MERIDA Scultura CF 905 2014 vs. Wilier GTR 2014

9 nepřečtených
  • Tomino35

    Zdarec, řeším velké dilema – jezdím horské a teď i silniční kolo, kolem 2 tis na silničním (podle času) 50 km někdy i 150 km. 2015 čekám víc, proto karbónek za „lidovku“.

    Takže ta Merida Scultura CF 905 2014 Lampre můžu mít v Shimano 105, s ráfky Merida super AERO 38 – za dobrých 35tis.

    Nebo Wilier GTR v neúplné campa Veloce s koly MICHE – GTRX1 za katalogových 37tis.

    Ocenil bych opravdu zkušenosti uživatelů nejlépe obou kol, díky a hodně prosvištěných km v roce 2015 bez komplikací.

    0 0
    • Tomino35  

      Díky za postřehy, zkušenosti, vyhrála to Merida ;-)

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Není zač aneb vítej mezi šťastlivce. Zkušenosti třeba v tomto vláknu.

        0 0
        • Tomino35  

          Díkec, to jsem již četl, ale zajímalo mě porovnání s GTR, no teď je to již jedno ;-) (y)

          0 0
          • ˘Ö˘ Krab  

            Ono celkem logicky těžko očekávat výraznější zkušenost zrovna s těmito rámy, když aktuální forma Meridy je až na modelech od 2013, tuším. Tím je dána celkem malá dostupnost levných kousků z druhé ruky, podpořená ještě malým ‚cool‘ nebo ‚wow‘ efektem obou značek.

            Aby zkušenost stála za to, musel by tu být nejspíš někdo, kdo jezdil Wilier a měnil za Meridu – pokud je tedy Wilier koncepčně starší.

            Neboj, pokud sedí velikost, tak jsi zvolil dobře. (Na rámu Scultura 905 mám najeto přes 15 tis. km.)

            0 0
            • Tomino35  

              Diky za postrehy, 15tis km, to uz by si asi mohl poznat mouchy zpracovani ramu atp., nebudu lhat, ze jsem k meride rka xenofobni, jenze kdyz jsem videl ten ram v lampre barvach ;-) i cenova nabidka slusna. Tak doufam, ze ma xenofobie je opravdu zbytecna. Jak pises, obe kola nejsou znacky plnici reklamy, doma mam strach otevrit skrin, aby na me nevyskocil Spesl :-D kdyby si vedel o nejake ml na netu ci fb nejakych meridaku, muzes doporucit. Tak spoustu prosvistenych km bez zavad a nehod.

              0 0
            • Tomino35  

              Ještě by mě docela zajímalo, co máš na tom rámu a kolik to opravdu reálně váží, díky (y)

              0 0
              • ˘Ö˘ Krab  

                Kolo momentálně zazimováno, od října jsem jezdil na biku. Gramy nehoním, osazení moc neřeším, názvy sypu z hlavy, tak tam může být překlep.

                Sedlovka Kellys KBX karbon 400 mm, sedlo SI flight2, řídítka kompaktní Oval hliník, představec Oval 120 hliník, řazení Ultegra 10sp 50/34, brzdy Oval R700, pedály Look Keo2max, košíky Elite Custom, záplety naposledy KsyriumSL, obuty plášťovky Tufo nejlevnější a s tmelem. Sbírka různě starých a použitých kousků, celý bicykl i s tachometrem a čidly něco těsně přes 8 kg, ale jak říkám, hmotnost kola moc neřeším.

                0 0
                • Tomino35  

                  Tak to je slušný, bo já mám Scultura 905 cl Lampre, vel. „L“ sada Shimano 105 3×10, říditka …zzyzx, sedlovka karbon PZ Racing, sedlo Merida, pedály Shimano PD R 540, ráfky Merida Super aero 38, plášť Continental Grandsport Race, košíky Merida 567 a váha tak o 1kg navíc oproti tobě, takže kde soudruzi z NDR udělali chybu…

                  Nebo jinak, kde berou výrobci – prodejci kol ty udávané váhy?

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.