Nabíječka + akumulátory 18650

69 nepřečtených
  • Kevinio

    Prosím o radu jakou nabíječku pořídít DX nebo ebay. Máte někdo nějakou doma? A dále nějaké normální akumulátory 18650 – 3.7 V

    Vím, že tu pár témat je, ale docela zastaralých. Tak prosím o radu někoho kdo něco podobného doma má. Vím že ty 4000 mAh to mají pouze napsáno na obalu – viz. odkaz

    http://www.ledmania.cz/…-akumulatory

    Chtěl bych pořídit něco levnějšího, ale abych nemusel mít strach, že doma vyhoříme.

    Mockrát díky za cenné rady

    0 0
    • jIrI___  

      Velice zastaralé vlákno s posledním příspěvkem ze dne 20.12.2013, nabíječky i aku se tam probírají

      http://www.bike-forum.cz/…okojeni.html

      0 0
    • Kevinio  

      A co rikate na tuhle aku?

      http://dx.com/…green-179906

      nebo vite o necem kde sehnat levneji? mockrat diky

      0 0
    • StuntJ  

      Nabíječka :

      http://dx.com/…black-248026

      Baterie :

      Jakékoliv značkové Sanyo, Panasonic a pod. vyhýbat se neznačkám s podezřele vysokou kapacitou …

      • jestli je nutná ochranná elektroniky, některé spotřebiče ji majízabudovanou v sobě, tak už netřeba ji mít i na baterce …
      0 0
      • Kevinio  

        Nabíjecka pro moje ucely zbytecne draha, ale dik za odpoved. Jinak to s tema bateriema s vysokou kapacitou vím..proto jsem nahoru daval ten odkaz z ledmanie. Prave proto jsem zalozil tohle tema – odkud koupit a kterou z tech zminovanych Panasonic, Samsung, Sanyo.. Podle me cinan uz potahuje ty svoje sracky do tehle obalu :D

        Nechci to s vyberem prehanet..jen jsem chtel poradit..nebo hodit treba nejakej odkaz ;)

        0 0
        • StuntJ  

          Bacha i na levné nabíječky, u těch číňani moc neřeší konečné napětí a to se může hodně lišit od žádané hodnoty 4,2V, většinou spoléhají na to že zasáhne ochranná elektronika …

          U Samsungu pozor na vysokokapacitní články, ty mají konečné napětí 4,35V …

          A na nabíječce nemá moc smysl šetřit, to je hlavní a zásadní věc v životě Li-XX baterek …

          0 0
          • borda  

            Vyssi konecne napeti vysokokapacitnich clanku samsung nicemu nevadi, akorat je halt obycejnou nabijeckou nenabijes do plna. I tak maji ale kapacitu slusnou. navic se ti nestene, ze je na levnym cinskym smejdu prebijes.

            0 0
    • Kevinio  

      Zkusim se zeptat i tady…doufam ze nekdo poradi.

      Vykuchal jsem 18650ky z notebooku a chci se zeptat, zda se muze neco stat s moji starsi aurorou pokud do ni dam neotestovany clanek – nemam multimetr.

      Clanky predpokladam nemaji zadnou ochranu=unprotected a aurora asi taky ne, stane se teda jenom to ze oddelam ten clanek? Dík

      0 0
      • Beeda  

        neboj se toho, kdyztak budes mit LED prskavku:-)

        0 0
        • Kevinio  

          ruce mi to neurazilo a nefunguje ani jeden clanek…az sezenu multimetr, tak je zkusim nabit

          0 0
    • mr.garisson  

      Tak jsem nakonec po pročtení všelijakých diskusí a testů vybral Opus BT-C3100 v2.2.

      Funguje skvěle, akorát chlazení je trochu hlučnější. Měření kapacity pomocí plného nabití a vybití. Na zkoušku jsem rozdělal akupack od číňana, který byl u koupeného světla a naměřil jsem úctyhodných 372 mAh!! :) U origo Sanyo z vykuchané baterky z noťase nějakých 2280 mAh.

      0 0
      • Delkim  

        to vypadá výborně, mám podobné nabíječky na AA a AAA, funkce refresh, vybití, testování, výkon atd..

        na 18650 by se mi to hodilo

        dneska to mají v akci 11/11, zvažuji koupi

        0 0
        • vladaza  

          Vzal jsem dnes tuto http://www.aliexpress.com/…4818762.html?… , je kapku levnější, má nižší nabíjecí proudy /stejně nabíjím přes noc/, nemá ventilátor. Líbí se mi, že nemá externí napájení, hodnocení je taky slušné :-).

          0 0
          • Delkim  

            má to i vybíjení/re­fresh/změří to výkon?

            0 0
          • Honz8t  

            Akorát má poměrně malé proudy. 750 mA max. To na nějakou 3000+ mAh 18650 moc nebude.

            0 0
            • vladaza  

              Pokud člověk nespěchá, tak nemůže být nižší nabíjecí proud na škodu, spíš by měl životnost aku prodloužit.

              0 0
              • Honz8t  

                Ano, pokud člověk nespěchá, dá se i proudem 0,2C klidně nabíjet. Akorát to prostě trvá opravdu dlouho.

                0 0
                • mr.garisson  

                  Zkoušel jsem na 500 mA a je to úděsná doba nabít 2200 mAh 18650. Ucházející to bylo na 700 mA. 1A nabíjení už citelně vyhřívá aku. V manuálu dokonce píšou, že Li-Ion jako jediné doporučují nabíjet na 1 A.

                  0 0
                  • kyl  

                    Jinde zas píší že u Li-ion by neměl přesáhnout 500mA..

                    0 0
                    • Honz8t  

                      Bez ohledu na kapacitu? To určitě ne.

                      Obecně se u Li-Ion udává nabíjení 0,5–1C. Pro optimální životnost spíš někde kolem 0,5–0,8C.

                      Životnost ti výrazněji prodlouží nabíjení na nižší napětí – snížení o 0,1V ti zvýší počet cyklů zhruba na dvojnásobek za cenu snížení kapacity cca o 10%.

                      Datasheet typické baterie třeba zde: http://industrial.panasonic.com/…000CE240.pdf

                      0 0
                      • kyl  

                        Nabíječka nevydržela ani dvoje nabití,žačala smrdět a skoro hořet.Takže nabíjím v paku,pěkně všechny 4 naráz původním nabíječem(něco jako k mobilu).

                        0 0
                        • mr.garisson  

                          To je reakce na tu Nitecore D4?

                          0 0
                          • kyl  

                            Ne,tam co jsem bral akumulátory jsem vzal hned i nabíječku k nim.

                            0 0
                            • mr.garisson  

                              Jo ták.

                              0 0
                              • kyl  

                                Teď se dohaduju kvůly reklamaci.Pán mi odepsal že je to vtipné a jestli jsem si do toho nalil vodu nebo něco.V balíku chyběla faktura,u nabíječky nebyl návod,podle mě je to jen nějakej kšeftař.

                                0 0
                                • Honz8t  

                                  A kdes to kupoval? Dáš sem odkaz? Aby si nenaběhli i ostatní.

                                  0 0
                                  • kyl  

                                    Nukupoval jsem tu http://battery.nabizi.cz/ ,byl to jedinej shop kde ty baterky byly hned k dodání.

                                    Dnes mi došel mejl že nová nabíječka je už na cestě.Včera jsem poslal tu spálenou.

                                    0 0
                                        • Honz8t  

                                          380 mA je na 18650 opravdu hodně málo. Tohle http://www.dx.com/…-blue-205188 ti udělá lepší službu…

                                          0 0
                                          • kyl  

                                            já mám 14500

                                            0 0
                                            • Honz8t  

                                              A kapacita?

                                              0 0
                                              • kyl  

                                                900mAh

                                                0 0
                                                • Honz8t  

                                                  Tak to jsi tak na 0.4C – zhruba polovina max. nabíjecího proudu pro rozumnou životnost. Jestli ti nevadí čekání na nabití, tak proč ne.

                                                  0 0
                                                  • kyl  

                                                    Na nabíječku dlabu,akumulátory mám vestavěné a nabíjím to přes konektor.Zajímavé je že když jsem ty akumulátory nabil v nabíječce,dostal jsem se na 9,5h výdrže,nabité jako celek v paku a vydržely 14h.

                                                    0 0
                                                  • Honz8t  

                                                    V tom případě bych změřil napětí na článcích po nabití v nabíječce a jako celek v paku.

                                                    Je možné že buď nabíječka nedobíjí a nebo se v paku přebíjejí. To se může odrazit na životnosti.

                                                    0 0
                                                  • kyl  

                                                    Nabitej pak má 16,5V,takže by se přebíjet neměli.

                                                    0 0
                                                  • Honz8t  

                                                    Hmm. Takže by nabíječka nabíjela málo? A porovnával jsi výdrž ve srovnatelných podmínkách?

                                                    Každopádně, jestli máš v paku 4 LiIon v sérii a nemáš balancování, tak se ti články časem rozjedou a některé se budou přebíjet, jiné nebudou dobité. A to jim zkrátí životnost.

                                                    0 0
                                                  • kyl  

                                                    Jak nabíječka nabíjela nevím,při druhém nabíjení shořela,podmínky stejné.Zajímavé je že v nabíječce se akumulátory zahřívali a při nabíjení v paku,jsou po celou dobu studené.

                                                    Nabíjet budu 2–3 za měsíc,tak snad nějakou dobu vydrží.

                                                    0 0
          • kadett  

            Taky mi došla Nitecore D4 před týdnem. Zatím jsem s tím spokojenej. K čemu by mi bylo vybíjení?

            0 0
            • mr.garisson  

              Tak třeba k tomu, abys zjistil kapacitu. Ale u nabíječek, které to neumí je to zbytečná funkce. A taky se to používá k formátování baterky.

              0 0
              • 01carbon  

                Formátuje se např hdd nebo i jiné věci. Akku (NiMh, NiCd) se formují produdem 0,1C. Pro akku s chemií LiXX Pb. formování netřeba.

                0 0
    • bio  

      Ja mam nabijecky postavene na TP4056.

      viz. obrazky…

      0 0
      • mr.garisson  

        No cenově to bude asi někde jinde. Ale Opus je hotový výrobek bez práce v rozumné kvalitě. Nepochybuji, že tvoje nabíječka funguje perfektně, ale dnes už nemám tolik času se bastlit se stavebnicemi…

        0 0
      • mr.garisson  

        Naprosto v pohodě, pokud nespěcháš na nabíjení. 0.5 A je na 18650 sice dostačující, ale trvá to déle.

        0 0
    • blaf  

      Nemate nekdo zkusenosti s IPC-5? Zvazuju jestli tu, Opus 3100 nebo Nitecore D4.

      0 0
      • mr.garisson  

        Ta ipc bude mít stejnou elektroniku jako Opus. D4 nemá takové funkce. S tím nabíjecím proudem to taky není žádná sláva: 375 mA x 4, 750 mA x 2. Opus jde osolit i na 1.5 A, ale to jsem nezkoušel, bojím se výbuchu. :) Standard nabíjím 4 × 700 mA.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.