Merida AM 800 D 2008 nebo Author A Ray 2008

38 nepřečtených
  • jery

    nazdárek,jsem tu nový chtěl bych si koupit jedno z těchto kol a nevím které je lepší. máte s tím někdo zkušenosti?

    0 0
    • jery  

      tak co nikdo nemá meridu nebo autora

      0 0
    • ceo  

      Proč zrovna tyhle 2 kola? Nejsou moc srovnatelná. 

      K zamyšlení:

      Poison Phospor

      Radon Q.L.T.

      „Cube AMS Comp “:http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?…

      Mnohdy by se do peněz vešly i vyšší modely než uvedené..

      0 0
    • Manhack  

      Cus. Mam Meridu AM 800 r. 2007. Kupoval jsem ji loni v zari. Nemam ji co vytknout. jezdi lepe jak ja :-)

      0 0
    • Almond  

      Canyon :o))))

      Nedávno jsem také vybíral fulla v téhle cenové kategorii, pořád jsem ale nebyl s něčím spokojený… Testoval jsem Meridu AM 800 2008, je to super funkční kolo, geometrie mi sedla, jediný co mi trochu vadilo byla vyšší hmotnost – hledal jsem dál, až jsem našel Canyon Nerve XC 4… Já vim, je to ohraný, ukamenujte mě :)

      PS: Canyony uz letos nebudou, jedine pristi rok… Letos by se mozna dal sehnat jeste nejakej Cube nebo Radon, jak pise ceo

      0 0
      • ceo  

        Proto jsem Canyona vynechal a raději zrovna nabídl alternativy.

         

        Z profilu je jasné, že Canyonu fandím a nemůžu na něj říct půl špatného slova.

        0 0
        • jery  

          děkuji všem,jak tady jeden řčkl, chci fulla do 35 000,jako každej nováček,na blbnutí,protože moc jezdit neumím, asi nebudu šplhat po skalách, spíš tak v lese,aby to bylo měkký taky trochu cyklistický stezky a sem tam nějakej sjezd nebo kopec.,skákání z obrubníku a tak

          jo a myslíte si že je lepší koupit kolo roku 2008 teď na podzim nebo až na jaře? půjdou ceny dolů ?

          0 0
          • Almond  

            Já bych řekl, že jsme tvůj požadavek pochopili ;) A respektovali při doporučování alternativ…

            Na jaře 2009 riskuješ to, že už by letošní modely mohly být vyprodané… V tu dobu bych šel radši do nových modelů od zmiňovaného Cube, Radon, Canyon :o)

            0 0
      • jery  

        proč už letos canyony nebudou,je o ně velký zájem? nemáš odkaz na jejich stránky?

        0 0
    • Smazaný účet  

      já mám meridu AM 800 2007 a rozhodně z těhle dvou bych ji bral raději. Je to hodně pohodové kolo, není to na extra rychlé ježdění, na asfaltu se člověk nadře trochu víc ale dá se to přežít.

      Jo a ty kola co ti tady ostatní doporučili (Canyon, Radon) by jsi si musel objednat přes internet z německa a to by se mi oc nechtělo, raději bych si kolo koupil v normálním cykloshopu.

      Autor bych nechtěl už jen proto. že testují kola na zákaznících…

      0 0
      • Almond  

        Ano, Radon a Canyon se musí objednávat přes internet z Německa, ale výhod tohohle postupu je daleko víc než nevýhod. Získáš tím mnohem výhodnější poměr cena/výkon než u kol běžně dostupných v ČR.

        0 0
        • jery  

          z německá právě nevím,jak bych si objednával velikost,volal jsem ke štěrbovi když mám výšku 177 cm a prodavač řek, že si to musím vyzkoušet,že to má každej výrobce jinak

          0 0
          • Almond  

            Ano, to je pravda, každý výrobce to má jinak, ideální je to vyzkoušet. Ale stejně tak každý výrobce na svých stránkách uvádí přesné rozměry a podle délky tvých nohou, rukou a celkové výšky lze poměrně spolehlivě určit, jaká velikost ti sedne ;)

            0 0
          • ceo  

            To je sice pravda, ale

            co to znamená vyzkoušet? Že si na kolo sedneš v krámu a ujedeš max 10m? To je to samé jako boty. Každému se někdy stalo, že na krámě padnoucí boty pak v životě začaly tlačit a naopak boty nadoraz povolily a seděly optimálně… To, že se ti kolo sedne na krámě neznamená automaticky že nebudou problémy po 60–80–100km díky posedu…

            Sednou si na kolo v reálu je samozřejmě +, člověk získá pocit, ale nedával bych to jako nejdůležitější (za podmínek výše uvedených – 10m). 

            Nejideálnější je kolo mít třeba týden na zkoušku – hlavně u fullů, kdy (a zejména začátečník) nějakou dobu laboruje s nastavením. Všechno ostatní je už (větší či menší) sázka do loterie. 

            Nemožnost sednou si na kolo se dá u kol objednávaných ze zahraničí nahradit:

            • domluvíš se s někým, kdo kolo má (Canyony, Cube tady jsou, Radony už taky) aby tě nechal se provézt 
            • zajdeš do krámu, sedneš na kola, která tam mají, vybereš nejoptimálnější, pak si zjistíš geometrii a podle toho určíš velikost u kola, které chceš obejdnávat
            • znáš tobě odpovídající rozměry 
            • budeš věřit el. výpočtům velkosti geometrie
             

            Je to ale trochu začarovaný kruh. Zkušený biker zná geometrii, která mu sedí podle rozměrů. Začátečník zase nepozná pro něho vhodnou geometrii ani po 10km jízdy… 

            Není reálné čekat, že kolo (byť za takové peníze) které koupíš bude to super a nej co můžeš pro sebe sehnat. To lze očekávat až po x letech ježdění, střídání kol a poznávání jejich charakteristik.  Jde jen o to, abys byl s kolem spokojený. Prošel jsem nedávno tím samým a osobně jsem měl štěstí. Na 178cm mám M Canyon a podle všech výpočtů mi ten rám sedí na mm. 

            Přibližné doporučené rozměry (pro Canyon) si můžeš zkusit tady

            0 0
            • mill  

              Kolik cm ti zbyva nad horni ramovou trubkou u tvyho Canyona, a jak mas dlouhy nohy? Ja jsem stejen vysoky a ty Canyony se me zdaji strasene vysoky, ze kdyz clovek bude muset seskakovat tak si neco akorat natrhne

              0 0
              • ceo  

                M má celkem slušný sloping u H rámové trubky, takže taková debata by byla celkem bezpředmětná. Při sestupování nemám problém. 

                Canyon uvádí výšku rámu v místě, kde člověk opravdu reálně většinou nad rámem stojí – před sedlem. Takže stačí, aby sis změřil svůj „inseam“  a rozdíl si dopočítáš… 

                0 0
                • jery  

                  taky bych měl mít M zkusím to porovnat u jinejch kol

                  0 0
            • jery  

              tak z tý tvojí nabídky se mi nejvíc líbí radon, takže buď radon nebo merida, když už jsem se dobral k tomu že mám velikost M, radon má značení 16 18 20 takže sem zase na začátku,budu muset eště hodně študovat,než se doberu k nějakejm znalostem

              0 0
              • Almond  

                Hlasuju pro Radon ;) U většiny výrobců odpovída velikost M 18ti palcům, ale určoval bych to spíš podle délky nohou ;)

                0 0
                • ceo  

                  Tak zrovna u Canyonu je M 18,5" 

                  Ale to je úplně jedno.  M,L řekne něco o výšce, ale o délce ani ň. U všech značek jde zjistit přesná geometrie… Může se stát, že M u jednoho výrobce je delší než L u jiného…

                   

                  Neporovnávejte M,L,18,19 ale konkrétní výšku a délku v mm…

                  0 0
                  • Almond  

                    jj já vím, sám jsem vlastníkem jednoho Canyonu v M – 18,5"… Myslel jsem to víc obecně, samozřejmě se najdou výjimky, třeba celoodpružené modely Merid jsou značeny jinak než HT (M – 17", L – 19")

                    Je pravda, že by se mělo pracovat spíše s konkrétními mírami.

                    0 0
              • ceo  

                Být tebou, beru Radona Stage 5 za 1299E. Má 130/125mm zdvihy. Pokud nechceš jezdit závody, je to jen +.

                0 0
    • burnout/syndrome1  

      a co třeba toto? :

       

      http://www.super-nakup.cz/…-elite-2008/

      0 0
  • ceo

    U Radonu bych si osobně vybral v dané ceně momentálně Stage 5

    Při aktuální ceně jsi pořád pod 35.tis. a zdvih už je 125mm. To je super nabídka.  Pokud nehodláš jezdit závody, tak se toho zdvihu vůbec neboj. 

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.