• kreett

    Sice jsem si toho tady přečetl hodně a myslím si že mi budou stačit, ale přece jenom Vaše rady rád využiji.Jak jste spokojený s ložisky, celkovou výdrží a jestli používáte tu plastovou klícku- na ježdění do hospody:-) Nebo jestli vzít úplně jiné? Díky za rady.

    http://www.freebikes.cz/…ano-pd-m520/

    0 0
    • kreett  

      nebo tyhle ale cena je proti

      http://www.koloshop.cz/…me-roc-atac/

      0 0
    • jonti  

      520 je kvalita za malo penez, vydrz maximalni a kvalita taky.

      Vaha o neco vyssi.

      Ten plast je k nicemu, ale treba do hospody neni problem dojet bez treter jen tak na pedalech.

      0 0
    • Ruprt2  

      pedály s nejlepším poměrem cena/výkon, který je na trhu.

      Alespoň co já vím.

      plastový nesmysl není moc použitelný:

      1. nevycvakneš nenacvakneš ho snadno, ale chce to imbus
      2. klouže
      3. nebudeš ho používat, tím jsem si jist, přestože jsem tě v životě

      neviděl :-)

      0 0
      • pavelr  

        Ty plastový nesmysle mám doma v šuplíku. Nikdy jsem je nepoužil.

        0 0
        • Mirek1  

          Já je tam cvičně dal jednou a znovu už neopakoval, blbě se to sundava. Skoro bych rek, že je jednoduší prohodit nášlapy za platformy a máš klid. Hotový to máš hned a aspoň Ti nezarostou závity :-)

          0 0
          • Ruprt2  

            to je pravda.

            Musíš povolit přepětí na min a ještě něčím zapáčit, třeba tím imbusem nebo šroubovákem. čímž si i poškrábeš nášlapy. ne že by to vadilo, ale je to zbytečné.

            A pak si musíš perko znovu na sebe seřídit.

            A když tam tu platformu dáš tak zase musíš přepětí dát na max, aby se negiglala.

            přehazování platforem je lepší.

            0 0
            • Chiron  

              Co blbnete, ty plastové nesmysly se z toho dají vydělat i bez nějakého povolování. Mám je přitažené cca na 3/4, ty bazmeky tam dávám zhruba jednou, dvakrát měsíčně. Nacvaknout jdou lehce, prostě jen zasunu předek a šlápnu na to a ony už zaskočí. Ven je to sice horší, to vezmu tenký dlouhý šrubovák, vrazím jej mezi ty zadní výstupky co drží v pedálu, je tam akorát taková malá díra a zapáčím, tím se rozevře zadní čelist a plast vyskočí. A když tam sou, tak fakt na max to utahovat nemusím a drží to perfektně. A nějaké zde popisované poškrábání a rozštelování pedálu se nekoná. Navíc ty platformy mám víc jak dva roky jedny a ty samé, sice už ty čudlíky sou otrhané, ale pořád to drží dobře.

              Jinak využívám je fakt jen občas, normálně si tretry beru i do hospody. Fakt nevidím jediný důvod proč ne. V hospodě nikde nepochoduju, tak mi ani nevadí tvrdá sportovní podrážka. Jen občas pak je problém s nima nasednout na kolo, když se v hospodě stvrdne dýl :D A obchod taky bez problémů oběhnu v tretrách…

              0 0
      • Bulda  

        pokud jezdi v noci tak se to hodi, jsou na tom odrazky a jak se pri slapani hejbou, tak jsou z auta paradne videt …na kolo od prace idealni, jinak naprd

        0 0
    • hade234  

      100% spokojenost!

      0 0
    • martin_bakov  

      Jezdit se da i bez klicky, vic to ale tlaci takze vic nez par km neee. Jinak je mam a spokojenost, neni co resit.

      0 0
    • cyphill  

      Zdravím, pokud se můžu vložit do diskuse, sháním něco podobného, jak na normální boty tak nášlapné bez nutnosti výměny pedálů. Co říkáte na tyhle, máte s nimi někdo zkušenost? http://www.freebikes.cz/…stranne-spd/

      0 0
      • mr.nikdo  

        vzdy mi byly tyto pedaly rozmlouvany ze se z nich blbe vycvakava, nakonec jsem koupil 520 a jsem rad, ze nemam takovejhle paskvil :)

        0 0
      • StuntJ  

        Ony tyto „polopedály“ nejsou moc dobré, jako každé polovičaté řešení. Buď člověk chce pořádně jezdit na kole – nášlapy. Nebo jednou za měsíc se projet po cyklostezce – klasické pedály. A s nášlapy se dá taky kousek po městě popojet a přesunout se.

        0 0
      • Ruprt2  

        podle mě jak začneš používat nášlapy, tak zjistíš, že platformy jsou ti k ničemu. Bu deš litovat, že nemůžeš nacvaknout, ale musíš si je první otočit.

        0 0
        • Smazaný účet  

          tak, proto mám šlehače a můžu nastupovat ze 4 stran :)

          0 0
        • cyphill  

          No právě mi šlo o to, že pokud jedu někam na výlet na delší trasu tak bych jezdil jednoznačně s nášlapy, ale zase občas jezdím jen tak blbnout do parku, do ulic, na dráhu a tam by mi byli asi normální boty pohodlnější, protože člověk často a rychle sundává nohy z pedálů… Tak já nevím no…

          0 0
          • mr.nikdo  

            hele i s naslapama clovek rychle sunda nohu…

            jen to chce cvik a prezit prvni pady…

            0 0
          • Ruprt2  

            v některých tretrách se trochu blbě chodí, protože jsou tvrdě, a některé trochu cvakají.

            Ale časté vycvakávání fakt není problém.

            s nášlapama je to snažší a rychlejší než třeba s klipsnama.

            Ten kdo chce platformy tak k tomu má určitý důvod a ví jaký. Ale pokud bys užil nášlapy, tak se tě to pravděpodobně netýká.

            0 0
            • cyphill  

              Tretry právě už mám, jen mi chybí pedály… Asi se toho trochu bojím, ale asi si je pořídím (nášlapy), tyhle Shimana o kterých se tu bavíte budou asi dobrý, za tu cenu jsou parádní :-)

              0 0
          • Mr.Duck  

            Sundání nohy z pedálu neni problém, ale nedovedu si představit jak bych stejně rychle nacvaknul nohu zpátky, jako jí posadim na platformu. Každopádně ty jednostranný pedály tohle nevyřešej, jít někam blbnout s těma co sou tak napůl mi připadá jako slušná sebevražda.

            0 0
            • Smazaný účet  

              To chce jedno kolo s naslapama na projizdky a jedno z plackama na blbnuti-prece nebudes presroubovavat pedale;)

              0 0
              • Mr.Duck  

                Jasný, já to tak mám, jenom mi přišlo, že by chtěl řešit právě tohle těma „hybridníma“ pedálama, což mi příde dost o zdraví ;)

                0 0
        • cyphill  

          Nechci se s tím ve městě zabít :-D

          0 0
          • Ruprt2  

            nezabiješ jenom na to zpočátku musíš myslet.

            0 0
            • Nikovlas  

              Přesně – při pádu mi ta noha z toho vždy nějak vylétla. Problém spíš byl, když jsem zastavil, chtěl zvednout nohu, zpanikařil… pak to tahám všemi směry a nic. Ale pak už je to automatika…

              0 0
            • martin_bakov  

              a hned co na to poprvy prestanes myslet se budes valet pricvaklej s kolem nekde pred hospodou plnou lidi :D

              0 0
            • bradek  

              Já první den s nášlapama spadnul asi 3× :-), pak už ne. 520 jsem měl dlouho, úplně bez problémů, teď jsem si koupil 540, ale spíš proto, že jsem upgradoval celé kolo, tak jsem chtěl něco lepšího, ale rozdíl tam je minimální. 520 jsou za tu cenu super.

              0 0
              • cyphill  

                Fajn, díky všem za povzbuzení :-D Helmu mám tak to snad přežiju :-D Asi do nich pujdu :-)

                0 0
                • Ruprt2  

                  já jsem kvůli nášlapům nespadl nikdy ani v začátcích. Ale zejm. proto, že jsem nedělal machry a povolil jsem je co to šlo.

                  Kolega v práci je tvrďák co jezdí silnici a tak si na horáka dal SPD přepnul pružinu na max. protože prý nesnáší, když se mu to hýbá a on to zná a na společné vyjížďce ležel v každé druhé zatáčce do kopce. proste se sesunul, trouba.

                  Tím chci říct, že když vezmeš rozum do hrsti, tak se fakt není čeho bát.

                  0 0
    • Lance  

      koupil jsem je v pondeli :-)

      a vcera o nich hledal clanky na beefku, je to tak lepsi

      jo, ale nebyly u nich ty plastove bazmeky coz mi opravdu nevadi

      0 0
    • marapara  

      520tky stojí pár korun a jsou to nesmrtelné pedály. Vozím je již 5 let a krom občasného rozbrání, vyčištění, výměny vazelíny, dotažení konusů s nima přes rok nic nedělám.

      0 0
      • jonti  

        U me fungujou pedaly od shimana podobne, navic ale zatim vynechavam to rozebrani a vymeny vazeliny, odhaduju ze jednou za 10000km to staci.

        0 0
        • Hornet  

          jj, ten interval cistenia-mazania moze byt aj dlhsi :-)

          ja mam spd uz tak davno(stale tie iste), ze ich vlastne testujem kolko vydrzia :-D a drzia a drzia…

          0 0
      • Jenda  

        pri cene tech pedalu a cene novych kufru servis neresim nijak a jednou za cca dva roky koupim novy pedaly spis kvuli kufrum

        0 0
    • Gronholm  

      Nezničitelný :)

      0 0
    • coubert  

      Měl jsem nášlapné pedály 520ky a boty Specializet.Boty na nášlapech pořád vrzaly. Po zakoupení nášlapných pedálů XT vrzání řestalo.Nášlapné pedály 520ky jsou dobré, ale k nim jiné boty.

      0 0
      • hade234  

        viděl si v životě takovou věc, myslím že se tomu říká olej?

        0 0
        • mr.nikdo  

          neco na tom co pise asi bude…

          mam 520, Spesly, a i kdyz mazu, tak obcas proste vrzou…

          0 0
          • hade234  

            to bude botama nebo nějakým jiným lemplovským přístupem… osobně nemám v specialized tretrám důvěru

            0 0
          • hade234  

            mě teda taky jednou za x stovek km trochu vržou ale stačí pořádně postříkat wd-40 nebo gt85 a je to ok

            0 0
            • mr.nikdo  

              WD40 to strikam vetsinou po vyjizdce, kor kdyz je mokro/vlhko – na podzim mi trochu zacinali reznou v mistech, kde jsou kufry…

              ale vrze to jen chvilu a pak zase ne… tkaze na vjizdce 60km to bud nevrzne a nebo vrze 5km a konec…

              0 0
            • Treeper  

              mě začaly šíleně vrzat asi po 3000km tak zrovna před chvíli jsem je rozebral, sranda je sehnat ten spec. klič včera jsem obešel v Ostravě 6 obchodu a až v 7. ho měli

              0 0
              • Smazaný účet  

                specialni klic bych kupoval pod nazvem „sikovky“:)…a kde ze ho nakonec meli a za kolik, prosim?

                0 0
                • Treeper  

                  se sikovkama to určitě jde taky, ale s tim jejich klíčem to jde jedna báseň, jinak ho nakonec měli v Yogi u stodolni za 29,– , což oproti ceně na kupkolo, je úplně směšné, tam ho maj za 105,–

                  0 0
    • Evilcleaner  

      tak já mám 520 na jednom kole už pět let, natočeno na nich bude asi 22k km, nerozebíral jsem je ani jednou, je na nich lehká vůle, která by šla pravděpodbně eliminovat dotažením konusu, nicméně při jízdě to určitě nepoznám. vzhledem k faktu, že nové mě přijdou asi na 300, tak jsem lenivý se v nich vrtat:-) myslím že toho natočí ještě hodně. vydrží snad všechno.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.