• Utah

    Ahoj,

    pomůžete mi prosím s výběrem kola?

    Jezdím nejčastěji po lesních cestách, zpevněné cesty, silnice, hory

    výška 184cm, 72kg

    nabídka kol je opravdu široká a zas tolik se v tom neorientuji

    cenová představa je do 30.000kč, ať je to už slušné kolo, co bude dobře a dlouho jezdit :)

    děkuji předem za nějaké tipy či rady

    0 0
    • tiarko  

      Koukni se k němčikovi, když budeš chvili hledat tak do 30 tisic najdeš krásné kolo.

      http://www.cyklonemcik.cz/…-epixon-2015

      0 0
      • Utah  

        dobrý, ale mají k dispozici jen malý rám

        na mých 184cm bude třeba nejspíš 19" rám

        0 0
        • Mirek_29  

          no nevím podívej se do mého profilu já mám 181cm a rám mám 16,5 100mm představec a sedlo kousek dozadu.

          0 0
          • ˘Ö˘ Krab  

            Sedlo kousek dozadu není řešením krátkého rámu. Nešlape se na tom optimálně, zejména kolenům by se to nemuselo po čase líbit.

            0 0
          • hovanec  

            A sedlovku půl metru vysoko. :)

            0 0
      • Smazaný účet  

        Hm luxusní cena, škoda že není větší.

        0 0
    • Erknold  

      Takových kol je. Asi bys měl být spokojen s čímkoli co bude mít Epixona nebo Rebu, pohon Deore a lepší, brzdy také deore, slušná kola s váhou kolem 2000 g, tam si také můžeš vybrat zda průmyslová ložiska, nebo konusy, či něco továrního jako Mavic, nebo ruční záplet…

      Prostě s tímto rozpočtem najdeš jak sériová kola, tak kola od Němčíka, tak kola od malostavitelů. A třeba zjistíš, že toto dokáže splnit i kolo za 25k a rázem máš super kolo a ještě zbylo 5k na pěknou grilovačku ;)

      0 0
    • scota  

      A máš na mysli spíše Fulla, nebo HT?

      0 0
    • Utah  

      HT

      0 0
    • Smazaný účet  

      Pokud nespěcháš tak počkej na podzim, jsou většinou akce. Jinak nejlepší cena/výkon měl Cube LTD Race One ale ten se dá už těžko sehnat musel by jsi hodně hledat.

      0 0
    •  

      je libo karbon s rebou na slx? https://www.canyon.com/…-cf-5-9.html

      0 0
      • hovanec  

        Tak kolo hezký, ale požadavek byl s cenou trochu jinde. Navíc ta sleva není taková raketa. 2700,– Kč…

        0 0
    • Erknold  

      Mě se líbila i kola postavená na rámech Force. Ale tam je použitelný design jen u 29 a 26. Zbytek je hrůza.

      0 0
      • lukyn280  

        Chtěl jsem se zeptat, uvažuji o kole postaveném na Force Epigiony, jsou rámy Force kvalitní? Moc recenzí jsem nenašel.

        0 0
        • hovanec  

          Normální čína za 100 dolarů. Ale pozor na to. 99 % výrobců to prodává nezafrézované.

          0 0
          • scota  

            Takže stačí dokoupit frézu za několik tisíc a můžeš stavět ;-) A to se vyplatí!

            0 0
          • lukyn280  

            Dobře díky, kolo je už postavené. Liší se nějak zásadně od levných značkových kol?

            0 0
            • hovanec  

              Záleží jaké značky a v jaké cenovce. Nevím, jestli praskají.

              0 0
              • lukyn280  

                Amulet, Apache, Leader Fox, Author, Specialized… okolo 15 000 Kč

                0 0
                • hovanec  

                  Neřekl bych, že to bude jiné. Prostě si vybrali fabriku, otestovali vzorek a nechávají to vyrábět. Jestli to brandují tady, netuším, ale nejspíš to vyrábí všecko tam. Prostě obyč rám, na kerém postavíš kolo na běžné ježdění.

                  0 0
        • Evilcleaner  

          rám je to za ty peníze docela dobrý, ale když na něm stavím, strávím s ním dlouhé desítky minut než vůbec na něj dám jakýkoliv komponent. nejdřív srovnat zadní stavbu – mnoho těch rámů je dvoustopých, potom paralela patek – takže i posléze patku měniče, frézování kotoučovky je zpravidla velmi výživné, naopak středová mufna bývá velmi rychle, závity ve středu většinou čistit netřeba, stejně jako sedlovou trubku. ani hlavová trubka nebývá zalitá barvou, naopak závity od košíku občas jo (mimo to, že vzhledem k profilaci spodní rámové trubky jsou mnohdy křivě).

          v rámci ceny je lak nadprůměrný, naopak tuhost průměrná. stavím na těch rámech už druhým rokem, žádný zatím neprasknul, ani jiná reklamace nebyla. váha je docela slušná, geometrie taky – škoda velkého skoku mezi velikostmi. osobně považuju jiný často používaný rám – scud sc5 za trochu lepší (lepší tuhost, geo, ale horší lak a váha).

          osobně na epigoni rámu dělám kola v osazení altus m370 až alivio m4000, na deorko bych ho už nedal.

          0 0
          • lukyn280  

            Dobře, díky. Rozdíly mezi velikostmi jsou velké, ale 17,5 by mi snad měl sedět.

            0 0
        • Erknold  

          na tuty rámy jsem slyšel docela chválu http://www.force.cz/…dry/d-79882/ lepší slitina, mě se více líbí, kolega ho bez problémů jezdí, jen ho sehnat.

          0 0
    • Lord_de_Wolf  

      Šel bych do Canyonu nebo Radonu… případně CUBE – LTD jako např.:

      http://www.cyklokyjovsky.cz/…0-2015-t9451

      když seš šikovnej, tak se dá vyhádat sleva … na těch 30 by ses měl dostat…

      0 0
    • pksczee  

      Zdravím, kdyby si měl zájem, tak prodávám karbonovou 29. Na rám dávám záruku. http://www.cyklobazar.cz/…rbon-sram-19

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.