• Farmer

    Ahoj!

    Pardon, že zakládám další thread ikdyž je tady spousta podobnejch, ale ostatní mají buď 400 příspěvků a nebo nejsou přesně to, na co bych se rád zeptal…

    Rád bych si koupil silničku, na silnici jsem jel, a ikdyž to byla 40 stará favoritka v takovym stavu, že po jízdě jsem musel odpadaný součástky zase montovat zpátky, tak se mi to nějak zalíbilo. Přece jenom bych si ale rád dopřál trochu víc luxusu, než může ten skorokostitřásek nabídnout. Jsem ale „student“ a ke všemu stále na střední, tak mám celkem omezený zdroje… Chtěl jsem se zeptat, jaký kolo by jste mi doporučili do 25 tis i s tretrama (takže tak za 22 000). Rád bych si to kolo koupil v kamenym obchodě nebo nějakym skladě, protože nevim přesně velikost…

    Zatím mám vyčíhnutý tyhle dvě:

    Felt F95

    http://www.mojekolo.cz/…elt-f95-team

    Trek 1.5

    http://www.trek-bikes.cz/…2010/trek-15

    Taky jsem tady kdysi viděl to Fuji z Hervisu, ale jesli jsem správně pochopil, tak už je tam nemaj a asi už mít nebudou (Leda 2010 modely). Kdyby je tam měli, tak by to asi byla jasná volba…

    U toho Feltu mě napadlo, že bych si ze zbylejch peněz třeba hned k tomu koupil přehazovačku (105, možná i ultegra) nebo klasiku pilu a to co bylo dodaný ke kolu bych střelil třeba hned v tom obchodě.

    Co myslíte? Felt, Trek a nebo něco jinýho? A neznáte nějakej dobrej cykloobchod (kamenný)?

    díky předem za odpověd

    0 0
    • felix.org  

      Dema? zaregistruj se a dostaneš 8% slevu.

      0 0
    • Marskatin  

      já bych zařadil do výběru ještě toto http://www.ghost-bikes.cz/…/Race-4900-T je to celé na tiagře což je více než sora + 2300. ale možná nevyhovuje barva.

      a toto si myslím je taky za slušné kačky http://www.stevens.cz/…9–2010/c2688

      0 0
    • Marskatin  

      Jinak si myslím, že na silnici vydrží i přehazovačka Sora dost dlouho. Pokud jsi limitován penězi, tak je to mrhání prostředky osazovat řazeni STI 2300 přazkou Ultegra. NAvíc ty nejnižší díly už nikdo nechce mocbrát zpět, moc za to nedostaneš. Já hlasuji pro to hezky dojezdit a až odejde koupit novou.

      0 0
    •  

      jsem línej hledat, ale za 22 bych chtěl něco alespoň na Sh 105,já jsem letos koupil na necelých 17 Fuji na 105 s karbonovou vidlicí a zadníma vzpěrama.Je zima,na silničku je ještě trocha času,prohledej net a určitě něco najdeš

      0 0
      • Farmer  

        Já našel todle http://www.mojekolo.cz/…gtr-series-2 , mě to připadá za ty prachy super kolo, ale trochu se mi takhle nadálku nelíbí ten rám, zvlášť ta klesající horní rámovka, na ty jsem alergickej. Ale možná to naživo nejni tak hrozný, nevim…

        0 0
        •  

          ano, trošku pohledat na netu a určo něco slušně osázenýho sežene

          0 0
          • Farmer  

            Já jsem právě už hledal dost… Ale furt jsem nenašel to, co bych si představoval (vzhledem k ceně samozřejmě)…

            0 0
            • Zdenda CUBE  

              Těžká rada s kameňákem, když si ani nevyplníš v profilu kde bydlíš !

              Jinak prober e-shopy jako bikez.cz, kolokram.cz, kupkolo.cz atd a nevěřím, že by se něco nenašlo. Je toho mraky ve slevách.

              0 0
    • Dumbíček  

      A co se pokusit najít ochotného prodavače/čku v Hervisu, aby ti obvolala jejich sklady, kde a v jaké velikosti maj tu Fujinu? Možná by se to u nich dalo domluvit. Teda pokud je všechny nedoprodali, což je při téhle ceně docela možný.

      0 0
    • Bla9801  

      A kolik měříš cm???

      0 0
      • Farmer  

        cca 185 a vážim 86 s tim, že do sezony zhubnu. Tak na 75–77…

        vnitřní dýlka nohy asi 82

        0 0
    • okm  

      A co tenhle Boardman? http://www.halfords.cz/…ad_comp.html

      0 0
    • Farmer  

      Díky za rady, Ale chtěl jsem se ještě zeptat, jesli se dá ta 8 rychlostní kazeta na tom Feltu pozdějc nahradit 10 rychlostní (na officiálních stránkách se píše, že u toho feltu je zadní náboj „způsobilej“ k tomu aby tam byly i 10 rychlostní kazety) a jesli by potom byla potřeba měnit přehazovačku (jakože asi jo) a řadící páčku?

      0 0
      •  

        není lepší si sehnat kolo takový aby jsi ne něm nemusel měnit tolik věcí aby bylo k tvému obrazu? Jinak sorry, ten Felt je za ty prachy špatně vybavenej, kdyby stál kole deseti budíž…

        0 0
    • Hádě  

      čau, chceš originální kolo nebo tuctovku?

      0 0
      • Dumbíček  

        V týhle ceně bude rád když sežene seriovku, s co nejméně kompromisy. Nikdy to nebude 100% a uvažovat o něčem namíru je holý nesmysl.

        0 0
    • Martin55063  

      ahoj

      a co takhle šírer s kampou? např. http://www.sirer.cz/…NON-QS-10–2/

      je to sice základní řada, ale už 10 rychlostní, funkčně v pohodě, navíc většina dílu campagnola je vzájemně kompatibilní, tj není problém případný budoucí upgrade, šírer je prodejce i výrobce, takže je možné kolo upravit k obrazu tvému, mají testovací dráhu…

      0 0
      •  

        ano,tohle by se mi taky líbilo,Felt ne

        0 0
      • Farmer  

        Mě se to kolo taky líbí, ale mě přijde na stejno jako te F95… Roman má pravdu, že ten 2010 model je předraženej, ale loňskej se dá sehnat za 16 000 a místo Sory má Tiagru (ten Felt beru jako vzorovej příklad, kupovat ho nebudu). Ale konkrétně: Je Xenon lepší než Sora nebo Tiagra (pokud vim, tak jsou to obojí lowendy)? Kdyžtak jesli Vás už unavujou moje nejapný příspěvky ;-) tak bych ocenil, kdyby jste mi napsali na co se dívat. Já se zajímám prakticky jenom o to, jakou sadou je to kolo osazený a jakej má rám (jesli se mi líbí a jesli třeba náhodou nemá zadní vzpěry)…

        0 0
        • Stanislav__1  

          Sirer ma tezky ram, ktery bys stejne nejspis menil. Pak je nutne zvazit, zda se takova koupe vyplati.

          Ja osobne bych se poohledl po necem jinem.

          0 0
        • Martin55063  

          je to sice trochu jiný model, ale test je na http://cykl.cz/…zpravy-testy

          charakter kola bude asi podobný…

          Já osobně bych určitě bral radši Xenono před Sorou, u Tiagry to vyjde asi na stejno

          0 0
        • prvniodkonce  

          Ten Šírer mám na xenonu v úplně základní výbavě (al vidle apod.)- viz profil. Mám jedinou výhradu – hmotnost (ve velikosti L těsně pod 10kg), to je dáno těžkým rámem, zase je to ale držák. Vyměnil jsem akorát sedlo (teď už to ale šírer osazuje sm, takže v pohodě). Co se týká xenonu, tak nemám jediný problém. Dávám tomu dost zabrat a po skoro dvou letech chodí jako hodinky, ani šaltr nebylo pořeba seřizovat. Řetěz nejlepší co existuje – u Campy samozřejmost. Některé díly jsou z vyšších sérii Campy, protože se v xenonu nedělají (např. brzdy, řetěz veloce apod.)Kola Khamsin jsou pěkně vypadající, rozcentrovat to je skoro nemožné, ale jsou těžká.

          Nemám zkušenost se stejně drahými koly na shimanu, ale pochybuju, že vydrží to, co campa, už jenom podle toho, co o tom slyším od ostatních. Ten Šírer je hlavně kolo, co vydrží. Rozhodně ho doporučuju.

          0 0
    • Kebo  

      Je to sice klišé,ale za ty peníze se nechá určitě sehnat solidní bazar…i když s tvých příspěvků vyplývá,že se asi přikláníš k funglovce.

      0 0
      • Dumbíček  

        Asi spíš nové, přeci jen není odborník, aby nenaletěl. Třeba ten Šírer bude dobrá volba. Je to nové kolo, žádný zkrytý ******* a cena dobrá. Jedině že je to Campa, pokud chce Shimano, musí hledat jinde.

        0 0
      • Farmer  

        Jojo, Asi určitě něco novýho. Jinak je celkem jedno, jesli to bude na Campě bo Shimanu…

        0 0
        •  

          zkoušels obvolat Hervisy jestli někde nemaj zapomenutou Fujinu na Sh 105? V těch jejich slevách byla za necelých sedumnáct a za ty prachy to byl dobrej kauf,alespoň já jsem max. spokojenej.

          0 0
          • Farmer  

            Volat ne, ale zejtra jedu přímo na prodejnu, tak se zeptám tam…

            0 0
    • Martin55063  

      ještě je taky možnost http://pcshop.pells.cz/…_d19270.html

      0 0
    • Farmer  

      Díky moc všem za návrhy, ale podařilo se mi vysockovat tu Fujinu na 105! A nebyla tam (v Táboře) poslední, takže jich ještě pár bude stála 17 a půl, což je podle mně koupě roku… Jenom mi jaksi zapomněli k tomu dát čepičky na ventilky. Daj se sehnat normálně v nějakym cykloobchodě? Já ani nevim jak vypadaj, takže je budu těžko shánět… A co ty kola? Držej? Hlavně to přední mi nepřide moc fortelný…

      0 0
      •  

        neboj, vydrží to, mám lehce přes devadesát a v pohodě, za ty prachy to je supr kauf, silničku jsem si pořídil po dvaceti letech jako doplněk k horáku,navíc v českým ráji je i na silničce hezky,jakou máš velikost, já mám 174 cm a 52 mě je akorát

        0 0
        • Farmer  

          Já si vzal 58 pač menší měli jenom tu červenou. Mám pocit, že mi je tročku větší, mám asi 185 (spíš míň než víc). Uvidim, až tam namontuju šlapky, zatim obyč ze starýho kola a sedlo, tohle mi moc nevyhovuje. Ale taky budu muset něčim povolit to sedlo ze sedlovky. By mě zajímalo, kdo z těch číňanů měl takou páru…

          0 0
          • Dumbíček  

            Já mám při 185 Dujinu 56 a je to akorát, ikdyž třeba se natáhneš i na tu 58ku.

            0 0
      • RomanH  

        Toz gratuluji. Z kol nemej strach, drzi, docetrovaval jsem je asi po 800 km. Jen je u te Fujiny potreba pred jizdou provest kompletni servis – v Hervisu se s tim neparou…

        U me konkretne :

        1. Tlak v plastich byl asi polovicni
        2. Jeden sroub na sedlovce drzi sedlo byl volnej, stejne tak i jeden sroub

        na klice

        1. Zadni konus byl pretazenej
        2. Predni brzda nastavena tak, ze pul spalku slo do rafku a pulka do prazdna a

        zadni nebyla vycentrovana na stred

        1. Rozstelovany presmyk
        0 0
        • Farmer  

          U mně naprosto stejný! Galusky poloprázdný, jeden šroub v sedlovce nejde vyšroubovat ani vetší silou než obrovskou, zadní kolo se na volno rychle přestává točit (možná to je tim, že je lehky, pač ten cvrček dosti řve), přední brzda nevycentrovaná a neutažená k rámu, zadní volná a přehazka a hlavně přesmykač jsou úplně blbě… potom ještě nějaký estetický mušky, např. ten horní kryt představce se znakem Fuji nakřivo atd… Ale mě to nevadí, aspoň mám co dělat, než bude jaro…

          0 0
      • Dumbíček  

        Tak vítej do klubu Fuji :-)

        0 0
    • Farmer  

      Tak kolo už mám +/- zařízený, ale ještě mi chybí nějakej computer. Zalíbily se mi ty Flight Decky od Shimana (http://www.velotrade.cz/…eck-sc-6502/), že jsou napojený přímo na Dualy. Máte s tim někdo zkušenosti? A pujdou vůbec na ty páčky na tý Fujině? Co já jsem si všim, tak ta 105 na Fuji je připravená jenom na 1 tlačítko a v manuálu k tomu computeru jsou ukázaný 2… A nebo by jste doporučili jiný bezdráty kolem 1000? (Vim, že s kabeláží bych se dostal u toho sc6502 minimálně na 1500, ale když je to tak „vymakaný“… Nemluvě o tom, že jsem krátkozrakej a než zavostřim na kazetu a zkontroluju převod, tak už můžu bejt dávno ve škarpě…)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.