Ktory GPS Garmin na celoodpruzeny MTB - Edge 830 alebo 1030?

41 nepřečtených
  • Peter777

    Ktory GPS Garmin Edge by ste si dali na celoodpruzeny MTB (XC, zdvih 120mm)? Edge 830 alebo 1030? A prečo

    … ak by ste nejazdili downhill, ale skor crosscountry – 30–50km za den, taky stredne narocny teren, alebo lahsi teren…

    Anketa: Ktory GPS Garmin by ste si dali na celoodpruzeny MTB (XC, zdvih 120mm) by ste si dali? Edge 830 alebo 1030?

    12x
    86%
    2x
    14%
    0 0
    • well  

      K tvému kolu ideálně 1030, kdyby jsi měl větší zdvih (cca 140mm), tak bych doporučil spíš 830 nebo 510 :-) .

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

    • Peter777  

      Myslim odhliadajuc od rozdielu v cene a odhliadajuc od toho, ze mozno po lete by prisiel 1040.

      Ide mi hlavne kvoli rozdielu v hmotnosti a velkosti tych dvoch Garminov v spojeni s MTB.

      0 0
      • CzechJoker  

        To myslíš vážně? To jako vážně řešíš, kolik ty placky váží?

        Spíš bych se zamyslel nad tím, co od toho očekáváš? A za sebe dodávám, že bych si na fulla, kterého už naštěstí nemám, strčil Edge 130. Je dobře čitelný, umí vše podstatné a nestojí raketu.

        Sám používám tlačítkovou e520 a dotykovou e820, která stojí za houno. Až mi opět umře e520, půjdu do stotřicítky.

        0 0
        • Peter777  

          To som sa zle vyjadril. Pod tou hmotnostou som nemyslel to, ze Edge 1030 prida v porovnani s Edge 830 navyse 50g, ale ze ci pri Fulle, vzhladom na castejsie narazy, nie je lepsie mat lahsi GPS, aby lepsie drzal v drziaku.

          Okrem Fulla mam aj cestny bike. Na cestnom bike-u sa mi asi viac paci ta vacsia obrazovka (Edge 1030), ale neviem, ci na Fulle MTB, vzhladom na pravidelne narazy, nie je lepsie mat mensi, lahsi GPS.

          0 0
          • 01carbon  

            vim o nekolika 1030 ktere se vylamaly z drzaku prave na silmickach – opakovane

            0 0
        • jirkous3  

          Tu 130ku mohu jen doporučit. Fakt je skvělá, žádné problémy. Mohla by mít větší výdrž, ale zase žádná katastrofa pokud nejezdíš v mrazech.

          0 0
    • Peter777  

      0 0
    • milan.v  

      1030 je na MTB opravdu velké zařízení, i na představci je to monstrum…

      0 0
    • BB  

      1030 zastaralý a nevýkonný HW, 830 opak. Hlavně o třídu lepší display. Vše mnohem svižnější.

      0 0
      • milan.v  

        Přesně tak, nechtěl jsem to sem psát, ale rozdíl v HW je celkem znatelný… Rozhodně si svěží a rychlý systém představuji jinak než na 1030ce…

        0 0
      • koko0925  

        To je blbost. Měl jsem chvíli oba a nechal jsem si 1030 kvůli většímu displeji. V rychlosti nebo v kvalitě zobrazení rozdíl není.

        0 0
        • milan.v  

          Já samozřejmě také, 1030 je zastaralejší HW, starší čip, horší výdrž…

          0 0
          • Peter777  

            Ako realne rozmyslam nad tym, ci si kupit teraz 830, alebo ci pockat do leta, jesene (podzim) na 1040 (predpokladam, ze by mala vyjst). Aj ked to cakanie by bolo teda dost tazke.

            Viem, ze 1030 ma problem s odlepovanim obrazovky a ze je pomalsia.

            Ide mi o to, ze aby som necakal na 1040, ak by podla vasho nazoru bola na MTB lepsia 830.

            Ale ak by ste povedali, ze je lepsie cakat na predpokladanu 1040, tak aby som si teraz „zbytocne/unahlene“ nekupil 830.....

            0 0
            • milan.v  

              830ka je aktuálně nejlepší zařízení od Garminu, i přes mouchy, které se objevily v podobě nedoladěného FW, což je Garmin klasika, je to pořád nejlepší HW, co Garmin vypustil do světa…

              Na 1040ku bych osobně nečekal, tedy pokud s tím Garminem neuděláš za rok tři jízdy a stačilo by ti nahrát si je třeba za pomocí Strava aplikace v mobilu, což některým i léta stačí ke spokojenému fungování na kole… Pokud ho skutečně potřebuješ pro ježdění, koupil bych 830ku…

              0 0
              • ememem1  

                tie drobne muchy su bohuzial casto uplne zasadne veci. sam som zvazoval update z 820 na 830 lebo uz toho mam plne zuby ale po prelezeni viacerych for ako aj tuna to trpi presne rovnakymi „drobnymi muchami“ (problemy udrzat segment, problemy s parovanim a udrzanim aj s vlastnymi cidlamia pod.)takze sa prave snazim svoju 820 4 krat vyreklamovat,uz sa normalne hanbim.

                0 0
            • ememem1  

              hlavne si zvykni ze vsetky garminy su problemove.

              0 0
              • Mirec.K  

                Neviem, občas mi to príde len problém prílišného čítania fóra. Nenajazdím toho mraky, ale jazdím s dvoma kolegami, jeden je teda na tom bicykli denne (MTB aj cesta) a ani jeden nemajú s Garminom problém. Tým netvrdím, že tie problémy tie prístroje nemajú, ale občas tak dumám, či oni dvaja práve vychytali jediné dva bezproblémové kusy, alebo ako to teda je :)

                0 0
                • MlokCZ  

                  Ono hodně záleží jaké kdo využívá funkce. Já třeba používám výhradně připojení kabelem, protože mám všude dostupné trvale běžící PC, tak to dávám nabíjet vždy do počítače a neřeším tak vůbec samostatnou synchronizaci (a nepotřebuju synchronizovat častěji než nabíjím).

                  S tímto přístupem jsem neměl problém nikdy s žádným Garminem co jsem do teď měl. Aktuálně mám 520 a 520+ a Oregon (Oregon ale už nějaký čas vůbec nepoužívám, je příliš velký a také těžký – kvůli hmotnosti jsem často musel řešit uchycení, na fullu se to vždy po čase uvolnilo i když to vždy podkládám gumou pro větší tření, bez podložení se to uvolňovalo ještě mnohem rychleji). I baterka na starším 520 je pořád celkem ok.

                  S čidly rychlosti (jejich párováním nebo nalezením) jsem nikdy neměl problém, čidla mám na všech třech kolech.

                  Problematickým dotykovým displejům jsem se cíleně vyhýbal (já mám ale stejně raději tlačítkové modely, Oregon i když měl dobře fungující dotykáč, tak mi to nikdy moc nesedělo).

                  Chyby v SW Garmin má a není jich málo a opravuje je pomalu a občas se jim povede v nové verzi SW tam zanést chybu novou. To ale neznamená, že s tím automaticky musí mít každý problém.

                  0 0
                  • Mirec.K  

                    Ja som to nechcel obhajovať ako dokonalý prístroj. Viac-menej sú mi známe problémy, len v kope tých príspevkov chýba ten nadhľad, ktorý je v tom tvojom… Totiž ten, že nie každý v tom sa potrebuje špárať a rýpať a neviem čo, množstvo užívateľov si to kúpi, nastaví a jazdí. A jazdí a jazdí. A áno, aj u týchto prípadov bude občas problém, s čím ale žiadny nie je?

                    0 0
          •  

            Tvl ty máš všecho, :-)) hlavně co má druhej, vid všeználku :-))

            0 0
            • milan.v  

              Vše, co mám, jsem schopný dokázat, třeba fotkami, takže?!? Nebo snad závist?!?

              Tady šlo o srovnání a pokud někdo argumentuje nepravdivými údaji, je potřeba mu to vyvrátit, třeba tím, že to člověk také vlastnil…

              A ty tady jako přínos do vlákna funguješ s čím?!?

              0 0
            • Pikaču  

              copak je krápníku? pod rouškou nemuzeš dýchat nebo ti stará nedala. neeeee, ty žádnou nemáš.

              proš se opakovaně a bez důvodu pouštíš do Milana? copak máš za mindrák?

              0 0
          • 01carbon  

            predevcirem zmereno na gpx spustena navigace 830 počitala 2min, 1030 3min, takže ano 830 je rychlejší, ale žádné drámo :-) a vydrží navigovat 13hod (radar, kadence, otáčky, HR, bez PWM)

            0 0
            • jecnak  

              13h 830 a 12h 1030 taky zadny velky rozdil. Spis je proste potreba se rozhodnout jak moc velky display clovek vyzaduje. Osobne si myslim, ze 1040 bude na podzim.

              0 0
            • milan.v  

              Je to tak, zkrátka čip je starší a ještě k tomu se pere s větší obrazovkou, takže to na výdrží určitě musí něco shodit dolů…

              0 0
        • BB  

          to že sis ho nechal nic nemění na tom, že z hlediska HW je 830 úplně jinde. Navíc i ta menší obrazovka se na kolo jednak víc hodí (když chci velkou, tak mám mobil) a navíc je čitelnější. Jezdím na kole bez brýlí (cca 2–3 dioptrie na čtení) a na 830 přečtu ty drobné notifikace na horní liště, které jsem na 1030 nepřečetl. Navíc 830 má display, u kterého na rozdíl od 1030 nedochází k modrání okrajů. To jsem dvakrát reklamoval na 1030.

          0 0
          • milan.v  

            Přesně tak, ta nová generace displejů je jinde – dotyková vrstva vyladěná, netrpí na problémy s halo (blue) efektem a grafické zobrazení různých prvků je lepší.

            0 0
    • Peter777  

      Dakujem. Takze podla vasich odporucani mi to vychadza na Garmin Edge 830. Takze teraz detaily.

      Myslite si, ze mi Garmin 830 bude pasovat do tohto drziaka? https://www.bike24.de/p158705.html

      Lebo tam spominaju iba Garmin 800 a 810. Ma Garmin 830 rovnake uchyty, ako Garmin 810?

      Tento drziak by som mal na cestnom bicykli.

      A kryt na Edge 820 by pasoval na Edge 830? https://www.bike24.de/p1184111.html

      A folia na Edge 820 Explore by pasoval na Edge 830? https://www.bike24.de/p1237972.html?…

      Rozmyslam, ze ci dat foliu matnu foliu, alebo AirGlass. Je mi jasne, ze AirGlass je pevnejsie. Ale nie je zase AirGlass lesklejsie? T.j. by zase nebola leskla..... Cena je rovnaka.

      • matna – Bedifol BROTECT® Matt Displayschutzfolie für Garmin Edge 820 za 3 EUR

      https://www.bike24.de/p1238093.html?…

      Ta AirGlass uz asi nebude matná? T.j. na slnko je lepsie mat tu prvu, lacnejsiu?

      0 0
      • milan.v  

        Držák na 800/810/820 je dostatečně daleko od řidítek, bude pasovat i na 830ku, systém uchycení se na Garminu nemění, je stále stejný.

        Tvar 820/830 je odlišný, tzn. pouzdro/obal/kryt z 820ky nepůjde dát na 830ku…

        0 0
      • BB  

        držák bude ok, kryty ne, na folii nebo sklo bych se vykašlal. Co je dobré na zimu, když se jezdí v hodně tlustých rukavicích, u kterých nefungují gesta, tak to je romote control.

        https://buy.garmin.com/…/US/p/146078

        0 0
    • Peter777  

      Tak to je skoda, ze ta folia a kryt z 820 nebude pasovat. Tak budem mat standadny kryt a foliu si odstrihnem z folie na 1000.

      https://www.bike24.de/p1238122.html?…

      Vdaka

      Ahojte

      0 0
      • koko0925  

        Doporučuju navštívit příslušné vlákno o E830.

        edit: koukám že už jsi tam byl, tak sorry.

        0 0
    • Pikaču  

      A podle vseho vypadá ze letos bude pouze 1030 Plus, nikoliv 1040.

      0 0
    • Jano86  

      Bikery ako nahrám mapy. Cz do prístroja garminu? Alebo mi stačí tie dva co sú tam nahrané? Plus nechápem ako naskočiť na segment… To musím mať aj zapnutý Bluetooth na mobile? Dik

      0 0
      • milan.v  

        Bože, jsi tu takovou dobu a zase tak debilní dotaz…

        Jednak už víš, že na spousty věcí je tu odpověď, navíc vyhledávání na takové věci funguje velmi dobře…

        Ušetřím ti tvůj drahocenný čas, mapy.cz do Garminu nedostaneš, budeš si muset vystačit s OSM mapami, to už si dohledej sám…

        0 0
        • Jano86  

          A neskresluje premiernu rýchlosť?.. No radšej sa opýtam :)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.