• Vondra

    Zdarec, kde kupujete loziska do naboju Novatec, konkretne treba Novatec D362SB, a jak dlouho vám vydrzi, kolik stoji a jak je mazete, diky za odpovedi

    0 0
    • Vilém  

      Loziska koupis v „loziskarne“. Cena je od rekneme 50/ks – 200/ks, podle vyrobce. Normalne se loziska nemazou, jsou naplneny mazivem na celou dobu zivota. Proste chytne vakl, vyrezne, tak se da jiny.

      0 0
    • mara53  

      pokud myslíš ložisko průmyslový, tak není důvod ho nějak rozebírat a mazat – výrobce moc dobře ví, kolik maziva do něj patří- navíc všechna dnes vyráběná těsněná ložiska jsou z výroby naplněny mazivem na celou dobu životnosti ložiska – a taky po vyloupnutí krytky se tato zpravidla poškodí a nidky už netěsní dokonale, jako před tímto zásahem do ložiska – pokud už jednou ložisko jakkoliv drhne, chrastí apod. nestačí jen domazat a vrátit krytku, ale tohle ložisko zahodit a pořídit nový – stejně už jsou dávno poškozeny kuličky a oběžné dráhy a hlavně i ta těsnění, protože bahno,písek a voda jsou dokonalé brusivo a to nejprv pokouší krytky, pak se dostane dovnitř a tak své dílo dokoná – i když jsou tady odborníci typu – vyloupni krytky a namaž, co se tam vejde, dej zpátky a jezdi,ale ruku na srdce, jak dlouho Vám taková ložiska – a hlavně v nábách vydržela po takovém zásahu … Takže já říkám, měnit ložisko; seženeš je u prodejců ložisek, popř. se přeptej v cyklošopu, ale tam asi spíš mít nebudou a jen někam zavolají, pak přihodí nějaká procenta a Tobě nabídnou …

      toť můj názor -a není takový,protože ložiska prodávám, to fakt nepotřebuju; ale protože jsem to dřív taky zkoušel a žádný přínos v „repasi“ ložisek neshledal …

      0 0
      • pepek  

        Ruku na srdce: vydrží daleko víc, jak origoš, zejména v zadní stavbě, ale i v nábě je to tak. Když to ložisko přemažu hned na začátku, tak mám zatím asi 2× delší životnost. Když tu krytku vyloupneš jehlou na vnější straně, nacpeš tam pořádnou vazelínu, místo tý „vodičky“ co tam je, tak se úspěch dostaví, věř mi :-) Já vím, že pak ty prodeje nejdou, ale zase nám tady tak neblbni hlavu.

        0 0
        • mara53  

          jak říká jeden „klasik“ – je to votázka každýho věc" – mazej si je, jak chceš – jen Ti řeknu, že slyším pooprvé, aby někdo loupal krytky na vnějším okraji krytek – i když jen jehlou – lepší rozhodně je vnitřní okraj, kde jsou jen lamelky (zpravidla 2), které kopírují-dotýkají se miniaturního labyrintu/drážek na vnitřním kroužku… tady není gumová část krytky vyztužená plíškem, na kterém je navulkanizovaná; u vnějšího okraje je naopak plíšek i guma pěvně spojené a je jakoby nacvaknuta ve vnějším kroužku, kterým je unášena – takže každý by snad volil vnitřní průměr … toť má rada – přít se s Tebou nebudu, stejně jako mazat med kolem …

          0 0
          • mastihuba  

            no jestli se nepletu tak jedna strana ložiska nebejvá tak nějak poruce, takže těsnění ať už na nábách nebo na zadní stavbě jde vyloupnout jen z té strany ze které je přístup k ložisku. Takže todle bych fakt neřešil.

            0 0
    • Vondra  

      jo to ja repasovat nechtel, spis jestli nekdo nema konkretni typ naboju a kde nahradni loziska shani…atd, ale diky

      0 0
      • mara53  

        já vím, ale ptal ses na mazání a to netřeba – krátce napsal Vilém, dlouze a někomu proti srtsti já

        tady máš odkaz na schema náby a typ ložiska – typ 6902 2RS

        0 0
        • Vondra  

          díky, zaptam se jeste konkretne v Praze kupujete loziska kde?

          0 0
          • Meduza  

            Zkus to tady. Prodavaji nejaky cajnsky loziska CX a stoji fakt par korun. Napr loziska do stredu me vysly na cca 30Kc jedno a mam je tam uz nejakejch 6000 km a furt v poho. Neni treba vyhazovat za totez 10tinasobky a kupovat SKF a pod.

            0 0
        • mdk  

          Tak sa mi zadrhli loziska na naboji od Transition je to v podstate novatec len neviem presne aky typ no vyzera to na ten d362sb zadny z 135×10mm osou co vkladal mara53 z kresbou.. Mam otazku ako tie loziska z naboja vybrat? silou ci je na to nejake naradicko? dik pekne

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.