• jihra

    Používáte někdo světlo na kolo s LED diodami? V obchodech jsem viděl nějaká světla se 3 nebo s 5 ultrasvítivými LED diodami. Na http://www.conrad.cz/Default.asp?… jsou světla na 12V s 20 LED diodami. Nebo co tak supersvítivé LUXEON LED? Máte s tím ně¨kdo praktické zkušenosti? Nahradí světlo s LED diodami světlo s halogenovou žárovkou? Dá se s tím rozumně jet potmě po silnici nebo i třeba v lese? Před pár dny jsem jel potmě cestičkou lesem, měl jsem halogen na 4 tužkové, ale kdybych tu cestičku neměl x-krát projetou, tak jdu asi raději pěšky.

    0 0
    • Air  

      mam blikacku Smart (s funkci sviceni) s pouhou 1 „ultrasvitivou diodou“, asi 4cd. Sviti dobre na tu velikost a „zravost“ baterek, ale spis tak na cestu. Kdyz budou diody tri nebo pet, tak to bude lepsi – ale spis to bude svitit vic do sirky nez do dalky (mam i celovku se 3ma diodama a sviti zrhuba stejne daleko, ale vic do sirky). Do dalky bude svitit urcite lip halogen. Na mensi rychlosti (dojezd znamym terenem), by tech 3–5 diod IMHO stacilo. Nebo zkus Cateye apod. ktere maji 2 programy – diody i halogen.

      0 0
    • Lister  

      Jediné pořadné světlo na klasický nigt ride dělá sigma. Jsou to dvě lampy napájené akumulátorem, který se dává do košíku. Malé světla na 4 tužkové baterky ti moc neposvítí. Já používám ty s led diodamy. Jsou skvělé na to, aby tě nekdo viděl, ale moc si s tím neposvítíš, ale na to snad ani nejsou myšlený. Obrovská výhoda je že vydrží strašně dlouho a mají taky blikací mód, s kterým tě určitě nepřehlídnou.

      0 0
      • wroum  

        to od sigmy ma par nevyhod: tezky jak svine, drahy jak svine, nez nekam dojedes tak ti dojde akumulator.

        s LED svitilnou se da jet i v uplny tme, neni to jako za svetla, spis jako za sera, ale da se jet bezpecne.

        0 0
        •  

          kamoš to má a jel sem s tou silnější a je to naprsoto super až na tu baterku no :( cca 2kg, ale to neni original a vydrží asi 3 hodiny – 10Ah

          0 0
    • jihra  

      Mi jde spíše o možnost jízdy v noci v terénu, musí to být dobrý adrenalin. O těch Sigmách vím, jsou ale dost drahé. Nedávno jsem si koupil malý akumulátor 12V/7Ah. Zkusím to zkombinovat s halogenovou mlhovkou z auta. Při odběru halogenky cca 4,3 A by to mělo vydržet svítit cca 1 hodinu a svítí to tedy fest. Četl jsem kdysi někde na webu (asi byl odkaz i tu na bikeforu) o borcovi, který s tím jezdí, viděl jsem i fotky a vypadá to velmi zajímavě.

      0 0
    • fousac  

      s 3*LED se da bezpecne jezdit… (treba praha-domazlice.. :) s 5*LED to musi jit jeste lepe… mam v planu koupit… obrovskka vyhoda LEDek je spotreba… bezne vydrz kolem 80h…

      ale halogen je halogen.. :)

      0 0
      • martt  

        tie ultrajasne diody si uz cucnu pomerne dost prudu. Mam celovku s piatimi kuskami, sice svieti dobre ale taha 150mA. Takze s AAA baterkami 700mAh tak styri hodiny svietenia.

        0 0
    • MartinXC  

      Halogen nenahradí, ale zviditelí tě. Pokud jsi šeroslepý (jako já), tak ti nepomůže ani 10 halogenů…

      0 0
    • discover  

      mam x-ray 5 od authora svieti solidne,ale hodne to skresluje.do terenu by som si s tym asi netrufol…

      0 0
    • PePu  

      Mam Luxeon (domo-robo), nejake zkusenosti jsem tu uz psal, takze ve zkratce: silnice bez problemu, les horsi. Dobra je vydrz. S halogenem srovnat nemuzu. Nejlepsi je IMHO prozatim asi technologie HID (myslim, ze neco takoveho vozi Vojtisek), pokud te nezajima cena (nekolikanasobek dvojcete od sigmy). Zkus prohledat archiv prispevku – ted uz je vyhledavani mnohem lepsi.

      0 0
    •  

      Já mám takovou halogen myslim od authora, v tom padabolickym zrcatku na odrazeni toho svetla nebo jak se tomu da rikat, sou takovy dve dirky, sem je zvetsil, koupil hodne svitivou bilou LED, strcil ji tam,ven sem vytahl dratky, dal malej prepinac,ale na sviceni to fakt neni, vydrz suprova a je to hodne vydet i z dalky, tak ze bomba, casem planuju si s tim trochu vyhrat aby to treba stridave blikalo,jen kdyby ty LEDky nebyly tak drahy, jedna stoji 70 Kč !!

      0 0
    • kolombo  

      No, viděl jsem LED diody, stála 500 Kč, a ta svítila potstatně víc, než jakákoliv žárovka, kterou můžeš napájet z baterie. Prodává jí GMelektronik Stačí počkat, až ji někdo osadí do světla …

      0 0
      • Vilém  

        … a jmenuje se Luxeon.Koukni na vyhledavani.Mam ji a sviti vic nez 2,4W halogen,navic jde elegantne regulovat svitivost.

        0 0
    • Jogador  

      No, už se to tady řešilo, dej do vyhledávání " nocni jizda " a tam se nakonci řeší modul, mášě tam i odkazi, musíš si ji udělat sám, ale je výborná, mám ji, a svítí jako halogen ale vydrží 10krát tolik. Normální ultra svítiví jsou na chůzi dobrý, ale na kolo nestačí

      0 0
    • Meesha  

      Bratr ma svetlo od Kellysu. 4diody a dve s lupou. S mym Smartem s 1LED se to neda vubec srovnat. S tim uz se da jezdit.

      0 0
      • dawa  

        A nebyla by lepší na noční jízdu terénem nějaká pořádná čelovka s halogenem ? Třeba Petzl . D.

        0 0
        • McBlacky  

          to tě dost omezuje v pohybu hlavou… a ty halogenový Petzly jsou dost těžký, zvláš? ty co maj baterku vzadu, to by pak s helmou vážilo okolo půl kila a z toho by bolelo za krkem…

          0 0
          • Martin  

            Já jezdím s Petzlovkou 3 LEDkou. Da, ji v pohode jak na prilbu, tak pod prilbu. V kapse nic neváží. Že by člověk viděl nějak extrasuper to ne, ale na dojetí naprosto v pohodě. Vůbec nepřemýšlím, že bych jezdil s něčím jiným.

            0 0
          • Marek  

            Nevim proc ti pripadaj celovky tezky, vzdyt se normalne pouzivaj uz nejakej cas i s horolezeckyma helmama, ktery jsou trosku tezsi nez bajkovy. Kdyz bych nemel 20W halogen na riditkach, tak bych bez celovky nevyjel.

            0 0
          • djano  

            Mam Petzl Zora belt, celovka je lahka, drziak s baterkami si davam do vrecka dresu alebo do bocneho vrecka batohu-kabel je dost dlhy. Ale Mirage vozim radsej, aj ked v zakrute je celovka vyhodnejsia.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.