Náhrada za Radeon x1950 XT...:(

15 nepřečtených
  • Alibaba

    Pro znalé! Panstvo, už jsem zoufalej. Kluk utavil původní v názvu zmíněnou kartu (už jí bylo 5let) a tejdě horečnatě sháním náhradu. Ovšem v krámě mě bez mrknutí doporučují karty pro W7 bez podpory XP, které na kompu mám…

    Věděli byste o něčem pro XPčka s parametry lepšími než původní karta? A přitom ještě v prodeji a kompatibilní se slotem (sběrnicí, nebo mím vším ještě)?

    Radeon x1950 xt:

    Rychlost grafického čipu [MHz]: 625

    TMUs: 16

    Vertex Shaders: 8

    Paměť

    Rychlost grafických pamětí (efektivně) [MHz]: 1 800

    Šířka paměťové sběrnice [bit]: 256

    Typ grafické paměti: DDR3

    Velikost grafické paměti [MB]: 256 MB

    PCI-E slot

    Za případné tipy vřele děkuji.

    0 0
    • petrpoko1  

      co znamená doporučení karty pro W7 bez podpory XP? S ohledem na stáří kompu (předpokládám že procesor atd. mají také min. 5 let) se bavíme o tom, že náhrada za tuhle kartu je dneska něco ze segmentu low-end.

      Drivery pro Radeon 5×xx (ale i všechny ostatní ATI/AMD řady) jsou dostupné pro 32bit XP přímo na stránkách výrobce takže low-end podobný tomu co ti odešel může být Radeon 5450, cenově kolem 700.

      0 0
      • Alibaba  

        co znamená doporučení karty pro W7 bez podpory XP?

        Toto – viz kolonka OS pro model vpravo:

        http://graphics-cards.findthebest.com/…670-DIS-1GD5

        Ovšem sám s PC jak ve španělské vesnici tomu patrně nerozumím.

        Každopádně, vím, že parametry jsou za 5let jinde, low-end je jasnej, ovšem chtěl bych něco co bude minimálně o fous vejš a přitom fungovat bez problémů s deskou.

        Nevím co je nejdůležitější porovnat )krom paměti, její rychlosti a rychlosti čipu)…

        0 0
        • petrpoko1  

          podle mě kecy v kleci – tak konkrétně i pro tu kartu napravo (EAH6670/DIS/1GD5

          ASUS HD6670) má Asus na svých stránkách drivery pro Win XP…

          na tom tvém web. porovnání je odkaz na Asus stránky a tam v downloads se podívej.

          http://www.asus.com/…6670DIS1GD5/#…

          Obecné doporučení bych dal – vyber si kartu někde na netu která se ti designově líbí (víc než 1000 bych s ohledem na stáří komponent neutrácel). Postni sem ten typ a dostaneš od někoho odpověd. Na 99% ti tam půjde cokoliv se slotem PciE a konkrétní doporučení – pokud to nemáš někde zastavěné bez přístupu vzduchu a při výměně si najdeš 1min na vyluxování větráků v case tak bych volil pasivní chlazení.

          0 0
          • Alibaba  

            Díkes!… ovšem kluk paří WoT a ta stařice řičela jak piliňáky (luxoval jsem pravidelně). Zatím tam mám nějakou starou ATI se starším typem slotu a na ní to neběží. Zvládne to pasivka??

            0 0
    • Adar77  

      Nejdřív napiš co máš za procesor.

      0 0
      • Chlebovnik  

        HD 6670.

        0 0
      • Alibaba  

        Intel Core 2 Duo 2,8 GHz

        0 0
        • Adar77  

          OK, muzes ho pretocit tak na 3.5GHz. A koupil bych k nemu treba tohle

          0 0
          • mirav  

            to je cenovej úlet, já bych bral bazarovou mírně výkonnější ATI 4850 nebo cca 5 x výkonnější 4870 za 1500 Kč i s poštou.

            Nikdo nevíme, v jakém rozlišení a jaké fps chlapec paří?

            0 0
            • petrpoko1  

              to je IMHO úplně jedno – dítko nemá tucha o kompech (jinak by zaúkoloval tatíka co má přesně koupit) a tatík taky ne (ale projevil se jako sponzor a kutil což dokážu ocenit)

              Měl jsi ATI, zvol ATI – nebudeš se muset přizpůsobovat novým ovladačům

              low-end: Radeon 5450 – cena kolem 700

              lepší: radeon 6670 – cena kolem 1500. Mělo by to oboje šlapat lépe než ta X1950XT, ale víc za to skutečně nemá smysl dávat.

              Značky – buď stejnou jako máš zákl. desku – aby to ladilo :) nebo taková běžná spotřebka, která neurazí a mají ji všude je Sapphire. Samozřejmě ASUS, MSI, GigaByte… každej preferuje to s čím má nějakou zkušenost.

              ještě se pro jistotu podívej jak bude ta karta vysoká, X1950XT byla tuším na jeden slot, dneska karty bývaj i na 2 tak je potřeba tam mít pro ni místo (nebývá problém, stejně je všechno integrovaný na desce). A případně dořešit napájení karty ze zdroje pokud bude potřeba. Pokud nemáš volnej kabel tak redukci (optimálně jinej fous než je k HDD).

              0 0
          • Alibaba  

            ;) Zůstaňme na zemi – do pětiletýho kompu jdu max do 2 litrů (parametry karet mezi 1500–2000 jsou i tak královské) i když většina stejně řekne že je tonesmysl.

            Takže na rady shora:

            http://www.coolpc.cz/…r0-l0uan0yz/

            He?

            0 0
            • Adar77  

              OK bral jsem stejnou cenovou relaci co te stal 1950, do dvou tisic kup nejakou HD6670 to je dobra volba.

              0 0
            • petrpoko1  

              nevím jak máš monitory ale pokud by tě napadlo (třeba do budoucna používat 2×TV) tak se hodí 2× HDMI výstup)

              http://www.coolpc.cz/…1192–12–20g/

              Do doby než se rozhodneš to během 5ti let celé poslat do šrotu je ten Asus Ok.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.