• jirkaRS

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s tímto závodem ze zahraničí? Bude to první ročník v ČR, zaplatil jsem si trasu 90km, jen netuším co od toho jako hobík čekat. Díky za poznatky :-)

• kapo22  

Ahoj, zkušenost s tím nemám ale taky se tam asi chystám. Vypadá to jako obrovský masovka ale mám docela důvěru v pořadatele, že to bude dobře zorganizované. Obdobně jsem měl obrovské obavy na Pražském 1/2 maratonu, kde bylo snad 10 000 běžců na startu. Pořadatelsky to bylo ale tak luxusní, že jsem měl celou dobu pocit skvělé atmosféry a prostoru. Rozhodně žádná tlačenka. Očekával bych tedy, že u L'Etape to bude podobně. Startovat se bude ve vlnách a vše bude dobře zorganizované. Ono to v takovém počtu účastníků už ani jinak udělat nejde :)

• jirkaRS  

Jo, s pražským půlmaratonem i maraton zkušenost mám, tam to má RunCzech skvěle vyřešeno. Pokud se v obdobném duchu ponese i L'Etape, bude to asi zážitek. Podle všeho je organizátor KpŽ, s tím žádnou zkušenost nemám.

• petr_bd  

mam zkusenost s letape ze zahranici (cca 14–15K ucastniku), ale myslim, ze tady to bude poctem tak polovina max.. nebude to takova masovka jako ve francii, kde je to doslova strasny v tomhle.. i proto jsem si rikal ze 2× mi zatim stacilo. Podle delky dlouhe trati 130km a prevyseni cca 1500m to bude asi nekam na Krivoklat a zpet.. Ocekavam, ze to bude dost na pohodu (krome par vyhocovanejsich pripadu).. V zahranici to na pohodu tolik nebyva jednak kvuli delce a profilu (cca 170km a pres 4K prevyseni), jednak kvuli tomu zminovanymu poctu cyklistu, a pak i kvuli casovymu limitu, ktery pro ty co startujou vzadu nebyva uplne jednoduchy zvladnout.. Nicmene co je pak na tom zahranicnim jeste dost crazy, je to, ze tam startujou opravdu i lidi, kteri na kole jezdej cca 3× do roka (coz tady u nas moc neocekavam) a mezi tema se tam motat nebyva uplne nejbezpecnejsi.. taky podle toho to tam na ty trati kolikrat spatne dopada a vrtulnik se celkem prolital

• jirkaRS  

Tady je strop 5K účastníků, 3K na 130km a 2K na 90km. Vzal jsem tu 90, protože to na „závodní tempo“ bude až až :-) v běhu mám už několik závodů za sebou, ale na kole to bude premiéra. Nicméně start na 90km s 2K kolama bude asi fakt o hubu, ale předpokládám, že to bude na etapy. Píšou, že časový limit bude odpovídat rychlostnímu průměr 22km/h, což by mělo být v pohodě.

• petr_bd  

Ja jsem o tom limitu slysel taky, ale ted uz jsem ho nemohl nikde najit.. no tam v ty francii to bylo ze se startovalo v 15 vlnach.. kazda po 10minutach.. ale vzdycky v tech kopcich se to strasne nahustilo, ze byl kolikrat problem nekoho predjet a neohrozovat ostatni vedle.. pokud by to pustili takhle treba po 500lidech/10minut tak by to myslim mohlo bejt tak akorat.. nicmene porada to A.S.O. takze organizace bude dobra.. casovyho limitu bych se nebal.. ten profil je fakt jen zvlnenej

• jirkaRS  

Super, díky.

• petr_bd  

myslim ze detaily budou vyplouvat na povrch az se to bude blizit.. budes asi potrebovat potvrzeni od doktora, ze jsi zpusobilej.. dostanes startovaci cislo, podle kteryho budes nejspis rozdelenej do urcity vlny.. az budes mit dalsi dotaz, tak pripadne zkusim pomoct :)

• Smazaný účet  

Ahoj, rád bych to zkusil. Dal bych určitě tu kratší trasu, jakožto nezkušený v tomhle směru :-) Tak se tam snad s někým odsud potkám.

• milan.v  

Na Stravě se dnes objevily trasy…

• jirkaRS  

Už mám zaplaceno 90km, na první silniční závod a držení závodního tempa to bude až až. Trasy už jsou na jejich offiko stránkách, vypadají zajímavě :-)

• yaourt  

Dnes přidali nějaké detaily o trase: https://www.letapeczech.cz/trasa-zavodu/

A taky asi opravili .gpx soubory…ty předchozí mi Strava Routes nepobraly a Komoot to pro jistotu nenahrál do Garmina

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.