• KubaBajk

    Předem se omlouvám za další offtopic, ale v tomhle fakt plavu, nemám páru o tom co a jak dobré je nebo není…

    Bude nová TV. Strop 20000,–Kč. Otázka jasná…JAKOU? Plazmu? LEDku? 3D??

    Co od ní chci pčedevším:

    Co největší úhlopříčku, min. 120.

    Co nejvyšší kvalitu obrazu – laicky řečeno.

    Samozřejmně přehrávání z externího HD – USB.

    Internet, Skype.

    Dále:

    Design, který není z roku razdva.

    Rozumná životnost obrazovky – TV u nás jede bohužel skoro furt.

    Budu rád za jakoukoliv pomoc, odkazy. Určitě je tu mezi náma dost lidí, kteří tuhle problematiku ovládají.

    Všem díky!

    Anketa: Jakou?

    LCD
    0x
    0%
    LED
    30x
    63%
    13x
    27%
    3D
    3x
    6%
    2x
    4%
    0 0
    • Honz8t  

      Řekl bych, že nejlepší TV je žádná TV, ale v tom máš už zřejmě jasno.

      Za mně jednoznačně plazma. Ale nevím jaké máš nároky na obraz. Ale píšeš co nejvyšší kvalita – takže tohle: http://3d-televize.heureka.cz/…tx-p50gt60e/, případně ST60. Ale ten rozdíl je jen pár tisíc. Vím, že to nesplňuje cenu, ale podle tvých požadavků bych vybral tohle.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Nemyslím si, že je plazma vhodná na furtoprovoz…

        0 0
        • KubaBajk  

          Já fakt nevím, netuším. Vím, že tohle pravidlo kdysi platilo, pokud platí i dnes, výběr se zužuje.

          0 0
        • smith22  

          nevidím v tom problém – lepší než trubicové LCD – tam bych měl u životnosti větší obavy.

          0 0
        • Honz8t  

          A proč? Protože to někdy před 10–15 lety platilo? Co bylo dnes už není a plazma drží dlouho.

          Stejně tak spotřeba není nijak dramaticky odlišná od LCD a v některých situacích vychází i nižší.

          0 0
        • mr.nikdo  

          Plazma neni vhodna na stacionarni obraz – vypaluje se…

          Samy televizni stanice meni umisteni jejich loga (levy a pravy rok) – obcas si toho jde vsimnout…

          Jinak, kdyz jsem vybiral ja (4–5 let zpet), tak Plazma byla super hlavne na podani CB filmu, takze asi bude zalezet i na tom, na co radi koukaji…

          0 0
          • KubaBajk  

            Černobéle u nás rodinka nekouká na nic. Maximálně já, na dokumenty.

            Chtěl bych, aby měla fajn obraz pro klasické vysíláníí a filmy z disku – AVI a další.

            Ježiš, jde vidět, že v tomhle jsem tupoun.

            0 0
          • Honz8t  

            A máme tady další mýtus z dřevních dob plazem – logo se ti na moderních plazmách nevypálí. Používají několik technik aby se tomu zabránilo.

            Na druhou stranu platí, že plazma není ta nejlepší volba pro dlouhodobé každodenní hraní her s velkými oblastmi, kde je stále velký jas.

            Ale aby nebylo nutné zoufat, mají plazmy v servisním režimu mód na „zotavení“. Tím se dost věcí vyřeší.

            0 0
            • mr.nikdo  

              Jak jsem psal, tak ta plazma je Samsung a nejak 4–5 let ma (ano, neni to drevni doba). A loga opravdu preskakuji ze strany na stranu u stanic.

              Ale i tak, pokud sledujes normalne televizi – prepinas -, tak stejne nic nevypalis ani v te dobe ;-).

              Kdesi jsem cetl i nazor, ze plazma vychazi draz (naklady na vyrobu) a kvuli nizke marzi ji moc obchodnici necpou, protoze LCD maji vetsi marzi a nizsi cenu, tak se snizila i cena plazmy (nevim, co tam je za pravdu).

              Kazdopadne doma spokojene pouzivame plazmu a nemame problem. A ozivovaci proces tam u ni jeste neni. A s tim vypalenim, tak to nase asi jeste ma, protoze mame nastavene, ze veci co tam pichne televize (ztlumeni treba), tak se posouva pomalu dolu, aby se prave nevypalilo :-)…

              Dalsim poznatkem je oproti Phillipsu, co ma babicka i to, ze ten obraz na plazme je uplne nekde jinde – ostrejsi a hezci.

              0 0
              • Honz8t  

                Nojo, ale když mluvím o plazmě tak tím nemyslím Samsung. Ten plazmy dělá jen proto, aby Panasonicu nenechal celý segment. Většina plazem Samsungu byly vždycky spíš low-end v porovnání s tím, co měli v LCD – právě proto aby Panasonic donutil jít s cenou dolů a co nejdřív kategorie plazem zanikla. Zatímco u Panasonicu to bylo přesně naopak.

                0 0
                • mr.nikdo  

                  Tehdy jsem to vybiral cena/vykon/obraz a pro maminu i cervena linka na televizi :-D…

                  Jako jestli je Samsung lowend, tak to fakt nepoznam… Bohuzel/bohudik to neni 1020 p, ale ta nizsi 1020i p, nebo jak se to znaci… Takze na divani nasich kanalu to bohate staci obraz to ma fakt super ;-).

                  Blue ray se na ni stejne nepousti :-P. Ale pokud se nemylim, tak Panasonic mival problemy, ne? :-D

                  Jo a vybiral jsem to tehdy po precteni dosti veci, takze myslim, ze vyber nebyl spatny a rozhodne ho nelituji a kdejake podelane LCD strci i ten lowend do kapsy… ;-)

                  0 0
                  • Honz8t  

                    Nezamýšlel jsem to jako posmívání se tvé televizi, ale taková byla a je obchodní strategie Samsungu. A proto technologicky vycházel a vychází Panák mnohem lépe a za velmi podobné ceny. Proto také špičková plazma často stála/stojí méně než špičkové LCD. A proto se taky segment plazem zmenšuje a dříve či později zmizí. Bohužel.

                    0 0
                    • Dumbíček  

                      Přesně tak, plazma dožívá.

                      0 0
                      • Honz8t  

                        To jo. Bohužel ne proto, že by byla technickými parametry špatná. Takže nejvyšší čas koupit pořádnou televizi než se rozšíří a usadí OLED nebo jiná technologie.

                        0 0
                        • Dumbíček  

                          OLED nebude nikdy, když to technologicky nezvládli doteď, je hodně nepravděpodobné, že by se to najednou zlomilo.

                          Troufám si říct, že pro drtivou většinu lidí je LCD na sledování DVB-T absolutně v pohodě. Pokud to nebude úplně nejlevnější model od noname značky. Prostě doba pokročila a SD a vlastně i HD limit DVB-T tu prostě je. Toť můj názor.

                          0 0
                          • MlokCZ  

                            Ještě zlepšit ty tmavé scény a vymítit clouding a byl bych i já s LCD opravdu spokojený.

                            I když už to dnes u lepších modelů docela jde. Na detaily v tmavých scénách už si neztěžuju, ty mám už velmi dobré. Pro takové nastavení ale není černá už taková jakou bych si představoval. Teď řeším sledování za tmy, kde to hodně vynikne.

                            SD vysílání je ale na LCD opravdu tragické. Netrápí mi to ani trochu, protože se na SD nedívám (já se v podstatě mimo pár vyjímek pár přenosů z cyklistiky na klasické TV vysílání nedívám vůbec).

                            0 0
                            • Dumbíček  

                              Ty jsi extrém. Nechci se nikoho dotknout, ale partnerka zakladatele téhle diskuze, bude nároky úplně jinde. Bude spokojená s LCD.

                              0 0
                              • Lister  

                                Není extrém, prostě jen není slepý :-)

                                0 0
                              • mr.nikdo  

                                Az prijde k nekomu na navstevu, kde bude pustena lepsi televize a ona ta Ulice bude vypadat lepe… Tak hned se zepta sveho: A proc to takhle nevypada u nas?…

                                0 0
                                • KubaBajk  

                                  Velmi dobře! To je přesné!

                                  A já na vás spoléhám!

                                  :)

                                  0 0
                                • Dumbíček  

                                  Hmm tak to by stálo za vědecký průzkum, kolik sledovatelek a sledovatelů Ulice by ocenilo – poznalo rozdíl LCD vs. plazma. :-)))

                                  0 0
                              • Honz8t  

                                Vůbec není extrém – TV mají jednu zatracenou vlastnost, jak na nich jednou ten problém uvidíš, vidíš ho tam pokaždé a žere tě.

                                Pokud jde o TV s velkou úhlopříčkou tak opravdu platí že každá sranda něco stojí. Čím větší úhlopříčka, tím lepší musí TV být, jinak je to spíš k vzteku a nebo na sledování z >10m.

                                Jestli je problém s rozpočtem, doporučuji slevit z úhlopříčky. Pak je i prostor jít do o něco slabšího modelu.

                                0 0
                              • MlokCZ  

                                Spokojení být určitě mohou oba dva. Já jsem po více měsících s UE46ES8000 už taky poměrně spokojený i když by to popsané chtělo ještě trochu vylepšit.

                                Bohužel pro moje potřeby na trhu stejně nic lepšího není, tak nemám co řešit.

                                On ale bude muset sáhnout po nižším modelu než ES8000 a třeba u 6000 řady LCD Samsungu je to cloudingem o něco horší než u 8000 řady a tmavé scény také zvládá o něco hůře.

                                Jinak je to opravdu individuální. Jsem byl třeba na jedné návěštěvě, kde mají Samsung UE46es6300. A jsou s ním spokojení, koukají téměř výhradně v osvětlené místnosti (nebo za dne bez zatmavení místnosti). Když jsem zkoumal trochu jejich nastavení obrazu, tak tam byl clouding jako prase a tmavé scény hrozné. Za světla se to ale aspoň trochu ztrácelo, i když ani tak to nebylo ok.

                                A přitom i ta jejich by šla nastavit lépe.

                                Je pravda, že spousta lidí nechá zapnutý třeba dynamický kontrast a pak to je akorát naprosto přepálené a s reálným obrazem to nemá vůbec nic společného.

                                Mimo tmavé scény si ale myslím, že lepší LCD už plazmy dohnaly určitě. Tam hodnotním u ES8000 obraz jako excelentní a nemám mu co vytknout.

                                0 0
                    • mr.nikdo  

                      Neco jako stare CRT televize Flatronic apod. nahradili smecka LCD? :-D

                      Snad budou plazmy dostupne, az budu shanet televizi ja sam pro sebe… A snad na ni budu mit penize :-D…

                      Tak ono celkove je ta vyroba drazsi jak LCD, ale na ten obraz se neda divat…

                      U LED jsem dokonce narazil na to, ze se nekdo chvastal LED televizi a pritom tu televizi normalne podsvicovala katoda jako u LCD…

                      Coz je dalsi vec – distribuce svetla (ted nevim, jestli jsi to uz psal), ale u nekterych modelu to videt je, ze svetlo ve stredu slabne… A netusim, jak je to ted, protoze to az tak moc nesleduji…

                      0 0
        • mikedusty  

          Jsem stejného názoru. Jednak ti PLAZMA bude sloužit jako permanentní topení a jednak tě to bude stát dost peněz na provozu. Já jsem pro LEDku od osvědčených výrobců (Panasonic, LG, Samsung). Nejlepší je zajít se podívat do prodejny, kde máš pro srovnání několik modelů vedle sebe.

          0 0
          • mr.nikdo  

            Promin, ale ROFL

            0 0
          • Honz8t  

            Hmm, paradoxně často vychází plazma srovnatelných parametrů lépe než odpovídající LCD (ať už s klasickým podsvícením a nebo s LED). Ale souhlasím, „co nejlepší kvalita obrazu“ je dost subjektivní pojem a nejlepší je se podívat – někdo má rád překřičené a naprosto nerealistické nastavení některých výrobců, jiný zase sáhne raději po THX…

            0 0
            • KubaBajk  

              No právě…Co nejlepší kvalita obrazu..ani sám nevím, jak to přesně konkretizovat.

              Žeby rozlišení obrazovky?

              0 0
              • Smazaný účet  

                Jestli sleduješ Smíchov, Telku, Pohodu v DVB-T apod., tak kvalitu obrazu nemusíš vůbec řešit :)

                0 0
                • Honz8t  

                  Právě že musí. A hodně. Tyhle SD stanice s nízkým datovým tokem mají tak mizerný obraz a spoustu artefaktů, že jsou na větších úhlopříčkách s mizerným zpracováním obrazu v podstatě nekoukatelné.

                  Dlouhodobě mi vychází, že na velkých úhlopříčkách je právě pro takové stanice lepší (kvalitní) plazma než LCD.

                  0 0
                • KubaBajk  

                  No tyhle zrovna ne, já vlastně většinou na TV nečumím vůbec, Hlavně žena a dcera.

                  Já sám pro sebe bych chtěl hlavně kvalitu při přehrávání z disku – filmy.

                  0 0
                  • Dumbíček  

                    Pokud sthuješ AVI z netu, tak kvalitu TV fakt neřeš. :-)))

                    0 0
                    • KubaBajk  

                      Jaký formát musím cpát na tak velkou TV, aby to byl zážitek?

                      0 0
                      • Lister  

                        Rozhodující bude pozorovací vzdálenost. Ale pokud budu brát tak 3 metry, což je pro 50 palcovou TV ideál, tak jako minimum bych bral satelitní HD vysílání 1080i a u filmů rozhodně 720p se slušným datovým tokem – takže počítat na hodinu záznamu minimálně 2GB.

                        Taková TV už samozřejmě plně využije i fullHD signál – tam, už to bude ale přes 10GB na jeden film.

                        0 0
                        • KubaBajk  

                          Měl by jsi tip na konkrétní model, který by splňoval moje požadavky? Zdá se, že víš, o čem mluvíš.

                          0 0
                      • Honz8t  

                        Aspoň 720p…

                        0 0
                      • MlokCZ  

                        Koukám na 46" ze 2m. A slušnou kvalitu považuju tak od 1GB na hodinu s minimem 720p.

                        Při použití 720p zdrojů to pak chce pořešit slušnější upscaling, to udělá opravdu hodně.

                        Ani není nutné řešit nějaké méně dostupné upscalovací algoritmy. Stačí sáhnout po bicubic upscaling. Jsou i lepší metody, ale rozdíl je pak už zcela minimální a pro ne zrovna excelentní zdroje je to většinou už úplně fuk.

                        Nebo stahovat rovnou 1080p verze. Ne, že by to u seriálů bylo tak z originálu, je to téměř vždy upscalované. Většinou je to ale slušně připravené, takže je použit kvalitný upscalovací algoritmus a už to pak u sebe nemusíš řešit.

                        Kvalitní 1080 Blue ray ripy nebo originál Blue ray jsou samozřejmě ještě znatelně lepší. Ale už ten skok oproti tomu uvedenému minimu není tak extrémní jako skok mezi tím uvedeným rozumným minimem a horšími zdroji (typu SD).

                        0 0
                      • Dumbíček  

                        Již ti bylo odpovězeno. Standartně MKVčka 720, nebo 1080. Ale přiznejme si, na běžné seriály, nebo sledování jako kulisu, je to jedno.

                        0 0
                        • KubaBajk  

                          Na kulisu budiž.

                          Ale někdy fakt chci zkouknout super film, otevřu bílý pozdní sběr, nějaký sýr. V tomhle případě bych byl rád za pořádný obraz.

                          0 0
                          • Dumbíček  

                            Věř mi, nebo si zajdi k někomu s normální, nebo trošku lepší LCD. Obraz je dobrý, rozhodně trpět nebudeš. Víc udělá nastavení obrazu podle vlastních potřeb.

                            Ale samozřejmě lidé, co se o to zajímají, mají dobrý zrak, vždy najdou nějaké rozdíly. Otázka je, jak moc jsou subjektivní.

                            0 0
                            • Lister  

                              On hlavní problém bude v tom, že za 20 tisíc nekoupíš dobré LCD s úhlopříčkou 50 palců.

                              Pokud budeme brát za takový slušný standard šestkovou řadu od Samsungu, tak modely 2012 jsou za 25 tis a modely 2013 od cca 28 tis.

                              0 0
                              • MlokCZ  

                                Souhlas. Pokud by šel do LCD, tak na 50tku úhlopříčku může rovnou zapomenout.

                                Bude muset slevit minimálně na 46tku a i tam to už u LCD bude hodně o kompromisu, ale už se to dá.

                                120cm to ale nebude, ty 3cm by musel oželet určitě.

                                U LCD kdyby mohl přidat na UE46es7000, tak už by to bylo velmi dobré (od 8000 řady rozdíl naprosto minimální, je ale pravda, že cenový rozdíl je po celou dobu taky minimální). To se ale nevejde ani do těch 25tis. Kč.

                                A musí vzít minimálně 6000 řadu (tam se u 46 vejde akorát za 20tis. Kč), ta se ještě dá. 5-tková řada je už opravdu hnus.

                                0 0
                                • Lister  

                                  Velkou TV bych v 5 nebarl, ale docela jsme o tom uvažoval jako o levné TV do ložnice (model s direct led) a tu starou bych si vzal do práce, protože mě tady už nebaví koukat na SD :-) (22 monitůrek na HD taky nic moc)

                                  A nakonec to nezabil obraz, ale taková blbost jako je neotočný stojan, který má až model 6300 – wtf???

                                  0 0
                                  • MlokCZ  

                                    Tak otočný stojan můžeš pořád vyřešit, třeba otočný závěsný stojan na zeď, apod.

                                    V ložnici to máme zařízené tak, že žádná elektronika s vyjímkou ojedinělého použití smartphonu.

                                    V ložnici se spí a šu.. :-)

                                    0 0
                                    • Lister  

                                      Však počkej až tě špunt ráno začne terorizovat a ty se budeš chtít aspoň trochu vyspat.

                                      Není to správné, ale únava je často velká, takže zapnout TV, vypnout zvuk, synek čučí, já dospávám – protože jinak bych byl už mrtvý :-) Stejně tak odpoledne – od 20 měsíců odpoledne nespí, ale zase jen tak v posteli ležet nebude, takže opět se to hodí.

                                      K otočnému stojenu – nestačil by nám jednoduchý, umístění TV je trochu komplikovanější, takže by byl potřeba 3 kloubový se 2 rameny a to je tak 1500–2000 a to už je asi lepší jít do lepší TV. Škoda že se skoro upustilo od rozměru 37 palců – výběr malý a ceny srovnatelné se 40. Přitom 37 by mi tam sedlo nejlépe –32 je trochu málo.

                                      0 0
                                      • MlokCZ  

                                        To jsem si včas dobře zařídil. Vyspím se dobře, manželka spí u dcery v pokojíku a já mám klid v ložnici :-)

                                        A pro zabavení když bude potřeba, to je možnost v obýváku u druhé TV.

                                        Plně jsem si vybavil malý pokojíček, kam se můžu zašít :-)

                                        Dělám si ale spíš srandu, myslím, že se malé věnuju poměrně hodně (manaželka je spokojená).

                                        Já bych stejně nemohl spát v té uvedené situaci.

                                        0 0
                      • tomxxx  

                        Stačí 720p, když sedíš od tv aspoň 2m, tak ti stačí klidně nějakej 1,5Gb film v mkv nebo mp4. Máme samsung a umí i titulky, většinu formálů (občas nezvládá wmv, ale to je stejně dřevní formát na filmy). Pouští to rovnou z externího HDD. Podobně na tom budou i ostatní výrobci…

                        Když si stáhneš nějakou ultra super 30Gb kvalitu, tak to ta tv z disku vůbec nemusí stíhat přehrát a bude se ti to sekat :D Popravdě sem to nezkoušel, max 15Gb ve 3D a zvládla to.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          to da prece rozum, ze uSB to stihat nebude:) proto se k telkam na prehravani macatych filmu pripoji NTB nebo nejaky miniPC/androidni krabicka…

                          0 0
              • l.smetana  

                Zároveň i obnovavací frekvence na sporty. Díval jsem se v obchodě na LG s frekvencí 100Hz a na to se nedalo při rychlejších pohybech koukat, nakonec sme vzali 117cm Phillips . Je to sice LEDka,ale obraz má pěkný, podporuje dost formátů přehrávání, obnovovací frekvenci 400Hz,internetový prohlížeč a satelitní tuner.

                0 0
                • MlokCZ  

                  Obnovovací frekvenci 400Hz nebo ještě více nemá dnes naprosto žádná TV. To jsou jen marketingové údaje.

                  U LCD se používají u levných modelů pořád ještě 50Hz panely (takže nikdy více než 50Hz nezobrazí, ať to má jakékoliv dopočítvací algoritmy pro vytváření dalších snímků).

                  Trošku lepší mívají 100/120Hz. A nejlepší panely u nejdražších modelů na trhu jsou 200/240Hz.

                  Takže na nějakých 400Hz můžeš rovnou zapomenout.

                  A k tomu dopočítávání i na ty nejlepší panely 200/240Hz není tak jednoduché. Agresivní algoritmy které vytváří více snímků a dělají dojem plynulejšího pohybu zase dělají hodně artefaktů a také Soap opera efekt.

                  0 0
                  • l.smetana  

                    Tak tohle jsem nevychytal.. :)

                    Jediné čím můžu oponovat je, že když sem měl ty 2 televize u sebe, Panasonic mi přišel že má lepší obraz. To o těch frekvencích sem netušil, díky za osvětu :)

                    0 0
                • l.smetana  

                  když tu jsou samí odborníci, zeptám se, co si myslíte o tom Panasonicu? Šlo by vybrat lépe za stejnou cenu?

                  0 0
            • MlokCZ  

              Nepovažuju spotřebu žádný rozhodující parametr, zase tak velký rozdíl to neudělá. I když pokud jede televize pořád, tak se to postupně trochu nasčítá, záleží jaký taky má kdo tarif na elektřinu.

              Ale srovnatelná spotřeba nebo lepší u plazem? Tak to opravdu ne. Současné plazmy jsou na tom se spotřebou už daleko lépe než dříve, jenže často je to na úkor jasu a pro světlé nezacloněné místnosti přes den je to pak už problém.

              A nějaká konkrétní srovnání. Takže třeba

              http://www.hdtvtest.co.uk/…03191731.htm?…

              po kalibraci 168W pro 50% šedivou scénu (což tak v průměru zhruba může odpovídat běžnému sledování).

              A to je sakra vysoká spotřeba pro pouze 42" úhlopříčku oproti LCDčkům s LED podsvícením. Tam je to hluboko pod 100W pro 46" úhlopříčky.

              PS: Mám dlouhodobou průměrnou spotřebu u 46" LCD 70W.

              Spotřeba u plazem vychází pořád cca na dvojnásobek, což mi tedy přijde jako sakra velký rozdíl.

              Na druhou stranu i při tom dvojnásobku se to zase jen tak za ušetřenou elektřinu nevrátí. Za stejné prachy se pořídí plazma s lepším obrazem než LCD.

              0 0
            • jirkact  

              nemysles náhodou THC?

              0 0
      • KubaBajk  

        Hua, to je pálka. Přesah ceny o 5O procent bohužel nemůžu akceptovat.

        0 0
        • Honz8t  

          Ptal ses a já odpověděl – tvé nároky nejsou zrovna malé → minimálně 47" úhlopříčka, velmi kvalitní obraz, téměř nepřetržitý provoz, multimédia a internet, …

          S ST60 se dostaneš o 3k níž, pokud by to pomohlo.

          Jak říkám, nejlepší TV je žádná TV.

          0 0
          • KubaBajk  

            Jo, vždyť já se nezlobím, naopak.

            Je mi jasné, že vše co chci, hlavně kvalita obrazu bude úměrné mému stropu.

            0 0
      • MirosPikos  

        +1 nejlepší je žádná…

        0 0
    • smith22  

      Nebudu ti vnucovat plazmu jen proto, že ji mám.Ale píšeš, že ti záleží na životnosti obrazovky a v tomto ohledu by plazma jistě splnila co očekáváš – zvláště pokud jak ty říkáš u vás TV jede pořád.Životnost obrazovek nových plazem se odhaduje na cca 100 000 hodin čímž za sebou daleko nechává LCD.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Spotřeba?

        0 0
        • svec32  

          Dle jeho dotazu asi spotreba nebude patrit mezi hlavni priority pri vyberu

          0 0
          • KubaBajk  

            Ne, není to priorita. I přesto, že pojede furt. Každopádně by potěšila spotřeba nižší, ale jak říkám…není to to hlavní. Nebudu ji podle spotřeby vybírat.

            0 0
        • Honz8t  

          Víceméně srovnatelná. Záleží dost na co se díváš – LCD má spotřebu víceméně konstantní, bez ohledu na jas scény, spotřeba plazmy záleží na jasu zobrazované scény.

          Stručně – LCD je taková žaluzie před neustále rozsvícenou lampou, zatímco plazma rozsvěcuje jen ty body, které svítit mají.

          0 0
          • Smazaný účet  

            LED taky umožňují místní podsvícení…

            0 0
            • Honz8t  

              Tak mi vyjmenuj modely, které jsou teď na trhu a local dimming mají. Ano, ze začátku to byl velký hit, ale taky to bylo drahé…

              0 0
        • smith22  

          U nových plazem není o mnoho větší než u LCD.Myslím, že tohleto téma SPOTŘEBA plazma vs. LCD je už dávno historií.

          Když to vezmu čistě z mého pohledu tak my jsme spotřebu TV doma nikdy neřešili.Připadneme to jen takový argument prodavačů když se jich zeptáte na výhody/nevýhody plazma/LCD.

          Nejlepší je třeba když někdo řeší tuto spotřebu u TV(te´d nemyslím tebe) a přitom jim třeba jede každodenně PC od rána do večera s 600W zdrojem.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Dneska je rozhodující pro výběr 3D a net ;)

            0 0
            • mr.nikdo  

              Net uz ma taky kdejaka TV a dokonce snad uz pripojeni na WiFi…

              Spis by mi prisel zajimavy Samsung? a to jejich ovladani gesty…

              0 0
              • MlokCZ  

                Ovládání gesty je úplně k h…u. Vyzkoušel jsem na ES8000 a vypnul. Není to spolehlivé, běžně to vezme i jiný pohyb, třeba když někdo přejde před TV.

                Vestavěná kamera je dobrá pokud někdo hodně používá Skype.

                0 0
                • mr.nikdo  

                  Nazor beru, ale asi ho nevezmu jako dogma, protoze jsem si to jeste nevyzkousel ;-).

                  Treba se to jeste povede vypilovat a bude to behat dobre :-)

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Vyzkoušet je vždy nejlepší. Každý bude hodnotit jinak.

                    Mně je to tedy stejně úplně fuk, protože zrovna TV v podstatě neovládám.

                    Používám pouze 3 funkce:

                    • TV on/off
                    • Game mode on/off
                    • přepnutí režimu film/standard (režim film mám poladěný prosledování v úplné tmě, standard za světla)

                    A game mode on/off mi pořád prudí. Kdyby na tohle bylo gesto, tak je snad i hned zapnu. Bohužel na to není ani gesto, ani zkratková klávesa. A je to ukryté v menu hodně hluboko. Využívám Logitech Harmony ovladač a i na něm je game mode on/off na dvě makra (nestačilo 10 kroků, které zvládne jedno makro)

                    Jinak stejně vše pouštím z HTPC, takže bezdrátová klávesnice a myš.

                    0 0
                    • mr.nikdo  

                      Prave proto to neberu jak dogma, ale jako zajimavy nazor ;-). Stejne si myslim, ze ty uplne prvni technologie mivaji mouchy…

                      Nase TV neni napojena na nic. Sice to bylo planovano, ale diky baliku HBO nam bohate staci prepinani kanalu. A kdyby ne, tak tam pripojime NTB pres HDMI a jedeme (takze v podstate HTPC).

                      Hry u nas nehraje nikdo a ja uz vubec, takze ty jsem nikdy neresil a resit nemusim :-). Ale chapu, ze to musi byt pruda.

                      Co se tyce prepinani na obraz, tak ja mam vetsinou porad zatazeno a nastavenou televizi na moje oko. Nasi si museli zvyknout :-D…

                      Ted mi doslo i pro Honz8t, proc mame tu televizi, co mame – mame kabelovku, takze jsem vybiral televizi s DVB-C tunerem, at nemame set-top-box :-D (takze v televizi je jen karta a je to cista prace).

                      0 0
            • Dumbíček  

              3D? To je mrtvě narozené dítě, to bych zrovna já vůbec neřešil. Ten net je taky vcelku nezajímavá věc. Klávesnice je klávesnice.

              0 0
              • MlokCZ  

                +1. Klidně bych 3D zcela oželel i za opravdu malou slevu o kterou by mohla být TV levnější.

                Bohužel lepší modely stejně jsou pouze s 3D, takže se mu nevyhne ani kdyby chtěl.

                PC/HTPC u TV je samozřejmě jinde než ty fičurky uvnitř TV. Co se týká klávesnice, tak tu umí spousta lepších modelů připojit přímo k TV.

                0 0
          • MlokCZ  

            Jak jsem ukázal na konkrétním příkladu slušné plazmy výše, tak ten rozdíl je naopak dnes možná poměrově ještě větší než býval. Je to pořád cca dvojnásobek u plazem. Ale jak také píšu výše, tak to nepovažuju za zásadní problém u plazem a nevybíral bych dle toho.

            0 0
        • Lister  

          A vliv spotřeby na domácí rozpočet?

          Tohle je dobrý tak možná pro marketing, v celkových nákladech na elektriku u jedné domácnosti to nebude mít velký význam.

          0 0
    • Lister  

      Plasma a tím pádem Panasonic – o jiných atrapách bych neuvažoval.

      Od řady ST výše už bude obraz výborný. Nové plasmy od Panasonicu (nesnáším oojem neo-plasma – protože to znamená nádor) už překonaly v mnoha ohledech do nebe vynášené modely Kuro a většina recenzentů považuje jejich obraz za referenční.

      0 0
      • Lister  

        PS: problém bude rozpočet.

        Na nové modely můžeš asi zapomenout ty budou mimo, takže jedině výprodej loňských – kdyžtak bych hledal na netu Panasonic TX-P50ST50E – dostupnost bude bídná a cena ± 22tis.

        Ještě mě napadá, že se tu pohyboval jeden člověk, který nabízel Panasonic za velmi zajímavé ceny – žádná levárna.

        0 0
      • MlokCZ  

        Převážně souhlas. Určitě bych jako první zkouknul Panasonic plazmy. Ale úplně bych nevylučoval ani Samsung.

        Za těsně přes 20tis. koupí Samsung PS51E6500 a ta také není vůbec tak špatná. Černou a tmavé scény má horší než Panasonic, ale třeba blikání daleko méně výrazné. A netrpí některými neduhy Panasoniců.

        TVfreak taky čteš a určitě jsi tam zaznamenal, že tam pár nadšedců, kteří také hledají opravdu to nejlepší mělo doma nové Panasonic modely, jeden i více kousků a nakonec to vzdal (vracel více kusů) a zkončil u Samsungu.

        0 0
        • Lister  

          TV freak už docela dlouho nečtu. Já už mám TV dost dlouho, takže nebylo třeba. Zajímat jsem se začal zase v poslední době, protože bych chtěl už vyměnit. A pokrok u modelových řad ST a GT mě nadchl – takže vím, že nemusím nekonečně čekat na OLED a můžu mít doma dobrou TV, která mi bude sedět obrazem a finančně mě nevyčerpá.

          0 0
          • MlokCZ  

            Já studoval opravdu hodně listopad/prosinec. Nejdříve jsem vzal levnější LG a tu vracel. Tam jsem si definitivně udělal jasno, že IPS panel mi domů nesmí (ten mizerný kontrast prostě nezkousnu).

            A pak nakonec dlouho zvažoval po zklamání i plazmu. Ale nakonec jsem rád, že jsem do ní nešel.

            Blikání mi vadí, ale u filmů bych s ním asi žít dokázal. Některé filmy (kde je hodně tmavých scén) bych si více užil na Panasonic plazmy.

            Ale nakonec mi tu opět jede TV možná ze 70–80% jako monitor (po narození dcery ještě více jako monitor, jak od toho pořád odbíhám a na filmy není klid) a tam bych prostě plazmu nezkousnul.

            OLED už mi prudí, to je pořád samé odkládání a v tuhle chvíli to pod 4–5 let pro rozumné ceny nevidím. Už to aspoň začíná vypadat, že se trošku začnou rozjíždět, ale pořád je to děsně pomalu.

            A pořád TV freak teď sleduju od toho prosince. A hlavně pár vláken kde pár hodně náročných nadšenců vybírá co nejlepší téměř bez ohledu na cenu, tak to je zajímavé vlákno.

            Zatím to tam vypadá, že vždy někdo něco zkusí (TV za 60–80tis. Kč) a nespokojeně ji zase vrací.

            A asi nevyberou nic a budou koukat do zdi :-)

            0 0
            • Lister  

              A ty máš teda TV novou? Asi jsme to tady přehlídl, model jsi psal, ale nějak automaticky jsme bral, že máš svůj starý kousek s localdimmingem.

              0 0
              • MlokCZ  

                Jo, od prosince Samsunga UE46ES8000. Starší s direct LED s local dimmingem zůstala.

                A musím říct, že i přes to, že ta nová je jen EDGE led a dimming, který je u ní udávaný je v podstatě jen SW záležitost (machinace s obrazem v malých sekcích samostatně), tak oproti té starší je ve všem o něco lepší.

                On ten local dimming zase až tolik nepomáhal. Byl znát ve scénách, kde byly velké černé plochy, ale to není časté.

                Takže i ve tmavých scénách je ta nová lepší. Hlavně detaily v tmavých scénách jsou teď super a s nimi spokojenost i ve srovnání s plazmou. Jen ta černá by chtěla ještě trochu přičernit, ale není to tak špatné (zejména s přihlédnutí, že mám nastaveno pro maximální detaily ve tmavých scénách).

                Bohužel jsem musel zůstat zase u 46tky, cenově se mi do 55tky té stejné už nechtělo. Ale nevadí, protože stejně to mám v malém pokoji a koukám ze 2 metrů.

                0 0
    • MlokCZ  

      Plazma x LCD. Tady bych se rozhodoval podle více kritérií:

      • za jakých podmínke běžně sledujete doma TV:

      Pokud opravdu hodně za denního světla bez toho, že by se místnost zatemňovala, tak bych sáhnul určitě po LCD.

      Naopak pokud se díváte převážně v zatemněné místnosti, tak tam je zase ve výhodě plazma. Černá a tmavé scény jsou na dobrých plazmách (tedy v podstatě výhradně na novějších Panasonikách) pořád o třídu lepší i než na nejlepších LCD. Pro jiné plazmy to ale už tak neplatí, třeba Samsungy jsou na tom už výrazně hůře co se týká černé.

      • citlivost na blikání plazem. Někomu nevadí ani trochu (někdo to aninepozná), někomu vadí hodně, že na to nemůže dlouhodobě koukat.Panasonic je v tomhle výrazně horší než např. Samsung, takžeu Panasonicu určitě vyzkoušet (zejména zkusit světlé scény, kde je jsouvelké světlé plochy). Já třeba na Panosic plazmy koukat nevydržím (nejen,že blikání vnímám hodně, bolí mi z toho i oči). Naopak spoust lidí toani nevnímá.
      • u plazmy dostaneš za stejné prachy výrazně větší úhlopříčku(pokud LCD nemá mít o moc horší obraz)
      • jak moc se bude používat statický obraz; vypalování u plazem zdalekanení minulostí, i když to řeší více funkcí (posouvání logu vysílání TV, posovouání obrazu o pár pixelů u samotné TV); proběžné sledování TV bych to neřešil, pokud chceš připojit i PC a vícepoužívat jako monitor nebo hrát hodně hry (hlavně často tu stejnou) kdejsou části obrazu statické, tak bych se plazmě vyhnul;

      u PC totiž není jediný problém, že je více statického obrazu, ale dalším problém je to, že se použije 1:1 pixel mapping a tím se vyřadí ta funkce posouvání obrazu o pár bodů

      • tmavé scény zejména v tmavé místnosti (a nejde jen o černou, aleo detaily v tmavých scénách). V tomhle je pořd dobrá plazma znatelnělepší i oproti drahým LCD a jedna z věcí se kterou pořád u LCD nejsemspokojený (konkrétně to beru dle Samsungu UE46ES8000), i když se událv tomhle u LCD docela pokrok za posledních pár let a už to nenítak špatné
      • clouding, u LCD a zvlášť s EDGE posdvícením (což za ty prahy budev každém případě) je téměř jistota, že aspoň decentní bude; znovuberu dle UE46ES8000, není to tak špatné s cloudingem, ale nějaký tam je;tohle se ale liší i kus od kusu
      • u plazem bych si při kupování ověřil bzučení (je to kus od kusu),dost kusů na to trpí a při sledování v tiché místnosti je to paknepříjemné
      • až tak bych se nezaměřoval na ty doplňkové funkce, i když to je dneso něco lepší, tak ani ty lépe vybavené PC pořád ani zdaleka nenahradí abývá s něčím problém
      0 0
      • Lister  

        Amen.

        Dvě poznámky – moderní filtry u obrazovek Panasonic docela významně zlepšily podání černé za dne – ale pořád to není jako u LCD.

        Bzučení se může vyskytnout i u LCD – máme takové doma, ale plasma bzučí víc – časem si to člověk vyblokuje.

        Blikání může být problém, z mého pozorování je více patrné ve dne a méně po zatemnění – proč, to se mě neptejte.

        Jedna věc na závěr – plasma bývá mnohem milosrdnější ke zdroji signálu – co na malém LCD často vypadá velmi špatně, má spoustu artefaktů a šumu, vypadá na mnohem větší plasmě často naprosto bez problémů koukatelně.

        0 0
        • KubaBajk  

          Hoši, je vám jasné, že když si přečtu tohle, tak si jako laik mám chuť hodit provaz :D

          Zatím to chápu tak, že plasma bude asi lepší :D

          Televize u nás jede denně, obývák je hodně prosvětlen.

          Televize se pouští cca v osm ráno, s menšími přestávkami končí až kolem půl deásté. Je to hnus, ale je to tak.

          0 0
          • Dumbíček  

            Naopak. Pro bežného spotřebitele je lepší LCD. Kvalitativní rozdíl v kvalitě obrazu nepozná, ušetří za elektriku. :-)

            0 0
          • Lister  

            Neházej si mašli a kup si TV prostě tzv „na oko“.

            Zajdi si do nějaké prodejny – ideálně ani není moc prosvětlená. Postav se před tu TV tak daleko jako od ní budeš sedět doma. ideálně měj flash s nějakým slušným signálem, protože v obchodech mají často je SD signál rozvedený koaxiálem.

            Přepni obraz do nějakého slušného modu – standardně je navolený dynamický obraz aby byl obraz co nejvíce khůůůůl – takže přepni na normál, kino nebo THX a chvilku nech očím na rozkoukání – zaručuju ti, že ti v prvním okamžiku bude obraz připadat mdlý a nevýrazný, to ale tvé oči budou jen ovlivněné tím co vidí okolo na ostatních TV. A když se ti pak bude obraz někde líbit, tak si to kup.

            0 0
            • Dumbíček  

              Podal bych ti ruku, ale to asi nevyjde. :-))) Tohle je velice rozumný přístup a nejlepší rada, co tu od nás zatím padla.

              Pozorovací úhly se u u LCD liší, není nic jednoduššího, než si to taky na krámě vyzkoušet.

              0 0
              • Lister  

                Tak poslední rada – nenech se znervóznit nabubřele se tvářícím prodavačem a trvej na tom, že chceš do ruky ovládač a potřebuješ si obraz nastavit a vyzkoušet – vrátit ho do továrního nastavení je pak otázka jednoho až dvou kliknutí, takže by to neměl být problém.

                0 0
              • MlokCZ  

                Pozorovací úhly tu ještě nazazněly více.

                Tady upřímně musím svojí UE46ES8000 opravdu zdrbat. Pozorovací úhly jsou hodně mizerné. 3 lidi sledování TV současně (pokud nemají sedět kilometr daleko) ani omylem.

                Mně je to naštěstí fuk, sedím v ideální pozici přesně před TV (doma jsou dvě TV, obě 46tky, takže se o ní nepereme a u už jsem zcela zrušil monitor u PC a používám jen TV).

                0 0
            • MlokCZ  

              Trošku problém toho na oko jsou ty podmínky v prodejnách. Jednak osvětlení a pak nastavení obrazu. Nastavení obrazu velmi často srovnání zcela pohřbí.

              0 0
          • MlokCZ  

            Na plazma x LCD se jdi podívat. Zkus najít aspoň krám, kde jde vypnout okolní osvětlení nebo se spíš podívat u někoho doma.

            Blikání u plazem zjistíš hned. Pokud někomu vadí, tak to vidí okamžitě.

            A zkus napsat něco více k některým těm bodům k výběru co jsem napsal do toho dlouhé příspěvku.

            Zejména za jakých podmínek TV převážně sledujete (jestli zatemňujete nebo ne).

            0 0
        • mr.nikdo  

          +1 bzuceni – jedno LCD bzuci, 2. ne a plasma ne (u nas doma)

          0 0
        • MlokCZ  

          S bzušením u LCD souhlas, vyskytnout se může u čehokoliv. U plazem ale bývá častější.

          Blikání vnímám za dne u plazem také více, podle mě to souvisí s interakcí s okolním prostředím (jak moc se to vnímá).

          S milosrdností plazem na špatný signál také zcela souhlas. Tohle je věc která mi naštěstí vůbec netrápí. Pod to výše uvedené signálovém minimum pouštím tak vyjímky v rozsahu 2–3 hodiny ročně.

          U LCD u horšího zdroje signálu opravdu hodně záleží ještě na upscalingu. U HTPC se tomu dá trošku lepším upscalingem pomoct, ale samozřejmě to nezachrání. Mizerný zdroj je prostě mizerný zdroj.

          0 0
          • Lister  

            Občas i velmi kvalitní signál nepomůže.

            Dám příklad – oba jsme sledovali BSG. Ten seriál byl točení s velkým podílem „záměrného“ šumu. A i když jsem stahoval kvalitní BR ripy – cca 1,5–2gb/díl, tak na jakémkoliv LCD byl ten šum barevný a hodně kostičkoval, zatím co na plasmě působil docela přirozeně a dával celému obrazu „filmový nádech“.

            0 0
      • Lister  

        Ještě jednu věc tu vlastně zatím nikdo nezmínil – pozorovací úhly.

        Plasma má často absolutní – ty filtry pro černou barvu, které jsem zmiňoval výše můžou úhly trochu omezovat, ale viditelné to bývá většinou jen ve vertikálním směru a to nikoho moc zajímat nebude.

        LCD často naopak velmi omezené. Takže pokud se bude na TV dívat ze všech stran a nebude chtít obrazovku natáčet nebo se před TV bude chtít posadit celá rodina přes šíři obýváku, tak bod pro plasmu.

        0 0
        • MlokCZ  

          Souhlas, teď jsem to psal výše než jsem se dostal k tomuto příspěvku co jsi psal a pěkně zdrbal svojí ne tak levnou LCD.

          V tomhle plazma drtí LCD rozdílem třídy. V tomhle je průšvih EDGE LED podsvícení, tam pozorovací úhly dobré nebudou nikdy.

          0 0
    • Smazaný účet  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • WEGO  

      Za mě LED s 3D konverzí.

      Pozor při výběru bych si dával hlavně na zobrazovací frekvenci měřenou v Hz. Čím víc tím lépe (jsou to jakoby snímky / sekunda.. zejména se hodí na sledování rychlých sportů, hokej, formule apod – pod 200 Hz bych nešel, ale v Tvé ceně se to pohybuje cca kolem 400 Hz, čili bez problému).

      Kdybych neměl asi týden novou LEDku s 3D (uhlopříčka 102cm)a mít místo na větší než tu 102jku, tak jdu zcela jistě do téhle ikdyž je o něco dražší než Tvůj rozpočet, ale za ty prachy paráda … možná se najde i něco lepšího, ale momentálně nemám moc času to podrobně studovat :)

      0 0
      • Honz8t  

        IMO 3D nadšení víceméně vyšumělo. Dokud nebude možné sledovat komfortně bez brýlí, je to (alespoň pro mně) o ničem.

        Já bych si hlavně dával pozor na to, co udávaná čísla v Hz u jednotlivých výrobců vlastně znamenají. Rozhodně ne to, že když tam je 600Hz, tak se obraz změní 600× za vteřinu. Jako laik netřeba řešit, ale při požadavku na vysokou kvalitu obrazu se pohybovat cca v nejvyšších 2 patrech nabídky výrobců a vybírat očima na různých zdrojích signálu.

        0 0
        • MlokCZ  

          U té obnovovací frekvence je potřeba hledat co nejlepší panel, tedy co umí zobrazit.

          Bohužel tohle není až tak snadné dohledat u některý panelů. A občas u některých modelů se stávalo, že byl v prodeji s různým panelem.

          A panel by měl být určitě 100Hz (nebo lepší). 200/240Hz panely ale nepořídí, na to jeho cenový limit nestačí.

          0 0
          • Honz8t  

            Jasně že to nejde dohledat. Kdyby to šlo, tak se ukáže, že ta čísla jsou vycucaná z prstu a se samotným zobrazením nemají nic společného.

            0 0
      • MlokCZ  

        K čemu je dobrá 3D konverze? Pokud není nativní 3D zdroj, tak se na to nedá vůbec dívat…

        A obnovovací frekvence, hlavně nedat na ty marketingové údaje, v tomhle ho nenaváděj.

        TV se 400Hz žádná na trhu neexistuje.

        0 0
        • smith22  

          Jak 3D tak i „internet“ v TV jsou prozatím jen 2 zbytečnosti, které tam každý kupující chce mermomocí mít ale v reálu pak zjistí, že je skoro nevyužívá nebo nepoužívá vůbec.Hlavně, že to tam máme taťko :-)

          3D takové co teď je bych oželel s naprostým klidem(bohužel většina dnešních TV už jej má a stejně si nevybereš) a internet je u mě osobně taky moc spíše vůbec nevyužítá věc.Když něco hledám tak je rychlejší a pohodlnější použít PC než něco smolit na ovládači od TV ať už je k tomu sebelíp uzpůsoben.

          0 0
          • MlokCZ  

            Mně by se líbilo to očesat ještě více. Bral bych jen čistě obrazovku. Vyhodil bych i všechny tunery a zvuk.

            0 0
          • WEGO  

            dá se dokoupit bud klávesnice a nebo existuje aplikace na mobil, kterou synchronizuješ s TV a můžeš vše psát přes mobil :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              lg má aplikaci na ipad a čekal jsem že tam půjde i klávesnice a ono ne… ten ipad se dá použít jen jako velkej touchpad a psát se musí stejně jako kurzorama na ovladači :/

              0 0
          • Dave-geo  

            Tak zrovna „internet“ mi osobně fakt nevadí.

            Třeba mě se youtube hodí :). Tak dlouho jsem plánoval postavit HTPC abych udělal starší Sony LCDčko trochu chytřejší, až jsem k tomu za 7 kil sehnal RaspberryPi, naládoval SD kartu XBMC a televize je teď smart ažaž :)

            0 0
      • KubaBajk  

        Ano, na tuhle jsem se díval a poprosil bych znalé, aby mi ji ohodnotili.

        Z toho mraku údajů jsem jelito.

        0 0
        • l.smetana  

          Na toho Panasonica výše ses díval?

          0 0
        • Lister  

          Tady máš recenzi na 660, což je stejný model, jen bez sat tuneru.

          0 0
          • KubaBajk  

            Už ji drtím svým laickým mozkem :), díky.

            0 0
            • KubaBajk  

              Nedopadla vůbec špatně. Veskrze velmi dobře hodnocená. Škoda, že má jen 100Hz panel. Ovšems ohledem na cenu…

              Zatím je to favorit…asi:), achjo…nechcete to někdo vybrat za mě?

              0 0
        • Smazaný účet  

          nasi to maji doma tuhle LG, akorat myslim vetsi uhlopricku… podle me je to docela dobra televize, nejsem zadnej audiofil ale ma to 2 ovladace, jeden reaguje na pohyb (to je super slouzi jako mys, kam ukazes tam ti najede kurzor) dostali jsem k tomu skatuli bryli (6) takze pohoda kdyz nekdo prijede muzes to pustit vsem a v neposledni rade me docela bavi divat se i na obraz ve 3D konverzi… neni to mozna uplne dokonale ale cloveka to vic vtahne do deje… ma to teda jen jedno minus ze neumi PIP, na stare tv jsme to meli a bylo to super… alespon kdyby ta LG umela prehravat soucasne obraz z externiho zarizeni (mohli by jsme tam poustet tuner z HDD rekorderu).

          0 0
        • MlokCZ  

          Je to IPS panel. Já jsem právě podobný model (téměř stejný) vracel jak se mi ten mizerný kontrast IPS panelu nelíbil.

          A nenech se zmást tím kontrastem v té recenzi, že je v rámci IPS panelů nadprůměrný. 1:992 je v rámci dnešních TV opravdu mizerné (dané IPS panelm). PVA panely mívají kolem 1:3000 a je to v reálu sakra rozdíl.

          0 0
          • MlokCZ  

            Ale abych LG jen nekritizoval. Pozorovací úhly jsou slušné (jasně lepší než PVA panely u Samsungů). A clouding má poměrně nízký (to lepší v rámci LCD).

            0 0
          • MlokCZ  

            A ještě jedno aspoň pro mě zásadní negativum. Mizerná ostrost textu při použití TV jako monitor. Samozřejmě, že jsem si hrál se všemi nastavením včetně právě ostrosti, nevedlo to ale ani zdaleka k uspokojovým výsledkům.

            Na obou Samsungách co máme doma zcela nesrovatelně lepší ostrost textu.

            0 0
            • KubaBajk  

              Ty mi dáváš…ale děkuji.

              Mohl by jsi doporučit/hodit odkaz na model od Samsungu, který se motá kolem těch 2OtiKá?

              0 0
              • MlokCZ  

                Klidně se na tu LG podívej. Někdo s ní je spokojený a kontrast oželí a zase s IPS panelem získá lepší pozorovací úhly. Navíc získáš o palec větší obrazovku oproti Samsungu stejné cenové relace.

                U Samsungu kolem toho limitu je 6tková řada, třeba

                http://3d-televize.heureka.cz/…-ue46es6710/

                V 6-tkové řadě se to liší převážně výbavou těch modelů, např. jaké obsahuje tunery (tam musíš vybírat dle toho jaký typ signálu máš, případně vzít do rezervy všechny tři tunery jako má ta uvedená v odkazu).

                Pokud něco z výbavy oželíš, tak seženeš lehce levnější 6-tkový model.

                6-tková řada Samsungu taky není žádný zázrak. Kontrast každopádně bude ale o třídu lepší než ta LG.

                0 0
                • KubaBajk  

                  Signál chytám samozřejmě digi, ovšem jen přes klasickou anténu s napájením. Se sílou signálu není problém.

                  Co se týče pozorovacích úhlú, v pohodě se v obýváku vejdeme do 11O stupňů.

                  Mohl by jsi mi prosím nějak shrnout, v čem bude LG lepší než Samsung a naopak?

                  U nás: se kouká na klasické vysílání, semtam se pustí DVD přehrávač nebo film z USB.

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    To máš v těch posledních pár příspěvcích. LG jsem zkouknul opravdu dobře, 2 dny (opravdu celé) jsem si s ní hrál a nastavoval a nastavoval, jestli z toho nedostanu obraz se kterým bych byl spokojený než jsem ji ve 14-denní lhůtě vrátil (kupována přes internet a i když je výhodou možnost TV vrátit, tak je to docela opruz a vracet jednu TV mi stačilo).

                    6-tkovou řadu Samsungu jsem viděl, ale nikde tak důkladně jako LG.

                    A srovnávat s mojí UE46ES8000 je nefér, ta je jiná cenová relace.

                    V každém případě platí ty věci jako kontrast (+ Samsung), pozorovací úhly (+ LG), velikost (+ LG).

                    A když koukáš na pozemní vysílání a semtam DVD, tak bych si ještě rozmyslel, jestli nevzít raději plazmu.

                    Koukáš převážně na zdroj signálu, který spadá do té kategorie, která nesplňuje ani to slušné minimum popsané výše v tomhle vláknu.

                    A to bude hnusné jak na LCD Samsungu, tak na LCD LG.

                    0 0
                    • KubaBajk  

                      …a jsem v prdeli.

                      Takže plazma…jdu hledat.

                      Kabelovka v naší díře ani není. Satelit nemáme a nebude.

                      0 0
                      • KubaBajk  

                        Já vlastně ani nevím, na jaké parametry se u plazmy zaměřit.

                        0 0
                        • duty9999  

                          http://3d-televize.heureka.cz/lg-42lm860v/

                          máme doma tuto je super jedny s nejkvalitnějším obrazem co jsem viděl no prostě super

                          0 0
                        • MlokCZ  

                          Z plazem bych se pokusil určitě kouknout na Panasonic

                          http://www.panashop.cz/…arma-doprava

                          Je to předchozí model, tak už nikde moc není, ale ještě jsou. Nové jsou už o hodně dražší než máš limit (i ta v odkazu je dost přes limit) nebo bys musel vzít jen 42" (a i ta by byla kolem 24tis. Kč).

                          Pak na Samsung

                          http://www.aimarket.cz/…0-p-941.html

                          taky starší model a už moc nejsou. Případně tady levnější (zřejmě někdo vracel ve 14-denní lhůtě), tu by ale chtělo dobře prověřit (vrátit ji můžeš při koupení z netu vždycky).

                          http://www.alza.cz/…-d406400.htm

                          Ta uvedená LG 42LM860V bude taky asi slušná (neviděl jsem ji, takže nemohu moc posuzovat). Ale přeci jen asi tak malou už nechceš.

                          0 0
                          • KubaBajk  

                            Ano, ta LG už je malá a je to LED, ty jsi psal, že na můj signál (obyč anténa) není LED dobrá.

                            Opravdu bych rád zachoval cenu kolem 20000,–Kč a úhlopříčku alespoň kolem 120ti…nevím, z jaké vlastnosti televize slevit, aby mi to nevadilo.

                            0 0
                            • MlokCZ  

                              Pokud chceš dodržet hranici 20tis. Kč, tak nevím.

                              Já bych do 20tis. Kč (se striktním dodržením té hranice) vzal asi tohle

                              http://www.mall.cz/…g-ue46es6300?…

                              V každém případě bych ale k tomu něco udělal se zdrojem signálu. Na téměř výhradně SD bych na to koukat nechtěl.

                              S plazmou to bude do 20tis. Kč taky už nic moc, pokud to nemá být jen 42" (tam bys možná ještě někde sehnal ST50tku kolem 17tis. Kč, pokud bude někde ještě dostupná).

                              0 0
                          • Lister  

                            Bod pro ten Panasonic – přesně ten jsem doporučoval výše. Sice starší model, ale podle recenzí si ST60 obrazově už moc nepomohla, takže koupí staršího modelu prakticky o nic nepřijde.

                            Mám na tebe dotaz, ale nevím jestli budeš vědět, vzhledem k tomu, že máš HTPC.

                            Zkoušel jsi interní přehrávač?

                            Zajímalo by mě jestli zvládá DTS (už by měl) jestli umí přepínat jazykové mutace titulků a synchronizovat je pokud nejsou 100% načasované (tohle jsme v návodu nedohledal), jestli už umí interní titulky (měl by). Pokud neumí přepínat jednotlivé titulky, čemu dává při přehrávání přednost- těm interním nebo těm v externím souboru. Umí přepínání audiostop (měl by)

                            0 0
                            • MlokCZ  

                              Bohužel jak jsi předpokládal, jedu vše jen z HTPC. Vůbec jsem tyhle věci ani nezkoušel, tak netuším.

                              0 0
                          • Lister  

                            Na co jsme tam narazil – že bych si udělala radost? :-)

                            Cenový rozdíl proti GT50 minimální, takže kdybych nechtěl kupovat model ST, tak jasná volba.

                            0 0
                            • MlokCZ  

                              Ta je za ty prachy dobrá. A teď nevíš jestli dříve kupovat nové kolo nebo TV :-)

                              0 0
                        • Lister  

                          Jedna poznámka – uváděl jsi, že se chceš občas podívat na film z USB.

                          U Panasonicu počítej s tím, že mají naprosto debilně vyřešeného správce souborů. nevím jaký idiot to vymýšlel, ale funguje to tak, že po zasunutí TV proskenuje všechny adresáře a zobrazí veškerý multimediální obsah bez zachování struktury – u velkých disků to pak končí tak, že se vůbec nenačtou.

                          0 0
                          • Lister  

                            Tak musím říct, že nová TV by mi udělala větší radost než nové kolo :-)

                            Ale teda VT v 50 palcích za 35 tisíc, to je sakra zajímavá nabídka, když si vezmu, jak vysoko se pohybovaly ceny u řady VT20 a VT30…

                            0 0
                      • Lister  

                        Kabelovku taky nemáme, pozemní vysílání má u nás nepoužitelný signál – ale to je stejně fuk, protože je komplet v SD.

                        Takže jediná možnost jak mít slušný příjem je satelit. Moc neorzumím, proč se mu bráníš. Pokud koupíš televizi se satelitním tunerem, tak ti stačí zakoupení dekodovací české karty a máš bez dalších poplatků přístup minimálně k ČT1 HD, ČT sport HD, Prima HD a Nova HD. Pravda větčinou je to pouze upscale, ale i tak je to lepší, když to udělá pořádný upscaler při přípravě toho signálu, než když to pak dělá levná TV. A když to pak jede opravdu v HD, tak je to sakra poznat.

                        0 0
                        • KubaBajk  

                          Dekodovací česká karta?..no, jdu hledat, co to je a kolik stojí.

                          Má druhá polovina mě tlačí, ať ji koupíme někde v obchodě, v blízkosti bydliště. Bojím se, že nakonec stejně koupíme nějakou srágoru za dvacet a hotovo.

                          V úterý, popř. ve středu to jedeme objíždět. Jsem zvědavý, na co narazíme. Asi natipuju pár favoritů a zkusím si je doma přes net porovnat.

                          Musím přiznat, že opravdu z toho všeho, co píšete, nejsem moudrý. Nevím, která vlastnost je u LED, popř. plasmy prvořadá a která není až zas tak důležitá.

                          0 0
                          • enjoy  

                            Já ti rozumím.. pokud to chceš mít jednoduchý a neudělat chybu, tak kup Střední třídu od Samsungu a dál to neřeš.Nebudeš mít hlavu jak pátrací balón a budeš i spokojený.

                            0 0
                      • enjoy  

                        „Satelit nemáme a nebude“

                        Nevím jestli si viděl třeba HBO HD nebo Eurosport HD na Skylink, ale pokud ne, tak se na to někde podívej, ať máš zase o čem přemýšlet.

                        0 0
                        • Lister  

                          Zcela upřímně – ono to HD na Skylinku občas není žádná hitparáda. Sportovní programy mají ještě slušný bitrate, ale docela dost se škudlí třeba na dokumentárních kanálech, kde je pak datový tok cca 1GB/hod a to už je hodně málo a je to znát. Ale jinak samozřejmě díky bohu aspoň za to.

                          0 0
                          • enjoy  

                            Pravda.

                            Je smutné, že je to to nej co u nás pořídíš..

                            Já mám Skylink HD pár let a dívám se sotva na 15 kanálů, z toho ty co vypadají jako HD jich bude tak 5, ale ano, díky bohu za to:-))

                            0 0
                          • MlokCZ  

                            U sportu k tomu ještě přičíst, že zdroj dost často není v HD a je to ještě horší.

                            Třeba u cyklistických přenosů toho v HD moc není. TdF je a docela se dá, občas nějaká ta jednodenní klasika taky.

                            A třeba taková Vuelta, no to je hnus velebnosti :-)

                            Takže pak už je často škudlení na datovém toku fuk.

                            A co se týká filmů, tak tam mi přijde, že trošku postrádá smysl čekat až něco bude na HBO a ještě si kvůli tomu HBO platit (když je mnohem dříve k dispozici rip s lepší kvalitou než je datový tok HBO). Navíc často to není v originálním znění, ale dabované.

                            0 0
          • KubaBajk  

            Jak vlastně poznám, že televize má IPS nebo PVA panel?

            0 0
    • Lister  

      Tak jestli chceš zamotat hlavu ještě více, tak takový můj malý subjektivní souhrn pozitiv a negativ jednotlivých technologií.

      Černá barva – je u plasem velmi dobrá, ale ani tam není absolutní, v naprosté tmě bude i nadále panel lehce zářit, ale už to není nijak tragické. LCD je na tom trochu hůře, ale u dobré TV už je to použitelné.

      Vykreslení tmavých odstínů – na LCD se často tmavé odstíny šedi slévají a zobrazí se jako černá plocha – nevidíš pak drobnokresbu ve stínech. Tohle často ještě zhoršují obvody dynamického kontrastu, které uměle zvyšují vnímaný kontrast scény tak, že tmavší šedou převedou na černou a světlé odstíny zase na bílou.

      Bílá barva – LCD září většinou více, zvláště ve velkých plochách, ale pro dívání v rozumných světelných podmínkách stačí i jas plasmy.

      Sledování ve dne – klasické plasmové obrazovky měly problém s tím, že po dopadu slunečního světla jejich panel šednul a tím pádem klesal jeho kontrast – černá se měnila na šedou a celkově působil obraz mdlým dojmem. Po zatemnění se tohle upravovalo. Nové plasmy často používají speciální povrchové filtry na sklo, které tohle upravují, ale ne 100%. Pro dívání ve dne a pro sluncem zalité pokoje se více hodí LCD. Plasma také většinou více zrcadlí okolí – ale jsou LCD s hodně leštěnou přední plochou, které jsou na tom stejně blbě.

      Blikání – plasmy od Panasonicu blikají. Někdo to vidí, někdo ne. LG plasmy a Samsung to tolik nedělají. Obraz u LCD je většinou stabilní, ale může také blikat – při pomalé frekvenci blikání podsvětlovacích trubic nebo ledek.

      Pozorovací úhly – u plasmy často absolutní ve všech směrem, u LCD vždy omezené – některé TV mají úhly lepší, některé horší – lépe na tom bývají IPS panely (typicky LG), ale není to pravidlo.

      Uniformita podsvětlení – u plasmy je podsvětlení uniformní, září každý jednotlivý bod. U LCD na tom bývají lépe direct LED modely, hůře Edge LED modely.

      Phosphor trailing – záležitost čistě plasem – za rychle se pohybujícími objekty lze zaznamenat světlé (většinou žluté) kontury. U moderních plasem je to minimální, a někdo to nevidí vůbec.

      Posterizace barev – neboli proužkování, je taky typické pro plasmy – u velkých jednobarevných ploch nemusí být přechody plynulé, ale může se objevit proužkování – často je to ale jen problém horšího vstupního signálu – vzniká při velké kompresi obrazu a pak se samozřejmě objeví i na LCD.

      Pixelizace – další problém plasem – při blízkém pohledu si můžeš všimnou takového „třpytění obrazu“, blbě se to popisuje, ale pokud se na plasmu podíváš zblízka, tak si toho všimneš. pravdou je, že je to viditelné, tak maximálně do 75cm-1metru, takže to je spíš takový pseudoproblém.

      Vypalování obrazu neboli retence – opět jen plasmy, ale většinou to nebývá problém, přesto jako monitor se plasma nehodí.

      Rychlé pohyby – většinou ho lépe zvládají plasmy, protože mají velmi rychlou odezvu. U LCD se obraz často maže – takže pokud rád sleduješ sporty typu tenis, hokej, golf, kde se pohybují malé rychlé objekty, může to být problém. U LCD záleží na rychlosti panelu a to je věc silně individuální i v rámci jednoho určitého modelu – pravdou totiž je, že jeden modle televize velmi často používá více druhů panelů.

      Sledování filmů ve 24p – plasma dává většinou více trhaný, a tím pádem více se původnímu filmu blížící obraz. LCD většinou díky pomalejší odezvě trhaný 24p obraz vyhlazuje, takže pak je pohyb plynulejší. Tohle je hodně subjektivní záležitost, mě se víc líbí ten trhaný pohyb u plasmy.

      A pozor opravdu nemluvím o dopočítávání obrazu a tím pádem tzv „soap opera efektu“ To umí i plasma a je to děsné na jakémkoliv zobrazovači :-(

      Poslední věc – vhodnost pro SD vysílání – tedy se mně osobně jako lepší volba jeví plasma – protože většinou lépe podává horší signál a upscaling vypadá taky lépe.

      0 0
      • MlokCZ  

        Souhlas.

        Jen jedna drobnost.

        blikání LCD: LEDky svítí trvale, takže tohle fakt blikat nemůže; trubice blikat mohou, pod 100Hz se ale nepoužívá, většinou se používá 200Hz, takže v pohodě a stejně je dnes už téměř vše LED.

        A ještě bych doplnil banding. Kdyby někdo netušil, tak tady příklad:

        http://resim.donanimhaber.com/…0EBB524C.jpg

        Může být u plazmy i LCD. A je to záležitost konkrétního kusu. Vzniká nepřeností výroby.

        Dobrý test jsou šedivé plochy po 10% od bílé až po černou.

        I na svojí UE46ES8000 ho nepatrně mám. Vidět je ale pouze na 20% šedé ploše a při reálném sledování filmu nebo i čtení stránek s šedivým pozadím nevnímám nikdy.

        0 0
      • smith22  

        No některé věci co zmiňuješ už jsou vyloženě hnidopišské a běžný uživateli akorát zbytečně motají hlavu.

        0 0
    • KubaBajk  

      Doporučil by někdo, popř. zhodnotil televize z této nabídky?.

      Mám to v místě bydliště.

      0 0
    • KubaBajk  

      Takže nakonec to dopadlo úplně jinak.

      Koupil jsem PHILIPS 55PFL6606H.

      Tak uvidíme.

      Děkuji všem za ochotu poradit!

      0 0
      • Smazaný účet  

        to jsi vyhral ve sportce ze jsi tak narychlo zdvojnasobil limit? :D

        0 0
      • l.smetana  

        hezkypěkně. Jenom jestli se můžu zeptat,proč ne 46PFL? (odkaz tady někde ode mě). Cena nižší, uhlopříčka 117 a má to o tuner na satelit :)

        0 0
        • KubaBajk  

          Tahle mě stála 25000,–Kč a má 140 uhlopříčku…pů­vodně jsem chtěl vzít ten SAMSUNG 6900, co mi doporučoval Mlok…ale ty 117tky jsou zoufale malé…

          0 0
          • Honz8t  

            A pak že na velikosti nezáleží! Ať vám tedy slouží a žena s dcerou jsou spokojené.

            0 0
            • KubaBajk  

              Když jsem ji cpal do auta, byl jsem ********, protože jsem jí nevěřil…žádné nové hyperpanely, superfunkce, jen EDGE 100Hz…a při té ploše…utěšoval jsem se, že ji přinejhorším sbalím zase do krabice a vrátím.

              Ale není důvod. Obraz je velmi dobrý a to jsem se v něm rýpal jen letmo.

              Určitě jsou asi lepší TV, věřím…ale já už nevím jak, co se obrazu týká.

              Ten PHILIPS jej má opravdu bezvadný. Asi jsem nenáročný.

              Teď má žena puštěnou Pornostar a já čumím na soutěžící, jaké mají kožní póry na xichtech.

              Každopádně děkuji za přání :), snad bude sloužit.

              0 0
          • mikedusty  

            140cm? Slušný obrázek. Si pořídil, aby na to bylo dobře vidět i od sousedů? :-)

            0 0
            • KubaBajk  

              Nemají šanci :), jsme v patře.

              Větší v OKAY neměli. Ale už i tak sežrala skoro třetinu stěny. Stačí. Spokojenost.

              0 0
      • dafe  

        Bezva. Teď si pár týdnů či měsiců užívej, po tom výběrovém maratonu si to každý zaslouží, bez ironie.

        Pak si zkus na své televizi přehrát HD video z nějakého kvalitního zdroje (blu-ray film?). Vstoupí ti do očí slzy štěstí nad tím obrazem, ale bohužel asi začneš řešit satelit a Skylink. Neboj, nebudeš osamocen na této cestě :-)

        0 0
    • WEGO  

      Přiživím se na tématu… přemýšlím nad druhou TV. Mohu mít za 11 999 KČ tuhle. Je za ty prachy OK? A Připadne co je na ni špatného? (o 3D mi moc nejde) http://www.electroworld.cz/…938-televize … Díky Kuba.

      0 0
      • WEGO  

        UP?

        0 0
        • KubaBajk  

          Viděl jsi ji naživo?

          Já tu svou vybral na haluz, prostě mi sednul obraz, v obchodě byl prodavač ochotný, pohrál jsem se s obrazem a bylo rozhodnuto.

          0 0
          • WEGO  

            Viděl. Obraz v teto ceně imho máj všechny více méně stejný. Spis se mi jedna o ty vlastnosti jako Hz, ten panel nebo co se tu resilo apod. Bo Já se v tom vůbec neorientuje. Zkratky zda za tech 12 Masarykův jde vykouzlit něco lepšího než ta TV vyse nebo ne (vic dávat nechci).

            0 0
            • KubaBajk  

              Nejde. Projeď si nabídku podobných TV a sám uvidíš, že ty psané parametry, podle kterých se laik orientuje, jsou skoro totožné.

              Klidně ji vem.

              Zrovna ty Hertze jsem řešil i se strýcem. Říkal, že 100Hz bohatě stačí, protože údajně je lidské oko schopno zachytit max. cca 80 kmitů za sekundu. Podle tohoto se zdá, že je zbytečné se pídit po obrazovkách s vyšším počtem HZ panelu. Nehledě nato, že ty čísla jako 400HZ apod. budou asi fakt blbost, jak psali kluci výše.

              Když mi prodavač v krámě povídal o jedné TV, že má 400Hz, zkusil jsem mu oponovat na základě toho, co jsem se tu dozvěděl. Řekl jsem mu, že 400Hz panel neexistuje, že frekvence obrazu je jen dopočítávána, obrázky jsou uměle dablovány, aby byly vyplněny mezery. A on mi to přiznal.

              0 0
              • enjoy  

                Já si domů před pár lety přinesl 40" LED Philips 100HZ atd.. zapnul jsem ji, pošteloval obraz jak to šlo nejlíp a zase zabalil a vrátil.

                Obratem jsem si vzal LCD Samsung(ne LED) 50HZ, jen to bylo FullHD a obraz neporovnatelně lep­ší.

                Na 100HZ se mi blbě kouká, obraz ve filmech nevypadá tak Hollywoodsky, ale spíš jakoby to točil nějaký amatér s digitální kamerou..

                0 0
                • Lister  

                  Není nic jednoduššího než ten 100hz obvod v menu vypnout.

                  U samsungu je navíc možnost ladit jak moc se bude obraz dopocitavat.

                  0 0
                • KubaBajk  

                  Jojo, to potvrzuji, na staré LCD měl film takový ten look, na který jsem byl zvyklý…teď na nové je obraz ostřejší, vykreslenější, ale tak nezvykle se točí, pohyby jsou i filmů přes USB „jiné“, nevím jak to nazvat.

                  Zkusím se s obrazem pohrát, je tam milion všemožných filtrů, nastavení barev a já nevím čeho.

                  0 0
                  • Lister  

                    Najdi si někde nastavení 100hz obvodu.

                    Většinou to má v názvu něco jako truemotion nebo něco podobného. A velmi to.

                    Filmy jsou tocene s frekvenci 24 snímků za vteřinu takže jsou lehce trhane . Ty obvody dopocitavaji další snimky takže je pak pohyb hodně plynulý – jako třeba z videokamery. Jestli najdeš to správně nastavení tak ten rozdíl pochopit velmi rychle.

                    0 0
      • Flegmatik  

        Jo, za ty prachy je OK.

        0 0
    • roman 3D  

      přidat pár tisícovek a koupit opravdovou telku

      http://www.tvfreak.cz/…ch-1299/5055

      0 0
    • smith22  

      Tak už je to tady!Na tohle sem fakt zvědav jak se to uchytne.

      http://www.novinky.cz/…i-mesic.html

      0 0
      • Honz8t  

        Nějak ty předražený a často (zatím) problematický OLED TV musí prodávat…

        0 0
      • KubaBajk  

        Huaa! Cena lidová. To si sedne. Rád bych to viděl.

        0 0
    • tom xtr  

      Vybíral jsem před několika měsíci podle podobných kriterií, ledacos porovnával, vyšla mi nakonec plazma Pansaonic Full HD (107 cm, teď bych možná bral o číslo větší) a osvědčila se.

      . Obraz skvělý, bez připomínek. Toto beru jako hlavní kritérium u TV. Zdroj signálu teď používám převážně HD satelit, minoritně filmy z HDD / PC, terestriální signál minimálně.

      • 3D: díky zatím nechci.
      • Cena byla tehdy u distributora bez DPH něco přes 12 000 Kč. Za ty prachji klidně za pár let vyměním.

      Comment ad výbava:

      • Internet: zbytná výbava, v daném provedení prakticky k ničemu (jenmarketingo­vý trik).
      • LAN: určitě se hodí, sdílení disků s mediálními soubory,automatická aktualizace firmware. Hodí se i podpora DLNA, zjednodušísdílení.
      • Wi-Fi: Pro někoho může být užitečné, já mám připojeno kabelemk wi-fi routeru, takže nepotřebuju (TV je jen wifi ready).
      • USB+podpora přehrávání různých formátů: víceméně standard, občasse hodí, ale jako kritérium výběru to vidím jako nepodstatné. Má toomezení a IMHO jsou lepší řešení (mediabox, LAN + DLNA server).
      • USB disk + záznam: velmi omezené použití, když tak záznam přessatelitní přijímač. Nepodstatné, nepoužívám.
      0 0
    • destr  

      Oživím to zde a poprosím o radu.

      Byl jsem zaukolován vybrat novou televizi pro rodiče, uhlopříčka 32 palců (větší se nevejde do stěny), cena kolem 10.000 Kč. Jelikož nemám nejmenší páru, co frčí a co je co, můžete mi něco doporučit? Zatím jsem narazil na tuto, dá se koupit o cca 1000 levněji.

      0 0
      • scota  

        Před cca měsícem jsem koupil Panasonic Viera TX-L42E6E a nelituji. Dělá se i v 32" Panasonic Viera TX-L32E6E cena cca 9990 Kč.

        0 0
      • Chiron  

        Já kupoval našim letos televizi. Kvůli stěně jsme taky chtěli nejdřív 32". Nakonec jsme vzali 42" a trošku upravili stěnu. Imho stálo to za to, ale tak záleží na pozorovací vzdálenosti a tom, jak ta stěna je udělaná.

        Jinak bral jsem Philips 42PFL4208H. Neříkám, že je to špatná televize. Ale nějak se s ní nemůžu moc domluvit, tak aby měla nějak přirozené a stabilní barvy. Pořád nemám moc chuť si s ní hrát, nějak jsem ji nastavil a asi by to šlo ještě líp poladit. Ale ve srovnání s plazmou od Panasonicu serie ST60, co jsem bral zároveň s ní je to bída. Panak měl už ve výchozím stavu docela dobře nastavený obraz a nemění barvy, nebo jak to říct, v závislosti na převládající barvě. Např. logo eurosportu na tom Philipsu, jednou je červené, jak má být, podruhé je to taková tmavě cihlová barva. Panak to prostě bere pořád stejně, navíc je plný net návodů, jak z něho vyždímat ještě o třídu lepší obraz. Ale je to plazma a pokud mají i ty jejich ledky stejně dobré nastavení, tak bych bral radši tu než Philipse. Další možná pro někoho podstatná věc, Panasoniky mají větší ovladač a velké a dobře čitelné tlačítka.

        0 0
        • scota  

          Ovladač byl další věcí, která rozhodovala. Je přehledný a tlačítka jsou logicky rozmístěna. Vyrobeno v Plzni ;-)

          0 0
    • felix.org  

      Taky se přiživím. Hledám 127cm, do 20k, zdroj signálu převážně satelitní TV. Díky :-)

      0 0
    • Jones  

      Ahoj, refresh temata :)

      Panasonic GT60 vs Panasonic ST60

      Asi neni potreba znalcum obe televize nejak vic predstavovat. Prosim o nazor, jestli ty 4 tisice navic za to fakt stoji. Nikde jsem ji totiz nenasel skladem na prodejne, abych si je prohledl. Je panel stejny? Rozdily, ktere jsem nasel jsou nasledujici:

      ve prospech GT60:

      • Certification THX 3D Display
      • Calibration ISF picture
      • Satellite Tuner HD/MPEG4
      • 2× 3D bryle,
      • Time Shift
      • a jeste pocit ze mam doma fakt dobrou TV za ty penize

      Ve prospech ST:

      • malovaci pero
      • cena

      Na co budu koukat? 90% HD od UPC, zbytek klasika

      0 0
      • Smazaný účet  

        Lol, kdo by před pár lety řek, že při výběru TV bude rozhodovat malovací pero…

        0 0
        • Jones  

          To je spis joke k porovnani vybavy, aby jedina vyhoda nebyla jen ta cena :D. Ja si po TV cmarat nebudu

          0 0
      • roman 3D  

        osobně bych šel do levnější bez fičur které stejně ozkoušíš a používat nebudeš, jinak chválím že si kupuješ opravdovou televizi a to plazmu

        0 0
        • Dav...1  

          jj skoda, ze to prestali vyrabet :-(

          0 0
          • roman 3D  

            ještě tak úplně né, k ježíšku si pořídím jednu lg 154cm do zásoby:-)

            0 0
        • Jones  

          do levnejsi bez ficur… muzes nahodit nejaky konkretni model? Ja totiz at ctu jak ctu, a jak ted koukam na ty ceny, tak mi fakt nejlip vyjde ta ST60. Co me zarazilo, ze na pozorovaci vzdalenost 2.5m bych mel mit v HD trochu vetsi TV…

          0 0
          • roman 3D  

            sem myslel do levnější z těch dvouch co jsi dal odkaz, jinak za sebe půjdu do LG která bohužel těch fičur má taky až dost které nevyužiju http://www.lg.com/…0V-plazma-tv

            0 0
            • Jones  

              No, koukam, ze je levnejsi jen o 2000… problem je, ze dneska najit nekde na obchode takovou plazmu je docela problem.

              0 0
          • Meduza  

            Vetsi uhlopricky se neboj.

            Mam 50 tku a koukam na ni (teda vetsinou pred ni hned usnu) z cca 2,5 metru a klidne bych sel priste do vetsi.

            Takze za me 50tka minimum.

            0 0
            • Jones  

              No, to uz je 10tis nahoru, a to uz jsou komplet hadry na kolo:). Koukal jsem na doporucene pozorovaci vzdalenosti a je fakt, ze na tech 2.5m bych mel mit vetsi. Jenze ja nebudu porad jen koukat na full hd…

              0 0
              • Meduza  

                No tady ja se asi moc neshodnu s mistnima „hifistama“

                Jsem vcelku spokojenej s obycejnou full hd 50" plasmou od LG a ta me prisla asi na 14 litru.

                Kdyz uz se divam na televizi, tak na normalni pozemni digital a kdyz neco sosam, tak davam prednost HD (720 radku). To kvuli zhovadilejm velikostem na disku a taky kvuli rychlosti vetsinou. No a taky sosam mensi kvality proto, ze se na cestach koukam na filmy na ipadu a ten nejaky full HD neschroupne :) A nebudu si to kvuli tomu stahovat 2× nebo konvertovat.

                Tak nejak mi to staci.

                0 0
      • Lister  

        Televize mají stejný panel, obrazově jsou srovnatelné, rozdíly jsou v nepodstatných detailech. GT má rychlejší vnitřní procesor, rychleji zvládá funkce chytré TV, jestli je to pro tebe důležité si mušíš přebrat sám.

        Jinou obrazovku má až řada GT, ale ani tam nejsou rozdíly nějak propastné.

        Řada ST je v současnosti asi nejlepší TV pokud budeme brát kvalitu obrazu vůči ceně, z mého pohledu se nic lepšího za ty peníze koupit nedá.

        0 0
        • Jones  

          Diky za nazor, to mi pomohlo, bez ironie.

          0 0
        • Jones  

          Tak na chodove v datartu jsem mel docela kliku. Mel jsem moznost porovnat 42" GT60 vs 50" ST60, obe 2 za 25k. U te GT docela nesmyslna cena, o 5k drazsi nez u mimozemstana. Ta 50" byla paradni, v oblezeni televizi za 50k, ale obraz rozhodne nejlepsi (zrovna bezel basketbal). Bohuzel, cena byla za vystaveny kus, jinde nova o 2k vic. Sakra… uz to vychazi na 27.. ale za ty prachy stejne asi lepsi nesezenu.

          0 0
          • Lister  

            Kolem Vánoc se 50ST60 prodávala snad kolem 20 tis, to byla parádní cena. Když Panasonic ukončil výrobu plasem, tak jak postupně dochází kusy, místo aby ceny lezly dolů, se postupně zvyšují.

            Měl jsem objednanou 50VT60, ale nakonec to skrečoval, asi budu muset ještě chvíli vydržet se svou starší plasmou a pak jít do Oled, peníze bohužel aktuálně potřebuju někde jinde.

            0 0
      • Smazaný účet  

        neches jit do vetsi uhlopricky?

        mi mame 47 a sneslo by to i vic. Vzdy kazdemu rikam kup si to nejvetsi na co mas prachy, protoze porad budes premyslet jestli ta vetsi by nebyla lepsi :]

        jinak mi mame LG a k te jsme dostali Party pack s asi 6ti 3D brylemi+klip na dioptricke bryle. Takze to je super.

        0 0
    • alinceb  

      Tak včera při pohledu do letáku Okay přišlo rozhodnutí, že šetření na novou televizi už bylo dost (výsledkem ročního střádání bylo cca. 5kg kovových padésátikorun), a dneska si pro ní jdu. Už asi 2 měsíce jsem koukal Sharp LC60LE651E a najednou byla v akci za 24.999,–. Nakonec to ale dopadlo trochu jinak…:)

      PS: Pro pobavení porovnání starého komba (set-top-box + 21,5" LCD monitor Benq) a nového drobka.

      0 0
      • Smazaný účet  

        No..a ted si predstav tu paradu, kdyby sis koupil plazmu:)

        0 0
        • alinceb  

          Tchán má plazmu od Panasonicu a zas jako taková paráda mi to nepřijde. Ale je fakt, že já se v tom nevyznám…:)

          0 0
        • roman 3D  

          to by si ale potom koupil opravdovou televizi a né led mazanici:-)

          0 0
      • jIrI___  

        Ve kšeftě museli být nadšení, když jsi jim tam vysypal 5 kg padesátek :-D

        0 0
        • alinceb  

          Platili jsme to papírkama. Teď musím vymyslet, co s těma pajdama…:)

          0 0
          • jIrI___  

            Takže ony ty pajdy v tom vlastně nehrají žádnou roli :D. Můžeš zkusit domluvit jejich výměnu na poště. Ségra tak měnila drobáky z posledního zvonění, dostala na to i speciální papírové pytlíčky :)

            0 0
            • alinceb  

              Hrají. Mohli jsme sáhnout do šuplíku jít pro ní už před rokem, ale takhle to mělo svoje kouzlo…:) Až směníme „zlatý poklad“, tak se vrátí zase do šuplete…

              0 0
          • Lister  

            Nejlepší je mít někoho známého v bance, který ti to promění – naposledy jsme měl v padesátkách 16 tis a to se blbě udává. Jinak zkus nějaké obchody a tak, po tisícovkách většinou není problém.

            0 0
            • Smazaný účet  

              V bance neni problem vymenit…pri trochu vetsim mnozstvi je dobre se pedem domluvit…kamos dostal k svatbe krabici plnou korun:D

              0 0
            • alinceb  

              Přítelkyně to dneska zjišťovala a prý v bance vezmou najednou 100ks mincí bez poplatku. My jich máme za cca. 26k, takže tam půjdeme tak 5×…:)

              0 0
    • DaW_e1  

      Zdravím vybírám mezi těmito LED TV

      Samsung UE 48H5000

      107úhlopříčka tu bych měl za 13500Kč nebo

      Samsung UE 48H5570

      120úhlopříčka za 15000Kč

      Dosud jsem měl klasickou cca 10let starou tv a už dosluhuje, tak vybírám novou. Na úhlopříčce mi až tak nezáleží zajímá mě, která má kvalitnější obraz. Díky

      0 0
      • Georrge  

        48H5000 je taky 120cm, jinak obrazove jsou na tom stejne, jedine v cem se asi budou lisit je pocet prepocitanych HZ.

        0 0
      • lalajda  

        Šel bych do té 120tky. Já jsem před třemi měsíci taky vybíral a v obchodě jsme se zalekl této velikosti a vzal raději 107cm.

        Po nainstalování jsem litoval, že jsem přece jen nešel do 120tky. Dívám se na ni ze vzdálenosti 2,5–4,5m

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • Kokpilot  

      Televizi zasadne co nejhorsi, aby se clovek nemusel na ty sracky divat v tak dobrem rozliseni.

      0 0
      • Georrge  

        pokud to chytáš na atnénu, tak se nemusíš ničeho bát, o sračkové rozlišení se postaraly samotné televize (krom ČT).

        0 0
    • Tehu  

      Ja chtěl 3D odzkousel jsem pár variant ale to 3D stojí zahouby, když tak do kina, tak jsem brouzdal v letošních i loňských modelech. Jediné co byl můj požadavek byl satelitni a dvbt2 tuner. A nakonec jsem se s cenou srazil o deset tis dolů a vzal Lg 49lb550v za 12,5tis

      http://www.lg.com/…/lg-49LB550V

      Jsem zvědav dnes pro ni jdu, venku uz pomalu chumeli… :D

      0 0
    • Smazaný účet  

      Ahoj,

      táta chce pořídit novou TV, ale zrovna televizím neholduju. Vím, jaké parametry jsou k čemu, ale jestli jsou přínosem nebo ne, nevím.

      Vybral tohoto adepta – http://www.alza.cz/…d2165997.htm#… . Co na to říkáte? Vyplatí se to za tu cenu?

      Předpokladám, že využití bude následující:

      Sledování filmů přes externí disk / televizi

      Surfování po netu

      Připojení přes HDMI / USB / Scart

      Jde také o to, aby nebyla „zastaralá“ a nemusel pořizovat za 2 roky novou. Vím, jak to běžně chodí, že nám to výrobci stejně servírují postupně, tak jak potřebují, ale i tak. Hlavní využití pro domácnost.

      Díky všem za postřehy, rady. Lucase

      0 0
      • riso44  

        kluci co tomu docela rozumi diskutuji tady:

        http://forum.avmania.e15.cz/…jektory.html

        a tady:

        http://www.tvfreak.cz/…e-LCD-plazma

        to mas cteni na tyden :-)

        0 0
      • roman 3D  

        jak tam je 100Hz tak na tom bych se třeba na hokej či jinej sport kde jsou rychlý scéna dívat nemohl, navíc televize se jmenuje plazma

        0 0
        • Smazaný účet  

          Táta tyhle sporty stejně nesleduje, takže ikdyby to mělo 100Hz, tak ho to asi nevytrhne :)

          0 0
      • martindasko  

        pracuju pro LG Electronics a znam jejich vyrobky vic nez dobre, kupte si od LG LB 670v a budete spokojen, nic lepsiho stejne u konkurence nekoupite, nejlepší cena na Alze predpokladam, je to nejvetsi dodavatel nasi znacky

        0 0
        • Smazaný účet  

          díky za radu, máme doma také LG a jsme s ní spokojeni, takže tátovi určitě rád doporučím ke shlédnutí..

          0 0
        • Smazaný účet  

          Tak táta koukal do Dtestu a nelhal jsi :) Televize skončila na 2.místě :)

          0 0
          • Radek Broz  

            Jelikož se kvůli tý radě zaregistroval, bral bych to hoooodně s rezervou;)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jasně, to beru. Určitě bude třeba lepší televize, ale 2.místo v Dtestu beru jako + . Táta tipy dostal, teď už je výběr na něm (koukal jsem i na diskuze doporučené od riso44) ;)

              0 0
      • Zafata  

        Tatovi bych doporucil Samsung UE40H6200 a pokud potrebuje tak dokoupit 3D bryle a klavesnici a jeste usetri 7 tisic. Na co v dnesni dobe 4K televizi. Nic ve 4K neni a jak bude tak na 42 palcich na to budes muset koukat tak z metru a pul maximalne pro naky pozitek.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Díky za radu. Četl jsem nějaké diskuze a tam jí také doporučilo mnoho uživatelů.

          Konečný výběr nechám na tátovi. Tipy dostal :)

          0 0
      • jIrI___  

        Vytáhnu mrtvolu a přidám se s dotazem. Po devíti letech bez televize jsem došel k tomu, že ji prostě potřebuju, protože jinak netuším o čem se lidi okolo mě baví :). Uhlopříčku bych chtěl kolem 40", cenu samozřejmě co nejnižší a podmínkou je, aby televize byla „Smart“ kvůli bezdrátovému připojení notebooku při přehrávání filmů (tipuju to na 70% doby využití televize). Jinak samotný příjem televize by pak byl přes kabel (UPC), takže asi není potřeba řešit kvalitu tuneru. Do oka mi padly tyhle kousky:

        Panasonic TX-40CS520E

        LG 40LF630V

        Sony KDL-40R550

        Máte s některou z nich zkušenost? Případně za tipy na jiné TV v téhle cenové relaci budu taky rád.

        0 0
        • Pokec07  

          Mrkni sem, zúžíš si výběr.

          100Hz panely

          0 0
          • jIrI___  

            Mám obavy, že 100 Hz se v té mé cenové relaci vůbec nevyskytuje. A nejsem si jist, jestli bych při pohledu vůbec poznal rozdíl (když už i na odborných diskuzích vznikají pře kvůli tomu, jestli daná TV je nebo není 100 Hz) :)

            0 0
        • Smazaný účet  

          Panasonic.

          0 0
    • Janouch  

      nechci zakladat nove vlakno tak se zeptam tady:

      Chci si koupit TV cena do 25000,– do 30.000, uhlopřícka 50– 55 palcu, frekvence obnoveni obrazu min 100Hz, moznost propojeni s PC a pripojeni k Internetu samozrejmosti.

      diky za tipy

      0 0
    • garp  

      Zdravím, taky scháním televizi do 20 000.Chci velikost 55 palců ,smart TV.Rozlišení stačí Full HD.

      Vybral jsem toto

      https://www.okay.cz/…g-ue55k6372/

      Nevím co ta prohnutá obrazovka .Máte někdo zkušenosti?

      0 0
      •  

        jestli ti nevadí že to má jenom 50Hz panel, (já bych se díval (zrovna vybírám taky nějakou 55 ale do 25 tis. kč) po rovné a s 100/120Hz obrazovkou např. http://televize.heureka.cz/…g-ue55j6282/

        0 0
      • marwin  

        Skoda, ze jsi nenapsal driv. Po vanocich se objevila Sony KDL-55W808C za 18k. Je to sice model 2015, ale:

        android a 3D. Dnes uz ji hledam marne.

        0 0
        • garp  

          Já se asi zeptám blbě využiju 3D,když to mám na jenom na sledování televize,nemám ani DVD přehrávač.

          0 0
          •  

            nahraješ z netu na flešku či hdd a telka by ti to měla přehrát – né teda každá, příp koupit nějaký multimediální centrum co přehraje skoro všechno

            0 0
          • Pavell007  

            Dají se stáhnout normálně 3D mkv soubory, přehraješ si to z harddisku. Ale chce to velkou televizi a sledovat to z doporučené vzdálenosti-což znamená zblízka, aby ti ten obraz vyplnil celé zorné pole.

            0 0
        • Smazaný účet  

          3D i Android prakticky na nic.

          0 0
          • marwin  

            Asi zalezi k cemu ji potrebujes. Mam k TV pripojeny NAS a v TV Kodi. Diky androidu mraky aplikaci a moznosti. Prehraju s tim uplne vsechno (MKV, AVI, VOB …). A rad si vychutnam pekny film ve 3D. Mimochodem, byla za nizsi cenu nez model bez 3D.

            Ale pokud chces koukat jen na Prostreno nebo Vymenu manzelek – tak je to opravdu „na nic“.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jj pěkný film ve 3D na LCD televizi, ještě nějaký vtip prosím. Ale tak hlavně že máš Android a 3D, když už obraz na naprd.

              0 0
              • marwin  

                Aspon jsem se snazil tazatele nasmerovat na konkretni vyrobek – vzdyt o tom to tema je. A verim, ze tvuj nazor jiste oceni a pomuze mu v rozhodnuti.

                A snad bude se svym vyberem spokojeny, tak jako ja a moje rodina.

                BTW: kolik vcera dostal bodu, ten co varil?

                0 0
      • Smazaný účet  

        Prohnutá obrazovka by měla mít vliv na pozorovací úhly protože to je dementní LCD technologie. Což ale v reálu mají všechny ploché dávno vyřešené.

        0 0
        • Pavell007  

          No vyřešený to teda rozhodně nemají, z boku klesá kontrast a mění se barvy stále, ať je to IPS nebo VA panel, ale prohnutá telka je **********, to jako jo. To může fungovat pro toho jednoho jedince, co sedí přesně uprostřed, ale pokud je rodinka naskládaná na gauči, tak pro toho kdo je na kraji, je ten bližší okraj tv naopak ještě ve větším úhlu.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tak Panasonic to rozhodně vyřesené má, až nějakých 120° je probém.

            0 0
            • Pavell007  

              No doma zrovna na jednoho 50palcovýho Panasonica koukám a vyresený to je stejne asi tak deset let. Ono to taky z principu lcd panelu úplne resit nejde. Když je mistnost zhasnuta, tak při tmavých scénách ten panel z uhlu proste prosvita, o proti plazme se to nedá srovnat.

              0 0
    •  

      tak mě odešla má plazma LG 50PK750 a vybrat slušnou 100 Hz full hd ledku (né 50Hz levný 4K) kolem dvaceti byla celkem fuška v počtu hodin strávených na avmania a tvfreak. Nakonec ke spokojenosti jsem sehnal ještě 2015 model Sony KDL-55W808C. SD vysílání se na to dá dívat a HD je parádní, 3D jsem ještě nezkoušel-čekám na brejlle z Ali.

      https://televize.heureka.cz/…-kdl-55w808/#…

      0 0
      • Tovarik  

        Měl jsem podobné požadavky mimo 3D a koupil začátkem února Samsung UE556282. Sony KDL-55W755C byla druhým kandidátem. Taky zatím spokojenost.

        0 0
      • Janouch  

        jee ja poridil KDL 55W805C rozdil je asi minimalni a jsem moc spokojenej 3D asi nevyuziju ale mam slibeny brejle od kamose na zkousku

        0 0
        • marwin  

          Jen frekvence panelu. 808 ma 1000Hz a 805 asi 900Hz.

          A to mame letos slibeny Android 7. Snad uz pujdou pridavat aplikace z GP do nabidky.

          0 0
          • Janouch  

            jasny to je jen motionflow ta moje ma 800 ta tvoje 1000 ale oboje maji 100Hz obnovovaci frekvenci… jen nerozumim co je GP nabidka :)

            0 0
            • marwin  

              Spravne. GP je Google Play. Kdyz stahnes nejakou aplikaci mimo nabidku aplikaci v tv (treba pres apk soubor), nenabidne se s menu tv. Musis pres Home – Nastaveni – Aplikace.

              0 0
              • Janouch  

                aha :) no me spis vadi ze v GP v nabidce TV nejdou instalovat vsechny aplikace jako treba na mobilu je to dost osekany

                0 0
            • kesu  

              Ahoj,

              hele koukám, že se tu v tom docela vyznáte, máme něco přes rok Sony kd49×8307cs. Obraz dobrej, ale ten Android je naprostý peklo. Je to hrozně pomalý, naťukat web adresu do řádku se skoro nedá. Taky se to umí někdy po vypnutí zase hned zapnout a tak to jde, až to vytáhnu ze zdi. A podobných bot je tam poměrně dost, vyskytují se ale náhodně. K internetu to už ani nepřipojuju.

              Používáme to jen jako televizi. Reklamovali byste to a nebo je to prostě dáreček od Googlu?

              díky za radu

              0 0
              • marwin  

                Ja ma jiny model s androidem cca 3 mesice a bezi bez jedineho problemu. Jen mne trochu zaskocila automaticka aktualizace KODI, ale to se podda.

                K tvemu problemu: Zkontroluj, zda-li pro tvou TV neni novy firmware a zda-li se shoduje s tvym. Kazde zarizeni android obcas potrebuje restart a pravidelne aktualizovat. doufam, ze to mas zapnute. Tobe se ale asi restartuje samo, takze to nejspis zpusobuje nejaka aplikace. Kdyz se nepodari zjistit jaka, resil bych nejdrive obnoveni tovarniho nastaveni: Home – Nastaveni – TV – Uloziste a resetovani – Obnoveni tovarnich dat.

                Pro zalohu naladenych programu pouzij SonyEditor (snad ti pujde) – odkaz je jen na DE stranky:

                https://www.sony.de/…/KD-55X8505C

                Nebo primo kontaktuj technickou podporu:

                https://www.sony.cz/support/cs

                0 0
                • kesu  

                  Díky, aktualizace jsem hned na začátku vypnul a odpojil ji i od internetu s pocitem, že by to mohlo fungovat jako Iphone. Tedy když po tom nic nechceš, nechce to nic ani po tobě. Chtěl jsem ji fakt jako kulisu pouze na obyč analog TV.

                  Bohužel jsem se zmýlil, no tedy aktualizuji to.

                  0 0
                  • Janouch  

                    pobavil jsi odstrihnul jsi TV od sveta a za to se ti ted msti :))))

                    0 0
                    • kesu  

                      Ale fakt, že jo. Já prostě chtěl slušnej panel a to bez toho Androidu (smart tv) nešlo. Ale je to hrozná bída, display je fakt super, ale ten soft…

                      Opravdu nepochopitelný, jak může být něco tak pomalýho a blbě ovladatelnýho. Používat to jinak než jako kulisu, koupil bych k tomu nějakou verzi minipočítače nebo Apple TV.

                      Ono vůbec všechno co běží na androidu je pomsta Googlu, ale proč to sakra cpou do televize. Musím si koupit do foroty vysavače a rychlovarný konvice, protože za rok to už bez Googlu koupit nepůjde a když doma vypnu wifi tak si neudělám kafe nebo nevyperu:-(

                      Mimochodem aktualizace tomu pomohla pouze minimálně. Těžko jim odpustit, že vyrobí smart TV bez internetového prohlížeče. Ten jde stáhnout pouze tak, že se odsouhlasí Google podmínky a pak to teprve jde. Myslel jsem, že když pak změním heslo k wifi, že bude od toho krámu pokoj. To jsem se zmýlil:(

                      Už bych si to nekoupil.

                      0 0
                      •  

                        Mě moje Sony KDL 55 W808C chodí s androidem celkem svižně, nemám k funkci a rychlosti žádné velké výhrady, důležitý je 100/120 Hz panel

                        0 0
                      • Janouch  

                        vsechno ma svuj vyvoj pocitam ze mas nejakej starsi model TV kde je ten android slabsi me na modelu sony KDL 55W805C chodi vse ok po aktualizaci vse svizne a funkcni nevim kde mas problem ale za me android i v telefonu OK

                        0 0
                        • kesu  

                          Než Android vrátil bych se k N6210. Ten systém je prostě nastavenej na prodávání reklamy a tomu musí ustoupit vše. Jako Apple není dokonalej, ale v tomhle je úplně jinde.

                          Já chci telefon, kde nebudu muset mít registrovanej email, nic aktualizovat a prostě jen telefonovat. Na Iphone jednou zakážeš polohový služby, nezadáš apple ID a zakážeš aktualizace. A už nikdy se to na nic nezeptá. Ale v telefonu je to můj boj a chápu, že to má někdo jinak.

                          Mimochodem ta televize co máme se pořád dělá pouze s drobnými úpravami, panel je ale stejnej.

                          https://www.alza.cz/…d4564989.htm?…

                          Mrzí mě, že do velmi slušnýho hardwaru dají takovej odpad, jako je Android TV. Přitom nebejt toho, nemohl bych tomu vytknout nic.

                          0 0
                          • marwin  

                            Tento tyden probehne i na tve TV aktualizace na Android M. Podle popisu by mela zlepsit vykon a rychlost, napriklad pri praci se satelitem Astra.

                            Nevim, co te vedlo k volbe Android TV, kdyz ji pak ani nedas sanci.

                            Mozna jsi mel volit TV se sytemem od jablek.

                            Ta moje – aktualizovana – beha paradne. :-)

                            0 0
                            • kesu  

                              Chtěl jsem slušněj 4k panel a zbylo mi tohle. A obraz má fakt hezkej, když se k tomu něco připojí, funguje to jak má. Ale kdyby to bylo rychlejší…

                              0 0
                              • Janouch  

                                myslim ze 4k je uplne zbytecny bohate staci FHD dulezity je aby mela 100 a vic Hz bonovovaci frekvenci obrazu ale je to jen o penezich mozna za par let uz bude podpora 4K formatu lepsi dnes se to nevyplati

                                0 0
                                • Pavell007  

                                  4k televize zacne mit smysl az spolu 4k Bluray standardem s 10 bitovym rozsirenym barevnym prostorem, to bude zretelny posun v kvalite obrazu, ted je to jen marketing a z trochu vetsi sledovaci vzdalenosti nelze poznat rozdil od FHD.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Tak doporučená vzdálenost na sledování FHD je asi tak tři metry. A jak píšeš rozdíl mezi FHD a 4K či UHD opravdu na tři metry nepoznáš.

                                    0 0
                                    • Pavell007  

                                      no doporučovaná vzdálenost na FHD (a vlastně na jakékoliv rozlišení) závisí na úhlopříčce a je to vždy taková vzdálenost, kdy průměrnému oku začínají splývat dva sousedící body. Na 50 palců to jsou např. 2 metry. :)

                                      0 0
                                      • Macik  

                                        No a na 4K bys potřeboval na stejnou vzdálenost uhlopříčku 100", abys ten rozdíl ocenil. :)

                                        0 0
                                        • Pavell007  

                                          No pro někoho, kdo si na tom prohlíží fotky, tak super. Smysl by to mělo spolu s 3D, který funguje dobře, jen když máš tím obrazem vyplněný celý zorný pole, což by právě 4k rozlišení už umožňovalo. Takhle když já sedím v doporučené vzdálenosti před svou 50palcovou FHD tv, tak mám přeci jen ještě prostě před sebou pověšenej obrázek s rámečkem :)

                                          0 0
                                  • Janouch  

                                    fsak to pisu

                                    0 0
          •  

            Jestli bude android 7 tak je to příkladná podpora od Sony na to že jsou to modely roku 2015

            0 0
        •  

          na ali dvoje brejle za 25 doláčů

          0 0
          • marwin  

            Presne tak. Za cenu jednoho kusu original Sony mas tady 4 kusy. V baleni je druha baterie a uterka. Sparovani vsech 4 kusu bez problemu. Malinko tlaci hrana na nose, protoze mam i dioptricke.

            V nekterych zemich byla tahle tv s brylemi. U nas bez a cena napalena … teto politice nerozumim. Pak lidi radsi kupuji pasivni a jinou znacku.

            0 0
            •  

              Jj, taky mám objednaný Sintrony

              0 0
            • Janouch  

              jeste jsem to 3D nezlousel ale zadnej zazrak to asi nebude :(

              0 0
              • marwin  

                Hodne zalezi na zdroji. Nektere filmy jsou zpracovane dost dobre. Dcera pri sledovani 3D mavla do prostoru na neexistujici vlocku :-)

                Kazdopadne preji paradni sledovani.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Tak každý výrobce má jinou kvalitu 3D. Většina má pasivní, jako jedinej má snad aktivní 3D Panasonic. Což má lepší kvalitu a hlavně máš pořád stejné rozlišení. Akorát z toho můžou více bolet oči.

                0 0
        •  

          jinak jsem ještě pořídil tohle druhý dálkový ovládání s touchpadem a je to silně navykový:-)

          https://dalkove-ovladace.heureka.cz/…specifikace/#…

          0 0
          • Janouch  

            jo jo pro to jsem bezel hned druhej den jak jsem zjistil ze originalnim ovladacem psat text je neskutecne otravny

            0 0
            •  

              ještě řeším ten zvuk, proti plazmě co jsem měl tak nic moc, takovej jako z plechovky mě občas připadá a vůbec jsem v menu nenašel nějakej posuvník s basama. Sice mám ke sledování mkw pořádnej soundbar s woofrem ale nechce se mi to k normálnímu sledování tv zapínat. Představoval bych si nějakej menší stereo reprák s woofrem kterej by se zapnul spolu s zapnutím telky (něco v tomto stylu https://de.aliexpress.com/…0709725.html?…

              0 0
              •  

                napájení toho mini soundbaru by mělo být buď trvalé ze zásuvky či lépe přes usb strčený do telky jako to má tohle https://de.aliexpress.com/…1192949.html?…

                0 0
              • Janouch  

                ja zvuk z TV neresim pac ji mam pripojenou k PC kde mam 5,1 zvuk doporucuji

                0 0
              • Macik  

                V TV mám nastavený aby si pustila 5.1 receiver a nepoužívala repráky TV. Rozdíl ve zvuku je velkej.

                0 0
                •  

                  jo, otázka je jestli se po připojení receiveru, externích repro či soundbaru a přepnutím tv na externí repro dá ovládat hlasitost ovladačem dodaným k televizi

                  0 0
                  • jezo  

                    Mně to funguje. Televize Sony 755, Receiver Yamaha, zvuk jde z televize přes HDMI ARC. Nejsem si ale jistý, jestli pro to nemusí být zapnutý ovládání přes HDMI na receiveru, to si nepamatuju (čili by pak záleželo, co umí ten soundbar). Ovládání hlasitosti ovladačem televize je ale línější než ovladačem Yamahy, jako by chvilku trvalo vyhodnocení toho povelu, co přišel z televize přes HDMI kabel.

                    0 0
              • jIrI___  

                Jak funguje, když tenhle soundbar připojím audio kabelem (počítám klasický jack) k televizi a občas bych přes něj chtěl přehrát přes bluetooth zvuk z mobilu nebo PC. Je potřeba ten audio kabel vytahovat z televize nebo soundbar zdroj zvuku nějak vyhodnotí automaticky a dá přednost bluetooth vstupu?

                0 0
                •  

                  jak fungují tyhle čínský nevím ale mám soundbar s woofrem od LG a ten se k televizi připojuje (zvuk) přes optický dig. kabel a pokud chci přes bluetooth pustit něco z externího zdroje (telefon) tak musím na soundbaru vybrat (upřednostnit) spárovaný bluetooth

                  0 0
      • Růža17  

        Jakpak to je s tou podporou androidu 6 a 7. Sony se mi líbí měla by i ten 100 Hz panel ale na stránkách výrobce píší ze se to odkládá tak hlavně aby tu aktualizaci dotáhly dokonce…

        0 0
        •  

          až doladěj tak bude, o to bych strach neměl, dělají na tom

          0 0
          • marwin  

            Aktualizoval jsem zacatkem brezna pres USB na Android 6.0. Zadne zasadni zmeny ale necekejte:

            • jine provedeni Menu – Nastaveni
            • pocitove sviznejsi pri prepinani na satelitu
            • presun ukazatele hlasitosti do leve poloviny obrazovky
            • stale nelze pridavat aplikace z GooglePlay do zakladni nabidky

            Vse podstatne je pri updatu zachovano – razeni programu – stazene aplikace – parovani 3d bryli.

            Shodou okolnosti se v te dobe aktualizoval i KODI na V17. Tam se objevil problem s nekterymi mkv soubory, nyni uz bezi v poradku (konec brezna).

            0 0
    •  

      kdyby někdo sháněl nějako poctivou FHD 55 se 100 Hz panelem tak tahle za necelých 18 je sakra dobrá koupě

      https://www.datart.cz/…08CBAEP.html?…

      0 0
    • Růža17  

      Mohu se zeptat zda je opravdu tak zásadní zda je panel 50 Hz nebo 100 Hz to znamená zda se to pozná na obrazu pokud postavím dvě televize vedle sebe. Mě spíš vadí to, že lidé píší, že se televize s tímhle či jiným systémem seká, zapíná, vypíná, nebo zase nepřehraje určité typy souborů a videí z youtube. To že mi nepůjde skype a další nesmysli které vyzkouším a nepoužiju mi je upřímě jedno :)

      0 0
    • X-biker  

      Kluci kdo tomu rozumíte mohli by jste prosím hodit oko na tento model jestli Vám to příjde OK?

      https://www.electroworld.cz/…h6107-led-tv#…

      Sháním pro rodiče novou telku a toto mi příjde super za ty prachy.

      Díky

      0 0
      • Smazaný účet  

        Za mě ok. LG má dobré panely – vetsina výrobců bere panely od LG, včetně Samsungu a Panasonicu. Zvuk bude na prd ale to je u všech tenkých TV.

        0 0
      •  

        pokud nevadí 50 Hz panel tak proč ne

        0 0
      • v.leos  

        Jenom pozor je to 50 Hz panel.

        0 0
      • jIrI___  

        P5idám se s dotazem. Rodiče taky hledají nějakou TV, požadavky jsou jen uhlopříčka 55" a cena do 20k. Z 95% na ní pojede kabelová televize (O2). V obchodě tvrdili, že cokoliv jiného než LG nebo Samsung nemá smysl, ale víme jak to v kameňácích chodí… Měli byste tip na nějaký rozumný konkrétní kousek?

        0 0
        •  

          tak zrovna lg bych nedoporučil, do 20 se dá sehnat ještě poctivá fullHD 100Hz (bez 3D)

          https://televize.heureka.cz/…kdl-55w755c/

          0 0
          • jIrI___  

            Díky za tip. Vzhledem ke zkušenostem s Androidem v mobilu mi v té TV celkem vadí. Čím hloupější TV, tím lépe :).

            0 0
            • kesu  

              Tohle potvrzuju, celej Android je neuvěřitelnej odpad co neměl nikdy spatřit světlo světa. Mimochodem pro mojí rok a něco starou televizi slibovali aktualizaci a pořád nic. Kdybych si mohl vybrat, oželel bych jakoukoli vlastnost moderní televize (100hz panel, rozlišení, smart funkce) abych tam tu sra*ku mít nemusel. A to na to vlastně nekoukám. Už jen než se to zapne a jdu se radši podívat z okna..

              0 0
            • Smazaný účet  

              +1…rozumny panel a zadne priplaceni za smart picoviny, ktere vyuziju jenom v prvnim tydnu…

              0 0
      • Janouch  

        pokud ma 50Hz tak bych ji nebral ani ve full HD natoz v UHD… ber 100Hž a vic a na UHD se vyser je to zbytecny na ty sracky co davaji vTV tuplem :)))

        0 0
    • X-biker  

      To je naprosto klamava reklama přece.

      Btw: Stejně nemám 4k zdroj signálu dívam se max HD ready coz je 1024 a nebo na 720. Nevim v jakem rozlišení vysila TV prima Nova atd. V těch nižších rozlišeních to musí šlapat rychle a plynule ne? Trochu se bojím při te velikosti úhlopříčky 124cm. Ale kdyby to nebylo OK asi by se tolik 50Hz neprodavalo, že? Asi zbytečně stresuju…

      0 0
    •  

      50 hz lg dva roky starrj model má otec – obraz a pohyb takovej nedomrdlej, hokej nestíhá, vypadá to jako mexická telenovela, mám sony 100 hz a rozdíl hodně velkej, podívej se na jinou značku na. 100 Hz, určitě se ještě nějaký sehnat dají

      0 0
      • Růža17  

        Dokázal by mi někdo poradit zda má tato televize 50 nebo 100 Hz. Nevím kde to ověřit protože někde se píše 50 někde 100 na oficiálních stránkách Samsung je od rozměru 60 uvedeno 100 hz pro menší rozměry 50 hz. Ale jde o to jeslti to je pravda.

        http://www.samsung.com/…0KU6072UXXH/

        0 0
        •  

          má 50 Hz = nebrat

          0 0
          • Růža17  

            A dá se to nějak věrohodně ověřit. Protože třeba i zde se píše že některé modely žady KU6 mají mít 100 Hz + na ofi stránce je napsáno motion rate 100 Hz.

            http://avmania.e15.cz/…pro-rok-2016

            Infu z internetových obdhodů moc nevěřím.

            0 0
            •  

              že ty jsi ji už koupil a čekáš že ti někdo napíše že je to 100 Hz:-)

              0 0
              • Růža17  

                Právě že ještě néé ale koupit 4k 100 Hz za normální peníze je nadlidský úkol a na toto jsem omylem narazil původně jsem chtěl 55 ale tady u té 60 bych nemusel dělat kompromis. Pročítám vše možné a už mě to úplně nebaví :) Všede píšou že 4 k videa jsou nanic ale byl jsem se podívat jak vypadá 4 k video z youtube a po přepnutí do full HD a ten rozdíl tam prostě je, navíc těch videí bude čím dál víc. Navíc není 50 Hz jako 50 Hz byl jsem dnes v obchodě a rozdíly alespoň na těch demo snímcích jsou velké. Ano přál bych si aby byla 100 Hz. Jinak půjdu do UE55J6282 nebo UE55KU6092. Android nechci stačí že každou chvíli musím resetovat telefon s androidem :)

                0 0
                •  

                  4K kvůli nějakým demo z youtube, marketing vládne světem a navíc s 50 Hz:-), android jsem rok na lg g4 a už 4 měsíce ns g5 nemusel restartovat ani jednou

                  0 0
                  • Růža17  

                    Ok ještě to zvážím, ale to 4 K je opravdu poznat a lidé už hodně na 4 K natáčí různé sportovní záběry. A zrovna u této televize s 50 Hz jsem žádné cukání nepozoroval na rozdíl od jiných s 50 Hz.

                    0 0
          • Růža17  

            Máš nejspíš pravdu

            http://www.displayspecifications.com/…odel/fab87ed

            Panel 50 Hz, nějakej motion rate 100 Hz a Index kvality 1300 v tom aby se někdo vyznal :)

            0 0
    • X-biker  

      Rodičům jsem teda nakonec koupil LG 49UH6107 za 13990,– a musím říct, že ovládání TV + wifi a hlavně databáze seriálů na iprima a na ČT kanálu je super věc.

      K obrazu – možná je to velkou uhlopříčkou, možná je to 50Hz panelem, nejspíše obojím dohromady. Naši jsou spokojení, oči už nemají v kondici jako já :-D Dívat se na to dá, pokud je kvalitní vstup (různé kanály, různá kvalita) tak obraz umí být opravdu nádherný a čistý, ale umí i poškádlit a nevypadat moc hezky, ale opravdu to vidím na kvalitu vstupu co tv stanice pouští. Každopádně kdybych volil pro sebe (asi na Vánoce pořídím něco novéjšího než můj 8–9let starý Philips 106cm) tak buď zůstanu u stejného rozměru jaký mám a nebo budu volit nějaký vyšší model s vyšší frekvencí a kvalitnějším panelem (mám citlivé oči :-) ) každopádně pro nenáročného uživatele luxusní telka za 14tisíc!

      0 0
      •  

        tak někdo se spokojí i s černobílou telkou. Kombinace 50 Hz panelu a né 4K ale 3K protože to má RGWB panel a navíc IPS který neumí pořádně černou a ani s kontrastem na tom není nejlépe z tý telky nedělá zrovna výhodnou koupi, někdy raději nevědět

        0 0
        • petrx  

          Upřímě, ještě jsem neviděl LCD,ani u těch nejdražších, který by překonal obraz slušné plazmy. OLED TV je řešením ale stále je cenově úplně mimo.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Asi tak.

            0 0
          •  

            to jo, ale i z ledek je si třeba muset umět vybrat

            0 0
            • petrx  

              No u oled právě moc na výběr není, na televizní oled panely má prakticky monopol LG, a mají je i prémiové televize od Panasonicu a Loewe za 200tis,

              0 0
            • Lister  

              Praktický všechny OLED na trhu mají identický LG panel. Liší se jen výbavou, vnitřní elektronikou a vzhledem a taky značkou, která na nich visí.

              0 0
        • X-biker  

          Kdybys tu nedával info o 50Hz panelu atd tak jsem spokojeně nakoupil, tak jsem byl nejistý, ale myslím, že zas taková hrůza to není. Za 25–30tis už se da vybírat v jiné kategorii, ale kolem 14tis je to dle mě všechno + – stejné. V úhlopříčce 107cm by byl obraz určitě mnohem hezčí, v tom vidím základní problém.

          0 0
          • Lister  

            Současné levné televize jsou děsné. Doma mám starou plazmu na kterou nedám dopustit. V ložnici Full HD 100 samsunga 6 rady který je starý asi 2 roky a ten je slušný. Teď jsem do práce kupovat letošní šestku která sice má 4K ale jinak je obrazově mnohem horší.

            Do obýváku mi LCD nesmí. Plasmu vystřídá jedině OLED. Možná už letos, ale spíš až příští rok.

            0 0
    •  

      tak kolega z práce se rozhodl kvůli hokej pořídit novou 55 telku a zjištěním situace na trhu dobrý 100 Hz FHD telky došly. Už zbývá pouze pár kousků (jestli vůbec) Samsung UE55J6282, Sonky se doprodaly, možná nějakej zapomenutej kus se někde zapomněl. Takže zbývá UHD s falešným či pravým 4K s 50 Hz panelem či si výrazně připlatit na 30+ či čekat pár let až oled zlevní.

      0 0
      • Lister  

        Něž Oled zlevní, tak to bude na dlouho. Samsung a současná 6 řada ******* – totální. Uvažuju že se jí brzdo zbavím. Takže na to zapomenout. 40 tis za sedmičkovou řadu asi dát nechce. Šel bych do té starší šestky, která bude ve všem lepší než aktuální model. Nevím jestli mám doma J nebo starší generaci, ale ty televize bývaly někde jinde než jsou teď. V každém případě když srovnám s tou aktuální tak ta starší má řádově mnohem lepší homogenitu podsvícení, pohybovou ostrost i barvy, nová je lepší maximálně v podání černé – což ho teda u hokeje asi trápit nebude.

        0 0
      •  

        tak jedna z posledních možností koupit pořádnou FHD 55 " 100Hz http://sony.centercz.cz/…c-cerna.html

        0 0
        • Janouch  

          no porad je o 3000 drazsi nez se dala sehnat ve vyprodejich mall, alza, atd

          0 0
          •  

            To sice jo ALE už nebudou a to se vyplatí; -), 50 Hz 4K nebrat!

            0 0
      • Janouch  

        tak jak na to koukam tak jsem mel kliku ze jsem stihnul vyprodej FHD 100Hz :)))

        0 0
        • Janouch  

          no porad je o 3000 drazsi nez se dala sehnat ve vyprodejich mall, alza, atd

          0 0
        • Lister  

          Pokud nevadí LCD v obýváku tak asi dobrá volba. Já budu muset ještě tak rok počkat.

          0 0
    • kuba.chaloupka  

      Zdravim, budu shánět TV pro rodiče (55+). Nemáte prosím někdo aktuální zkušenost s koupí TV? Potřebuju aby to mělo WiFi a podporovalo ten nový kodek a DVBT2, tzn aby při přechodu nepotřebovali již žádnou další krabičku. Cena max okolo 18 000 Kč. Vůbec tomu nerozumím, tak budu rád za každou radu… co tyhle 2 odkazy?

      https://www.mall.cz/…-tx-49ex613e?…

      https://www.mall.cz/…g-ue50mu6172?…

      0 0
    • Dumbíček  

      Přiživím se dotazem. Dnes novou TV 130–150cm vybírat s rozlišením 4K, ikdyž signál je a bude max Full HD? Dík za názory.

      0 0
      •  

        tak pochybuji že ještě nějakou poctivou 100/120 Hz FHD seženeš, takže ti nezbyde nic jiného než ojebaná pseudo 50/60 Hz 4K, teda pokud nehodláš investovat nějakou vyšší částku, tak už se vybrat dá.

        0 0
    • Luke96  

      Tak se mi po 3 letech začíná ***** SAMSUNG Samsung UE48H6500 (Full HD, 3D)

      Na obrazovce se v bílé (šedé) objevily fialové fleky cca 20×30 cm. Jeden viditelný pouze v čisté bílé ploše nebo světlých odstínech šedé, druhý je vidět víc i v tmavších plochách.

      Poraďte co případně pořídit jako náhradu:

      Velikost Maximálně 48" v obýváku není moc místa a větší už by asi nebylo nic moc.

      Musí mít Satelitní tuner (samozřejmě i DVB-T2 ale to už je snad standard)

      3D by bylo fajn. Občas na něco ve 3D koukám. (doteď aktivní od Samsungu, jinou zkušenost nemám). Ale U 4K televizí to bude asi o dost dražší co?

      Asi by se mi líbilo něco s Androidem. Kvůli KODI.

      Musí si to pamatovat EPG, to mě na samsungu dost vadilo, že si po vypnutí nepamatuje program. a musí se znovu načítat. Nebo už se to změnilo?

      Nevím, jestli chtít znovu Samsung jsem celkem zklamán. Na o rok starších modelech už dokonce už ani nejede Youtube.

      0 0
      •  

        ono je to skoro jedno co pořídíš, téhle ceně sice 4K ALE 50 Hz panel. (100/120 Hz za rozumný peníze došly)

        Tady trocha inspirace, hodnotí se sice 55" ale mají své ekvivalenty v nižších uhlopříčkách https://www.cena-vykon.cz/…000-kc-2017/

        EPG se mi po zapnutí telky (Sony) taky načítá ale celkem rychle, v tom problém nevidím, čas od času se android v telce restartuje a ani aktualizace nepomohla

        0 0
        • mr.antik  

          je hodně znát těch 50hz na panelu? jakože to bliká?

          0 0
          •  

            někdo to pozná, já třeba hned při rychlých scénách ve sportu, když je ale dobře odladěnej soft telky tak se průměrný uživatel s 50 Hz panelem spokojí, já jsem byl rád že jsem ještě loni na jaře sehnal 100/120 Hz fullHD

            https://www.datart.cz/…ru_kdyz.html

            0 0
            • mr.antik  

              no když se dívám na nabídky v kategorii řekněme 14–16 tis, tak tolik marketingových hovadin jsem ještě nečetl… takže asi jediná možnost je to o běhat někde na prodejnách :-(

              0 0
              •  

                v prodejně je problém jejich nastavení a osvětlení na prodejnách který je odlišný od toho co máš doma, spíš bych pročetl recenze majitelů a některý fóra jako avmania či tv freak popř se obrátit na zahraniční testy kterých se dá vyhledat víc než u nás

                0 0
                •  

                  konkrétně kámoš má tuto a je s ní nadmíru spokojený, kouká na sport a paří X-Box https://www.elviapro.cz/…96b/d-27604/

                  0 0
                  • mr.antik  

                    No funkčně by mi to asi stačilo, ještě doma musim přeměřit jakou velikost vlastně potřebuju, akorát by se mi hodilo, kdyby ten „nádor“ vzadu byl tak nějak dál od spodního okraje (nádhor půjde zapustit do sádroše)

                    0 0
                    • Tehu  

                      Já bych v dnešní době asi šel do nějaké android Tv např. TCL jsou levné, obrazově kvalitní (Thomson a ještě Blaukpunkt nebo Pioneer teď nevim), hlavně možnost internetových tv jako např. Kuki, nebo spousta šikovných aplikaci, her. Mnou používané treba Kodi na online filmy a seriály. Moc pěkné udělaná apka. O víkendu jsem 65" TCLko prohlédl u kámoše a úžasné co vše to dokáže a jaké jsou oproti běžným Smart TV možnosti.

                      0 0
                      • mr.antik  

                        A ty Android TV normálně umí plnohodnotné 4k nebo je to ošizené?

                        0 0
                        •  

                          pokud to má 4K rozlišení 3 840 × 2 160 bodů na panelu tak ano a krmíš to 4K obsahem, ale na trhu jsou pseudo 4K číli 3K rozlišení 2 880 × 2 160 bodů a to už je tak trochu více na pikaču.

                          https://avmania.e15.cz/…d-televizory

                          0 0
                    • mr.antik  

                      Takže velikost mám změřenou, stačí fakt 50 palckovka. Teď mě ještě ale kolegy vystrašil že se zas bude měnit nějaký standard na pozemní výsílání, jaký tuner teda je potřeba?

                      Případně, je teda nějaká fíčura, bez který se dnešní TV nebojede? Potřebuju akorát wifi a zrcadlení displeje, jinak použití bude spís pro filmy ze záznamu (USB, PC, disk), ivisílání, youtube a promítání fotek, než klasický tv programy

                      0 0
                      • skaj  

                        Ja nedam dopustit na HbbTV/cervene tlacitko. Pohodlne se tak dostanes do iVysilani, na Decku do archivu pro deti, na Seznam.tv na Streamuj atd. Sam jsem po nem nijak netouzil, koupil televizi s nim nahodou a prekvapilo me, jaka je to prijemna vlastnost.

                        To same plati pro Android TV. Tu jsem dokonce primo nechtel, ale nebylo zbyti, v mem vyberu mely Android TV vsechny… Ale ted si pochvaluji Kodi (byvale XBMC) s nainstalovanym Sosacem. Tahle kombinace to cele zase o kus posunula od dob Rapsberry Pi a saseni s externim diskem. Vsechno ovladas jednim ovladacem, fakt prijemne.

                        0 0
      • Růža17  

        Dobrý den/ahoj,

        Loni jsem řešil nákup tv 55" ideálně 100 HZ 4k. Chtěl jsem cenu kolem 20 000 kč což bylo nereálné. Nakonec jsem sehnal SONY-55XD8505. https://televize.heureka.cz/…kd-55xd8505/?s=6 za 27500 kč.

        Moje poznatky:

        Obraz – super

        Zvuk – super

        Ovladač – kvalitně zpracovaný

        4K videa z youtube – super – zde se psalo že 4K vs FHD nepoznám – to je omyl, poznám to víc než rozdíl 50 vs 100 hz (50 vs 100 hz poznáte na demosnímcích a je pravda že není 50 hz jako 50 hz, u lenvých TV je obraz opravdu trhaný)

        Android – tady je velký otazník

        Problémy – vlastnosti tohoto systému:

        Občas je nutno restartovat cca 1 týdně

        Používám vestavěný satelitní tuner – se skylink rychlost přepínání programů nic moc, navíc mi v Guide (tam kde vybírám programy) nezobrazuje diakritiku

        Řazení programů – bída v TV skoro nereálné naštěstí to jde pomocí PC, Někdo uvádí oblíbené programy, mno ale potom zase nefungují alespoň mě tlačítka PROG+, PROG- prostě poostupné přepínání programů.

        Při nesprávném ukončení aplikace (kodi) dojde k záseku nebo to píše že nebylo správně ukončeno

        Aplikace youtube po aktualizaci neumí 4 K videa , jde vyřešeit odebráním aktualizace aplikace a zakázat automat aktualizace aplikace. Pak 4k jde vpohodě.

        Píšete spousta aplikací? zajímali by mě opravdu použitelné aplikace, klidně by je sem mohl někdo napsat, v podstatě si myslím že ostatní (Samsung, Panasonic) zvládají podobné funkce bez instalace aplikací.

        Ano Kodi je fajn ale proč není použitelný vestavěný přehrávač? Instalace doplňků ano taky dobré ale je to pro lidi kteří mají chuť něco nastavovat. Pro toho kdo chce televizi jen pustit aby to fungovalo tak to uplně není. (běžně technicky zdatný člověk to zvládne :)

        Aktualizaci na android 7 moc nevěřím nejdřív by android 5 pak 6 a rozdíly jsou kosmetické a spíše pocitové.

        Hry android by možná byly fajn ale televize náročnější hry nezvládá po stránce HW (vždyť HW je slabší jak v běžných telefonech)

        Pokud chcete anroid do TV možný by bylo řešením koupit nějakou tu chytrou krabičku.

        Závěr – pokud chcete TV jen prostě zapnout a koukat s aplikacema youtube, provozem NAS, tak nepotřebujete Android TV a ostatní to umějí v základu. Pokud si chcete hrá a občas se u toho zlobit kupte si Android :)

        0 0
        • fantozzi  

          Taky jsem zaregistroval, ze na Sony s Androidem hodne lidi nadava – bud kvuli trhanemu obrazu ve 4K (MKV filmy vetsi nez 30GB), nebo kvuli pravidelnym restartum televite – z toho by mi asi jeblo :-(

          0 0
          • kesu  

            Kdyby restartům, ale zamrzání kdy to musíš vytáhnout ze zásuvky a čekat, naprosto nefunkční web prohlížeč (protože prodleva mezi tím co zaklikneš písmeno než se objeví v řádku je několik vteřin), reakce na zmáčknutí jakýhokoliv tlačítka trvá a trvá..

            0 0
        • kesu  

          Koupil jsem na chalupu suveréně nejlevnější 100cm Thomsona a softwarem je naprosto někde jinde než Sony se 100hz panelem za možná 4 násobek ceny. A úplně narovinu řečeno rozdíl 50 vs 100hz panel možná nepoznám, ale není tejden, aby mě ten Android nepřekvapil, jakej je to odpad. Už nikdy nekoupím nic do čeho šáhnul Google.

          0 0
    • mr.antik  

      Prosimvás kdo tomu trošku rozumíte – je něco blbě na týhle televizi? Na krámě mi přišlo že má hezký barvy a druhak se mi líbila tvarově. Puberťák v Datártu řikal, že to je dobrá telka, pokud nemám na qled atd…

      K tomu tvaru – potřebuju s ní zakrýt takový otvor, kde bude zapuštěný držák, kabely atd a snad všecky ostatní telky mají dole takovej debilní nádor, takže bych jí musel mít hrozně odsazenou od stěny)

      http://www.dno.cz/…-ue49mu6452/

      0 0
      •  

        za ty prachy to musí být 50Hz panel, v týhle ceně mají všechy takže neřešit, výbava slušná, obraz 4K v krámě bude vždycky hezkej, rozhoduje čím to budeš krmit (jakým signálem v jakém rozlišení) doma a na domácím nastavením (né prodejna nastavení), je to velmi slušná telka https://avmania.e15.cz/…d-sveta-test

        0 0
        • mr.antik  

          v podstatě jsem nic moc rozumějšího nenašel, ještě možná nějaký Hisense, ale tam moc nemám důvěru

          0 0
          •  

            Ne,, vem tuhle a budeš spokojenej

            0 0
          • Georrge  

            Hisense jsem teď měl doma na zkoušku, obraz měla parádní, fakt mě překvapila. Ten samsung nemá VA panel, má ADS a nevím, jestli je to jen přeznačené IPS, nebo je to něco lepšího… osobně preferuju VA, jsou mnohem lepší v tmavých scénách a kontrastu, zase má horší pozorovací úhly. V alze mi prodejce říkal, že Hisense má skoro nejmenší počet reklamací, takže žádný šmejd by to být neměl. A vyrábí se u nás (což nevím jestli je plus nebo ne :D ). Jen měl ten Hisense trochu pomalejší menu, než samsung, ten působil odladěnějším dojmem, to menu i vypadalo graficky lépe. Měl jsem Hisense H55N5700.

            0 0
            • mr.antik  

              no s tim označením panelu mě štvou… možná dělají i nějaký VA model TV (starší určitě měli) ale kdo se v tom jejich sortimentu má vyznat

              0 0
              • Georrge  

                Asi tak… kde jsou ty časy, co se udával typ panelu a třeba i tak základní parametr, jako je kontrast. Ani informace o počtu barev či barevném gamutu často nejsou, pak se divíš proč má nějaká telka tak pěkný obraz, a ona má rozšířený gamut…což je dobře, ale v parametrech se to nedočteš. Dneska na to výrobci serou až hrůza. Taky jsem teď vybíral telku a něco dohledat je občas nemožné. Dost informací o panelu se dá najít tady , akorát musíš občas umazat poslední čísla či písmenka, aby ti to našlo danou řadu (hádám že poslední písmena označují region prodeje, ale na panel to nemá vliv).

                A aby to nebylo tak jednoduché, tak výrobci do některých velikostí dávají jiný panel, než do jiné velikosti stejné řady. Vím, že samsung u řady MU6172 má hlavně VA panel, ale třeba 55" verze se dělá s VA i IPS panelem a dozvíš se to až doma, co sis vlastně koupil… u nějaké další velikosti podobný problém. Sony dělá něco podobného, 49" může mít jiný panel, než 55", ale aspoň to mají napříč jednou velikostí stejné.

                Já jsem šel vyloženě po VA panelu, ten co vím dělá Samsung, Hisense a teď mám objednanou jednu Sony, ta má ale jen pár modelů s VA. IPS nechci, je to fakt vyblité a je jedno, který výrobce a jak si to nazve. OLED a QLED jsou supr, ale drahé.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Hádáš správně poslední písmenka jsou většinou region či zda TV má satelit atd.

                  0 0
                • mr.antik  

                  Konkrétně jsem koukal na tuhle (právě díky nějaké recenzi)

                  https://www.alza.cz/…d4953010.htm

                  Dojmy byly smíšené a hlavně nevim co znamená PCI 1200(60Hz) proti PCI 1600 u Samsungu

                  0 0
                  • Georrge  

                    Tuhle, akorát větší, jsem měl na vyzkoušení. Samsunga 6400 řadu jsem neviděl, jen 6100 s IPS a proti té je ten hisense mnohem lepší. Pěkné barvy, dobrý kontrast, akorát zbytečně přeostřuje (i při nastavení ostrosti na 0 bylo znát, že furt doostřuje), možná měla moc tmavý obraz (u tmavých scén) a pleťová mi taky nepřišla ideální (ale ten samsung byl ještě horší), ale asi jako každá levná telka no… přejet to sondou nebo si s tím jen pohrát na nějakém testovacím obrazu a myslím, že by to bylo super. Pozorovací úhly jsem moc neřešil, sedím naproti telce a z boku se nedívám.

                    Ty PCI mají vyjadřovat nějakou kvalitu zpracování obrazu, jinými slovy čím víc tam výrobce dá nějakých obrazových kurvidel, tím větší to má tohle číslo (ale zvyšujou ho i věci jako rozlišení, počet barev atd.). Já stejně ty dynamické kontrasty, odšumy, dopočty snímků, HDR a další blbosti vypínám. Ale já mám telku hlavně na filmy FHD nebo 4k, pro nekvalitní signál nebo sportovní přenosy se něco z toho může hodit.

                    0 0
                    • mr.antik  

                      Na nějaké cizí recenzi si stěžovali na rozmazaní při pohybu, všml sis?

                      0 0
                      • Georrge  

                        Nevšiml, ale viděl jsem na tom jen dva filmy. Ale byly docela akční a nepřišlo mi, že by se obraz mazal, ale to by chtělo ty stejné filmy vidět třeba na 100Hz panelu, pak bych možná viděl rozdíl. Filmy navíc bývají docela tmavé, takže třeba při hokeji, kde se pohybují na světlém pozadí, to může být úplně jinak… asi bych si ale nedělal iluze, že jiná 50Hz telka na tom bude nějak podstatně líp…

                        0 0
            • Smazaný účet  

              Myslím že Hisense se výrabí dokonce v Plzni. ADS je skoro to samé co IPS, akorát to má trošku lepší kontrast.

              0 0
              • mr.antik  

                asi by to odpovídalo,protože černá barva byla slabší stránkou…to mi vadí i u telefonu, natož u telky – ale zase to většinou nesleduju uplně ve tmě

                0 0
            •  

              nevím nevím jestli Hisense bude to pravé, kámoš měl dvě 55 a 65" o obě po vyzkoušení vrátil zpět do Alzy, dost peněz dělat pokusnýho králíka:-)

              0 0
              • Georrge  

                co mu na nich vadilo?

                0 0
                •  

                  budeš se divit ale mázlej, neostrej a někdy trhanej obraz, při mexický telenovele to zas tak moc nevadilo ale při rychlých scénách ve sportu ty střeva v tý telce nestíhaly, potom nadával na nějaký nedotažený/ne­funkční multimediální fun­kce

                  0 0
                  • Georrge  

                    To bude asi tím 50Hz panelem, je otázka, jestli jiné 50Hz jsou na tom nějak podstatně líp. Dopočítávání snímků asi u levné telky taky nebude žádná sláva, většina levných tv které jsem viděl, tak občas plynulé, občas se obraz přikousne, já ty dopočty raději vypínám… ale sportovní přenosy nesleduju.

                    0 0
              • mr.antik  

                Spiš v jaký kategorii a co lepšího pak koupil?

                0 0
                •  

                  tak ještě loni se za poměrně slušný peníze daly sehnat se 100 Hz panelem fullHD (né 4K s 50 Hz. panelem) pod 20 tis. Kč (Sony – mám jednu 55" doma, Samsung, Philips). Bohužel nadešel trend 4K a všechno rozumně dostupná je na 50 Hz panelech který prostě někdy nestíhaj

                  0 0
      • Smazaný účet  

        Samsung bývá trošku dražší ale svůj účel splní dobře. Mně se u něj nelíbí dost nepřehledné menu a černá která bývá hodně do zelena, je to hodně vidět když mají herci na sobě černé oblečení.

        0 0
      • scalar  

        Vybírat v dnešní době televizi je podobný jako vybírat rohy a přesmykač :-)

        0 0
        • mr.antik  

          já vim že televize je zlo, ale na čem si teda mám pouštět filmy/videa?

          0 0
          • scalar  

            Nějaký slušný velký monitor, k tomu repráky a nějaké multimediální centrum.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tak slušný monitor je cenově jinde než velká televize.

              0 0
            • mr.antik  

              to vyjde většinou o dost dráž, takhle k tomu kdyžtak připojim PC (mám) nebo tam strčím USB

              0 0
            • Georrge  

              140cm monitor?

              0 0
              • Soreno  

                14" monitor, tam uz ani neresis kvalitu obrazu, protoze si nasranej jak je malej a je na tom hovno videt ze dvou metru :))

                0 0
    • fantozzi  

      Pomalu nam odchazi LCD TV 32" z roku 2005 a divam se po necem novem. Funkce jsou mi celkem jedno, vsechny zdroje obrazu jsou externi (UPC set-top box, Apple TV), takze primarne mi jde o kvalitu obrazu, pres Apple TV je moznost sledovat nektere filmy ve 4K. Velikost max. 50" (vice mista na TV neni).

      Mam v hledacku 4K Sony se 100Hz panelem, ktera je ted ve vyprodeji za necelych 25t bez DPH : https://www.alza.cz/…d4830020.htm#…

      Mate, prosim, nekdo zkusenost? Neco lepsiho v teto cenove hladine? Diky :-)

      0 0
      •  

        nevypadá to parametrově vůbec špatně ALE mám taky Sony s androidem a trpí bohužel občasnými záseky že je potřeba restartovat, zajímavý je že se najde i občas někdo komu to nedělá. Já teď budu dělat tvrdej recovery restart z továrního nastavení tak uvidíme jak pochodím, aktualizace firmwaru prozatím nepomohla, jinak ten android když běží tak je celkem svižnej a příjemnej, KODI nutností pokud někdo chce sledovat filmy z externích zdrojů.

        0 0
        • Janouch  

          mam sony kdl 55W805C a obcas se sama restartujea neni to casto pak to nevadi kdyby to delala kazdou hodinu uz bych to resil takhle to neva

          0 0
      • petrx  

        pokud ti jde primárně o kvalitu obrazu, tak jednoznačně https://televize.heureka.cz/lg-55eg9a7v/

        0 0
        • fantozzi  

          Ta OLED 55" uz je moc velka – tech 49" je opravdu maximum…

          0 0
          • pavelxy  

            Na to si zvykneš.....:D Obrazově je to opravdu super…

            0 0
            • fantozzi  

              Tak jsem nakonec vzal tu OLED – stravil jsem pomerne hodne casu na prodejne a testoval prehravani MKV filmu 720p, 1080i a 1080p. Zadna ze 4K televizi se kvalite obrazu tohoto Full HD OLED ani nepriblizila -takze moc diky za tip a nasmerovani!

              Na Alze ji do dneska maji s PS4 zdarma, tak jsem udelal navic detem radost :-)

              0 0
              • mr.antik  

                Když jsem viděl obraz na 4k oled TV tak jsem radši rychle utek, abych nedal za takovou pitomost do domácnosti jako je TV dvojnásobek peněz. Je to fakt uplně jinde…

                0 0
              • pavelxy  

                Tak vidíš… A velikost je ok, že?

                0 0
                • fantozzi  

                  Zatim nevim, zacaly nam jarnaky, tak se k tomu dostanu az pristi vikend. Kazdopadne prechod 32" → 55" bude zajimavy :-)

                  0 0
    • mrozu  

      Neuvažoval jste někdo o nahrazení TV projektorem? Původně jsem chtěl taky TV, ale čím dál víc přemýšlím právě o projektoru, do 20k se už dá sehnat leccos, především v Číně, líbí se mi ta laserová technologie, kde odpadá starost s životností lampy. Dá se kvalita obrazu v zatemněné místnosti srovnat s TV podobné cenové kategorie?

      0 0
      • Janouch  

        jeste pocitej nejaky solidni platno a musis solidne zatemnit to neni uplne komfortni ale pokud uz jsou v nabidce projektory u kterych uz zatemnit nemusis tak ok

        0 0
      • petrx  

        Vzhledem k tomu, že můžu tv v práci porovnat s projektorem za 35tis, tak jako náhrada za tv se mě projektor jeví jako nesmysl, je to hlučné, u FHD o dost míň ostrý obraz a aby se dalo dívat i ve dne tak to chce aspoň 4000 lm lampu, což je problém u projektorů na krátkou projekční vzdálenost..

        0 0
    • KAPLIS  

      Vykopávám. Včera nás opustila, po dlouhých letech věrné služby, naše milovaná televize. Byla to sice ještě bedna, ale byla naše. Otázka je co místo ní. Trendy jdou mimo mě. Pořadí někdo na co si dát pozor při výběru, čemu se vyhnout popřípadě dá typ na konkrétní mašinku. Cenově tak 15k víc asi nedám. Díky

      0 0
      •  

        uhlopříčka ?

        0 0
        • KAPLIS  

          Netuším. Byla 82. Pokoj asi 4.5×5.5m

          0 0
          •  

            to můžeš mít klidně i 55" https://televize.heureka.cz/…-ue55mu6172/#…

            , pokud menší a nejsi náročnej tak se vejdeš i do 10 tis. Kč https://www.cena-vykon.cz/…ima-2017-18/

            0 0
            • Georrge  

              Já bych do toho samsunga nešel, tahle úhlopříčka nemá VA panel a černá je fakt mizerná (jako každé IPS). Za podobnou cenu bych bral Hisense H55N5700.

              0 0
              • KAPLIS  

                Dík kouknu na to. S tou černou by mě to nenapadlo.

                0 0
              • pavelxy  

                Na každým LCD je černá mizerná…Celkem OK jsou Sony Z řady 85 a potom až OLEDy…Hisense nic moc přepočet…

                0 0
                • Georrge  

                  to je samozřejmě pravda, ale některé VA mají už slušnou černou. Mám doma Sony 55XE7000 a i když má VA, tak černá nic moc, ten Hisense je o dost lepší. Ale sonka má zase přirozenější barvy… ale naopak horší pozorovací úhly… holt tyhle levné telky jsou stále plné kompromisů. OLED z vyšší řady by samozřejmě byl ideál, ale za jakou cenu…

                  0 0
                  • mr.antik  

                    taky sem se té černé dost bál, ale na druhou stranu, pokud nejsi vyloženě fimový maniak a ještě navíc nekoukáš v uplné tmě, tak to není tak hrozný…

                    0 0
              • capo  

                Poprvé jsem otevřel tohle téme – naši chtěji něco pomoci vybrat. Min 55" a DVB-T2 je asi jasný.

                Přijde mi celkem důležité to, jak moc ty TV chytré budou. Chci aby to umělo bezproblému přidávat věci jako youtube, stream, ivysilani, eurosport player…A cokoliv zajímavého se objeví do budoucna (teď je zajímá jen terestriální vysílání, ale je možné že třeba za rok či dva přejdou na IPTV a v tom případě by bylo pěkné využít zabudované chytrosti televize a nekupovat další krabičku – tím myslím že by si nainstalovali klienta Lepsi.tv který je pro android TV, pro Samsungy, Philipsy a to je všechno. podle webu se podpora pro hisense chystá).

                Jakou platformu pro chytrou TV má dneska smysl vybírat? Ta tv bude asi žít s nima hodně dlouho, tak aby koupili něco co nezastará po SW stránce rychleji? Jak je na tom tahle HISENSE?

                0 0
                •  

                  to ať si koupí něco levnějšího bo sebechytřejší televize nebude chytrá napořád a bude to záviset na podpoře výrobce a na možnostech hardvéru

                  0 0
                  • capo  

                    nojo, ale android TV je věc která se vyvíjí a jde upgradovat, aspoň si to myslím. to není o výkonu, to je o SW.

                    0 0
                    •  

                      mě teď přidali aktuální android 7.0 (tv začínala na 5), dobrý no, obraz v obraze dobrý, další vychytávky ale přidané přehrávání HDR už tv prostě nedá. Takhle bych mohl pokračovat, dále jestli vůbec daný výrobce bude aktualizacích pokračovat/pod­porovat. Sony přeba modely 2015 podporuje ještě letos, jak na tom jsou ostatní nevím, navíc oled je ještě třeba trošku vychytat a počkat než spadnou ceny na přijatelnější ú­roveň

                      0 0
                      • capo  

                        A ty máš Sony KDL-55W808C jak jsem se dočetl výše? (vtipný je že LG 50PK750 mám i já a dodnes ji používám :)

                        0 0
                        •  

                          ano, mou předchozí plazmu LG 50PK950 jsem ještě za pěkný peníz jednomu plazmofilovi ke spokojenosto obou prodal :-)

                          0 0
                          •  

                            kdysi jsem mylně uvedl že mě odešla 750 a měl jsem 950, jako odešla jsem myslel z domu :-), nevěřil jsem kolik elektriky ušetřím zbavením se plazmy

                            0 0
      • KAPLIS  

        To jsem to moc neřešil. Vzal jsem Samsung 49" větší nevleze. A je to celkem ok. Drahové MS na tom vypadá parádně.

        0 0
    • volyn  

      Ahoj, chci koupit mame telku. Sam jsem nikdy zadnou nevlastnil, tak mi trosku v tomto ujizdi vlak. I z toho duvodu bych rad lowcost, pac mi tato investice je tak nejak u zadnice. Mama kouka na telku jen ty mesice, co nehakoší na zahradě, takze telka v permanenci neni. Doma ma takovou tu starou blikajici CRT priseru, tak ji tam chci hodit neco lepsiho. Jestli jsem to pochopil spravne, tak by telka mela mit DVB-T2 a DVB-T tuner, at chyta telku vzduchem, coz ma dneska i ten nejlevnejsi kus. Dale pak UHD nema zadny vyznam, protoze s jejim internetem 16mbit si o tom muze leda tak nechat zdat. Nejake netflixy apod. online sluzby ona urcite neresi. Navic ma pocitac.

      Je nejaky problem s touto telkou ? Nebo na co si dat bacha u tech nejlevnejsich stroju?

      dik

      0 0
    • mr.antik  

      Používáte někdo k telce bezdrátový sluchátka (asi Bluetooth)? Určitě neorgio, nějaký Aliexpress by měl stačit.

      Nakonec jsem koupil na doporučení výše koupil tuhle https://www.alza.cz/…d4803596.htm ale o nějakém Bluetooth tam nepíšou tak nevim…

      0 0
    • Doktorzet  

      Ahoj přidám to sem. Zima se blíží a chtěl bych si pořídit novou televizi. Je mi jedno značka, jde mi hlavně o poměr cena /výkon. Chtěl bych úhlopříčku kolem 100cm, smart, aby umělá přehrávat z externího HDD přes USB. V baráku máme kabelovou televizi. Cena ±12000 Kč. V této části elektroniky se moc nevyznám, takže nevím pořádně co vybrat. Může nějaký TV guru poradit abych se nenapálil? Díky všem.

      0 0
    • Sipal  

      Taky zkusím, i když to tu moc nežije. Naši kupují cca 50" televizi, připojená bude na O2 a na NAS, takže v podstatě to bude spíš takový monitor. Cena 15–20k, priorita je obraz a rozumná navigace při hledání na tom NASu. Já mám nějaký Samsung a je to tragédie (napřed řadí soubory začínající velkým písmenem, a až pak s malým…a podobně). Nějaké tipy?

      0 0
      • Luke96  

        Asi bych bral něco s Androidem. Tam bude mraky možností, jak přistupovat na NAS. Takže až budu vybírat já, tak budu volit asi mezi SONY nebo Philipsem.

        Zatím se mi docela líbí https://televize.heureka.cz/…kd-49xf7596/ ale ještě jsem ji neviděl naživo. Dělají myslím 49 a 55.

        0 0
        • hrota  

          Naši mají tenhle Phillips 49pus7502 Slouží víceméně taky jako monitor, obraz super, ambilight bliká, zvuk subjektivně nic moc, ale to je asi problém většiny tenkých TV. Osobně mne štve nepodpora Miracast, našim to nevadí, všechno hraje funguje :D za 18k to byl dobrý kup, zatím ji mají 4 měsíce a problém nebyl, mají ji připojenou na ethernetu, s wifi nebyl problém.

          0 0
          • sodek  

            Nemám nic proti Phillipsům. Jen z dlouhodobého hlediska jsem měl s několika jejich monitory problém s displayem. Vydržely vždy podstatně míň, než některé jiné značky. Takže já jsem trošku opatrný.

            0 0
            • hrota  

              No, je to jak kdy, my nikdy neměli problém :) Každopádně za ty peníze člověk nemůže čekat životnost v řádu dekád… Hlavně mi přijde, že dneska je to uplně jedno, chcípá všechno.

              0 0
            • Luke96  

              Mně se udělaly po čtyřech letech fialové fleky na Samsungu. A podle téhle diskuze nejsem zdaleka sám https://eu.community.samsung.com/…/td-p/298939

              Dost mě to štve, naši mají televizi ještě o dva roky starší a v pohodě.

              0 0
              • sodek  

                Kdybych to řešil do důsledku – já jsem měnil panel na SONY hned během prvního roku. Ale od té doby (2009) dodnes klid, spokojenost a na obraz jako takový nemůžu říct křivé slovo. Ve srovnání s Panasonicem a Samsungem u rodičů bych neměnil.

                Asi to nejde tak jednoznačně určit co ano, co ne. Navíc se objeví jedna serie s nějakou vadou a předchozí mínění je někde úplně jinde.

                0 0
    • filipino_23  

      blizia sa Vianoce a „treba“ novu telku. No netreba ale ta plazma zere, tak sa jej treba zbavit. Zatial favorit nieco od LG. strop 20k, uhlo 139cm. ak mate poznatky, sem s nimi

      0 0
      • tom xtr  

        Nepíšeš teda, na co budeš koukat – co máš jako zdroj (TV SAT / terestrial, BR, PC, stream …), to výběr dost ovlivní.

        Jinak mi chcípla 8 let stará plazma cca před měsícem (panel v pohodě, odešla nějaká elektronika a nedá se sehnat a s pájkou už si nikdo nehraje:), takže výběrové řízení probíhá.

        Zatím to vidím možná buď na toto starší Full HD LG, nebo nějaké 4K, ale pak o dost navýšit rozpočet (jinak hrozí hodně kompromisu v kvalitě obrazu).

        0 0
        • filipino_23  

          signal je vedeny optickym kabelom, kde mam 80% programov v HD + externy disk a vsetky filmy v HD. Nejaky sport mi je u zadele. Plazma zatial drzi (Panasonic TX-P42S10E), obraz pekny ale zere jak krava. Cez zimu je dobra, netreba v obyvaku tolko topit :-D

          0 0
          • tom xtr  

            Tak tohle tvoje použití může být dost argument právě pro kvalitní FHD TV – viz to LG (tyhle TV se ale už skoro nedělaj). U 4K TV mám problém skousnout často kvalitu obrazu, pokud signál není 4K – u spousty TV to v některých případech nestíhá nebo mrví přepočet a vznikají vady v obrazu – ty někomu třeba nevadí, mi teda většinou jo. 4K TV, která se mi zdá po stránce obrazu a pro moje použití docela OK, stojí zatím 50 TKč, a to za to dát nechci.

            0 0
      • scota  

        Je podle místních znalců toto slušná televize na vánoční pohádky?

        https://www.czc.cz/…3669/produkt

        0 0
        • atty  

          Na vánoční pohádky z TV určitě a vcelku i na další produkci to není špatné. Poměr funkce/velikos­t/rozlišení vůči ceně jsou OK.

          0 0
        • Kaire  

          https://www.czc.cz/…4262/produkt?…

          Alternativa… bude to plus mínus stejné, výhodu bych viděl ve stojanu, pobere kabely a jde natáčet (např. při vaření si ji natočíš směrek na kuchyň).

          Sehnat do 15k jde taky.

          0 0
        • tom xtr  

          Viz co jsem psal o něco odstavec výš: pro sledování primárně (možná jedině) pořadů v TV (řekněme s výhledem na minimálně dalších 6-spíše 8 let) si myslím 4K low-end TV může být problém a ne úplně dobrá volba (tuhle konkrétně jsem ale neviděl). Když už tak otestovat doma v rámci 14 dnů zkušení lhůty při nákupu z eshopu.

          Hodnotit poměr funkce / velikost / rozlišení ? Imho blbost, když se na 4K koukat nebudeš a s FHD může mít (a často mívá) tahle kategorie TV určité problémy – každý má ale jiné nároky na obraz – někdo vady obrazu „nevidí“, zvuk nechme stranou.

          0 0
          • Kaire  

            Problém je že sehnat FHD televizi s úhlopříčkou 55 je celkem problém.

            Zkoušel jsem zmíněnou SAMSUNG a LG .

            V obou případech jsou to dobré televize, LG má o trochu lepší zvuk, 100Hz obrazovku a pro někoho dobrý magický ovladač. Já měl předešlou TV Samsung a chtěl jsem ji i znova. Nakonec jsme vzali LG hlavně kvůli 100Hz. Relativně dost koukáme na sport, přítelkyně na tenis a opravdu to bylo znát. Já připojuji PS4 a občas i PC.

            Souhasim s tim že přepočet je zrádná věc, ruku na srdce ale, kolik lidí tohle řeší a kolik lidí sedí v takové blízkosti aby je to reálně rušilo při sledování TV? Navíc málo kdo chce dát za TV víc jak 20k.

            Jediné nad čím jsem přemášlel je 2.1 HDMI. Jenže to bych čekal furt na něco, stejně to ani nové budoucí konzole nebudou schopné použít, k PC mám 144Hz monitor, takže zůstávám v klidu.

            0 0
            • tom xtr  

              Bohužel máš pravdu, že dobré FHD zmizely – nahradily je v podobné cenové relaci průměrné 4K.

              Co jsem dával odkaz výš na to LG 55EG9A7V, tak je to možná snad jediná FHD s (podle mne a testů) top obrazem co se reálně dá koupit – bohužel cena se drží u nás na 25 TKč (důvod = lidi ji i za ty prachy chtějí). S tím že bych to měl reálně tak na 2 roky (možná ani ne), tak se mi přes 20T taky jít úplně nechce.

              0 0
              • fantozzi  

                Ja jsem ten prepocet na 4K ani u drahych SONY televizi (X1 Extreme) nezkousl a koupil jsem prave tu LG 55EG9A7V a jsem za to moc rad…

                0 0
                • tom xtr  

                  To věřím, za mne dobrá volba, u mně to asi dopadne stejně.

                  Akorát mám už nějaký ten UHD zdroj + okrajové použití pro fotky, tak ještě lehce váhám, čekám co udělají akce typu Black Friday. Ale tak na 85% jsem rozhodnutý pro tohle LG.

                  0 0
          • atty  

            Co víc chceš u TV za 19k (ve slevě za 16k) hodnotit, než poměr parametrů, funkcí a rozlišení – při plánovaném nenáročném využití „na pohádky“? Pro někoho to bude nadstandardní TV (vším) oproti stávající, pro někoho i TV za 100k bude mír nějaké neduhy a kompromisy.

            Nevím, jak dobře konkrétně u tohoto modelu funguje upscaling, ale sám víš, že slternativa v FHD v téhle velikosti za tuto cenu není. Je to prostě kompromis daný cenou.

            Většina méně náročných je s novou tv v podobné kategorii naprosto spokojena, protože je ta nová tv ve většině parametrů lepší, než ta dosluhující, 10 let stará. To píšu jako majitel dosluhující drahé plazmy, který ví, že pokud nedá za novou televizi alespoň 50k+, bude s v rámci obrazu muset smířit s nějakým kompromisem. A budu hledat v podobných cenových a kvalitativních vodách (±15–20k), protože mi to bude bohatě dostačovat.

            0 0
            • Maka123  

              Taky přemýšlíme o nové TV. V Datartu nám doporučil Samsung QE55Q8FN, na mě je to moc peněz.

              0 0
            • tom xtr  

              „Co víc chceš u TV za 19k (ve slevě za 16k) hodnotit…“

              Tak za mně bych doporučoval posuzovat právě jen tu kvalitu obrazu z hlavního (možná jediného) zdroje = v jeho případě TV vysílání v FHD (nepíše jestli terestrial / sat) ! To jestli je ta TV 4K je v tomto případě je irelevantní (úplně bych ho ignoroval) – pro klasické TV vysílání to není imho bonus, ale spíš warning „pozor, může být problém s přepočtem“) – určitě v této ceně.

              Pokud chytá TV „pozemní“ tak se vsadím, že 4K smysl mít nebude, co ta TV bude žít.

              Pokud chytá TV SAT, tak to nějaký smysl možná za života té TV mít může. Já mám na SAT teď jediný „koukatelný“ kanál (anglicky), který je dnes i ve 4K, ostatní 4K obsah je k ničemu.

              Něco jiného by bylo, kdyby byl filmový fanda a streamoval třeba z Netflixu, ale to se mi nezdá z toho požadavku.

              Asi tak. Nicméně každého volba …

              0 0
              • tomxxx  

                4K má smysl leda když na tom paříš hry a máš na to konzoli nebo vybavenej komp a na blu ray filmy, stremovaný videa…no nevim kolik lidí má internetový připojení na 4K.

                0 0
                • wladeq  

                  Co to je internetove pripojeni na 4k? Zalezi na bitratu, YT komprimuje 4k video do +/- 20Mbps, to je dneska celkem bezne pripojeni

                  0 0
                  • tomxxx  

                    Ja uplne cekal, ze se toho nekdo chytne, ale pocital jsem s nadhledem ctenare. Tak znova. Rychlost pripojeni na 4K video pri bitratu, kterej ma aspon nejakej smysl. Navic neni YT jako YT, premiovejm uzivatelum to komprimuje mene.

                    0 0
                    • wladeq  

                      Ja cekal zes to cekal :)…a vedel jsem, jak si to myslel, nebo jsem doufal…chtel jsem tim ale rict, ze 4k neni takove terno a h264 to pri tech dvaceti megabitech zvladne vpoho

                      0 0
              • atty  

                Já to (i pro mne dnes stále nesmyslné) 4K rozlišení nerozporuji, jen nevím, zda jde sehnat TV podobné výbavy a funkcí v FHD (já nevyužiju nativně do teď ani FHD :) ) i když upscaling moje plasma umí vcelku obstojně. TV mám jen na ty pohádky, či nějaké zprávy atd (předpokládám podobné využití jako tazatel – doby, kdy mne bavilo na tom sjíždět DVD a pouštět si to přes repráky mám za sebou a určitě je neplánuji vrátit).

                Naopak funkčně SMART a připojení na net se hodí (opět pro dítě – já to používat nebudu) a jde mi tak akorát o slušný obraz, velkou úhlopříčku (mám TV na stěně) a celkem daleko, takže mi případně nějaké nedostatky v obrazu třeba u rychlých scén fakt žíly netrhají. Vím, jsou to moje potřeby, ale tak nějak z dotazu předpokládám podobné použití :)

                0 0
                • mr.antik  

                  u velké telky se to 4K hodí i třeba na promítání fotek

                  0 0
                  • atty  

                    Jo, to je tak jediný (pro mne) smysluplnější využití 4k, nicméně i downscaling fotek na FHD z 12MPx – více už moje stará TV nezvládá) je vcelku slušný a fotky vypadají obstojně a koukatelně. Takže ani to by nebylo prioritou.

                    0 0
                  • tomxxx  

                    Tak zase ruku na srdce, kdo potřebuje na fotky z dovolený super kvalitu obrazu.

                    0 0
                • tom xtr  

                  FHD se ještě koupit docela dá (levněj než ty 4K), a normální TV na tom vypadá často líp než upscale na 4K. Top je podle mne ten LG nahoře – pokud někoho nestresuje obava z vypalování" OLEDu – FHD tam vypadá luxusně. Nějak se mu ale nechce cenově dolů :)

                  Jinak ty nedostatky: kdybych musel, tak si taky zvyknu, ale zatím co jsem si zkoušel, tak mi to fakt vadilo. Koukám z cca 2,6–3m, teď mám místo chcíplé plazmy 80cm starý (původně náhradní) FHD Samsung (cenově byl kdysi kolem 10 tkč) – tam je to „OK“, resp. jsou tam celkem prd detaily, tak vady nevidím. Ale jakmile jsem přitáhl 55", tak najednou ty vady začaly vadit (pohyb – mazance nebo svatozář, trhání plynulých pomalých scén, dokonce zmizel třeba úplně rychlý míč z obrazu …).

                  0 0
                  • tomxxx  

                    My máme doma starou LCD Samsung tenkrát za 25 a přijde mi obraz o dost lepší než z novější LED za podobný prachy.

                    0 0
              • Wojtkingson  

                Tak nějak souhlasím, že papírový posuzování je defacto o ničem… Vybírali jsme televizi rodičům T-2roky a byli jsme v velkých prodejnách a rozdíly v obraze gigantický, přitom papírově stejný…

                Je to jako u NTB, papírově stejný displeje, ale jsou tam velký rozdíly.

                K výběru TV – vyprdnout se na chytrý funkce a neřešit je… Pokud něco chce chytrou televizi, koupit si multimediální centrum k TV. Protože to čemu se říká smart TV funguje asi tak jako android před 7 lety, zezačátku funguje a později to jde do kopru – načítání youtube minuta atd. Tohohle bych se zatím vyvaroval.

                0 0
                • radiator52  

                  S tím Androidem před sedmi lety naprostý souhlas.Já to naposled řešil tak, že jsem vzal nějaký kus z předváděčky, u kterýho mi prodejce dal padesátiprocentní slevu. Televizi mám tři roky a běží perfektně. Problém je ale takové kusy najít, možná přes https://www.slewik.com/…ej/televize/ nebo pak ve speciálkách jako https://www.rozbaleno.cz/ nebo https://www.2jakost.cz/ . Na zboží je klasická 2r záruka, jen má například neoriginální či poškozené balení. Když mi letos odešla pračka, řešil jsem taky tak.

                  0 0
    • jIrI___  

      Přidám se s dotazem. Sháním televizi pro rodiče, cena kolem 15 tis Kč. Pozorovací vzdálenost je 3 m, také úhlopříčka 50" (55" by už asi bylo moc). Vůbec se v tom nevyznám, procházel jsem prodejny a tam mi doporučili tyto kousky:

      LG 50uk6750pld ,

      LG 50uk6470plc ,

      Samsung ue50nu7442

      Kterou byste doporučili? Rád si nechám poradit i nějaký úplně jiný typ. Díky.

      0 0
      • motacek  

        snad ti pomůžu …

        0 0
        • jIrI___  

          Škoda, že většina je z vyšší cenové relace. Ale aspoň něco, díky :)

          0 0
      • jIrI___  

        Ještě jedna otázka, jak jsou na tom dnešní „chytré“ televize s procházením webu? Nic náročného, idnes, mimibazar, apod… :) Já mám starou Panasonic a na ní je to peklo, hlavně zadání adresy – na obrazovce vyjede klávesnice a člověk na ní pomocí šipek na ovladač musí naťukat adresu stylem najet na sto kliků šipkou nad písmeno, zmáčknou ok a na sto kliků jet na druhou stranu klávesnice a zas zmáčknout ok atd. Zadání adresy není otázkou vteřin, ale spíše minut :). Mají to dnešní televize už pořešené nějak lépe, resp. jde k nim třeba připojit počítačová bezdrátová klávesnice s touchpadem?

        0 0
        • blue.sun  

          BT klavesnice uz jde dnes snad ke vsemu a stoji od peti stovek vyse.

          0 0
        • mr.antik  

          klávesnice a myš je v pohodě, buď USB drát/bezdrát) nebo blutetooth, obojí na ali za pár korun. Prohlížeč třeba na samsungu tak nějak funguje na ty základní věci

          0 0
        • Japhy  

          Jestli mimibazar tak to upřímnou soustruh k výběru životní souputnice. :-)

          0 0
        • kemo  

          Jak jsem objevil chromecast (ať už vestavěný nebo přes HDMI), tak už podobné věci nejsou potřeba. Prostě zrcadlíš mobil/tablet/pc na televizi.

          Ale na web nějak nevím, k čemu je dobré mít ho na televizi – spíš je to dobré na prohlížení fotek nebo ukázání něčeho většímu kolektivu.

          0 0
    • Shoty  

      Ahoj, přivařím se taky s dotazem na TV…

      Vybírám něco na filmy, PS4, tel. vysílání, uhlopříčka kolem 55. Aktuálně ve výběru tyto 2, ale nedokážu posoudit ani nikde dohledat, co by mohlo být lepší…

      https://www.electroworld.cz/…-kd-55xf7005

      nebo

      https://www.electroworld.cz/…g-ue55nu7172

      0 0
      •  

        díval bych se po 100Hz panelu

        0 0
      • Shoty  

        Ještě doplním – parametrově jsou asi srovnatelné, ale nedokážu posoudit systém Samsung vs. Sony… Uživatelské prostředí, rychlost a tak…

        0 0
    •  

      má někdo nějaký tip na 49–50 palců se 100 Hz panelem do max. 18 tis. kč?, tyhle prťavý uhlopříčky nemám naštudovaný, kolegovi z práce včera odešla telka a něco slušnýho hledá

      0 0
      • sodek  

        Jestli myslíš obnovovací frekvenci, tak u zeleného kikota mají 50" s panely jen 50Hz.

        0 0
        •  

          jo, tam jsem koukal, jde o to jestli se ještě dá něco se 100 hz panelem vůbec sehnat v týhle uhlopříčce za ty peníze

          0 0
          • embi  

            IMHO neexistuje televize, ktera umi vic nez 50 Hz (z video vstupu samozrejme), nepredpokladam, ze TV vysilani nekdo jeste sleduje. Pokud ano, rad si ji koupim.

            0 0
            • mr.antik  

              myšleno frekvence zobrazovacího panelu, tj aby to zobrazilo plynujeli to, co jí SW přechroupá, bez ohledu na zdroj.

              0 0
        •  

          prozatím to vypadá na rychlou koupi týhle sonky https://www.arecenze.cz/…-televizoru/

          Sony Bravia KD-49XF7596

          0 0
          • embi  

            Co to je zase za nesmysl ta stránka? Recenze na základě tabulkových parametrů? Achjo, přemýšlej trochu…

            0 0
            •  

              určitě jsme nevybírali dle tabulkových parametrů ale dle zahraničních recenzí což cizojazyčné odkazy sem kopírovat nebudu:-)

              0 0
    •  

      sice ze začátku budou trošku dražší ale tahle MicroLed technologie je mi sympatičtější než OLED s jeho nevýhodama, moje 55" Sony FHD 100 Hz mi snad ještě chviku vydrží než bude novinka na trhu https://www.idnes.cz/…to-video_nyv

      0 0
      • Dumbíček  

        Obávám se, že to bude jen taková novinářská kachna. Ty by jsi se snad chtěl dívat na obraz složený z několika mřížek? Než se uvedená technologie, ale samozřejmě né skládaná ze segmentů dostane na trh a cena rozumě klesne, bude trvat kdoví jak dloho. Samozřejmě, pokud vůbec kdy dorazí.

        Já uvažuju nad LG 55SK8000

        0 0
        • mr.antik  

          Tak ono jde spíš o tu novou Led technologii...... stejně je to zvláštní náhoda, že se ty nové technologie vždycky tak nějak vynaleznou každé dva roky a každá odstraňuje jednu slabinu té předchozí :-)

          0 0
          • black.horse  

            Tak vždy od prototypu po cílový stav je třeba udělat řadu řádně marketingově prodaných iterací a v rámci těch mezistavů zaplatit náklady na vývoj a na dovolenou s jachtami pro akcionáře:-)

            0 0
          • wladeq  

            Technologii se podobným principem měla Sony tuším 2013, nebo o ní aspoň básnili, těžko říct proč to nedotáhli k něčemu funkčnímu. Samsung se dušuje, že tohle představí kolem 2021, takže za 5 let by to mohlo být dostupné za jakž takž cenu

            Jinak nevím proč by byl obraz složený z rámečků. Tahle technologie má mimo jiné to plus, že žádné rámečky nepotřebuje, takže se panely dají skládat do libovolných tvarů

            Edit: rámečků, mřížek…

            0 0
      •  

        co takhle OLED telku co se po vypnutí sroluje ?:-) https://www.idnes.cz/…to-video_nyv

        0 0
    • mm  

      Ahoj,

      sháním 55" televizi pro užívání 1–2 hodiny týdně. Zdroj signálu primárně z HDMI, možná časem DLNA

      Full HD stačí.

      Cena ideálně kolem 11K.

      Díky za tipy.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • roman 3D  

      oživuji, rád bych novou 65" palců ledku, 100 Hz panel podmínkou, cena +/- 20 tis. Kč, někdo nějaký konkrétní tip?

      0 0
      • sodek  

        Nepotkáváš se s představou prodejců. Skoro bych řekl, že musíš přitlačit.

        0 0
      • yaris1  

        To máš teda velké nároky za ty prachy! 100Hz panely jsou až u modelů vyšší třídy. No třeba budeš mít štěstí. Pokud nespěcháš, tak sleduj tady toto vlákno https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?…

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • roman 3D  

        otázka zdali existuje nějaká fakt kvalitní ozkoušená 65" 50/60 Hz s local dimming a dalšíma vychytávkama z vyšších modelových řad s kvalitním zvukem ?

        0 0
        • Bafoon  

          Nejde pozadavek na kvalitni zvuk a 65" tv uz tak nejak ruku v ruce se samostatnym pridavnym ozvucenim?

          0 0
          • roman 3D  

            něco se najde https://avmania.zive.cz/…dbarem-onkyo

            jak je na tom obrazově bůh ví

            0 0
          • roman 3D  

            vono bych tu 65" snesl a s horším zvukem bo mám dolby atmos soundba (uvažoval jsem že bych ho prodal a vystačil si jenom s telkou ale to byl asi blbej nápad)r, navíc ty tcl telky z vyšších rad prozatím trpí opakovanými restarty i když celkově na ně v zahraničních recenzích pějou chválu. Co takhle nějaká ozkoušená 65" s 50/60 Hz do 20 tis. Kč s perfektním obrazem na O2 Tv, 5–20 Gb filmy a spor. přenosy?, hry nehraju. Nemá někdo nějakou ozkoušenou?

            0 0
            • roman 3D  

              Tak nakonec 65" TLC EP680 která mé vyšla na 14500 Kč, sice 50/60Hz panel ale po proštudování recenzí a testů po celým internetu jsem spokojenej, Černá u VA panelu opravdu černá než na IPS, sport a rychlý scény stíhá, Android 9 s hlasitým ovládáním Google Assistant bez problémů, HDR slušné na tu cenovku, 4K vysílání/videa a hd programy velká spokojenost. Dolmy Atmos zvuk a výkon repráků hodný dané cenovce, to mě nevadí protože jedu přes soundbar. Zkoušel jsem i pár samsungů a hisensů ale tam mě nevyhovoval systém, jsem zvyklý na android a hlasové ovládání, philips mě nevoněl dílenským zracováním recyklovaných plas­tů

              0 0
              • kemo  

                Na tohle tento model netrpí?

                https://www.bike-forum.cz/…0000-kc.html#…

                stačí v podstatě jakýkoliv animák staršího data, například simsonovi nebo skoro cokoliv na jimjamu.

                0 0
                • roman 3D  

                  tohle jsem konkrétně nezkoušel, prozatím jsem s 50 Hz spokojenej (simsonovi na tv co dávají na prima cool naprosto v pohodě, jimjam to teda nemám :-)) a to jsem se k…a bál, ale nechtěl jsem jít přes 18–20 tis, Kč nebo 25 za 100 Hz, uvidím co přinese budoucnost v oled a micro led

                  0 0
        • vlk  

          Nechápu, že někdo řeší kvalitu zvuku na tv. Na to jsou externí zařízení. Mimochodem obecně vždy platilo a stále platí, že kvalitní zvukové zařízení je dražší než kvalitní obrazové, takže se připrav, že pokud chceš obojí, tak obrazovka z toho všeho bude ta levnější položka. A to nejsem žádnej audiofil.

          PS: by mě zajímalo z jaké vzdálenosti se na ty obrazovky díváte, že berete 65 a větší.

          0 0
          • Bafoon  

            Na 55" z 3,6m

            0 0
          • tomxxx  

            3m, 65', klidne bych snesl 75.

            0 0
          • tom xtr  

            3m, 65" – je to pro mě akorát, 75" bych taky snesl, 55" bych snášel nerad :). Vstupy mám cca 80% FHD, 20% 4K, SD už zanedbatelně.

            0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • jIrI___  

            3 m,, 40" a snesl bych i menší :)

            0 0
        • tomxxx  

          Za 20 tisic ne, nebo o tom nevim.

          1. zvuk bych neresil, i sound bar za 5 tisic bude hrat lepe, nez „dobre hrajici tv“, takze bud aspon soundbar, nebo nejaky repraky, zalezi na rozpoctu.
          2. local dimming u tv kolem 20 tisic bych taky neresil – nefunguje tak dobre. Ve vysledku je stejne lepsi local dimming, nebo spis napadobenimu u tech levnejsich tv, vypnout.
          0 0
      • madcat  

        Tady píšou 120 Hz panel, ale je to už 26 tisíc. Kvalitu obrazu ani co to vlastně znamená to ULED neposoudím, ale třeba najdeš nějakej test…

        0 0
    • Pavlos_S1  

      Proč se zde řeší televize? Proti e-kolům je tu spousta řvounů, a že to s cyklistikou nemá co dělat a že na tom jezděj jen lenoši a na BF to nemá co dělat a posílají ebikery na jiná fóra, v tom lepším případě. Tak co ty televize? Vždyť je to pro lenochy co se válí na gauči a navíc je to přeci na elektriku :-)))

      0 0
    • Bafoon  

      Potřeboval bych pls poradit s výběrem.

      Zadání: cca140cm úhlpříčka, 100Hz, 4k, do 20tis, sledování sport pořadů a občas film či porno :)

      vybráno mám tuhle https://www.alza.cz/…d5699552.htm – dobrá volba nebo je něco šikovnějšího? přikoupit záruku?

      0 0
      • tom xtr  

        U téhle TV by mi vadilo edge podsvícení, ověřil bych si např. uniformitu – jak rovnoměrně zobrazuje šedou a černou plochu + tím ověřit taky kvalitu zobrazení černé. Doporučuju si vzít do obchodu testovací sekvence a zkouknout to (nejlíp ale v tmavé místnosti, ne když tam perou ze všech stran světla).

        Jinak za dobrý peníz je dneska ve velikosti 55“ LG OLED B8 (cca + 9 000 proti té tvé) a ta je obrazově podstatně výš. Doporučuju (pokud lze) přímo porovnat obraz – na prodejně nejlíp TV vedle sebe a na nějakém kvalitním zdroji – filmu, zaměřit se na tmavé scény.

        0 0
        • roman 3D  

          OLED nebrat, vypaluje se jak první plazmy!

          0 0
          • tom xtr  

            Nezaměňoval bych potencionální riziko retence obrazu alias vypálení se skutečností při obvyklém sledování TV. Popsáno je toto už tisíckrát a včetně vyloženě destruktivních testů na hony vzdálených obvyklému používání TV.

            Mám sám cca 1,5 roku OLED a před tím jsem měl cca 8 let plazmu, vypalování se nebojím.

            0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
        • Bafoon  

          Tech 20tis je absolutni strop…

          0 0
          • tom xtr  

            Jasně, pak je třeba udělat kompromis. Pak bych se řídil spíš osobním testem na prodejně, a pokud neuvidíš vady na vzorku toho, co nejvíc sleduješ, tak by to mělo být OK. Nenašel jsem v této cenové relaci něco co by parametrově vybočovalo (ale teď už ty TV tak nesleduju jak před rokem a něco).

            0 0
            • Bafoon  

              Tak jsme navštívili EW a popravdě jsem netušil, že se dá koupit něco jako úhlopříčka 189cm :-))

              0 0
              • tomxxx  

                Ja chtel uhlopricku alespon 65, nicmene nakonec jsem bral Samsung RU8002, v 55 se dela taky a je relativne levna (do 20 tisic)

                Je to asi nejlepsi neoled televize co se da momentalne bezne koupit. Vse zasadne lepsi uz je oled a taky vyrazne drazsi.

                Hodne zalezi jak tv nastavis. Ani porovnani v obchode nema cenu. Nektere tv maj nastavene otresne.

                0 0
                • tomxxx  

                  Jediné co me na samsungu sere, ze neumi prehravat filmy s DTS zvukem. Bud ho musis prevest do jienho formatu, coz neni problem, nebo streamovat filmy pres plex, pripadne koupit nejakou krabici s androidem a stahnout nejakej lepsi prehravac. Titzen zadny prehravace neumi.

                  0 0
                • tomxxx  

                  Pardon, model.je NU8002, ale RU je podobnej, jen starsi myslim.

                  0 0
          • Soreno  

            Podívej na Hisense H55U7A resp H65U7A ma 100Hz panel a nic lepšího v týhle cenový asi moc vymyslet nejde. Vybíral jsem loni na konci roku taky a pročet AVforum a tu 55 jsem nakonec vzal za akční cenu 14777,–. Na to moje použití dostačující.

            0 0
          • Janouch  

            neboj ono k tomu jeste neco naskace kabely stojan

            0 0
    • Pikaču  

      Když to tu sviti neustále tak se zeptam na jednu technickou věc.

      Před rokem jsem koupil super QLED telku 65 palců v německu ( byla levnější o dost než v česku).

      No a bohuzel neumi českou dijakritiku a místo toho ukazuje hieroglyfy. České menu má ale TV program proste nezobrazuje češtinu.

      TV je tedy urcena pro německý, rakouský a švýcarským trh.

      *Po uplynutí záruky jde nakódovat na češtinu? Existuje k tomu nějaký návod nebo jen Samsung servis tohle umí a jestli to vubec udělají. Údajně stačí jen nejakou koncovku zmenit.

      Díky

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • tomxxx  

        A titulky mas v jakem formatu? Musis ho prehodit na UTF-8.

        0 0
    • Markony  

      Dotaz chybí trhle TV něco zásadního je to por nenaročneho uživatele : Panasonic TX-32FS503E je hodně litovaný velikosti V max 73 cm 3iřka 80 cm peníze strop 11 000Kč , Diky za pomoc .

      0 0
    • sodek  

      Má cenu dnes pořizovat TV, která má jen Full HD? Resp má smysl nahradit Full HD 40" jinou, o fous větší, cca 47/49"?

      0 0
      • Janouch  

        pokud ji vubec sezenes ted uz je to skoro nedostatkové zboží. Kazdopadne 4K má smysl jako 100Hz a ulopříčka 50" a výš. Otazkou je také jestli LED nebo QLED.

        0 0
        • vn25  

          Qled je označení panelu které používá Samsung u dražších modelů, stejnou technologii používají všichni ostatní výrobci tv pod vlastním označením.

          0 0
    • kemo  

      Uměl by mě někdo nasměrovat, proč na nové telce vypadá sem tam nějaký animák takto?

      https://drive.google.com/…rf26MDV/view?…

      tedy při pohybu postavičky se motají snímky obrazu sem a tam? Nedá se na to skoro koukat.

      Zdroj může být buď televize nebo NAS a dělá to jen občas něco. Nastavení na televizi jsem zkoušel prolézt, ale nic kloudného (tedy co by situaci vyřešilo) jsem nenašel. Televize by měla být 50Hz.

      Je to video 24fps? Jitter? Judder?

      Mám ještě týden případně vzít jinou bednu, ale rád bych měl jasno, že to nebude dělat zrovna tak.

      0 0
      • MatS  

        A dela to jen pri animaku nebo u cehokoliv?

        Dela to pri prehravani souboru nebo i z tv vysilani?

        Co je to za telku?

        Kdysi jsem na analyzu videosouboru pouzival gspot, ktery identifikoval kodeky videa i zvuku.

        Pokud to dela i u tv vysilani, tak je vadna telka.

        0 0
        • kemo  

          Dělá to jak při přehrávání z NASu, tak z TV vysílání. Ale ne u všech pořadů nebo videa.

          Stejný kanál a jeden animák to dělá, druhý ne. Stejné video ze dvou zdrojů a jednou to dělá, jednou ne. Vadné video jsem prohnal kodekem a dělá to stále.

          Podle mě to nějak souvisí se zdrojem a možná kompresí/kodekem, ale prostě fakt nevím.

          U hraného videa jsem to nezaznamenal, ale je možné, že tam nejsou tak velké změny obrazu a není to tolik vidět.

          Telka je TCL EC780. Asi nezbude než si vzít vzorek na USB a vyzkoušet to na prodejně na stejné jiné.

          0 0
          • MatS  

            Skus v nastaveni povypinat vsechny vylepsovace obrazu a upscaler na 4K. Ale i tak by to nic nemelo delat a pokud ano, tak je to smejd.

            Pokud to dela i u klasickeho tv vysilani, tak to kodekem byt nemuze, tam je ted u dvb-t2 H265 (hevc). Spis to bude nejaka softwarova ficurka vyrobce na „vylepseni“ obrazu, ktera se tak trochu nepovedla. Podobne jsem musel u Samsungu vypnout dynamicky kontrast, nedalo se na to divat.

            0 0
            • kemo  

              Zapomněl jsem odepsat. Je to nějaká „vychytávka“, která se nedá vypnout. Nebo možná blbé dopočítání obrazu při určitém snímkování, těžko říct. Při rekódování zdroje do 30fps to nedělá.

              Stěžuje si na to na různých místech vícero lidí. Nepomohl ani několikerý update firmware, ani reklamace, kdy podle protokolu vyměnili nějakou desku.

              0 0
              • MatS  

                Tak to vypada, ze je blbe napsany software televize. Muzes jen doufat, ze to vyrobce casem odstrani.

                Pokud ti to vadi dost, reklamoval bych a pozadoval vraceni penez a sel koupit neco co funguje.

                0 0
    • sodek  

      Jak vypadá HD TV vysílání na 4k TV? Dá se nějak porovnat 40" Full HD s 49" 4k TV?

      0 0
      • tomxxx  

        Mam 65' a je to v klidu. Pokud to ale nejde v full hd, je to hnus a na sd se skoro neda koukat.

        Jestli je 4k a full hd rozdil v podobne uhlopricce bude model od modelu a taky hodne jak si pohrajes s nastavenim.

        0 0
      • atty  

        To je hodně o tom, jak se televize vyrovnává s upscalingem – některé dobře, některé hůř. A bude to model od modelu rozdílné.

        0 0
    • svarc  

      Před cca týdnem v německu v Realu Samsung LCD,uhlopříčka 189 a cena 999 euro…Ještě tam mají na eshopu,uhlopříčka 176cm a cena 919 euro..Za tu cenu to tady nekoupíš....... https://www.real.de/…t/343807945/

      0 0
    • Premik  

      co Philips 70PUS6724 za 14 tis, neviděl to někdo naživo?

      https://www.datart.cz/…tribrna.html

      0 0
      • roman 3D  

        záleží jestli ti nevadí IPS panel kde černá není černá,

        0 0
        • Premik  

          mám IPS i teď a jsem v podstatě spokojený. Spíš se bojím abych si jen kvůli větší úhlopříčce přechodem od Samsungu k Philipsu nepohoršil třeba v barevném podání atd.

          0 0
          • vn25  

            Pokud zůstane vzdálenost od současné tv stejná a zvětší se úhlopříčka tak to může být na 70 úhlopříčce pěkná mazanice. Barevné podání má Philips úplně jiné, mě ty pastelky u Samsungu přijdou šílené. Na Mallu jde po zadání kódu koupit Philips 58pus7304 za necelých 12000.

            0 0
            • MatS  

              Tak prvni co delam u nove telky je kalibrace barev podle profi testovacich obrazcu. Daji se najit na netu a vysledek je uplne jinde, nez ty omalovanky z fabriky.

              0 0
              • Kurt  

                Můžeš to rozvést? Tohle by myslím využilo dost lidí, jak tu kalibraci děláš?

                0 0
                • MatS  

                  Kazda aspon trochu lepsi televize ma moznost nastaveni jasu, kontrastu, barevnych slozek (R, G, B), gamu apod.

                  V tech obrazcich mas nejdriv nastaveni jasu a kontrastu podle prechodu z bile do cerne, tak aby byly videt vsechny urovne. Pak barvy a gamu. Ale bez obrazcu se to popisuje spatne. Mam je nekde ulozene na flashce, ale hledat se mi je nechce. Ty kvalitni stoji i penize, ale daji se najit i zdarma. Dulezite je, aby testovaci obrazce byly ve stejnem rozliseni jako ma tv.

                  Monoskop je priklad testovaciho obrazce. Navic pro presne nastaveni barev potrebujes kolorimetr. Ten mam v praci a je to vecicja za 70000 kc. Ale kdo ma aspon trochu dobre oci, zvladne to i od oka. Dela se to treba podle pletovky.

                  0 0
            • Premik  

              tak vzdálenost je 3,5m, současná tv má 55", to by snad tak hrozné být nemělo. To barevné podání se dá taky určitě poladit ke spokojenosti uživatele. Je pravda, že v základním nastavení to byla docela divočina a musel jsem to hodně stáhnout aby mi to nervalo oči.

              0 0
          • roman 3D  

            rozdíl v podání černé VA a IPS je fakt znát, za mě IPS tak do hospody kde na to čuměj z velkýho úhlu (sám jsem měl 2× IPS ale VA je v podání černé někde jinde), ale pokud " držíš úhel" :-) tak vybíral bych v téhle velikosti aby měla širokoúhlý barevný gamut,PPI alespoň 1700 a hlavně VA panel

            0 0
            • roman 3D  

              což za ty peníze asi bude problém sehnat tak velkou uhlopříčku, ambilight by se mi líbilo mít ale philips jsem vyřadil z výběru když jsem naživo viděl to jeho humolácký umělohmotný zpracování šasí

              0 0
        • McBlacky  

          Casem si oko urcite zvykne na vsechno. Blbe je akorat prime srovnani, proti oled je vsechno sedivy a videt to je hodne ani qled nejsou zadna slava, pocet ztmavovacich zon je spis marketing. Kdyz se clovek diva na telku pres den a je dost slunce je to skoro jedno, ale pri tme je rozdil i pro me jako pomerne ignoranta v tomhle segmentu velky.

          0 0
    • standoslav  

      Snad mi tady někdo poradí: mám tv LG, signál z antény na okně. Seřadím si programy podle zvyku, 1., 2.,Nova, Prima atd atd a po nějakém čase se mi toto samo ,,aktualizuje" (zjebe), viz.1ct, nějaký 1.polak, pak další pl, takže mám tři na tlačítku 1., .....prostě se mi do první desítky nacpe dalších 6 kanálů, které nechci. Omlouvám se za of topic, ale v prodejně mi neporadili, je zajímá ,,kup si další, větší, modernější, no a snad bude vše OK.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.