Náhrada řetězu SLX 10sp, Dyna sys HG74

12 nepřečtených
 • Honzanakole

  Na originální řetěz jsem najel myslím slušných cca 1700km. Chtěl bych zkusit nějaký s rychlospojkou. Asi od Sramu. Poraďte někdo něco vyzkoušenýho. Ten SLX stojí cca 425,–. Možná by stálo za pokus i XT (o kilo dražší), ale shimano nemá rychlospojky.

  Od Sramu přemejšlím o PC-1030, ale nepíšou u něj jestli má spojku a ani nic o tom jestli je taky směrovej jako ten SLX a XT pro Dyna sys.

  Nerad bych vyhodil pětikilo a pak koukal na řetěz jak někde visí na polici.

  • M13  

   Rychlospojku můžeš dát na SRAM, Shimano a Campu.

   Já jezdím C10 Veloce.

   Na první jsem najel asi 3000 km, teď jsem ji měnil za novou a sedla si bez problémů.

   • pipni  

    Mam taky Veloce C10. Koupil jsem si dva, jeden z kupkola, druhy z kolokramu. Na prvnim bylo na jednotlivych clancich vyrazeno CVE ale na druhem retezu C10. Co tam mas ty?

  • old biker  

   To by mě taky zajímalo, jestli je to pravda o směrovém řetězu nebo jestli je to nějaký taj od shimana aby ten kdo má shimano dyna-sis si kupoval jen řetězy shimano, sám jsem dříve používal na xt sram a můžu říct jen to nejlepší, tak jak to je nyní, může být na 10 dyna-sis řetěz sram.

  • old biker  

   Tak nevím, zatím asi nikdo tento problém (směrový řetěz) neřešil.

   • Singlespeed  

    Jaký problém? Směrový řetěz už se tu řešil x-krát. Vtip je v tom, že není vůbec směrový, ale stranový. Ta „směrovost“ neboli správně stranovost spočívá v tom, že se montuje tak, aby strana z nápisy byla směrem ven a strana bez nápisů směrem dovnitř. Jakým směrem předozadním ho namontuješ je úplně jedno, rozhodují pouze nápisy. Je to jen taková finta Shimana, jak zmást nezkušené zákazníky. Místo „směrového“ řetězu se může použít jakýkoliv jiný jakékoliv jiné značky.

    • old biker  

     Díky, tak je to opravdu od shimana tah na všechny.

     • DoomHammer  

      ale je to opravdu tak :)

      já mám od léta na XT2011 řetěz sram (tuším) 1030 a chodí to bez problémů, snad i líp než s dynasysovým řetězem

    • Kosta  

     Takže jako je to normální řetěz? Jenom s nápisama? Ou maj got!

     • Singlespeed  

      Normální řetěz má nápisy na obou stranách. „Směrový“ jen na jedné straně. Oficiálně je to tak, že strana s nápisy je optimalizovaná pro řazení na převodnících a strana bez nápisů zas pro řazení na kazetě. Proto by se měla zachovat stranová orientace řetězu tak, aby nápisy byly směrem ven. Ale běžný řetěz s nápisy na obou stranách se může bez problémů použít taky, neboť se u něj strany nerozlišují a oficiálně řadí na převodnících i na kazetě bez ohledu na vnitřní a vnější stranu řetězu.

  • hawrda  

   SLX za čtyři stovky?Není to trochu drahý?

   • old biker  

    To je drahý, když sram 1051 stojí cca 500,–Kč a pro mě je taky lepší, sramy jsou pevnější a mě více vydrží, měl jsem ho na xt 2009, shimana jsou takový provázek, s XT řetězem jsem mě na XT 9 samý problémy.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.