• Vavry

    Ahoj všem, plánuju si pořídit Meridu AM 500-D, má s tímto kolem někdo nějakou zkušenost, klidně i negativní. Předem díky za co největší počet komentářů :)

    0 0
    • Almond  

      ahoy… zrovna tohle pondeli jsem vratil testovaci Meridu AM-800, od 500 se lisi osazenim, ale ne nijak drasticky… takze tady sou moje dojmy z vikendovyho testovani:

      • subjektivne hodne solidni geometrie, pri jizde terenem se na nem cejtim porad hodne stabilni, v zatackach vede stopu presne jak chces ty, nesnazi se te za kazdou cenu do zatacky poklapet na bok, coz obcas bejva trochu nesvar nekterejch fullu… Celkove vede stopu hodne dobre..-
      • vetsi nerovnosti v terenu hladi hodne slusne, nevyhazuje ze sedla, ale drobne ostre nerovnosti (napr. rozbity asfalt) jsou hodne cejtit.
      • najel jsem i par kilometru v „neterénu“… pri rychlym sjezdu na mirne rozbitym asfaltu sem si fakt nemoh stezovat, zase hodne stabilni, nerovnosti me ani trochu nerozhazovaly..... po rovine na asfaltu se trochu vic nadres, ale ten rozdil neni nijak tragickej… problem nastava ve stoupani na asfaltu, uz pri hodne mirnym kopecku sem cejtil hodne velkou lenost v kole i pri lockoutu…
      • bez lockoutu tlumice skoro nejde pri slapani jit ze sedla, tlumic pohlti opravdu hodne energie a vyleze z toho dost mirna akcelerace… to je nevyhoda pokud potrebujes rychle zabrat a v takovejch pripadech vetsinou nemivas dost casu zapnout lockout…

      To sou zakladni postrehy, nemam moc casu se tady rozepisovat do detailu, ale na konkretni dotazy rad odpovim ;)

      0 0
      • Vavry  

        Ja uz ted spis premyslim o Giantu AC, zda se mi o hodne lepsi na moji jizdu AM/XC, ale porad si nejsem 100% jistej, nemas s nim nejakou zkusenost? Samozrejme ze do budoucna bych na to kolo chtel hodit nejakej upgrade.

        0 0
        • Almond  

          Tak s timhle kolem zkusenost nemam, ale prijde mi, ze jestli Merida je na hranici AM/XC, tak ten Giant zase mezi AM/Endurem… Uz kvuli mnohem vetsim zdvihum… Osazeni je o hodne horsi nez u Meridy… Tyhle 2 faktory budou hodne ovlivnovat vahu, ktera bude vyssi a timpadem se po rovine a dokopce o hodne vic nadres… Jak rikam, zkusenosti nemam, ale pokud chces jezdit i XC tak bych urcite doporucil spis tu Meridu nez Giant AC…

          Pokud vsechno vyjde, tak tenhle vikend otestuju GT Marathon 3.0, urcite prinesu naky postrehy ;)

          Ja osobne jezdim prevazne XC, ale rad zabrousim i do narocnejsich (AM) terenu… Momentalne se rozhoduju mezi Meridou AM 800/500 a hardtailem… kladu i zaporu je u obou typů kol a dalo by se říct i u stylů jizdy hodne, jenze je jich na kazdy strane zhruba stejne :) Tohle dilema resim uz hrozne dlouho a zatim to vypada ze v dohledny dobe jen tak nevyresim :)

          0 0
          • Almond  

            Nakonec se mi nepodarilo sehnat testovaci GTcko, tak jsem sel jeste jednou do testovaci Meridy AM-800.. V sobotu jsem ji dal do tela v Brdech, vyjel jsem z Hořovic na Plešivec a odtamtud po hrebeni smer Praha… tohle byl presne ten teren kterej Meride AM sedel, jako by tam byl ten teren postavenej primo pro tohle kolo… nebo naopak? :) Pokud bych bydlel blizko podobnyho terenu tak s koupi fakt nevaham, ale do moji nizinky se moc nehodi no :-|

            0 0
    • dancing dog  

      Jen jestli máš do 60kg…

      0 0
      • Almond  

        ja osobne mam rovnejch 70kg… nebyl to zadnej problem, ale podle chovani kola a pruzeni musim castecne souhlasit, o moc vetsi vaha uz by asi vhodna nebyla… takze bych mozna akorat trochu poopravil ze ta merida je vhodna tak do 80kg… Pro nekoho tezsiho to urcite neni, ale tech 60kg bylo podle me podceneny… ;)

        0 0
      • Gooorila  

        Proč 60kg? Já mám 127kg (no jo, prase, ale koupil jsem ho právě abych hubl a kvůli problémům se zády jsem musel jít do celopéra), a nepozoruji jedinný problém, krom měké vidlice, kterou asi vyměním.

        Samozřejmě je pravda, že jsem hobbík, který netuší co je to „progresivita“ a neřeším vedení stop v zatáčkách. Za minulý rok jsem najel cca 2500 km a jsem maximálně spokojen. Testoval jsem i starší Meridu (netuším typ, ale zadní stavba měla ten tlumič na boku, jako epicy od specialized) a GT Idrive 4.4 (model 2006). Obě testované kola mi připadaly rychlejší, ale moje Merida mi připadá taková pevnější a stabilnější a prostě ji mám radši :o))).

        Vím žes chtěl asi postřehy jezdců, kteří tomu rozumí, ale zase si chtěl co nejvíce postřehů :oD

        Gooorila

        0 0
    • Cerberos  

      Co sem na tom seděl loni nevim jestli změnili geometrii nebo ne .. ale bylo to dost natažený … furt to mělo dost chrťácký rysy sice menší než Trans mision al efurt to bylo znatelný … ale podle toho co píšeš tak si myslim že by to na XC/AM by to mohlo bejt dobrý … rozhodně bych ti doporučil si ho pujčit na testovačku .. nic lepšího rpo to udělat nemůžeš …

      0 0
      • Almond  

        Pokud vim, tak geometrie byla zmenena jenom hodne nepatrne… chrtacky rysy se urcite najdou, ale to neznamena, ze by v tezsim terenu merida nak pokulhavala… :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.