• motylekmodry

    Ahoj…chci si koupit vise zminene kolo. samosebou si pred koupi dam zkusebni jizdu. chtel sem se optat na vase pripadne zkusenosti s timto kolem /ramem/ co se tyce jizdnich vlastnosti, komfortu jizdy a tez po jake sahnout velikosti k mym 181 cm…recenze v casopisu Velo a Peloton na tento bike jsou velmi pozitivni, ale preci jen pripadny uzivatel mi muze rici vice a nezaujate. predem diky za vsechyn ohlasy. ps: nerikejte mi at koupim kanóna :) ps2: www.merida-bike.cz/prodej/am-800-d

    0 0
    • ropman  

      mám 182cm a měl jsem ho ve velikosti M. Dodaná sedlovka byla moc krátká, takže celých cca 70–80 km bylo v podřepu. Na délku bych ten rám zvládl, nemusel by být ani delší.

      Nikdy jsem fulla neměl, tak ber moje nadšení s rezervou Co se mi líbilo:

      • plášte Ignitor / Dynomite 2,35" drží skvěle
      • komfort jízdy, nastavení tlumení dle chuťi
      • terén jsem ani nemusel moc řešit (rozumně)
      • nastavení zdvihu vpředu dle chuti
      • skvělý brzdy
      • řazení přesný

      co bylo horší

      • váha, ale to by se dalo snést
      • odpor plášťů na asfaltu (ale k tomu to kolo není)
      • kovový zvuky ze zadní stavby jak kdyby narážel kov na kov, to mě fakt štvalo
      • občas škrtnutí kotouče, hlavně vzadu, ale nic hroznýho

      kvůli těm zvukům bych ji nevzal, nevím o co šlo a technik mi to nevysvětlil. Tož tak …

      0 0
      • motylekmodry  

        ta vaha mne tez celkem ubiji, ale priplatit 20kkc aby byla o 2kg lehci, na to nemam.

        0 0
      • marapara  

        Také jsem ji měl půjčenou na otestování a ještě jsem testoval GT I-Drive 5 2.0

        Oba dva systémy chodily docela dobře, ale GT žehlilo o poznání lépe než Merida. Co se mi na Meridě nelíbilo jsou brzdové páky, jejich tvar, celkem ostrá hrana, která při delším brzdění tlačila do prstů. Jsem si zvykl na páky Avid, které jsou širší, pohodlnější a lépe tvarované. Pláště jsem zrovna přezul na Nanoraptor, takže jela celkem dobře. Váha by se dala snést. Pokud chceš výraznější váhovou úsporu, tak stačí vyměnit těžkou. Co se týče řazení, tak kombinace řazení, klik, kazety a řetězu mi chodila o dost líp na GT, než Meridě. Ne že by na Meridě chodilo špatně, při porovnání GT bylo o třídu lepší, stejně jako v zadní pružení. Další věc je pohupování při jízdě. Merida se pohupuje i při kruhovém šlapání, i když jen lehce, GT ne. Na GT mám pocit z jízdy jako na HT. Myslím při jízdě po silnici, ne v terénu. Kolegovi kterému jsem GT půjčil, měl i Meridu AM 800, tak měl ten samý pocit z jízdy a řazení. Brdzy mi přišly lepší na GT, ale to je asi na zvyku. Na LX mi vadily páky. Celkově je to ale docela dobrý stroj, pokud jej budeš mít možnost sehnat za nějakou rozumnou cenu, tak bych se ho nebál.

        0 0
        • marapara  

          … mělo tam být těžkou vidlici za třeba Revelation. Je tam váhová úspora hned 600 gr.

          0 0
        • MlokCZ  

          To pohupování ale takhle nemůžes srovnávat. To je na tvojem GT ovlivněno tlumičem s propedalem. Pohupování systému by se mělo porovnávat pouze s tlumiči bez propedalu/flo­odgate/SPV nebo s vypnutým omezením (u systémů kde to jde).

          S propedalem se nehoupe už téměř žádné kolo (samozřejmě záleží na konkrétním tlumiči a úrovni propedalu a při menší úrovni propedalu se občas nějaké kolo stále trošku houpe).

          GT se pak s tlumičem s vypnutým propedalem houpe taky, to teď neříkám, že je špatně, ale jen pro upřesnění.

          0 0
          • marapara  

            To je asi fakt. Těžko říct, jak by se pohupovala Merida s Foxem.

            0 0
          • fousek  

            No po teto veteGT žehlilo o poznání lépe než Merida spolecne s touto Merida se pohupuje i při kruhovém šlapání, i když jen lehce, GT ne. bych z toho vydedukoval ze kdyby Merida dostala PP tak je z toho pevnak

            0 0
        • MlokCZ  

          A souhlas s tím, že ta testovací Merida nežehlí tak dobře (připadal jsem si na níc jako kdyby měla zdvih tak 100mm) a přitom se docela pohupuje (úroveň pohupování na otevřený tlumič by byla přijatelná, kdyby výrazně lépe žehlila). Byl jsem proti Meridě trošku zaujatý, ta testovací se mi chodem vůbec nelíbí. Ale ne za všechno může zadní stavba, dost dělá ten tlumič, takže abych byl na Meridu objektivnější, tak ji někdy budu muset ještě zkusit s RP2 (tedy AM 3000-D).

          Už jsem došel k tomu, že se mi nelíbí žádný RS tlumiče kromě Pearlu, který chodí výborně i při malých tlacích (jen by snesl o malinko snížit progresivitu, pak by byl pro mě pocitově už asi i lepší než RP23).

          0 0
          • marapara  

            Taky jsem měl Meridu na 130 mm zadní stavbu a pocitově mi chodila tak na 100 oproti GT, které mi připadalo tak na 150 :). GT mělo pocitově o dost větši zdvihovou kapacitu.

            0 0
          • ropman  

            když jsem si ji půjčoval, řekl mi mechanik že jim ze zadního tlumiče už 2× unikl olej, jak jsem pochopil tak totálně. Že je tam jen jakýsi jednoduchý těsnění, jestli mají jiný tlumiče třeba dvojitý nevím, v tom se absolutně nevyznám.

            Docela by mě zajímalo, jaká cena by za aspoň půl roku ježděný kolo na blbnutí, který dostávalo jistě slušnej záhul, byla odpovídající, při této výbavě.

            0 0
          • misak.kadlec  

            Ahoj narazil jsem na docela dobrý ceny ve výprodeji tesťáků Meridy, zaujala mně tahle, mám sice teď objednanýho canyona am6 v emku, ale jak by si viděl meridu jako alternativu. Merida je jednočep s přepákováním takže rozdíl mezi těmito dvěma stroji by určitě měl být. Jak na to tak koukám tak meridu by to na mých 179 asi chtělo L, co?

            0 0
            • misak.kadlec  

              Co se mi to tam vložlo? 3koda že to nejde poeditovat.

              Tak oprava:

              Ahoj narazil jsem na docela dobrý ceny ve výprodeji tesťáků Meridy, zaujala mně tahle, mám sice teď objednanýho canyona am6 v emku, ale jak by si viděl meridu jako alternativu. Merida je jednočep s přepákováním takže rozdíl mezi těmito dvěma stroji by určitě měl být. Jak na to tak koukám tak meridu by to na mých 179 asi chtělo L, co?

              0 0
              • Deathklaat  

                no spíš jo

                0 0
              • Smazaný účet  

                mam 188 a mam L, a jsem na hrane velikosti, mit o par cm vic tak potrebuji XL

                0 0
              • misak.kadlec  

                Ještě by mně zajímal názor mloka, jak je na tom tenhle rám ve srovnání s čtyřčepem canyon co se funkčnosti týče. Merida má o stupeň větší hlavový úhel měla by být hravější, má taky výrazně kratší rozvor. Jak myslíte že na tom bude kvalitou?

                0 0
    • betlehem  

      Ahoj, já mám AM 4000, zatím spokojenost oproti klasickým jednočepům viz. RB se tolik nehoupe, pro někoho výhoda, pro někoho naopak, po výměně plášťů to docela jede. Akorát bych měl strach z tý vidle, pár jsem jich vyzkoušel a chod nic moc. Resume: za ty prachy super stroj se super vybavením. Na rychlý XC vyjížďky žádná sláva, ale na pohodu a blbnutí po lese je to dost dobrý. Recenze ve Velu oprávněná!

      0 0
      • motylekmodry  

        toho jsem si vedom. HT mam /amuleta/ ale chci neco s cim si vychutnam projizdku lesem pri ktere budu moci vnimat prirodu a ne skripat zuby na kazdem koreni…

        0 0
      • motylekmodry  

        pardon psal sem to King_slay :o)

        0 0
    • King_slay[R  

      Zkoušel jsem ji a vesměs pozitivní pocity, z desíti bodů bych tomu kolu dal 8. Ale asi zůstanu věrný HT, tady v Olomouci je do každýho pořádnýho lesa moc daleko…

      0 0
    • CerstvyRohlik  

      Zdravím Chlape Merida vůbec to je enduro na nic skus něco takovýho a podlehneš racebike.cz/in­dex.aspx?id=42 www.kona.cz/2k7_kolo.php?… Do tý mridy bych fakt nešel, ale je to na tobě žejo :-) hehe

      0 0
      • wert_1  

        No na využití kola, co asi žádá motejlblue si myslím, že jej ta merida nezklame. A ta Kona mezi námi co doporučuješ, je prostě ošklivá :-( myslím jen vzhledově, nehodnotím osazení… takže na jeho pohodový vyjížďky lesem je i ta meridka zbytečně na vyšších zdvihách. Z HT jít na enduro je podle mne strašnej skok. Chce to asi něco mezi a uvidí se kam se jezdec nasměřuje…

        0 0
      • ropman  

        hmmm, tak nevím, třeba ta Kona je konstrukčně hodně podobná Meridě, s nižší výbavou, pokud nekecám horší brzdy (hayes SOLE x SH LX), vyšší cena …, hmotnost stejná, možná lepší zadní tlumič Fox Float (?) proti Rock Shox Ario 2.1 (115/130 mm)

        0 0
    • motylekmodry  

      dekuji vsem za nazory a pripominky. jsem na 99% rozhodnut ji vzit… timto koncim dred. dekuji.

      0 0
    • motylekmodry  

      sem si dnes konecne udelal radost, respektive v prodejne mi udelali radost. koupil sem dnes AM800 se slusnou slevou /testak/ a prvni dojmy bomba..jen mam dotaz k hydr. brzdam. Vcka sem si nastavoval pokud mozno co nejvice na tvrdo, hydry jsou znatelne meksi. jde to nejak upravit?

      0 0
      • marapara  

        Snad doplnit vic kapaliny?

        0 0
      • ropman  

        píšou že se dá zdvih vzadu nastavit na 115 nebo 130 mm, jakým způsobem se to dělá ? Na testovacím kole jsem našel jen kolečko zajíc/ želva

        0 0
        • palkac  

          změnou uchycení tlumiče ve vahadle.. měly by tam bít dva páry děr.. čím blíž čepu, tím vyšší zdvih..

          0 0
    • ropman  

      teď se dívám na web – www.merida-bike.cz/prodej/am-800-d a ten rám by měl být AM TFS, testovací co jsem měl má HFS, chyba na webu nebo … ?

      0 0
      • miki.mares  

        To je pravda měl sem jí taky na testování a byla tam nálepka HFS a na netu je TFS.. tak ted babo raď…

        0 0
    • Deathklaat  

      Tuhle Meridu jezdím a jsem na max spokojen upě ve všem.At si říká kdo chce co chce…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.