• steklin

    Ahoj,

    potřeboval bych poradit s výběrem kola. Vybral jsem si toto nové kolo: http://www.mojekolo.cz/…y-black-2013

    Máte někdo nějaké zkušenosti s touto značkou nebo s tímto konkrétním typem kola? Případně doporučili byste mi nějakou jinou značku v této cenové kategorii kolem 20 tis? Určitě chci MTB kolo a 29".

    0 0
    • Azmir  

      Výbava funčkní, ovšem ten rám zřejmě bude tragédie a vidle taky žádný zázrak (spíš co se týka poruchovosti než funkce). Záleží jestli to vůbec poznáš, pokud si rekreační cyklista tak bych asi jako problém neviděl.

      Jako alternativu bych viděl kolo od místních skladatelů nebo koukni na cyklonemcik.cz ten tam má taky svojich kol mrtě na webu a dá se vybrat.

      0 0
    • D3VL3R  

      Leader Fox nebrat, osobně jsem měl hodně špatnou zkušenost, kolo bylo více v servisu než v terénu, možná vadná série, ale v tuto značku a její jednání nemám důvěru. Zkus se spíše kouknout na Ghost nebo Cube, tam se dá dobře vybrat a cenu stáhnout…

      0 0
      • bugman  

        Tohle mi nějak nedává smysl – u HT je zpravidla značka tvořena jen rámem. některé značky mají vlastní komponenty typu představec, řídítka, sedlo (většinou přebrandované), ale jak to může být často v servisu? Snad jediné servisovatelné na rámu je když křupne ne? Zbytek je servis komponent třetích stran – kola, vidle, atd… a ty jsou na kolech dost obdobné (hlavně z hlediska kvality v určité cenové hladině), ať je to jaká značka chce. Výjimkou je možná tady ta vidle, RST se až tak často neosazuje, ale jinak … Pokud bys tím myslel, že zapletaná kola byly neustále povolená, nebo vidle v háji, tak ok

        0 0
        • Vilém  

          Tipuju ze mluvi o celoperu a tomto jeho problemu.

          0 0
          • D3VL3R  

            Jak píše Vilém…

            Špatná konstrukce zadní stavby, nekvalitní čepy. Nekvalitní tlumič, ale jak píšete, je to problém třetí strany, ale tak proč jej výrobce dává na kolo, když jde o vadnou sérii nebo model? Každý, kdo měl to kolo (i v rusku), tak měli to samé. Normálně bych to zákal prodávat…

            0 0
            • bugman  

              aha, tak to chápu. Fulla bych si od této značky asi taky nekoupil, ale u HT bych v tom problém neviděl, pokud by jinak „sednul“ rám

              0 0
        • scalar  

          V tom máš pravdu, značku tvoří hlavně rám. Leaderfox má filozofii, ža používá nejlevnější rámy, často je rám levnější než přehazovačka. Rámy jsou těžší a geometrie také nic moc. Tím výrobce dosahuje nízkou cenu kola, ty „výhodné“ výprodeje jenom odrážejí poměr cena/kvalita.

          0 0
          • Jakobo  

            Hlavne ten zvlneny ram vypada priserne, ale asi je to otazka osobniho vkusu.

            0 0
          • Marek8  

            zaujimalo by ma, ci vies toto tvrdenie niecim podlozit, najma to ze ram je lacnejsi ako prehadzovacka…

            0 0
            • Vilém  

              A cim bys to chtel dolozit? Fakturou od cinana? U jejich nejvyssich Al modelu bych tomu pomeru ram/salt vubec nedivil.

              0 0
            • scalar  

              Když se dívám na aktuální velkoobchodní cenu rámu Maxx a přehazovačky XT, tak jsou podobné. Na rámu, který dováží, mají určitě vetší marži.

              0 0
          • koko0925  

            12.1 kg včetně pedálů je těžký?

            0 0
            • scalar  

              Rám Maxx 2013 má udávanou hmoznost 2,18 kg (předpokládám, že to bude v nejmenší velikosti). Hmotnost kola ať si každý posoudí sám…

              0 0
            • nitraq  

              Papír/web toho snese hodně.

              0 0
              • koko0925  

                Uznávám že ten rám je podle těch informací těžkej. Ale kolo těch 12,1 má, to mám zvážený. Aspoň vím kde je do budoucna váhová rezerva :-). Nízkou cenu rámů připisuju taky nepovedenýmu desingu z minulýho roku. Asi se to nikomu nelíbí.

                0 0
                • Vilém  

                  Nizke cany ramu byly vzdy. Za kolik muzou nakupovat ram, kdyz jej nalakovany atd strili za 1500,– – 2000,–, nebo kdyz meli celopera za nejaky 3500,–? Odhaduji tak do 500,– za surovej ram.

                  0 0
                  • scalar  

                    Loni vyprodávali nějaké rámy s lakem za VOC 300,– Kč.

                    0 0
    • Bretek  

      Mrkni se na Canyon.

      1. http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

      nebo si malinko připlatit a vzít Grand Canyon

      1. http://www.canyon.com/…es/bike.html?…
      0 0
      • bugman  

        nepřipadá mi o tolik lepší a i s poštovným vyjde o 3 tisíce dráž. Vzhledově je to ovšem jiná, jejich rámy se mi moc líbí, jsou takové čisté, žádné vopičárny :)

        0 0
        • Bretek  

          Nikomu nenutím. Beztak si bude vybírat Steklin, je to jen doporučení a poohlédnutí se po něčem jiném. Já mám Grand Canyon 6.9 a jsem spokojený, takže proto za mě Canyon.

          0 0
          • steklin  

            Ahoj,

            díky všem za názory, ale už jsem na 98% rozhodnut, že moje nové kolo bude CUBE ACID 29" 2013 … fakt se mi líbí a ta výbava si myslím taky není špatná, teď už si ho jet jenom někam ohmatat, nebo nemáte někdo CUBE? Jakou velikost byste mi doporučili? mám cca 184 cm. Myslím že rám 21" by mě mohl sedět.

            0 0
            • steklin  

              Tak jsem se zaměřil a asi to přehodnotím na velikost 19", přece jenom je to 29"kolo a nohy dlouhý moc nemám (asi 77 cm).

              0 0
              • MlokCZ  

                Při 184cm snad nemáš nohy 77cm? To by byl opravdu mega extrém krátkých nohou, to jsem ještě u nikoho neviděl.

                A pokud by to byla náhodou pravda, že máš nohy 77cm, tak to budeš mít sakra problém se standover rozměrem a to zvlášť u 29".

                U Cubu pro jistotu standover ani neuvádí, pro 19" Acid to ale bude tak někde kolem 82cm (může být ale ještě i o trošku více).

                0 0
            • Kohi_007  

              Mám Cube LTD 29, A při 187cm mám velikost 21. Žena má Acida 29, měří 180 a vel. 19…

              0 0
              • steklin  

                Ahoj, tak jsem vzal jinej metr a trochu pečlivěji to změřil a nohy mám teda 86 cm a to už jako fakt. Omlouvám se za mystifikaci a děkuji vám i tímto za upozornění na moji chybu…

                0 0
                • MlokCZ  

                  86cm je běžná hodnota k dané výšce a problém s výškou rámu mít u 19" nebudeš. U 21" by to nejspíš vyšlo ještě také. Pokud stačí na délku 19", tak bych vzal raději 19". A to už bude záležet na dalších proporcích jako délce rukou, trupu, atd.

                  Je ale dost možné, že na délku to bude chtít spíše 21", přeci jen Cuby nejsou nijak extra dlouhé ani ve 29".

                  Já mám 182cm, nohy 84,5cm a k tomu hodně krátké ruce a spíše kratší trup a byla by mi přesně akorát 19" s kratším představcem (75mm), který bych na 29" určitě chtěl.

                  0 0
            • Azmir  

              Škoda těch klik a plášťů, žádná hitparáda to teda není, ale dělej jak myslíš, hlavně že se líbí :)

              0 0
            • Bretek  

              Tak snad jsi se rozhodl správně. A ať ti kolo dobře slouží a přeju spoustu najetých km.

              0 0
              • steklin  

                Taky doufám, že jsem se rozhodl správně, navíc mi teď jeden obchod nabídl 12% slevu na model 2014, takže ještě trochu rozmyslím, hlavně i proto, že ty modely z roku 2013 si nemůžu nikde v mým okolí prohlídnout a vyzkoušet, ale 2014 je dost… I myslím, že ty CUBE jsou celkem slušný Kola…

                0 0
                • D3VL3R  

                  Rozhodně lepší volba, já mám Cube LTD PRO a při 175cm jsem zkoušel 18 a 21, tak jsem šel do menší.

                  0 0
    • Venca991  

      Uvažuji o tomto kole akorát o modelu 2014 a nevím jakou vybrat velikost zda 18 nebo 20. Měřím 178 a délku nohou mám 81.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.