• Dejvii_x

    Zdravim lidi.

    Hledam nove kolo na 29 kolech… Mam postavu 185cm a muj cenovy limit je 20000kc. Mam nabidku na tohle kolo

    https://www.bike-life.cz/…white/d33091

    Na 19" ramu coz je na mou vysku hranicni...... No nejsem zadni zavodnik… Kolo hledam na jizdy do prace ( 25KM vetsinou stezka) a na takove to vyletni jezdeni… Stezka, pole, les.

    Tohle kolo me vybavou prijde vcajku alle prej ma slabsi brzdy… cenova nabidka je 21K coz je pres limit alle da se to prezit.

    Mate nejaky jiny tip v cenove relaci nebo se vam kolo zda ok? Dik za tipy a rady

    0 0
    • milan.v  

      Vyhledávání ⇒ KOLO DO 20000

      https://www.bike-forum.cz/hledani?…

      0 0
    • gersa  

      Brzdy jsou opravdu hodně slabý

      0 0
    • Bubaaak  

      Osobně bych oslovil uživatele scalar

      https://www.bike-forum.cz/profil/u/scalar

      Staví kola na míru a v týhle ceně je to většinou nejlepší poměr cena výkon u kol se zárukou…

      Jinak kolo až na ty brzdy se nezdá uplně špatný, jen házka XT ze zapomenutýho skladu.. přitom Deore M6000 už má spojku… (je lepší)., no ono celkově je to docela takový, komponentově starší kolo :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Zkus se podívat i na Force Grannus z kupkolo.cz https://www.kupkolo.cz/…tny_z102430/

      Slušný rám, solidní vzduchová vidle s pevnou osou, slušné brzdy, všechny osy na průmyslových ložiskách. Za 19,2kKč obstojné kolo na výletní ježdění. Bral si jej kamarád pro syna a je naprosto spokojen.

      0 0
      • roman 3D  

        rychloupínák nebrat na kole za 20

        0 0
        • Smazaný účet  

          Nové kolo za rovných 20 s pevnou osou vpředu i vzadu, aby zároveň nebylo komponentově úplný shit, se dá koupit kde?

          0 0
          • roman 3D  

            kellys gate 30, Kross level 7 2019

            0 0
            • Smazaný účet  

              Kross jsem nikde nenašel pod dvacet ani za dvacet. Kellys má sice vzadu pevnou osu, ale je to vykoupeno docela slabým osazením. Těžká vidle, kónusy v nábojích, slabé brzdy.

              0 0
              • Bubaaak  

                a c o je zle na kónusech, až na to že při správném seřízení vydrží mnohem dýl?

                Navic u některých „průmyslech“ není ani pravda snadnější udržba :/

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Připouštím, že průmysly/kónusy může být věc osobních preferencí a náboje s kónusy mohou bez problémů fungovat i řadu let. Osobně mám ale raději náboje s ložisky. Obvykle volím náboje Novatec a tam je údržba/výměna ložisek i údržba ořechu zcela snadná.

                  0 0
              • roman 3D  

                Kross jsem sehnal známýmu loni na podzim za 18,5, stačilo se zeptat na slevu u pár prodejců a od nejnižší nabídky jsem ho vzal, u těch prodejců co ho mají teď za 22,5 bych neviděl jako velkej problém je ukecat pod 20

                0 0
        • Smazaný účet  

          Rychloupinak se dava i na mnohem drazsi kola. Radeji rychloupinak a solidni osazeni nez mit opak.

          0 0
          • roman 3D  

            no tak to já budu raději postupně obměňovat komponenty než mít rám na rychloupínák kterej je dávno překonanej:-), 20 tis. se dá utratit mnohem líp než za rám na rychloupínák, když to ale dotyčnému nevadí tak jeho volba

            0 0
            • JachymP  

              Phantasma asi myslí rychloupínák XT ;)

              0 0
              • roman 3D  

                možná rychloupínák xtr by to zadní kolo podržel ještě více:-)

                0 0
            • Smazaný účet  

              Proc tohle resit u kola za 23k? Radeji bych sel cestou lepsich ostatnich komponent a kompromisy udelal na tom rychloupinaku. Zavedeni vyrobci tam pevnou osu za tuto cenu skoro vubec nedavaji …

              0 0
      • Smazaný účet  

        Trosku sebevedoma cena za takovy kus kramu s geometrii mozna tak na 5km vylet do obchodu.

        0 0
    • RapMan  

      Za tu cenu můžeš mít pěkný MMR ZEN WCS

      0 0
    • MadMaf  

      To MMR vypadá co se osazení týče mnohem líp. Pak už jen záleží, jestli sedne design. Ten je u kjúbu dle mého názoru líbivější. Výbavou i o hodně nižší hmotností vede MMR.

      Přeji šťastnou ruku při výběru.

      0 0
    • Vrci  

      Hledám kolo v podobné cenové relaci.

      Moho požádat o zhodnocení tohodle kola:

      https://www.bike24.com/p2354118.html

      0 0
      • novas752  

        Slušný řazení, neznámá vidlice (ale nemusí být špatná), dost slabý brzdy.

        0 0
    • roman 3D  

      kolo s rychloupínákem za 20 nebrat

      0 0
    • Lukas1976  

      Vybírám kolo ve stejné kategorii. Prosím o ohodnocení výbavy tohoto kola:

      https://www.tsbohemia.cz/…d300227.html

      Oproti výše uvedeným odkazům tohle váží jen 12.3 a naopak z mého laického pohledu mi vadí jen jednotalř a nemožnost zamknout vidlici z řídítek.

      0 0
      • JachymP  

        Zamykání vidlice ze řídítek je k ničemu jestli s tím nebudeš jezdit závody (asi nebudeš, hádám…). Většinou se dá i dodělat později – i když nevím jestli zrovna na tuhle vidli a kolik by to stálo.

        Jestli ti vadí jednotalíř, tak tohle kolo není pro tebe, je tam jen 11 převodů na kazetě E13 s 509% rozsahem – rozsah bude dostatečný, ale odstupňování převodů hrubší. Nevím tedy proč ti vadí jednotalíř – pokud budeš jezdit po asfaltu a po rovině, tak ti to odstupňování může vadit. Pokud budeš jezdit v terénu nahoru dolu, tak to problém nebude.

        Jinak je to kolo celkem pěkný za tu cenu.

        0 0
      • palo7  

        Až na ty hrozný kotouče (da bych tam 66/68 za pár stovek) moc pekne osazený. To 1×11 je úplně v pohodě

        0 0
    • Dejvii_x  

      Lidi diky vsem za nazory a tipy.

      Reagovat hromadne. Takze brzdy...... Asi budou slabsi., alle jelikoz jsem zvykli na Vecka, myslim ze to bude prechod na lepsi a na mych cca 1200 km v lete to bude stacit..... A rychloupinaky jsem doted nesresil tak asi resit nebudu

      0 0
      • Lukas1976  

        Po kolech tohoto výrobce jsem se také díval, rámy vypadají dobře, ale s výbavou je to už horší. Co je zajímavé, tak v mém okolí jsou dva chlapíci co na těch rámech stavějí kola a ty už cenově vychází hodně rozumně. Za 21 tis, jde sehnat kolo s lepší vidlicí, brzdami a celkově o cca 1.5 Kg lehčí. I když uznávám, že s nájezdem 1200 km to není tak důležité, hlavně že Vám vyhovuje.

        0 0
      • Gwaihir  

        Rychloupínák na 26" kole a 29" kole je rozdíl, ale funguje na obou.

        0 0
        • Dejvii_x  

          Jaky je rozdil mezi rychloupinakem a pevnou osou? Je ta pevna osa v necem extra lepsi? Ja to do ted vubec neresil a myslim si ze na bezne jezdeni pevna osa tak uplne nebude potrebna...... 

          0 0
          • Gwaihir  

            Záleží na tvojí váze s výbavou a razancí jízdy. Pokud máš přes 90kg, pravděpodobně pevné osy oceníš.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.