• avionic

    Ahoj,

    prosím o pomoc s rozebráním náboje. Potřebuju sundat ořech a bohužel nevím jaký se na povolení použije stahovák. Našel jsem video kde je vše jasné, jen nevím stahovák koupit případně typ…

    děkuju

    video: http://www.youtube.com/watch…

    0 0
    • Vilém  

      Predpokladam, ze je tam imbus sroub. Jaka velikost, to ti nereknu.

      0 0
      • avionic  

        imbus tam právě není…

        0 0
        • Vilém  

          No tak jak to vypada?

          V takovychto nabach nebyva klasicky vnitrni 6ti hran, ale neco na zpusob orechu ke gola sade. Takze je to mozna 12ti hran, nebo tak neco, ale povoluje se klasickym imbusem.

          Pokud je toto atyp, tak pak nevim.

          0 0
        • pepek  

          1´ 55"

          0 0
    • soural  

      Zacalo mi chroupat v zadnim kole.

      Prosim o radu, kolik je v orechu lozisek?

      V naboji by mely byt 2× rozmer 15×28×7 ( #6902 tusim?) a v orechu 15×26×7 ( cislo nevim a pocet taky ne).

      Imbus je 14mm. Klic na konusy 17.

      Ma cenu menit jen nektera loziska, nebo kdyz uz, tak vsechny? Diky.

      0 0
      • Vilém  

        Podle rozkresu neni v orechu zadne. Je tam mraky kulicek, tak jak u shimana.

        0 0
        • soural  

          Ten link je skvelej, diky!

          Takze v nabe je teda jen 1ks #6902 a 1ks 15×26×7 ( cisla 9 a 11). Ma cenu je menit, kdyz uz to bude rozdelany?

          0 0
        • soural  

          Tak mam jeste dotaz. Orech jsem sundal, je v nem vule a chroupe. Ale nevim, jak se do nej dostat. Ma to vubec cenu? V cem je problem, jsou vymackany drahy? Myslel jsem, ze je v nem treba bordel, nebo nejaka kulicka praskla, ale nevypada to. Diky.

          0 0
          • Vilém  

            Musis nejakym vhodnym nastrojem povolit misku c.10. Pouzivam na to plochy pilnik s koncem zabrousenym presne na rozmer tech dvou drazek. Stejne poslouzi i nejaky plochac ap. Existuje na to i original klic. Na prasaka to lidi povoluji sroubovakem, kulatinou ap v kombinaci s kladivem.

            Bacha je tam opacny zavit. A taky je dobre to povolovat na nabe.

            Pokud to chroupe, tak budou asi nacnute kulicky. Daji se koupit a vymenit. Pokud uz jsou nacnute i misky, tak to potom nejaky cas funguje, ale uz to neni ono.

            0 0
            • soural  

              Tak jsem to vzdal. Orech jsem z naby sesrouboval, ale nepovedlo se mi dostat ven lozisko z orechu a tim se dostat k misce. Oproti rozkresu byla jeste prachovka mezi c. 11 a 12, gumova, s kovovym krouzkem jako vyztuzi. Tu jsem vyndal, ale to lozisko pod ni proste ven neslo. Tak jsem prolil orech WDckem, namazl ridkym olejem a poskladal zpet. Je to o neco lepsi, ale asi ne na dlouho. Blby je, ze ikdyz budu chtit vymenit orech, tak musim to lozisko dostat ven a nevim jak.

              Jak to ted ctu znova, tak tomu rozumim tak, ze miska c. 10 se vysroubuje i s nalisovanym loziskem? Jestli jo, tak musi byt ten pilnik/pripravek tedy sakra presnej. Mista mezi loziskem, obalem orechu a drazkou misky je hodne malo.

              0 0
              • Vilém  

                To lozisko musis vyklepnout osou z druhe strany naby, jeste pri prisroubovanem orechu.

                0 0
                • soural  

                  jaaaj, diky. Zkusim a dam vedet. Urcite ho casem preperu.

                  0 0
                  • soural  

                    Tak vyklepnout fakt nešlo. Ani po pobytu na mrazáku a naslednym ohrati obalu orechu. Pomohl až servis a stahovak, skvělá věc. Následuje hledani pilniku na povoleni matky v orechu.

                    0 0
              • soural  

                Hotovo. Pilnik funguje taky dobre, diky za radu. Kulicky jsem prepocital, orech vycistil a prohlidnul, vsechno vypada ok. Seskladal a vyzkousim.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.