Jaké světlo na CR123A baterie?

30 nepřečtených
  • DaveX

    Ahoj, válí se mi tu doma akumulátory a nabíječka na CR123A baterie. Napadlo mě koupit si nějaké světlo na kolo. Chtěl bych něco kolem 500 Kč mohli by jste mi poradit?

    Za baterie a nabíječku jsem zaplatil cca 500 Kč, tak nechci, aby se mi tu na to zbytečně prášilo.

    Díky moc.

    0 0
    • pepino  

      S tím tu moc zkušeností nebude, tak třeba na dealextreme.com zadat CR123A a hledat

      http://www.dealextreme.com/…-cr123a-3360

      0 0
      • DaveX  

        No ta nevypadá vůbec zle, zdá se, že bude i svítit :) jinak mohl by jsi poradit, jak to chodí na dealextreme? Jak nakupovat, na kolik vyjde pošta apod.

        Nebo pokud někdo bude něco kupovat, mohl by mi to přiobjednat.

        0 0
        • Kolbaba71  

          Na DealExtreme se platí přes PayPal nebo tuším kreditkou.Za nákup i v korunových relacích je počtovný zdarma.

          0 0
    • DaveX  

      Koukal jsem tam i na nějaké aurory, některé jsou na 2 tyto baterie místo jedné, co se tam dává.

      Nějaké konkrétní typy? Je tam toho opravdu neskutečně moc.

      0 0
      • pepko  

        svetlo na 2 tieto baterie vobec nedoporucujem … jedina vyhoda tychto baterii, je ze, su male … takze lampas na 1kus je tiez maly … z toho ale vyplyva, ze vykon svetla bude slaby a vydrz este mensia …

        na bike rozhodne iba akumulatory 18650 … pri velkosti ako 2× CR123 poskytnu kapacitu energie az 4× vacsiu …

        0 0
        • pepino  

          Píše, že ty baterie má jako nabíjecí doma, ne, že si je chce koupit. Jinak svítilna na 3,7V CR123 musí mít menší svítivost než stejná na 18650 či 14500? Výdrž ano, to je samozřejmý.

          0 0
          • pepko  

            ano, maju mensiu svietivost … ten akumulator samozrejme neutiahne ziaden 2–3A prud pre vykonnu ledku … to tych minilampasikov sa davaju iba ledky okolo 200lm … druha moznost je pouzit 2× CR123, ale to zase vyzaduje kvalitny menic napatia … a zrovna tie cinske nemaju ani ucinnost ani zivotnost … pre mna su tieto akumulatory pouzitelne max do lampasika na kluce …

            0 0
            • pepino  

              No tak to jo, pro mě je 200lm na jízdu v noci až až.

              0 0
            • DaveX  

              No mám tyto baterky od panasonic, prý patří k High – end, co se týče těchto baterií, tak bych se nějaké výdrže moc nebál. Až přijedu domů, tak baterky hodím na nabíječku.

              Jedna tato baterie co mám, má kapacitu 1,4 Ah.

              koukal jsem na test a v tomto světle: http://www.ledmania.cz/…e/fenix-tk10 vydrží na high 1:23:30, to není špatné.

              0 0
              • pepko  

                ziadna CR123, resp. RCR123 alebo 16340 kedze hovoris o nabijacich, nema viac ako 700mAh …

                TK10 je na dnesnu dobu uz naozaj stary a slaby lampas … vydrz 1:23 je vzhladom k tomu vykonu dost slabe cislo … tolko vydrzi svietit aj moja celovka spark 500CW, akurat podava viac ako 2× vyssi svetelny vykon …

                0 0
                • krtex  

                  No vidíš, když vezmu tvých 700mAh a porovnám s čínskýma 18650 které nejdou přes 2100mAh, jsem na trojnásobku při srovnání 1:1 a při 2ks 16340(CR123) na 1,5× nižší celkové energii oproti 18650 tak, jak to píšu níž :)

                  Není to ani 4× ani 2× tak nemystifikuj!

                  0 0
                  • pepko  

                    porovnavam technologicke maximum … RCR123 AW su tie najlepsie a maju 700mAh … tak isto ako panasonic 2900 su to najlepsie a maju 2900mAh … co je viac ako 4× …

                    takze nemystifikuj !!!

                    ked hovoris, ze cinske 18650 nemaju viac ako 2100mAh, tak nezabudni povedat, ze cinske RCR123 nemaju viac ako 500mAh … a to je tiez viac ako 4× …

                    0 0
                    • krtex  

                      Takhle:

                      čínská značená 18650 3Ah = real 2Ah

                      čínská značená 16340 1Ah = real 0,666Ah

                      0,666 * 3 = ?

                      Pokud tvrdíš že čínská 1Ah = real 0,5Ah, pak já musím tvrdit že čínská 3Ah = real 1,5Ah..

                      Sedí?

                      0 0
                      • pepko  

                        len sa so mnou dotahujes, alebo naozaj mas doma 20druhov liion akumulator a vsetky si si naozaj premeral ???

                        fakt napis co mas pomerane a cim si si to zmeral, lebo neviem si sa naozaj vyznas alebo sa tu dohadujem s nejakym tajtrlikom …

                        ja tvrdim, ze technologicke maximum akumulatoru RCR123 je 700mAh (vid napriklad AW) … a technologicke maximum 18650 je 2900mAh (AW, Panasonic) alebo dokonca 3000mAh (Samsung so speci nabijackou s ukoncovacim napatim 4.35V) …

                        cinske typy su o 20–50% nizsie, bez ohladuju co je na nich napisane … ano predavaju sa aj AA tuzkovky nimh 4600mAh, 18650 sa predavaju az 3800mAh, a RCR123 sa predavaju aj 1500mAh … toz ale to su uz fakt uplne vymyslene cisla, nadhodnotene aj trojnasobne …

                        0 0
                        • krtex  

                          Pepko, není to tak dávno co jsem tě tady na tomto fóru školil z elementárních znalostí (Ohmův zákon), to si byl úplné ucho a takový přicmrndávač nicku „Jirik123“ tuším, tak se uklidni. Já toho mám naměřeno víc než ty stihneš za celý život, to ti můžu taky podepsat. Tvůj problém je že neměříš a nevzděláváš se, ale znalosti čerpáš z internetových fór­..

                          Že tě místní osazenstvo bere jako odborníka ti asi stouplo do hlavy, ale poslední dobou to přeháníš a píšeš často bludy, viz. dnešní příspěvek o 4× nižší kapacitě na který už jsem musel zareagovat.

                          Zkusím ještě poslední pokus z jiného konce:

                          Pokud objem baterie 16340 je 2,15× menší než 18650, je nějaký rozumný důvod, aby kapacita byla 4× nižší?

                          0 0
                          • pepko  

                            dovod neviem … asi iba ten, ze 18650 je najviac vyrabany akumulator na svete … tuzkoviek sa vyrobi iba zlomok toho co 18650 … a RCR123 je uplne zanedbatelne mnozstvo …

                            to co pises ako moj problem, je zjavne tvoj problem … nic nekupujes, nic nemerias, nic nevyskusas … iba kecas … ja vsetko co kupim, dokladne premeriam … informacie, ktore tu ponukam, su bud moje vlastne, alebo su od doveryhodnych ludi, z doveryhodnych for … kto chce, ten to berie, kto nechce, len keca …

                            cakam na tvoje merania … ja viem porovnat biele trustfire 16340, modre trustfire 14500 a sede 14500, oranzove ultrafire 18350, cierne kaidomain 32650 a vela vela roznych 18650 …

                            trvam na tom, ze akumulator RCR123 alebo 16340 je najvacsia somarina aku kto moze pouzivat … jedine pouzitie je do maleho lampasika na kluce … ale aj tam si myslim, ze je nalepsia kombinacia fenix e05 s mikrotuzkou eneloop …

                            myslim, ze dave by mal tie svoje CR123A aj s nabijackou zahodit a kupit nieco poriadne … navyse dost pochybujem, ze tie jeho CR123A maju kapacitu 1450mAh … a ak by ju mali, tak jedine ako primarne nenabijacie akumulatory s napatim 3.0V …

                            0 0
                    • DaveX  

                      No u té mojí je napsáno 1450 mAh

                      0 0
        • krtex  

          2×CR123 Li-ION má 4× menší kapacitu než 1×18650?

          Že by Panasonic jako leader ve vývoji dělal 18650 články přes 5Ah? Na příští rok je ohlášená 4Ah ale dnes je max 3,2Ah pokud se nepletu.

          Takže, když má tazatel baterky i nabíječku, ať vezme baterku s driverem na 4,2–8,4V, s možností instalace 2×CR123 nebo 1×18650 a když mu výdrž nebude stačit, není problém 18650 AKU doplnit..

          A ta výdrž u 2×CR123 bude max. 1,5× nižší než u 1×18650..

          KTX@

          0 0
          • pepko  

            jo preklep … 1×18650 ma 4× vyssiu kapacitu ako 1× CR123 (teda skor RCR123) …

            2× RCR123 ma len polovicnu kapacitu ako jedna 1×18650, pricom rozmer a vaha su rovnake …

            0 0
            • Spock lone wolf  

              Ale no tak. Odkdy se sériovým zapojením zvyšuje kapacita?

              0 0
              • Spock lone wolf  

                Jasně, pokud mám baterku s driverem, zvýšení kapacity se mi projeví tím že můžu čerpat vyšší napětí/nižší proudový odběr, ale radši bych to moc nezobecňoval.

                0 0
              • pepko  

                co sa ti nezda na slove kapacita ?

                spominam niekde napatie ?

                ale ked chces, tak mozeme hovorit o „celkovej energii“ … voci tomu snad uz nebudes namietat …

                0 0
    • PatrikL  

      ser na to… zober niečo lacné s xm-l na 18650 a osvedčenú nabíjačku+nejaké schopné batérie… Pri troške snahy sa zmestíš do 650kč aj s nejakým držiakom :D

      0 0
    • RomSva  

      oživím další mrtvé téma.

      nemá někdo tip na zadní blikačku která je na rcr123(16340)

      čím jednodušší tím lepší, ideálně něco jako Fenix BC05R V2.0 ale na 16340 článek.

      děkuji

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.