• MMS

    Mavic CrossMax ST Disc 2010

    Zdravím, chtěl bych si pořídit tyto kola a řeším drobnou dezinformaci co se týče předního kola, které má být jak na rychloupínák tak na 15mm i 20mm osu pomocí redukcí, což by bylo přesně to co hledám (teď mam vidlu s RU a chci časem přejit na vidul s 20mm osou). Ale v jednoho šopu mi napsali, že kolo s RU jede redukovat jen na 15mm osu a kdybzch chtěl 20mm osu tak musím přímo koupit varyantu kola na 20mm osu. Tak nevím kterej obchodník má pravdu a na http://www.mavic.com nepíšou nic o 20mm ose.

    Nebo mi prosím poraďte jaka kola si vybrat na AM až ENDURO kolo hmotnost do 2kg a cenou do 15tis Kč a s RU a možnost nasazeni redukce na 20mm osu.

    Předem dík

    Míra

    0 0
    • MlokCZ  

      STčka nejdou a nikdy nešla na 20mm osu (ani jsem zatím nenarazil na chybné informaci, že by na 20mm osu jít měla). Jdou pouze na RU a 15mm osu. Na 20mm osu (a zase pouze jen na ní) jsou SXka.

      0 0
    • scret  

      STcka 2010 jsou uz jen na klasiku nebo 15mm!

      Na 20mm byla jen starsi verze co mam ja… ta ale nejde na klasiku ani na 15ku…

      a na AM-EN bych rozhodne bral SXka! Mam to na Reignu v profilu, nemazlim se s tim ve sjezdech, ale neskacu! max. tak 0,5m a kola drzej! ale na enduro bych je rozhodne nedaval, pod tim pojmem si predstavuju uz tvrdsi jezdeni…

      kdybys mel zajem, moje by sly mozna na prodej… kvuli prave asi prechodu na 15mm…

      0 0
      • kesu  

        SXka vydrzi fakt hodne,enduro snesou,chce si to spis zvazit nasledky kdyz znicis rafek chybou jezdce.

        Jinak ja sem s nima uz neco skocil a drzej..

        0 0
      • MMS  

        Spíš AM kolo, zas na skakani mam DH kolo. Ty SXka bych bral, ale teď mam vidlu Rock Shox Revelation s RU a časem bych chtěl pořídit buď Lyrika 2step s 20kou osou nebo new Revelation zdvih 120–150mm a ten je taky s 20mm osou a hmotnost kolem 1800g, což je taky pěkny. Bral bych klidně ST s RU a na 15ku osou, ale do budoucna nevim jakou vidlu 15ku maji tak Foxky a ty mě přijdou předraženy.

        Problem je akorat ten, že to nechci kupovat narás kolem 35tis a kola a vidlu.

        scret: A do jaky vidly s 15mm osou chceš jít?

        0 0
        • fousek  

          No mas jeste moznost jit cestou zapletu, nebo jako ja koupit Easton Havoc AM (na crc ted za peknou cenu), ale u tech je nevyhoda ze dostupnost nahradnich dilu je v CR uplne naprd. Jinak jsou to ok kola na hrubejsi zachazeni

          0 0
        • scret  

          vypada to ze pristi rok budou definitivne i RS do 150mm zdvihu na 15mm osu…

          Uvazuju bud nad Talasem 32 RLC.. nebo novym RVL 2011, pripadne DT Swiss 150…

          mam v umyslu prodat Thora a tim padem pujdou i STcka… nevim totiz jestli bych prodal samostatne jen predni kolo a koupil predni ST 09 ( stejny kola, jen vepredu jinej prumer osy)

          tak kdybys mel pripadne zajem o vidli, kola, napis mi mejla… cena by byla myslim zajimava…:)

          0 0
    • martinpav  

      Mozes si dat poskladat nieco na Novatekoch alebo Hope nabojoch. Novatec robi predny 4v1 D881SB (http://jdem.cz/ffwp3), podobny maju aj zadny. Rafik asi Ztr Flow a budes mat slusne kolecka. Myslim ze Hnoj alebo kubad s tym nebudu mat problem :).

      Ten predny naboj mam doma, pre zmenu osky staci prehodit koncovky, praca asi na 1 min.

      0 0
      • MMS  

        Jo to mě už taky napadlo. Ten Novatek je v tomhle fakt dobrej a ZTR na UST taky dobry. Nevim teda jak na tom budou s vyslednou hmotností a kvalitou oproti Mavickum.

        0 0
        • martinpav  

          Nabu ti mozem odvazit, podla vyrobcu ma mat ±200g podla koncoviek, zadny zalezi aky das. Flow ma 470g takze celkovo by si mohol byt do 2kg.

          Ak mas niekoho V UK este si mozes objednat komplet set HOPE + Flow (Hoops Pro 2) http://www.wheelpro.co.uk/ . Podla vyrobcu by mala byt vaha 880 a 1006.

          0 0
        • kubad  

          Hope není o tolik dražší, kvalita je tam špičková, a váhově na tom budeš v kombinaci:

          Hope PRO2 + DT Comp + NoTubes FLOW cca kolem 1800g

          s NoTubes ARCH o cca 120g míň

          kvalita nábojů o kus dál proti Mavicu, pevnost srovnatelná

          0 0
          • martinpav  

            Archy uz prisli :) ?

            0 0
          • tomfree  

            S tou kvalitou nábojů bych si vzhledem k mým zkušenostem dovolil nesouhlasit,mám troje kola mavic a bez problémů a dvoje z hope náboji a ložiska byly hlučné už po 2000km.

            0 0
            • roud  

              nepleteš si hlučnost ložisek s hlučností ořechu ?

              0 0
              • tomfree  

                Má přední kolo ořech chytráku?

                0 0
                • roud  

                  Divil by ses s čím někteří lidi jezdí chytráku…

                  0 0
                • Hnoj  

                  Tys ale o úroveň výše nenapsal, zda ti hlučí přední nebo zadní nába :-)

                  0 0
                  • roud  

                    Děkuji :O)

                    0 0
                  • tomfree  

                    Asi jsem nepočítal s reakcí tohohle typu,na podobné eventuality nejsem připraven :-)

                    0 0
                    • kesu  

                      ahoj,hele povedlo se ti nejak docílit aby nebyl ten ořech tak šíleně hlasitej?

                      bylo to namazany mavic olejem z výroby,namazal jsem to i obyč na šicí stroje a je to pořád stejný. Tak přemejšlím jestli to trochu neopatlám vazelínou..

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        SXka mají prostě výrazně hlučnější ořech než ostatních Cmaxy. Ty 4 praporky místo dvou co mají ostatní modely se projevit nějak musí.

                        Vazelínou bych to v žádném případě nepatlal, to bych čekal, že pak dopadneš stejně jako u ostatních Cmaxů, tedy uděláš z toho furtošlap.

                        0 0
                        • kesu  

                          když mě ten ořech štve:(

                          0 0
                          • MlokCZ  

                            Taky z toho zvuku nejsem úplně nadšený, oproti tomu zlatá tichá STčka. Ale zase to ještě není tak hrozné, jsou ještě hlasitější ořechy.

                            0 0
                            • kesu  

                              no to jo ale ty stary mavic ořechy když se dobře namazaly nebyly slyset skoro vůbec…

                              0 0
                              • MMS  

                                to já sem klidně do ořechu maz trocha vazeliny a hlučnost o polovinu menší i přezto vše v OKeju.

                                0 0
                                • Kynio  

                                  já to stejný..můj náboj funn má taky 4 praporky a hlučnost je velká..stačí vazelína a na pár set km je trochu klid :)

                                  0 0
                      • tomfree  

                        Já jsem zvyklý na hope,takže jsem v klidu,dokonce mi to vyhovuje,nikoho nelekám,všichni o mně vědí,jinak s tou vazelínou jak píše mlok,kamarád takhle vyštípal západky na hope,jde to trochu utlumit použitím něčeho podobné viskozity jako fox fluid nebo redrum.

                        0 0
            • kubad  

              u předního náboje to bude +/- nastejno jak Mavic tak Hope používají kvalitní ložiska.

              u zadního je situace diametrálně odlišná ty pidi ložiska v Mavicu a spůsob řešení ořechu u Hope je jednoznačně dál

              0 0
              • mastihuba  

                todle se dobře poslouchá :D

                0 0
              • tomfree  

                To je fakt,ale u nových sx jsou už ložiska stejně velké jako u hope a i konstrukce ořechu je jiná,má dvě normální ložiska,místo kombinace ložisko,kluzné pouzdro a počet západek je čtyři namísto dvou.

                0 0
              • kyl  

                Nemáš nějakej odkaz jak to v těch dvou ořechách vypadá?

                0 0
        • Hnoj  

          Reálná váha sestavy Hope Pro2, ZTR Flow černé, Sapim Race černé, ALU niple je 827 a 960g. Mám to převáženo :-)

          0 0
    • Hnoj  

      HA! Max ST 2010 jsou i na 20mm TA. Kdo nevěří, ať tam běží !

      0 0
    • BEgineer  

      Nevíte někdo, kde bych je sehnal za nějakou rozumnou cenu? Viděl jsem 14000, 13000 ale min jeste ne…nevite nahodou nekdo? Diky…PS:popř. můžete napsat zkušenosti ;)

      0 0
      • Hnoj  

        A vysvělíš nám, za kolik bys chtěl takový výplety kupovat?

        0 0
        • kubad  

          Beeeginer je na jiném levelu, to neřeš :-)

          0 0
        • lidumil  

          Za rozumnou cenu, ne? Vždyť to píše. Tak kolem 5000? Nebo třeba i míň.

          0 0
      • MMS  

        Já je koupil za 14tis. Kč, jsem s nimi spokojeny. Měl jsem Fulcrumi Red Metal 5, potřeboval jsem tužší kola a to se mi STčkama splnilo. Pořídil jsem i Fulcrumi Red Metal 1 XL a ty mi přijdou pocitově hodně podobny možná i o trochu tužší. Takže pokud Ti stačí kola s RU tak ti můžu doporučit ty 1XL, které jsou levnější. A pokud to chceš na XC tak ti Fulcrumi 3ky budu nejspíš stačit.

        0 0
      • scret  

        a za kolik bys je asi tak chtel?:)

        0 0
        • BEgineer  

          No tak do 10000 by se mi líbily, ale když bude něco pod 12 tak to taky nebude špatný ;)

          0 0
          • Hnoj  

            ROFL !!!

            Kdybys jen tušil…

            0 0
            • BEgineer  

              ?? se ptal za kolik bych je chtěl, tak odpovídám, ale když za tolik nebudou (viděl sem je za 14000) tak nevadí ;) bavíme se o Mavic Crossmax ST 2010?

              0 0
              • Hnoj  

                Mě jen děsí, že většina koncových zákazníků nemá ani tušení reálný ceny věcí a marží na nich :-D

                Ano bavíme se samozřejmě o modelu 2010.

                0 0
            • scret  

              ja kdysi ty ceny videl, zajimavy, bohuzel nebyl v tu dobu nikdo , kdo by mi je za tu cenu pustil:))

              0 0
          • scret  

            jj, verim, ze za desitku by je chtelo hodne lidi:))

            0 0
            • RR  

              „. . . já bych si s dovolením také vzal . . .“ To byla sranda, ale opravdu o nich uvažuji a čekám, co se ještě dozvím . .

              0 0
              • BEgineer  

                Já právě taky čekám…kdyby někdo věděl nějakou dost slušnou cenu (10–12.000) tak pište ;) Díky

                0 0
                • kubad  

                  no Hnoj ví, já vím, scret ví :-)

                  ale pochybuju že ti je někdo za 12 nechá

                  0 0
              • Hnoj  

                Dozvíš se leda to, že pod 13K ti je prodá leda obchodník, které nemá zájem vydělávat peníze…

                Navíc proč si tady všichni stěžujou na ceny, se mrkněně kolik tydle kola stojej na CRC nebo podobně…

                0 0
                • scret  

                  naprostej souhlas!

                  0 0
                • deyv  

                  A nebo ten, kdo je koupí někde za pět prstů a trochu strachu :c) Jinak je jezdím první sezónu a nemůžu si je vynachválit

                  0 0
            • m3k  

              kdyz ma clovek stesti, ma je za desitku doma : )

              0 0
              • scret  

                nj, ale vodreny:))))

                0 0
                • m3k  

                  : )) hned to hur jezdi

                  0 0
                  • scret  

                    no prave, v mistech odreni vznikaji vzdusne mikroturbulence a je dokazany laboratornim merenim ze jedna takova odrenina zpomaluje jezdce az o 1km prumerne rychlosti:))

                    0 0
              • Patar  

                Proč by se jich někdo měl zbavovat hluboko pod VOC? Možná od velmi dobrého kamaráda -EXEKUTORA!

                0 0
                • m3k  

                  jsou z kramu, takze i se zarukou : ) ale byla to fakt nahoda.

                  0 0
    • BEgineer  

      Co byste brali, MAVIC Crossmax ST disc nebo DT SWISS XR 4,2 d?? Díky za názory, typy, rady,…

      0 0
      • kubad  

        To zalezi jestli chces kola nebo rafky to by sis mel nejdriv ujasnit.

        0 0
        • BEgineer  

          Kola…tak MAVIC CROSSMAX ST 2010 nebo DT SWISS (ráfky XR 4,2d, náboje 240s, dráty Super Comp). Rozhoduju se ke koupi nových zapletených kol (Mavic Crossmax ST) a starý DTčka prodávám…

          0 0
          • scret  

            otazka jestli chces hotovy kola nebo rucne zapleteny…

            ja se rozhodl pro STcka na dvou kolech…

            0 0
            • max78  

              Proc jsi se tak rozhodl?

              0 0
              • scret  

                19mm rafek byl minimum, nizka vaha, UST, vysoka tuhost, vzhled…

                0 0
                • romachain  

                  Kolik prosímtě vážíš, jak je trápíš a jak po nějaký době držej? Co ložiska, ořech…?

                  0 0
                  • scret  

                    vazim cca 76kg, mam je na kolech v profilu, na Reignu dostavaj docela zabrat ale drzej, centruju cca dvakrat rocne, loziska jak novy, orech pravidelne mazu…

                    0 0
                  • MlokCZ  

                    Taky doplním zkušenosti. Troje STčka, všechny cca 5–6tis. km. Všechny v perfektním stavu (jedny teda nedávno prodány s kolem, takže nevím současný stav), ložiska ok a nic jsem s nimi nedělal.

                    Ořech na každých namazaný jen jednou, takže ani tohle není třeba dělat nějak extra často, pokud se maže origoš Mavic olejem.

                    Všechny jsem cca po 1000km lehounce dotahoval (mám tensiometr, takže bylo jasné o kolik jsou/nejsou povolené) a docentrovával. Od té doby drží a při nedávné kontrole jsem nemusel na ně ani sáhnout (ani centrování, ani dotahování).

                    0 0
    • romachain  

      Nemáte někdo reálnou fotku těchhle kol ve verzi na Lefty? I na ofiko stránkách maji u této verze vyfocený klasický na rychloupínák. V Našich bajcích jsem to na žádným kole nenašel.

      0 0
      • kubad  

        janouch pokud to nevymazal protože mu kolo ukradli :-(

        pár fotek jeho kol v příloze je to 2008 model, nevím jak mají aktuálně polepy

        0 0
        • romachain  

          Dík, jsem zvědavej spíš na model 2010. Kastar tyhle kola 2008 už nevede. Má jen Crossmax SLR 09, Crossmax ST 10 a Crosstrail 07. SLRka nechci (cena, 17mm ráfek). Ty Crosstraily jsem tady u někoho našel, ale Crossmaxy ST 2010 na Lefty ne. Ani jinde na netu. Očekávám, že maj bílý náby a zbytek černej.

          0 0
          • Hnoj  

            Na ráfku je bílý potisk a jeden z drátů je bílý, jinak jsou IMHO shodný.

            0 0
            • romachain  

              No a ještě snad ty bílý náboje, ne? Zajímavý je, jak maj na mavicu uvedený váhy, tak ten set Ctrail07 vychází skoro stejně jak CmaxST10. Ctrail má mít 660/970, CmaxST 760/890. Doufám, že maj u toho Ctrailu na předním kole špatnej údaj.

              0 0
              • Hnoj  

                Bílý náboje taky, ale to jsi věděl sám.

                0 0
              • scret  

                u vahy CTrailu maj urcite spatnej udaj… zadny pirka to nejsou…

                0 0
                • roud  

                  zajímavý ale co jsem vážil cmaxy ksyria a možná i další tak mi váha seděla s katalogem ±10g

                  0 0
                  • romachain  

                    Podezřelý je aby přední Ctrail byl lehčí než přední Cmax.

                    0 0
                    • scret  

                      presne tak…

                      nehlede na to ze ani celkova vaha pak nesedi…

                      0 0
    • Lubin97  

      Tak jsem si dneska dovezl domů jeté Cmaxy ST 2011, ted bych se chtěl zeptat, jaké pláště používáte..díky za vaše příspěvky

      0 0
      • kubad  

        UST nebo TLR je ideál

        0 0
        • Lubin97  

          ok, to vím, myslel jsem jaký značky a typy :)

          0 0
          • scret  

            ntvl, to radeji uz nebudu komentovat:)

            0 0
            • Lubin97  

              no vidíš a to mě právě zajímá :))

              …vím o Schw.NN Evo snakeskin, conti X-king ale nevyznám se ve všech těch typech, který jsou víc a který mín vhodný..

              0 0
              • kubad  

                na ten ráfek můžeš dát defacto jakoukoli gumu, ideál jsou UST nebo TLR označené gumy,

                na foru je toho popsáno kopec, dost pochybuju že se to někomu bude chtít po milionté popisovat znovu, možná se Mlokovy bude chtít, ale taky si myslím že tě odkáže do historie.

                jinak na konkretní dotaz není problém odpovědět, ale popisovat všechno fakt ne

                0 0
              • scret  

                jak psal kubad…

                Navic nemame vesteckou kouli, abysme vedeli na cem jezdis, kde jezdis a jakym stylem…

                Pak dost tezko radit…

                Nebud linej a cti, v historii je toho mraky..

                0 0
                • Lubin97  

                  jj číst číst číst, to dělám…jen jsem si chtěl zjistit kdo co jezdí :)

                  tak díky za příspěvky..jdu hledat ;)

                  každopádně pokud se někomu bude chtít přidat co jezdí, ocením…času není nikdy nazbyt, ikdyž ted počasí kolu nepřeje…

                  já jsem koupil trance, takže co se můho style týče, tak jezdím většinou pohudu a cesty, když se mi ale připlete nějaký pěkný terén a sjezd, nebráním se tomu, ani na HT, akorát to není taková zábava :D

                  jinak vzhledem k tomu, že jezdím většinou sám, odpovídá tomu i terén…

                  0 0
                  • scret  

                    no, vidis, mohls rovnou napsat na zacatku ze mas Trance:)

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.