2,050

      Temperature 17 ℃

      Elapsed Time 3:29:55

      0 0
    • keymaker  

      Jinak dneska par osklivych padu. Defektu mi prislo, ze jsem videl mene nez minuly rok. Trasa pekna. S vykonem jsem celkem spokojeny :-)

      0 0
      • rasto  

        já hodil defekt na nějakém 20. km, před Červeným Újezdem :-( jsem tam vletěl naplno do obr díry. vyměnil jsem duši, zjistil jsem, že je KO hazka. dojezdil jsem :-/

        0 0
      • marttoni  

        Tak já letos žádný pád ani na kolejích neviděl, kromě jednoho ve sjezdu (asi před stoupáním do Podkozí), lehl tam nějaký starší pán, tam se to na chvíli úplně zastavilo, snad to nebylo nic vážného a je v pořádku. Defektů jsem čistě subjektivně zaregistroval docela dost. Na startu mi bylo lito maníka co 8 minut před startem zjistil, že nenacvakne jednu nohu do pedálu, sice odstartoval, ale ten to musel určitě za chvíli zabalit. Já si to letos fakt užil, před startem jsem se podíval do občanky na datum narození, nic jsem nehrotil, kochal se okolim, sjezdy s respektem (tam mi většina odjela). Odjel jsem to za necelých 3:32. Jo a Podkozí jsem jel na 209 bmp, postihla mě tachykardie, to jsem asi zariskoval a měl jsem na chvilku zastavit.

        0 0
        • Kos_CZ  

          TVL 209 bpm???! V tomhle věku?!

          0 0
          • marttoni  

            Tak to není nic ke chlubení, ona je to spíš nemoc. A to jsem byl ve čtvrtek na zatěžáku a sono srdce a vše ok. Holt čas od času mě to pokosí a to můžu třeba sedět na gauči

            1 0
            • Kos_CZ  

              No já to myslel tak, že je to, mírně řečeno, o ústa…

              0 0
              • marttoni  

                je no, většinou to zastavím tak, že se předkloním, to na kole nelze.

                0 0
    • embi  

      Solidni cirkus. Oproti biku ciste relaxacni zalezitost. Prvnich 100 kilaku pohoda, poslednich 6 km sprint na doraz. Mozna ze na uplnem cele se jede vetsi kudla, ale to jsem nezjistil, protoze nez jsem se prokousal pres 1400 lidi, tak byli v trapu.

      • Distance 105.47 km
      • Avg Speed 35.9 km/h
      • Time 2:56:13 (official time 2:59:33)
      • Avg HR 140 bpm
      6 0
    • Kos_CZ  

      Teď jsem koukl na jednoho startujícího na dlouhé trase, který vyletěl ze silnice do potoka u Roztok. Tam to asi muselo být drsný! A stejně dojel dlouhou s průměrem 32,8 km/h. Celkem drsňák!

      https://www.strava.com/…/11657477086

      2 0
      • robb  

        Masakr že mám prakticky stejné Wattové zóny a v takovém tempu bych to určitě nedal.

        0 0
        • rejdy  

          Tak ty zóny tam má nastavený špatně/neaktu­alizovaný, protože při max. hodinovým výkonu 251 W, max. hodinovým NP 285 W, skoro 4hodinovým NP 249 W a prům. výkonu 209 W nemůže mít FTP jen 250 W…

          1 0
      • rasto  

        3 kola ve vodě? asi jeden smetl další dva

        0 0
      • keymaker  

        Ja videl vylejzat jednoho ze skarpy v te vracecce pred uhonicakem :-). Ten byl tez v pohode :-)

        0 0
        • Kos_CZ  

          Jo jo, toho mám na ideu. Při závodě jsme si ho nevšiml, ale protože jsi o něm mluvil, tak jsem koukal na záznam. Hodím ho do videa, až to budu stříhat. Zatím jsem se k tomu nedostal…

          1 0
    • fred15  

      Ja teda letos moc netrenoval, mam najeto cca 400km, ale stredni jsem dnes dal za 3:50 (z toho jsem celkem 12min cekal na kamose) s prumernym tepem 173 (kdybych necekal, byl by vys). Tepovku 146 mam na vylety 200km+. Nejeli jste pod svoje limity, kdyz mate takhle nizky tepy? :)

      0 0
    • marttoni  

      Dobrý bylo jak se nakonec losovalo o tu silničku VAN RYSEL RCR a ten vylosovaný tam nebyl, tak druhé jméno a ten také nebyl a třetí také ne. To nasere. A já tam byl a zase pro změnu nebyl vylosovaný:)

      3 0
    • fred15  

      Ja treba nevedel, ze je potreba tam na slosovani zustat.. tak snad jsem nebyl mezi temi 3 vylosovanymi :)

      2 0
      • adam1  

        Byl jsi to ty :))))

        Jinak potkal je někdo???:)))

        0 0
        • Krispinm  

          Při závodě jsem viděl jen zadky (minimálně 2), po závodě i předek (minimálně 1)

          Speed 31, 4 km/h 76,4 km/h

          Heart Rate 153 bpm 166 bpm

          Cadence 79 122

          Power 193 W 847 W

          Calories 2,614

          Elapsed Time 3:21:59

          3 0
      • HonzaP9  

        Pravda pravda, to nikde uvedené nebylo, že je tam potřeba zůstat. No tak zas nic, no.

        A jinak když vidím ty průměry, kterými se tu všichni oháníte, tak zůstanu u konstatování, že jsem si to užil, že trasa mi přišla lepší, než vloni a že ve výsledcích jsem se posunul o cca 100 míst dopředu, takže celkově spokojenost.

        3 0
        • Kos_CZ  

          Já se propadnul z 265. (loni) na 361. (letos). Holt musím víc trénovat…

          0 0
          • HonzaP9  

            Pokud se posunu o dalších sto míst každý rok, tak ve čtvrté stovce budu za tři roky :-D

            1 0
            • Alojs01  

              Pokud neprejdes do jine vekove kategorie :-))

              0 0
              • HonzaP9  

                Já to beru v absolutním. A mimo to i v nejvyšší věkové kategorii bych se svým časem byl pořád někde v polovině. Ti chlapi jsou neuvěřitelní, klobouk dolů.

                2 0
      • marttoni  

        To asi nevěděl nikdo, já tam zůstal protože jsem nikam nespěchal a doplňoval ve stáncích kalorie.

        0 0
    • Jason Voorhees  

      Alberto se kroutí na Zdejcině.

      6 0
      • keymaker  

        Tam jsme se kroutili vsichni ;-) zvlast na tom poslednim kousku :-)

        5 0
      • Lada1  

        To je fakt Contador? Ho dojíždí nějaká ženská

        0 0
        • Jason Voorhees  

          A ujíždí mu 90 kilo borec. Asi si dal včera místo steaků utopence :-D.

          2 0
        • KRoser  

          Byl tam jako reklama, pro lidi. Beztak to pro něj byla Z2 vyjížďka.

          4 0
          • Lada1  

            Vyhrál by, kdyby jel na plno? Na Giro komentoval jak si projížděl ta 15–20km stoupání. Tak jsem si myslel, že českou leatape by musel vyhrát v suchém triku. Možná má za úkol dodávat sebevědomí ostatním… Ta holka a ten +20kg by museli (dle mě) v té stojce ihned odpadnout za nim

            0 0
            • robb  

              Ten si tu nepotřebuje honit triko. Určitě nebude mít problém sám proletět 130 km průměrem 35÷40km/h i když je v důchodu.

              5 0
            • BikerM  

              Pro nej tohle neni zavod. :) Kdyby ano, tak dojel do cile pred Petou Fialou, stacil si hodit sprchu, prevleknout se, namlit, pripravit a vypit kavu a pak az by dojel druhej. Takova je realita. Ale na tom neni nic spatne, on je byvalej top profik, kterej na kole stale jezdi i po profi kariere. A sem prijel za penize objet si pohodu, rozdat par usmevu, rozhovoru, mozna autogramu.. Velka vetsina lidi co stala na startu tohle presne chce a proto plati startovne. :)

              8 0
            • KRoser  

              Myslím, že ještě dva roky zpátky Contador držel světový rekord v everestingu. Tak myslím, že kdyby chtěl a trochu potrénoval tak jim tam v první desítce pěkně zavaří.

              0 0
          • Vrci  

            Další otázkou je, jak moc se chce nebo může prezentovat na pásce nebo na pódiu s nápisem „Škoda“ na hrudi místo „Aurum“.

            1 0
            • Raf  

              Neříká mu Aurum částečně „pane“, tedy si sám rozhoduje co a jak?

              1 0
        • neminem laedere  

          Denisa Slámová. 42. celkově.

          https://youtu.be/qot1s7jnEXs?…

          0 0
      • Aduldinho  

        Typická tancovačka! Je to jeho štýl! ;-)

        1 0
      • Peslezedirou  

        To je srab, jedu tam v sedle, pěkně kadenčně, jak motorová myš :-))

        0 0
    • Aduldinho  

      Když tak koukám, co tu je za chrty, tak jsem rád, že jsem cca před 6lety pověsil závodění na hřebík, i tehdá bych na takový čísla neměl a proto jsem jezdil dlouhý trasy či-li maratony, na který si moc lidí netrouflo a i s průměrem 26km/h nebyl člověk za úplnýho chcípáka! :-)

      2 0
      • robb  

        Chrtů jako na TdF tam moc neuvidíš. Ale plno lidí má přístup k Wattmetrům, někdo má i trenéra, strava se posunula, atd. Jak se lepší profíci, tak s tím rostou i amatéři.

        2 0
      • Jason Voorhees  

        Jestli jezdíš 26 sólo, tak tady bys měl 30+/-. To závětří, plus balík co Tě hecne, dělá moc.

        0 0
        • Aduldinho  

          Jezdíval jsem, teď už plum mínus 23km/h, kopce jezdím furt a kochám se ;-)

          1 0
      • Melvin  

        Tak ten průměr 26km/h by byl výlet i kdysi. Spíš míň lidí jezdilo ty dlouhé trasy, tak to ve výsledkovce vypadalo líp :-) Teď mi přijde, že víc lidí jezdí silnici a bike trochu polevil. Plus jak píše robb, víc lidí trénuje kvalitněji.

        0 1
        • robb  

          Dnes i lidi co jedou na KPŽ a dojíždí v první stovce, tak za rok najedou 15 tis. a jezdí i na jarní soustředění :-D Kolik lidí tohle zvládlo 15–20 let zpátky.

          0 0
          • BikerM  

            Presne tak. Uroven amateru se celkove zvedla. Ale popravde, ja kdyz vidim kolik tomu nekteri amateri davaji energie, tak mi na druhou stranu prijde ta uroven dost nizka, obcas totiz vidim jejich cisla na strave a sockach.

            0 2
            • brtníček  

              Jo na tu čumím taky , jak někteří mí vrstevníci se zbláznili, jedí jak profíci, regenerují jezdí podle wattů najedou 30000km/rok a pak na každé padesátce dostanou od borců stejného věku co si večer dají tři piva a trénují nárazově, 10 minut .

              3 0
              • BikerM  

                Asi tak. :)

                0 0
                • marttoni  

                  30k km za rok je už pěkná řacha, to jim přeci musí jezdit i bez nějakého speciálního tréninku. To nejde se nezlepšit.

                  0 1
                  • keymaker  

                    Jak rikas. Mam za poslednich dvanact mesicu osm tisic a zlepsil jsem se oproti minulemu roku o 500 mist :-) na druhou stranu verim, ze posun vys uz by potreboval mnohem vic. Uz takhle je to doma na hrane, takze jsem asi na svem peaku :-)

                    0 0
                  • brtníček  

                    Zpočátku stoupal , ale brzy začal stagnovat a furt něco řeší. A borci co to neřeší a najedou do 10000 kmza rok ho drtí. Má trenéra, rozpis jídla atd.

                    0 0
                    • ferlikster  

                      V cyklistice jezdíš sám proti sobě, takže otázka je jak by takovýto hobík jezdil kdyby tanhle netrénoval…

                      0 0
                  • Jáchym 1  

                    To se spíš ujezdí do mrtva.

                    Regenerace je polovina úspěchu.

                    4 0
          • Melvin  

            Jo to se neskutečně změnilo. A to i destinace. Kdysi všichni Chorvatsko a teď si zaletí v zimě na Kanáry i člověk, co třeba vůbec závody neřeší. Plus k tomu přidej smart trenažéry.

            0 0
            • robb  

              Jasně, kdo má trenažér, tak může kvalitně trénovat celoročně. Navíc i časově tu cyklistiku skloubí s prací, životem, apod.

              1 0
            • orm  

              Tak ty kanary jsou vetsinou levnejsi nez to chorvatsko :-).

              1 1
              • jonti  

                V zime a na jare je Chorvatsko velmi levne a dojedes tam autem.

                0 0
          • Aduldinho  

            Tak těch 20tisíc jsem samozřejmě jezdil, ale nebyl v tom žádný extra tréninkový systém, prostě jezdit, jezdit, jezdit, žádný waťáky, žádná extra strava, žádný extra kolo :-)

            2 1
            • jonti  

              Kdyz jezdis 20k, tak jediny system je porad stejny – jezdit hodne bezne vytrvalostni tempo a jednou dvakrat tydne zrychlit. Neni to zadna velka veda.

              Kdyz jezdis malo km a hodin a chces zajizdet dobre, je to uz slozitejsi.

              0 1
    • Kos_CZ  

      Jde mi to stříhání jak psovi pastva, tak alespoň závdavek v podobě sjezdu do Hýskova…

      https://youtu.be/OzOgU_5Fly0

      Je na tom vidět, jak mi to jelo. Včera z kopců mi to letělo slušně – nebylo moc lidí, co by mne z kopce předjížděli. Leckdy se mi stávalo, že já nešlapal a jel jsem rychleji než ti, co šlapali. Celkem by mne zajímalo proč. Jestli za to může mých vyžraných 74 kg, nebo něco jiného.. Nemám zdání!

      4 0
      • Alojs01  

        Jestli jsi se drzel ve spodnim uchopu, tak to staci.

        Mel jsem to vcera stejne, ve sjezdech jsem bez slapani predjizdel dost.

        0 0
        • keymaker  

          Ja taky, ale v mem pripade je to vahou :-D

          0 0
        • Mikikuba  

          Přesně stačí trochu aerodynamiky a dobrá stopa, případně sjezd aspoň trochu znát.

          0 1
      • POC74  

        Vyzranych? Voeee… 85kg je základ :)

        2 0
        • Kos_CZ  

          Loni jsem vážil 68kg a až do svých cca 40 let 65kg…

          1 0
      • Melvin  

        Hodně lidí se drželo na vrchu pák, tak jestli jsi měl spodní úchop, tak se ani nedivím, že si jel rychleji.

        0 0
        • Kos_CZ  

          Asi to opravdu bude aerodynamikou. Sice nejezdím v horním úchopu, ale držím se za brzdové páky a když dojde na sjezd, mám asi jednak menší zábrany (což se mi málem vymstilo), ale sehnu se a předloktím se opřu o řidítka. Něco asi budou dělat i ty Equatory, protože to zrychlování skoro vždy vypadalo tak, že jsem jel o trochu rychleji než lidi předemnou/vedle mne (teď nemyslím díky jízdě v háku) a pak najednou, jak rychlost rostla, jako bych se utrhnul a začal jsem výrazněji zrychlovat, než lidi kolem. Svou roli asi hrál i fakt, že trať jsem si před týdnem projel a natočil a večer před závodem se na záznamu koukl na sjezdy. Hodně lidí, jak se jim to rozjede, tak prostě nejsou zvyklí na rychlost a brzdí…

          0 0
          • fred15  

            S tim souhlasim. Vetsina lidi v me pomale skupine (predzavodni odhad 25–27kmh) byla ve sjezdech dost pomala, stejne tak v rychlych zatackach. (Ja byl zas pomalej do prudkych kopcu :) )

            0 0
          • milan.v  

            Tak sis s tou znalostí trati odpověděl… ;o)

            0 0
          • Vrci  

            Spousta lidí, jela ty sjezdy prvně v životě, tak jako já.

            1 0
      • Jason Voorhees  

        Equator? :-)

        1 0
      • Ales007  

        Můžu se zeptat, co to je za kameru a jak řešíš úchyt? Vypadá to moc pěkně! :-)

        1 0
        • Kos_CZ  

          GoPro Hero 9 a uchycené to mám pod držákem na Wahoo Roam – dodělal jsem si to tak sám.

          1 0
          • marttoni  

            A jak řešíš výdrž, když koukám na specifikace, tak dáva 2 hod, to měníš baterku nebo to napajíš z nejaké Powerbanky?

            0 0
            • keymaker  

              Koukni na fotku jeho kola, za představcem má přilepenou powerbanku :-)

              1 0
            • Kos_CZ  

              S tou powerbankou to vydrží přes čtyři hodiny. To i na to mé pomalé tempo stačí. :)

              0 0
      • Esi  

        tak ona tak polovina těch vrchařů které jsi předjížděl vypadala že mají o dost víc než 74kg :-) on může být poměrně velký rozdil v kvalitě kol a obutí, k tomu jak kdo umí z kopce a jak moc velký pud sebezáchovi kdo má

        3 0
        • Kos_CZ  

          Na silnici s dobrým povrchem kde vidím před sebe se mi pud sebezáchovy vypíná… :D

          0 0
          • keymaker  

            Ja se nekdy ve sjezdu bal, ze me v zatacce nekdo vytlaci ze silnice.

            1 0
          • Esi  

            já už léta jezdím jen na biku, tam se zase vypíná pud sebezáchovy tím tlačítkem kterým se dává dolů sedlovka :-)

            1 0
      • indoorajn  

        Ty dresy jsou mi povědomý. Někde jsme se tam tou dobou taky motali… na tandemu ;)

        0 0
    • keymaker  

      https://www.letapeczech.cz/…alerie-2024/

      Tak jsem se nikde nenasel :-)

      0 0
      • Kos_CZ  

        Já jo – na startu – tečka asi 5 pixelů. Škoda že tam nejsou fotky ze Zdejčiny…

        0 0
        • keymaker  

          Ony jeste pribudou jako minuly rok. Sis je pak mohl koupit. Na to jsem se jim vydlabnul :-)

          0 0
    • keymaker  

      Jestli to dobre ctu, tak stredni trasu jelo 1192 kusu.

      0 0
      • Vrci  

        1192 dojelo a má čas ve výsledcích. Pak tam budou i DNF, ti co chytli limit a DNS.

        0 0
        • keymaker  

          To mas asi pravdu :-) to mi nedoslo :-)

          0 0
          • Vrci  

            A pak je tam někdo i dvakrát (sč 2036 a 2525).

            0 0
            • keymaker  

              Jsem si rikal jestli jste tam dva (respektive tri) nebo je to chybka :-)

              0 0
              • Vrci  

                2036 bylo původní číslo, co se ztratilo, 2525 jsem dostal místo něj. Čekal jsem, že to původní vymažou.

                0 0
                • keymaker  

                  To potěší :-) ale přišlo mi, že tenhle rok byl ten začátek mnohem nervóznější než minulej rok. Klasicky se tam někdo prý přeložil přes tramvajovou kolej…

                  1 0
                  • Vrci  

                    Já jel v klidu relativně ze zadu, tak buď už se stihnul zvednout nebo to byl někdo přemotivovaný ještě víc vzadu. Já stavěl kolem 25. km ve sjezdu kvůli špuntu, na závorách kvůli vlaku a pak za jedním retardérem, protože se mi pootočily řidítka. V podstatě od toho cca 60. km jsem se už s nikým nevystřídal.

                    0 0
    • POC74  

      Jedete tu horskou etapu někdo také? :) ještě je tam volno.

      0 0
      • keymaker  

        To by mi upadly nozicky :-)

        0 0
      • robb  

        Jo, pojedu. V propozicích je nějakých 2100 metrů na 100km. Vůbec to tam neznám, tak jsem zvědavý. Ale možná bude ve stoupáních dost času se kochat okolím :-D

        1 0
        • Esi  

          vždycky je to o tom jak to člověk pojme, pokud si chceš užít výlet a uzavřené silnice tak to bude super, 2100m na 100km není zase žádná vražda.

          5 0
          • robb  

            Tak pro borce z B-F standartní švih na kávičku na pohodu, s převodem 39×19 :-D

            3 0
            • Lada1  

              I Svorada dával teďka na letape dozadu 23 místo 19! Nejlehčí převod tak měl 42×23

              0 0
            • Esi  

              já o kávičce nic neříkal, jen když si necháš na kole nějaké pro tvoji výkonost použitelné převody a pojmeš to jako výlet tak to není žádný zásadní problém. Neznám ta stoupání ale ten profil nevypadá na nic zásadního, není tam snad žádný kopec který by měl v kuse více než 250m up. To přece musí každý kdo trochu jezdí na kole bez potíží zvládnout, nebavím se o tom že by to měl jet pod 3 hodiny.

              1 0
              • robb  

                Beru že to je závod, ať už s ostatními nebo se sebou. Za ty prachy, tam asi nikdo nejede jen pokecat v balíku. Za tři hodiny by se mi to líbilo :-D

                0 0
                • Esi  

                  já bych to mohl jet jen jako kochačku, nikdy jsem nejel v balíku tak že to neumím zbytečně by mě to stresovalo že mě někdo sestřelí a v 48 letech už se teda zrakvím raději sám než aby mě sundal nějaký přemotivovaný trouba. tak že já tak jet ve skupince 4–6 lidí to by se to dalo objet za ty 4 – 4,5 hodinky :-) celkem na pohodu, užít si sjezdy s tím že nemusíš řešit že pojede auto proti a jinak se kochat okolím :-)

                  0 0
                  • jiriga  

                    ja bych mozna jel, ale tech min 25km bych dal stezi…uvidime co mi jeste reknou v patek na zatezovem testu…jednou pulkou uz jsem smireny s nakupem e-silnicky…:)

                    0 0
                    • Esi  

                      No nevím, v tomhle profilu mi to přijde na silničce v průměru 22,5 – 25km/h hodně na pohodu ve skupině 4–6 cyklistů

                      0 0
                      • Vrci  

                        Jenže to ti z tý čtveřice musí někdo občas vystřídat.

                        3 0
                        • Esi  

                          no tak očekávám, že když pojedu tohle v tempu na 4,5 hodiny, tak nezávodíme o podium, protože při našem příjezdu bude vítěz už vykoupaný a po večeři :-) a tak s tím střídáním nebude nějaký problém. já už teda na silničce opravdu neseděl tak 15 let, ale 22,5km/h po asfaltu na 100km a 2100m UP by se dalo jet snad i na biku. to zase nevidím jako nějakou velkou tragedii pokud to nebude vyslověně proti větru, jsou to krátké kopce všechny pod 300m up a nic zásadně prudkého. Ale komkrétně tu trasu neznám, jen jsem koukal na plán, ale je to okruh, co nastoupáš to taky jedeš dolů na uzavřené trati z kopce 80km/h+ nebude takový problém.

                          u nás v polabí když jedeme na biku silniční trasu tak jezdíme 60km, 600m up s průměrem 24,5km/h tak že jo je to více do kopce ale zase těch 2km/h je za mě docela hodně.

                          Je to samozřejmě teorie, trasu jako takovou neznám.

                          0 0
                          • Vrci  

                            Limit je na 20 km/h. To je dosažitelný i sólo pro každého, kdo se občas trochu sveze na kole. Za nejrizikovější považuju Kleť, ale ne kvůli stoupání, ale kvůli sjezdu s rizikem bordelu na asfaltu. Silnice je tam navíc docela úzká.

                            1 0
                            • Esi  

                              pokud nebudeš mít několik defektů tak se ten limit nedá nestihnout, teda za předpokladu že už jsi letos seděl a kole :-)

                              0 0
                              • jiriga  

                                tak 20km to jo, jsem mylsle ,z e tam je min25km , ale to je asi u Road Classics serie

                                Tak pokud to je nejaka rozumna skupinka tak i v relativne pohodovem stridani, by tech 25/26 melo byt celkem v pohode, si myslim…

                                0 0
                            • Tomas_82  

                              Znám spoustu lidí, co na kole v sezóně celkem pravidelně jezdí (cca 2000km/rok) a v kopcovitém profilu se průměru 20km/h ani nepřiblíží.....

                              1 0
                              • Esi  

                                TAk ono je jezdit na kole a jezdit na kole, pokud někdo najezdí za celou sezonu na silnici 2000km a to v podstatě jen po rovině tak to není ježdění na kole, 2000km za rok najezdila na kole máma do práce bylo to 5km tam a 5km zpět, měla na to staré dámské kolo a bylo to po rovině, na tom opravdu nic nenatrénuješ

                                4 0
                                • Tomas_82  

                                  Ne, jsou to lidi, kteří jezdí prakticky jen když je pěkné počasí, ale už to považují za oblíbený koníček, takhle přes léto jezdí cca 2× týdně 30–70km, roviny tu moc nejsou, takže převýšení cca 12–20m/km převážně v terénu, to zase s cestou po rovině do práce srovnávat úplně nemůžeš:-)

                                  0 0
                                  • HonzaP9  

                                    Taky bych řekl, že zrovna 2000km jsou přesně ten objem, kdy nejvíc záleží na tom, jakým způsobem je člověk najede. Výsledek bude velice rozdílný, pokud někdo bude jezdit 5km do práce po rovině, nebo když si střihne od května do září každý víkend kilčo někde v kopcích (a dovedu si dobře představit oba dva případy).

                                    2 0
                            • ladys  

                              Nahoru na Kleť se nejede

                              0 0
                              • keymaker  

                                By se pozabijeli od vysilace dolu :-)

                                0 0
                                • ladys  

                                  Ale je to škoda, nahoru to má 18 a závěr 25%. Tak by dost lidí šlo pěšky:)

                                  0 0
                                  • keymaker  

                                    To je pravda. Je to tam trosku prisnejsi :-)

                                    0 0
                                    • Vrci  

                                      Kleť umí kousat, ale zase to není něco, kde by se lámaly kliky nebo převodníkem řezaly řetězy na půl. Rampy tam jsou, ale ty jsou docela krátké (obrázek, vodárna a posledních pár metrů za vysílačem kolem vojáků) dost záleží odkud se jede a jak moc se člověk zničí před tím. Pokud se nepletu, tak po Kleti bude Kuklov. Zajímavá kombinace.

                                      0 0
                                      • ladys  

                                        Ono dost záleží kolik člověk váží a jaké má převody. Lidí na silničkách tam jezdí jednotky kusů. Jestli se dobře pamatuji jezdí se tam časovka do vrchu, to by mohlo nadchnout lidi co chtějí uzavřenou trať :D Pokud pojedeš časovku, dám si jí také. Nahoře to u pivka probereme ;)

                                        0 0
                                        • keymaker  

                                          Jj to se jezdi dole od koleji. Jezdi nam kolem chalupy :-)

                                          0 0
                                          • Johny.Merida  

                                            Jj od vlakového na Nový Dvůr a Etape bude za Plánským pokračovat k Hubertovi ( Uhlířské) a dál na Novou Hospodu

                                            0 0
                                        • Vrci  

                                          Tu sem už možná tak 10 let nejel. Myslím, že to byl poslední závod JaL. Konec srpna, začátek září .

                                          0 0
                                          • jakub_kencl  

                                            Na Kleti končilo Bohemia Gran Fondo. Jelo se to 2×. První průjezd cca na 85km „jen“ kolem pamětního kamene a po 180 až nahoru k vysílači. Ten závěr si dost dobře pamatuji a asi bych dokázal i citovat všechna sprostá slova, co tam ze mě vylítla :-D

                                            4 0
                          • Tomas_82  

                            To bereš hodně optimisticky, 30km se stoupánim 300m dokážu i za hodinu, ale 30km se stoupánim 650m už jsem rád, když dám průměr kolem 22km/h – oboje tedy na mtb…

                            2 0
                            • Esi  

                              já jsem optimista :-) ono je taky rozdíl jestli to jedeš po asfaltu a nebo někde po polních cestách, ten valivý odpor je celkem znát

                              0 0
                              • Tomas_82  

                                Povrch je na obou porovnávaných trasách srovnatelný – kousky po asfaltu, ale převážně zpevněné lesní/polní cesty. Když jedu v opravdovém terénu s převýšením přes 20m/km, nedostanu se přes 20km/h ani náhodou:-(

                                1 0
                                • Esi  

                                  No já to myslel spíš tak že i to MTB i když bude stjně obuté a nafoukané tak na té silnici pojede snadněji než i na obyčejné polní cestě, tak že na té silničce 100km s přvýšením 2100m ujet s průměrem 20km/h je pohodová vyjížďka hlavně když je to okruh a uzavřená trať kde ve sjezdech naženeš spoustu času.

                                  0 0
                                  • Tomas_82  

                                    Pro někoho to samozřejmě na pohodu je, ale pro spoustu lidí, i když na kole občas jezdí, to pořád bude nedosažitelné. Ty výškové metry udělají hodně.

                                    1 0
                                  • ladys  

                                    Pro lidi co jezdí 2k ročně to pohodová vyjížďka nebude. Ty tam zdechnou…

                                    4 0
                                    • Esi  

                                      Tak ono taky když někdo jezdí na silnicce a má najeto v červnu v sezóně 2000km tak to na tom kole zase tak moc nejezdi, to už mám najezdeno víc i já a to jezdím jen na biku a tam to přece je přibývá trochu pomaleji

                                      0 0
                                      • ladys  

                                        Při těchto nájezdech je to jen o pivu. A je jedno jestli na biku nebo silnici :)

                                        0 0
                                        • Esi  

                                          Jo je to jen o pohybu na zdravém vzduchu, proto jezdím jen na biku mimo silnici, takové výlety. Cca 4500km za sezónu, ve svém věku už cíleně netrenuju, jen mě to musí bavit :-)

                                          2 0
      • HonzaP9  

        Snad pojedu, pokud se nic nepo… Průměrku 20km/h bych dát mohl, ačkoli to na nastoupané metry bude můj osobní rekord :-)

        0 0
        • UHU  

          on se ten průměr zase až tak moc neliší-pokud je cíl v místě startu. Pomalu nahoru a o to rychleji dolů a záleží i jak je stoupání naskládáno.

          0 0
          • fred15  

            Podle mě se to liší docela dost, protože v=s/t, akorát že T do stoupání je výrazně větší než T při klesání, tj. mnohem déle pomalu stoupáš, než jedeš rychle z kopce. Ale to jsi možná myslel tím „až tak moc neliší“, nevím..

            0 0
            • UHU  

              asi tak. Je tam toho hodně co ovlivní celkový výsledný čas, resp. průměr. Profil nahoru-dolů, brzdíš-nebrzdíš, atd…

              0 0
            • Melvin  

              A ještě když k tomu přidáš to, že po rovině jedeš v háku, tak snad vždy bude průměr na kopcovité trase nižší.

              1 0
            • wishpull  

              Přesně, ten průměr nebude v polovině rychlostí ale přesně na 1/3 mezi – příklad:

              nahoru pojedu 20 km/h , dolů 50, tak průměrná rychlost bude 30. ( a né 35 )

              0 1
              • Vrci  

                Ne, nebude 30. Ale mezi 28 a 29.

                0 0
              • rejdy  

                Přesně na 1/3 mezi opravdu nebude, příklad:

                5 km kopec – při tebou udávaných rychlostech pojede nahoru 15 minut, dolů 6 minut, celkem tedy 10 km za 21 minut (zanedbávám otočku), což je cca 28,6 km/h.

                0 0
                • Krov  

                  Na tohle existuje jednoduchá a názorná početní úloha. Kopec vyjedu rychostí 10kmh. Jak rychle ho musím jet dolů, abych měl celkový průměr 20?

                  0 0
      • Vrci  

        Jsem přihlášený, takže pokud se nic nestane, tak jedu.

        1 0
    • Lada1  

      T je samozřejmě při stoupání vyšší, neboť svaly produkují více tepla

      0 0
      • fred15  

        Chtěl jsem to t zdůraznit, aby nezapadlo ;) Ale uznávám, že máš pravdu.

        1 0
    • Aduldinho  

      https://www.roadcycling.cz/…vyhral-fiala

      Vašek Nežerka tedy hodně slušně, s tím jsem jezdíval zmiňované silniční maratóny, teda já to jistil ze zadu! :-)

      3 0
    • keymaker  

      20% sleva na horskou etapu s kodem „jedudal“

      1 0
    • Aduldinho  

      Go Štyba Go! ;-)

      6 1
    • Cvacht  

      Už otevřeli registraci 2025

      3 0
      • vysmátej bajker  

        snad do dalšího ročníku dokážou odvést informační cedule, nebo třeba nechaj na příště :).

        0 0
      • keymaker  

        Jj. Uz to mam v mailu :-)

        0 0
      • Cvacht  

        A snížili minimální průměrnou rychlost u dlouhé trasy :-)

        0 0
        • keymaker  

          Se nedivim. Mohl to být jeden z důvodů proč ji nenaplnili.

          2 0
        • Vrci  

          A nebylo v minulých ročníků, že pro přihlášení na dlouhou musel zájemce zajet dlouhou nebo střední určitým minimálním průměrem? Teď to vypadá jen na limit pro klasifikaci v cíli.

          0 0
          • keymaker  

            Nejsem si jistej. Uz minulej rok snizovali ke konci prumer na dlouhou, aby to zaplnili.

            0 0
            • Vrci  

              Taky myslím, že první limit byl 27 km/h, pak 25 km/h a teď 26,9 stokorun.

              0 0
    • Kos_CZ  

      Tak jsem ten záznam konečně nějak docvakal, ale žádné velké umění to není…

      https://youtu.be/h7FB1nncl80

      10 0
      • Ales007  

        Je to super! ;-)

        0 0
      • Melvin  

        Docela jiné „závodění“ o proti normálnímu silničnímu závodu. A už chápu co embi myslel tím solidním cirkusem. Jinak dobrý sestřih, škoda jen, že tam nemáš metriky z garminu. Rychlost a sklon by se tam hodily.

        3 0
        • Kos_CZ  

          Zkusím to ještě dodělat, ale je trochu problém s časem…

          0 0
        • ladys  

          Připadá mi, že tam nikdo snad ani nezávodí. Všichni se větrají ve sjezdech jak na výletu :) Nevím jestli by jsem dal tolik lidí psychicky, hroznej chaos.

          1 0
          • marttoni  

            Ale závodit opravdu můžeš, to je třeba tak prvních 70 lidí. Zbylých 1430 ks závodí jen sami proti sobě a nebo v té své skupince. Vyzkouší si jízdu v baliku, jízdu v háku, občas tě někdo u silnice povzbudí… prostě to, co běžně na švihu nemáš. Většina se určitě zmáčkne o něco víc, a hlavně máš komplet uzavřené silnice.

            4 0
            • Melvin  

              Třeba já bych měl tady větší strach, než když jsem jezdil závody na „neuzavřených“ cestách. Ale chápu, že pro mnoho lidí je to zážitek.

              3 0
            • ladys  

              Jasné, každý jede dle svých sil a uvážení. Ale ze zadu si člověk moc nezazávodí. Tedy pokud neřeší posun o 1000 míst.

              0 0
              • keymaker  

                Coz byl pripad tady myslim s nickem Embi. Sjel to brutalne zezadu a na Save :-)

                0 0
                • ladys  

                  Kolo je jen prostředek, S-works a podoná kola není zárukou výkonu.

                  0 0
          • robb  

            Jako jo závodí. Sjezdy opravdu jezdili volně, že málokdo opravdu šlapal nebo se snažil doletět skupinu. Mě se líbí, že tam vždy chytnu nějakou skupinu. Když půjdu na nějakou jednorázovku pro hobíky – Tour de Brdy, Choustník, Železný dědek, Lawi, tak se pískne start a 95% mi ujede :-D Tady mám aspoň šanci se s někým protočit a hned tě to víc baví. Startovný docela randál, ale když si to necháš koupit jako dárek, tak tě to netrápí.

            4 0
        • Kos_CZ  

          Tak jsem si k tomu teď sednul a kašlu na to. Měl jsem to udělat na začátku, ale úplně jsme na to zapoměl. Teď bych musel v podstatě stříhat to video celé znovu (/nevím jak synchronizovat záznam podle jednotlivých záběrů z videa). Leda by to chtěl někdo celé v kuse, nebo kdyby někdo věděl jak na to…

          0 0
          • Melvin  

            Napiš si to do deníčku na příští rok :-)

            1 0
            • Kos_CZ  

              Tak mi to nakonec nedalo a právě na celý záznam pro milovníky čísílek nahazuju vrstvu s rychlostí, watty, otáčkama atd. Už to běží asi tři hodiny a ještě tak hodina a půl zbývá. Až to program přechroupá a uloží, tak to zkusím znovu sestříhat a udělám „číselnou“ verzi.

              12 0
      • Jáchym 1  

        Pěkně TY!

        Ten ,,výlet,,do trávy – oj oj

        0 0
      • Janes  

        Moc pěkný, dolů kopcem Ti to jede hezky :-). Průjezd trávou na hnědý kaliko :-).

        0 0
      • kubikula78  

        Moc hezký…jakou kameru používáš?

        0 0
      • Jason Voorhees  

        Super. Jaktože jsi z kopce nedělal huííí? :-D

        0 0
      • keymaker  

        Jezis. Tak moc jsi zabiral mou rit? :-D

        1 0
      • mart910  

        Na co si to tocil?

        0 0
        • marttoni  

          .

          0 0
        • Kos_CZ  

          GoPro Hero 9 a k němu jsem měl malou powerbanku (5000 mAh), kterou jsem elektrikářskou páskou přilepil k položkám pod představcem. Takhle to vydrží nahrávat přes 4 hodiny, takže jsem se nemusel starat o vypínání a zapínání.

          3 0
      • Alojs01  

        Je to parada… obdivuju hlavne ten cas a umeni to cely sestrihat a dat do nejaky formy! :-)

        2 0
    • fred15  

      Já si teď v sobotu chtěl projet trasu horské etapy (se startem v Chrobolech) a ostudně jsem to vzdal. Déšť, nebezpečný cesty, provoz, kopce, smradlavý starý diesely, nízká motivace a já to po 20km zabalil. Asi po ránu málo testosteronu :)

      Lesní cesty okolo Rohanova jsou porostlý tenkou vrstvou mechu a když je tam mokro, tak se ve sjezdu nedá zastavit. Jsou tam z kopce ostrý zatáčky a já před jednou z nich ní vůbec nemohl dostatečně zpomalit. Jakýkoliv pokus o zpomalení = ustřelování zadního kola, na přední brzdu jsem tedy logicky ani nesáhl. Z cca 35kmh jsem se snažil zastavit cca 50m a nepodařilo se, zpomalil jsem tak na 12–15kmh a pak už musel pustit brzdu a doufat, že mi to v zatáčce nepodjede (nepodjelo).

      Nechci vidět, jak by to tam vypadalo, kdyby 17.8. pršelo.

      1 0
      • POC74  

        Lesní cesty? Já myslel že je to silniční horská etapa :)

        0 0
        • fred15  

          Lesní asfaltové cesty. Hladký povrch. S lehkým mechem.

          0 0
          • Esi  

            sen každého žiletkáře, ideálně když ten mech je až v zatáčce, co si víc přát :-)

            2 0
      • ladys  

        Je otázka jak to vypadá z Kleti směrem na Brloh? Na Křemži je to také pěkně zelené.

        0 0
      • fred15  

        Tak poradatele dnes pisou, ze mereny usek horske etapy konci v Rohanove, protoze sjezd do Prachatic je za mokra nebezpecny :-) Za me spravne rozhodnuti.

        4 0
    • neminem laedere  

      Chcete někdo kód na l'etape 2025? Do 30. 6. 2024 lze pořídit nejlevnější startovné s kódem. Coby founder mám jeden navíc.

      1 0
    • Kos_CZ  

      Tak tady máte moje video i s čísly. Je to sestříhané trochu jinak a už jsme se s tím moc nepatlal…

      https://youtu.be/mqphV1rgLrg

      9 0
      • Jason Voorhees  

        Hustý.

        Někteří tu nebudou věřit, co jezdíš za záplety, že to tak jede :-). Pěkně s/z kopce. A ten Cavendiš před Tebou na Zdejcině? Boreček.

        1 0
        • Kos_CZ  

          Díky! Jede to a asi to bude opravdu těmi vyššími ráfky a co jsem to tak pozoroval, tak ten „zrychlovací efekt“ nastával v rychlostech přes 50km/h…

          0 0
      • ladys  

        Pěkné, co na to používáš za program? Nevím jak moc se dá věřit sklonu profilu. To co ukazuje Edge v datovém poli dost často kecá. Dával jsi si to pěkně, ale je vidět , že už na 25km ti tep neklesá rychle dolů. Úžíte si vyjížďku do Drážďan

        1 0
      • PLATYPUS3  

        Dik za prezentaci, je to masakr, z toho videa to působí že se jede furt šrot a každý za svý, chtělo by to skupinku kde se spolupracuje a kde by člověk se mohl schovat, to se mně právě líbilo na jízdě v balíku nejvíc, toto fakt nee.

        1 0
      • marttoni  

        pěkně udělaný, palec hore

        1 0
    • keymaker  

      Tak kdo uz jste se prihlasil na dalsi rocnik? :-)

      1 0
      • Kos_CZ  

        Já.

        0 0
      • marttoni  

        I když jsem se na letošním startu dušoval, že tohle fakt nemám zapotřebí a už to je letos vážně naposledy, tak jsem opět vyměkl a přihlásil se:-)

        5 0
        • Jason Voorhees  

          atmoška? jestli se můžu zeptat?

          Mám to poprvý v plánu. Ale počet sedadel omezen. Nevím co bude v Červnu 2025?

          ps; už jsem byl vloni i letos fandit, vždycky tak 60+ km na přejížděčkách. Není to lepčí? Není. Vím. Na chvíli jsem byl pohlcen.

          Pojedu s prdelkama 63 poprvý ;-).

          0 0
          • keymaker  

            Davide ten balik a lidi okolo te proste vtahnou :-)

            1 0
          • marttoni  

            Atmoška je bezva, ale nemám to s čím srovnat, jel jsem jenom několikrát L'Etape. Musíš to brát tak, že je to spíš „závod“ pro nás obyčejné lopaty, co si jednou za rok vyjedou poměřit pindíky na společnou trať a opravdové závody zná jenom z televize. Opravdu blbé je, že se hlásíš rok dopředu, bůhví co bude za rok.

            1 0
      • Cvacht  

        No já taky když je to zítra zvýhodněné ????

        0 0
      • POC74  

        Musíme si dělat radosti. Tož za rok :)

        1 0
    • Krispinm  

      Jen malé srovnání české L'Etape střední trasa (238. místo) a Francouzské L'Etape (6655. místo)

      :)

      6 0
    • robb  

      Někdo dnes v Prachaticích? Počasí vyloženě přeje......

      0 0
      • macomb  

        Jj, sedím v autě a čekám na poslední chvíli, kdy vyrazit do koridoru ????

        1 0
        • HonzaP9  

          Tak tak. To nejhorší už asi přešlo, ale stejně furt prší dost…

          2 0
          • Cavendish  

            Tchán jede ale on to má vyloženě rád. Já sedím v pizzerii v Písku a myslím na něj :D

            6 0
            • HonzaP9  

              Nakonec to bylo dobrý, pršelo tak prvních 10 km, pak už bylo počasí fajn.

              0 0
              • Vrci  

                Podle mě pršelo trochu déle a hlavně silnice osychala skoro půl trasy, ale stálo to za to.

                0 0
                • ladys  

                  Lesní sjezdíky byli v pohodě?

                  0 0
                  • Vrci  

                    Řekl bych, že ano. Jsem Budějčák, takže jsem je všechny znal. Jediný z Rohanova trochu klouzal, ale to bylo už za cílem, protože pořadatelé trasu docela rozumně zkrátili. Ve sjezdech, ale patřím mezi pomalejší. Víc jsem se bál na začátku, kde mi to moc nebrzdilo.

                    1 0
      • embi  

        vykaslal jsem se na to… Dal jsem si 75 okolo Kvildy za sucha a slunicka.

        0 0
      • vorvan2  

        Už to tu zaznělo, první třetina trochu vlhká, start tedy dost, ale jinak dobrý. Taky jsem jej ze začátku hodně opatrně, takže co jsem získal do kopce jsem z kopce zase ztratil… ráfkový brzdy, nové pláště, déšť a závod nejdou úplně dohromady ???? Ale nakonec první polovina, takže spokojenost.

        1 0
      • POC74  

        Podle záchranky 25 ošetřenych. Odřeniny z pádu. . A na náměstí jeden kolaps. Za cílem dolů to hasiči regulovalii v tom esicku.. Ale bylo to super nakonec. Když pršelo, tak u mytí kol tekla řeka :)

        0 0
        • Rorejs74  

          Souhlasím, taky jsem si to užil, atmoseféra byla super a zase tak moc nechcalo. Byl jsem skoro durch už na startu, takže pak už se to jen zlepšovalo :)

          1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.