• reidy

    Co používáte večer?

    0 0
    • pop  

      Myslíš na dojezdy ze švihů? 3 diodu-Powerbeam tuším za 255 Kč. Uvažuju ale,že bych zkusil jezdit na podzim i za tmy. Co byste radili do 2 max 3 tisíc?

      0 0
      • Lance  

        ja chcu od authora x ray 5, ale musim sehnat velkou objimku drzaku

        0 0
        • kafac  

          Kup si od vietnamcu PowerBeam 5 diod – je to to stejny jak ten X-Ray a stoji to 80,–Kc, v normalnim obchode za ne chcou 300,– ;-)

          0 0
        • mosquito  

          a neni tohle nahodou totez v blede modrym … teda za mensi peniz www.emos.cz/…Default.aspx?…

          0 0
          • wroum  

            tu mam ja a pritelka ma toho authora a ten sviti asi tak o 30% lip. vypadaj uplne stejne az na zapinani. i drzacky jsou zamenitelny, ale ten author je mnohem lepsi.

            0 0
            • mosquito  

              a muzu se pls optat – jestli jen sviti nebo ma i blikani popr treba 2 rezimy intenzity sviceni ? dik

              0 0
              • gobike  

                Blikani a sviceni. Ja toho authora mel, ale praskl obal a cely to nejak prestalo fungovat:)

                0 0
              • wroum  

                sviti a blika. frekvence blikani je mensi nez u toho authora a ma lepsi spinac nez author.

                0 0
        • gobike  

          To nekupuj, je to hrozny svetlo

          0 0
    • GTman  

      Čelovou svítilnu Petzl Myo XP Luxeon. Je to to nejlepší co jsem kdy měl. www.popina.cz/…_myo_xp.html

      0 0
      • Milenius  

        1 diada za skoro 2 tisice, to je peknej ulet, to mozna pred peti lety, ale ted tak za 1–2 stovky, znacka Petzl to moc nezachrani

        0 0
        • ivaneck  

          Asi moc nevíš, o čem mluvíš/píšeš! Jinak bys nezastával názor, že výkon světla je závislý na počtu diod. Závisí na jejich výkonu, i s jednou můžeš svítit víc než s pěti.

          0 0
          • pepek  

            Tak , tak, ale myslím, že na 20W halogen to ještě stále nemá. Nevím, jak hoši jezdí v lese s 1W diodou, možná už špatně vidím, ale pro mě je 20W na kole + dobrá čelovka do lesa naprosté minimum a to ještě není dost na rychlejší sjezdy.

            0 0
            • Lister  

              on zdaleka nemá ani na 5W halogen, viz můj odkaz níže, no ale pokud nechceš jezdí v noci nějaký DH tak se s 2 luxeonama případně 1 luxeon + více diod na hlavě jezdit dá :o)

              0 0
              • pepek  

                No možná po lesní cestě, ale to nejlepší na nočním ježdění je jezdit technické traily a na to holt potřebuješ dobře vidět, zvlášť , když je tma jak v pr==li.

                0 0
                • Lister  

                  no jezdím jen terén, a jezdím všechno co přes den, tedy i dost náročný místa – šutry větve, kořeny.....jen prostě jedeš pomaleji a terén čteš spíš rukama než očima :o)

                  0 0
                  • pepek  

                    Tak už asi špatně vidím :-( Budu muset přemýšlet, čím nakrmit 55W H4.

                    0 0
            • GTman  

              Halogen je halogen, ale musíš brát v úvahu, jak těžký je zdroj, pokud ho budeš mít na hlavě. Pořádnej ti tři tužkovky neutáhnou. Pokud budeš mít zdroj na šňůře v kapse, je to zase kabel navíc. Ta moje čelovka je skvělá v tom, že ti na tři tužky vydrží jak dlouho.Já ji na kole vozím a pohoda. Jinak pokud chceš pořádný světlo a nevadí ti váha, tak rozhodně ne nekupu halogenku ale xenonovou lampu.

              0 0
              • ivaneck  

                Přesně tak, přece si na kolo nepověsím heligonku ;o)

                0 0
              • pelt  

                Funguji tyhle diodovky i na NiMH baterky? Myslim kvuli rozdilnemu napeti.

                0 0
        • GTman  

          Kamaráde. Já nejsekm v čelovkách rozhodně žádnej nováček. Kromě bika dělám i Feraty a vysokohorskou turistiku. Luxeon je o něčem jiném než normálni dioda. Nech si to předvézt v krámě a uvidíš. Pak zjistíš, že jediný co je úlet je tvůj názor tady.

          0 0
    • McBlacky  

      Sigma NiPack ale je to větší.

      0 0
      • Lister  

        a jaký máš zkušenosti, jsem o tom uvažoval, dokonce jsem si i objednal, ale přišla verze s PB akumulátorem a tu jsem nechtěl tak jsem ji vrátil, ale uvažuju, že bych ten Nipack koupil – a máš komplet verzi s oběma světlama nebo jen s jedním?? Jestli budeš mít čas tak prosím napiš jak dlouho to vydrží. Pokud vím tak verze Nipack má i držák na helmu – je to pravda, případně zkoušel si to už??

        0 0
        • McBlacky  

          mám ji půjčenou a jel jsem s ní párkrát, nejdýl asi na 24h MTB. Mám tu s jednou, ani nevím že se dělá se dvěma, podle mě zbytečný to jedno svítí až až. ZAtím mi nechcípla, výdrž 4 hodiny. Co říkaj ostatní tak to ty 4 vydrží. Optimální je to kombinovat s nějakou 3–5ledkou na kopců v lehkýk terénu kde jedeš pomalu, pokud chceš jet v noci víc jak ty 4h. Držák na helmu nevím, musel bys mít aku v camelu, jinak se dá vozit bez problémů na řidítkách. V terénu se dá jet super, na silnici jsem ted jel 35–40 v noci a dobrý taky. Proti helle to svítí mnohem víc

          0 0
          • Lister  

            díky moc, držák na helmu má mít právě ta verze se 2 reflektory. Mě právě zajímalo jak rychle dokážou ty dva ten aku vyždímat. Ale i tak díky za nfo – jen ještě dotaz – je ten aku tak malý, že se dá pověsit na představec nebo to vozíš na rámu??

            0 0
    • Lister  

      momentálně 1W luxeon ne rodla + 12 diod na helmu – je to celkem slabota, ale pořád lepší než všechna malý světla co se dají na kolo koupit. Jezdím jen terénem na silnice mám záložní blikačku.

      0 0
    • repa  

      Nejlepši co jsem zkoušel a sám to použivám je tohle : www.bartsport.cz/…tec-eos-bike.. Opravdu výborná. Funguje jako čelovka nebo se dá přidělat na řidítka. Opravdu vodotěsná !!.Velice lehká takže se vám na řidítkach neutřepe. Solidní vydrž na to,že jsou tam tři AAA baterie. Je tam poměrně dobrý pulzní regulátor, kerý zajišťuje konstantní svítivost v rozpětí napětí baterii 4,5–3,1 V .

      0 0
    • RomanH  

      V testech ve VELU vysla dobre HELLA. Osobni zkusenost s ni ale nemam, chci si ji koupit na podzim.

      0 0
      • repa  

        Kolega jí má . Je to dobré světlo, které je udělané přímo pro jízdu na kole. Světlo svíti díky optice trošku i do stran , takže je člověk viděn i zboku. To se ,ale mírně projeví na zmenšení svítivosti dopředu. Docelá dlouhá výdrž. Nabíjení bateríi se provádi přímo ve světle. Ale větši výdrž-větší hmotnost.

        0 0
    • reidy  

      A nemáte někdo Cateye HL-EL500

      0 0
    • orca  

      Nejlepší světlo je takové které svítí na 100% a ty vidíš a tebe je vidět defakto to je jedno ale hlavně aby v tom byly čerstvé baterky a ne bludičky aby tě každej viděl…

      0 0
    • repa  

      oprava odkazu

      www.bartsport.cz/…tec-eos-bike

      0 0
    • ivaneck  

      www.led-lenser.cz/index.php?… +držák vlastní výroby ;o) cena cca € 35 pár let zpátky

      0 0
      • repa  

        Tak to jsem nedávno testoval, ale v provedení čelovky.Svíti to míň než princeton-tec-eos-bike.Navíc to není vodotěsné a tomu vypínači bych moc nevěřil.Navíc není možnost regulace intenzity svitu.

        0 0
        • ivaneck  

          S provedením čelovky nemám zkušenost, ale je to voděodolné, tzn. déšť v pohodě, házet do rybníka ne. Ale i kdyby ti to spadlo do vody, tak se s tím IMHO nic nestane. Vypínač to má na konci a je spolehlivý, pořád jako nový. Opravdu není možnost regulace, na druhou stranu proč taky? Vytváří širší kužel než většina světel na kolo (X-Ray apod.), takže rozsvítí půl silnice, ne jen kolečko na zemi. Jsem spokojen.

          0 0
    • kurýr na bajku  

      Koukám, že tady sou všichni sto let za prvokama. Nikdo nemá xenonový světlo za 30 kousků, ani světlo s policejní sirénou ? www.supernova-lights.com/uk/index.html

      0 0
    • pz-km  

      www.pavexim.cz/details.php?… www.pavexim.cz/details.php?…

      ale nejradeji mam tohle www.emos.cz/…Default.aspx?… ten typ JML2936 – neni nad to na kole oslnovat auta, jak to delaji oni nam… prygl na sirku tim de presvitit i v nejsirsim miste :)

      0 0
    • black.horse  

      za tmy nejezdím, ale nákup světla a noční výlety plánuju… jinak jako nouzovku na noční dojezdy sem si koupil 2takový ty malinkatý jednodiodový světýlečka a mám je přicvaknutý vzadu v průduchu v helmě, abych měl jistotu, že je nikde doma nezapomenu a měl je s sebou, kdybych se neplánovaně zdržel… v helmě mi tam opravdu nevadí, mají pár gramů a jako nouzovka se mi osvědčilo, vřele doporučuji (samozřejmě výkoné světlo to plně nenahradí)

      0 0
    • georgio  

      Vetsinou externi blesk…nebo softboxy…to je pak super svetlo:-D Ne, sorry…diodovou predni blikacku a vykon nic moc…

      0 0
    • pop  

      Nemáte někdo zkušenost s tímto:kupko­lo.cz/product_in­fo.php?cPath=69&pro­ducts_id=364 ? Nebo je to to, co popisuje McBlacky?

      0 0
    • Thidney  

      nejsem žádnej noční jezdec :-) na dojetí z práce jsem používal jednodiodovou smartí chcípací blikačku a bylo to občas dost divoký, mám ještě tuhle čelovku svítí slušně, braterky do camela www.popina.cz/…obelt_3.html a líbí se mi tahle hračka //www.hopegb.com/vo­ir_vishid.html

      0 0
    • Sinty  

      Tohle také není špatný bastl, o ně

      0 0
    • Sinty  

      Oprava: Tohle není špatný bastl, něco podobného si zkusím postavit: myfwyc.org/Tim­berlake/BikeLig­hting

      0 0
      • mosquito  

        podle toho to vypada na 3× 1W luxeon .. nebude lepsi neco jako petzl myo xp ?

        0 0
    • Shaddy  

      Máte někdo Cateye HL-EL210? Jestli ano, může sem někdo hodit fotku, jak svítí v noci? ;o)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.