prasklej náboj Specialized Hi Lo 142+ disc

22 nepřečtených
  • Rora

    Nazdar úderníci,chci se zeptat,máte někdo takovou zkušenost(viz foto) s nábojem Specialized Hi Lo 142+ disc?Je mě jasný,že je to asi na výměnu celého náboje…ale co kdyby.Ve Spešlu v Brně nikdo není(asi víte proč).Jako náhrada co toto:

    http://www.koloshop.cz/…-12×142.html

    nebo toto:http://www.koloshop.cz/…i-naboj.html

    popřípadě doporučte…

    Dík

    0 0
    • Hrabex1  

      to neni moc dobra vizitka vyrobce…

      Predpokladam, ze to neni dusledek neodborneho zasahu.

      0 0
      • JakeF  

        Podle pohledu na osu předpokládám, že to není chyba výrobce, ale uživatele, kterej jezdil se zadřeným ložiskem…

        0 0
        • Vilém  

          …no vypada to tak. Jako by ho vyplachl, ono zarezlo a pak se urvala miska, v ktere je lozisko nalisovane.

          0 0
        • McBlacky  

          přesně, jízdou na zadřeným zničíš cokoli, viz Jonti a Notubes zadní náboj

          0 0
        • TeryPV  

          Jo to už víme že velké S nedělá chyby :D

          0 0
    • Jetson  

      Já toho tady využiju a rád bych se zeptal, jak tenhle náboj rozebrat (demontovat ořech)? Návody na netu, které jsem našel, nejsou přesně na tento náboj a postup podle nich se mi nedaří. Nechci použít destruktivní sílu a pouze silou ukrutnou, se nechce nechat…

      0 0
      • Jetson  

        Ještě upřesním, že potřebuji povolit ten bazmek, na který radí šroubovák s kladívkem a bušit po směru hodinových ručiček.

        Bušení mi nějak nefunguje a stahovák co má kámoš je rozměrově jinde.

        0 0
        • Paua  

          Tak ten ořech bych taky rád sundal.

          0 0
          • Jetson  

            Tak ořech už jsem sundal.

            Nejdřív se povolí konusama matka a kontra matka. Potom se vyťukne osa (směrem od ořechu). Pak to chce 17 imbus, ze strany od kotouče strčit dovnitř náboje a povolit bazmek uvnitř.

            Potom už jde ořech od náboje, ale stejně se do něj nemůžu dostat. Na netu je vyndané ložisko co v něm je, ale to se mi zatím nedaří…

            0 0
            • Vilém  

              Zkousel jsi ho nahrat a vyklepnout?

              0 0
            • Jetson  

              Konečně vítězství. Po vyndání ložiska už stačilo (kámošovi) vyrobit přípravek a metrovou pákou povolit poslední díl.

              Někdy v týdnu udělám návod a fotky pro další nešťastníky.

              0 0
    • Dodo-Carlos  

      mam prave ten Novatec co tu davas odkaz ze si o nom uvazoval a tiem sa mi cca po 600km urval orech pri zavite.. a viem o viacerych tychto nabojoch ze takto odisli takze ziadna vyhra

      0 0
      • mikš  

        mám tenhle náboj na novém stumpjuperu-najeto asi 200 km a po dnešní vyjížd¡ce se mi z ořechu linou nepříjemné křoupavé zvuky,a je tam znatelná vůle,takže asi ořech v říti.V pátek s tím jedu do servisu,doufám že uznají záruku.Snad nedopadnu jako zakladatel tohodle vlákna,když místní odborníci napsali že za závadu může uživatel bo nepředvídal během jízdy zadření.

        0 0
    • Specík  

      S tímhle nábojem jsem si taky užil své! – sice se 135mm ale princip stejný. Dva ořechy v háji po 2 sezónách. Kdyby někdo potřeboval ND na 135mm tak tu mám celé tělo bez ořechu :) kupoval jsem kvůli tomu i přípravky na povolení ořechu, abych to vyčistil namazal ale stejně se vydřel a rachtal.

      Teď už jedině ořechy na průmyslech, zatracený kuličky už nikdy :D

      0 0
      • mikš  

        pasuje na tenhle náboj jiný,kvalitněší ořech? Nechá se koupit samotný originální spešl ořech?

        0 0
        • Specík  

          byl to boj ten druhej ořech vůbec sehnal, nakonec jsem sehnal od Novatecu a nechal vyrobit šroub, kterej ho držel, ale taky po sezoně odešel.

          0 0
          • mikš  

            dík za radu,já zatím počítám s reklamací,kolo mám tři tejdny

            0 0
            • Specík  

              teď jsem si vzpomněl, že jsem s tim byl i v krámu a volal mi do Spešlu, a že se objednat dá – ale že se to nevyplatí, že za něj chtěj jak za novej náboj.

              V reklamaci to bude myslím v pohodě.

              0 0
      • Rora  

        Ve Spešlu 850 kč za novej ořech včetně práce…do 14 dnu jsem byl zpět se stejným problémem,výměna tentokrát zadarmo…Od té doby zatím drží.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.