• michaela0015

Dobrý den,

vybírám pro sebe nové silniční kolo, cenově do 70.000 Kč.

Chtěla bych Vás poprosit o radu / zhodnocení modelů, které mě zaujaly (odkazy níže), případně doporučení jiných.

Nejezdím závodně, hledám spíše pohodlnější model i na delší vzdálenosti (100+ km).

Karbonový rám a osazení Ultegra.

Momentálně mám B’Twin Ultra AF 900 (Shimano 105).

Výběr:

Giant Defy Advanced 1 2022 (69.999 Kč) https://www.giant-bicycles.com/…anced-1-2022

Van Rysel EDR CF (69.999 Kč) https://www.decathlon.cz/…_/R-p-324426?…

0 0
    • Smazaný účet  

Pokud hledáš pohodlí, u Defy jej najdeš v míře vrchovaté.

2 0
    • skaj  

Ac to jsou obe silnicni kola, tak se celkem lisi geometrii. Decathlon je sportovnejsi (nizsi a delsi) a Defy je v ramci silnicnich kol pohodlny gauc s naprimenym posedem. I treba rozsahem prevodu je Decathlon lazeny vice do vykonu. Ma stejne prevody jako tvuj aktualni btwin (pokud jsem vygooglil ten spravny), kdezto Defy ma k dispozici o dost lehci prevody.

Co tim chci rict – kola jsou podobna cenou ale rozhodne ne ucelem/zamerenim. Takze bych vybral to, co vice sedi k tvemu jezdeni, geometrii a v neposledni rade bude vubec skladem.

0 0
    • Markony  

Nebo spíše se podívat co je a bude skladem .

1 0
    • Luboscykloamater  

Dobrý den, zkuste zvážit i gravel kolo, se kterým se dá jezdit i po silnici a v případě potřeby jet i do terénu.

Umožnilo by to mimo jiné používat širší pláště, minimálně 40mm či spíše 43mm či ještě o pár mm více (přední kolo může být širší, než zadní, na zadní kolo použít třeba jiný a rychlejší plášť).

Bezduše, nižší tlaky.

Větší objem vzduchu a výběr vhodných kvalitních plášťů může být jeden z parametrů pro pohodlnější jízdu.

1 10
      • Alojs01  

Ach jo…:-(

3 1
      • cyklista86  

On chce silnicku na jezdeni po silnici a ty mu napises at si veme kolo s 43 plasti, s kterym by mohl jet pripade potreby i v terenu? :D Endurance silnicka kde das 28–32 mm plaste bohate staci..

0 0
      • Cavendish  

Gravel je úplně mimo jeho spektrum použití. Když už teda, tak CX.

0 0
    • michaela0015  

Díky za reakce.

Zkusím kontaktovat Giant Store a Decathlon a zjistit dostupnost těchto nových modelů.

Ještě jsem narazila na Meridu https://www.merida-bikes.com/…cultura-5000 , takže zkusím poptat i tu.

Zatím se mi ale nejvíc zamlouvá Defy (širší pláště, pohodlí), ale uvidíme po vyzkoušení.

0 0
      • MI.KU  

Se můžeš kouknout třeba na:

Cannondale Synapse

Specialized Roubaix

Sice nižší sady nicméně fungují stejně jako vyšší Shimana ale rámy jsou top ve své třídě a u žiletky jde hlavně o rám, lehčí osazení a karbon záplety tam nahodíš časem.

Nebo třeba Canyon Endurance kde už jsi na 105/Ultegra podle ceny.

2 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.