• Karel4d

Ahoj.

Poradíte někdo prosím s výberem kola za cca 10 000Kč. Jsou zrovna výprodeje a narazil jsem na tento kousek:

Měřím 187cm, zvolil jsem tedy 21 rám.

https://www.tsbohemia.cz/…d254243.html

Máte někdo zkušennosti s touto značkou? Popřípadě doporučíte nějaké jiné.

Kolo budu využívat na občasné výlety do přírody.

Díky.

Karel

• plysovykozisek  

Bych řekl, za ty peníze slušný kolo.

• Karel4d  

Moc se nevyznám v komponentech kola – vidlice, přesmykač a tak…

• mapetka  

Jsi čahoun, kup si 29", to budou teprv vejlety

• Karel4d  

Čím je vlastně ta 29" lepší? Vím, že se o ní hodně mluví, ale nějak nevím proč je teď tak v oblibě…

• budíček  

to neví doteď nikdo, ale mluví se o ní hodně, 29 je lepší pokud chceš být rychlejší na rovinkách, klesáních a mírných stoupáních, pokud chceš být obratný v terénu kup 27,5

• Karel4d  

To dává smysl :-).

Doporučil by mi prosím někdo třeba nějakou jinou alternativu konkrétního kola?

Díky :-)

• scalar  

Kolo na Altusu a s XCM vidlicí není vhodné do terénu s jakýmikoliv koly. Je to popojíždědlo na cyklostezky a je vcelku jedno, jestli bude mít 27,5" nebo 29" kola. Jízdní vlastnosti v terénu bych u takového kola neřešil, to samé něco ve spojení s rychlostí jízdy. 27,5" bude mít výhodu v nižší hmotnosti (hlavně u oblasti kol) a vyšší tuhosti kol.

• Karel4d  

To asi taky dává smysl :-).

Spíš bych jezdil na zpevněných cestách…

• plysovykozisek  

Podle mě rozdíl mezi 27,5” a 29”: 29” rychlejší na rovině, rychlejší z kopce ale do kopce se o něco víc našlapeš a 29” líp “tlumí nerovnosti v terénu”.

• Lestr76  

Ahoj vespolek, taky jsem narazil na zmíněné kolo a ty cenovky se mi zdají super.

Jen jsem parametricky trochu jinde – 196 cm a 130 kg.

Dokážete mi říct, co by mi mohlo vyhovovat? Jezdím rekreačně..

https://www.tsbohemia.cz/print.asp?…

Díky.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.