• RUSH

    Zarazil mě údaj o převýšení na tomto závodě – trasa B – 1 886 m

    http://www.kolopro.cz/Zavod_trasy.php…

    Loni jsme to jeli a mám za to, že tam bylo převýšení jen lehce přes 1 000 m. Podle mapy mi trasa přijde stejná. Je to překlep?

    Navíc profil závodů s podobným převýšením vypadá naprosto jinak: Vrchlabí, Šumava nebo Ještěd.

    0 0
    • pee.tr  

      Občas mě ty hodnoty taky zarážejí. Ale poté, co se málokdy KPŽ a podobné trefí byť jen do délky trasy, tak nepřesnost u převýšení mi už tak divná nepřijde. I když možné je vše. Možná pojedu, tak si to ověřím (jen subjektivně, výškoměr nemám).

      0 0
      • camlost  

        nemám dojem, že by se obecně nějak dramaticky lišila udávaná od skutečné délky závodu.

        převýšení se měří těžko, tam beru udávanou hodnotu vždy jako orientační. ale je pravda, že 1900 m / 50 km je už docela dost – tam budou mít nejspíš chybu. (a podobně to bude asi v Koutech nad Desnou – 46 km a taky udávají kolem 2 km převýšení).

        0 0
        • pee.tr  

          Tak třeba Král Šumavy letos 75km neměl ani náhodou. 5 se nás schodlo kolem 72km. Loni KPŽ Šumava udávaných 84km, ale víc jak 82 to určitě nebylo. Spíš ještě míň. Asi to měří na podhrabujících se motorkách s omletým drapákem ;-D

          0 0
          • camlost  

            a hrají ty 2 km nějakou roli? :-)

            (já to tedy nějak zvlášť neřeším, ale mám dojem, že třeba dlouhý Král odpovídal v posledních třech letech vždy udávané délce s přesností na 1 km)

            0 0
            • pee.tr  

              2km určitě roli nahrajou. Vůbec když je to kratší. ;-) Řeč byla jen o možných nepřesnostech. A délka tratě se měří v běžných podmínkách určitě snáz než její převýšení.

              0 0
              • RUSH  

                Mě nejde o kdoví jakou přesnost – +/- 100 m u převýšení nemůže být zas až takový problém změřit.

                0 0
              • karliner  

                Když je kratší, tak bys to měl reklamovat u pořadatele a požadovat vrácení části startovného, protože ve smlouvě ti za tvoje startovné slíbil určitou porci kilometrů a ve skutečnosti jich bylo méně. Kdyby sis šel koupit basu piva a místo 20 lahváčů by jich v ní bylo jen 18, taky by sis to asi nenechal líbit, ne?

                0 0
                • ¨MZ  

                  To by pak musel trať s pořadatelem projít pěšky s tím kolečkem na tyči, které by bylo přesně zkalibrováné, aby se ukázala správná vzdálenost :-) Třeba na Králi bych se do sporu radši nepouštěl :-)

                  0 0
            • marios  

              Letos jo, vloni byl "dlouhej "král tak 95km.

              0 0
              • camlost  

                já jsem loni naměřil 107 km, přičemž z kempu to je 5 km. takže 102 km. a nezabloudil jsem. podle mě to mají skoro přesně. :-)

                0 0
                • marios  

                  Že by mě vynechal tacháč? Zdálo se mi , že část za tím blátivým kopcem na cca 75km byla vynechaná, měl jsem taky nejlepší čas ze všech svých účastí, ač jsem jel docela tragicky a tomu odpovídalo i umístění.

                  0 0
                  • ¨MZ  

                    Loni jsem naměřil 98,4km a to mám obvod kola na tachometru nastavený oproti ostatním spíše pesimisticky, většina naměří nepatrně víc.

                    Letos 110,3km, v půlce závodu se mi to zdálo nějaý jednoduchý, tak jsem si tam pět kiláčků pro jistotu přidal, abych do cíle dojel dostatečně prošitej :-)

                    0 0
                  • camlost  

                    computer vynechat může, je to jen technika. bláto na to může mít vliv – překryje snímač + jej třeba i trochu pootočí…

                    možné to je.

                    já tedy organizátory moc nekontroluju co se přesnosti údajů týče, ale jak už jsem psal, nemám pocit, že bych se setkával s vysloveně nepřesnými délkami tratí.

                    obvod kola mám nastaven na cca 2100 mm (2.25" RoR, cca 27 PSI, přibližně 70 kg jezdec). i kdyby činila odchylka toho obvodu třeba 0.5 cm, je to jen 1/4 procenta, což na 100 km činí 250 m rozdílu (a za sezónu třeba (6000 km / 100 km) * 0.25 km = 15 km).

                    0 0
                    • marios  

                      Jasně mě je to taky fuk, ale na Škoda bike v Plzni na 60 jsme naměřili 70km.

                      0 0
                      • mrozu  

                        Tam je to tradiční, krátká byla psaná 30 km a v reálu měla 37.

                        0 0
        • indy07  

          V Koutech nastoupat během 46km 2000m není absolutně žádný problém. Jsem místní a běžně nastoupám na 55km švihu délkových 2500m výškových. Nicméně konkrétní údaje k trase KPŽ jsem nezkoumal.

          0 0
    • JakeF  

      To počítaj určitě jako převýšení nahoru i dolů, ne jako nastoupaný metry… Tý polovině bych už věřil :).

      0 0
      • McBlacky  

        ono to je docela do kopce na Orlíku.

        0 0
        • JakeF  

          Vždyť ten profil je 350–550m.n.m. a to ještě na obou stranách myslím lehce přidávám… Ale tak mně kopce nevadí :).

          0 0
          • McBlacky  

            já to jel jednou a bylo hrozně lepivý bahno a druhý kolo už mi přišlo do kopce. Rozhodně to nebyl žádnej extra polet, ale co já vím jestli to nezměnili

            0 0
    • RUSH  

      Takže loni bylo převýšení jen 1120 metrů. Podle mapy mi to ale připadá, že trasa zůstala stejná. Může to někdo potvrdit?

      0 0
      • pee.tr  

        Mapa tratě 2011 vypadá opravdu shodná s 2012.

        0 0
        • marios  

          ASi to zítra pojedu projet, pokud bude nějaké značení, nebvo zkusím do mob natáhnout nějakej ten soubor.

          0 0
          • pee.tr  

            Dej vědět, dnes jsem se přihlásil, tak ať vím, do čeho du ;-D

            0 0
            • marios  

              Zatím tady chčije, tak to dnes moc nevidím, možná odpo, jenže to zase bude zkreslený tím deštěm. Ikdyž pp na pá-so je taky deštivá.

              0 0
            • marios  

              Tak jsem to včera projel:

              místama už měli na stromech nějaký pentličky z krepáku, nevím jestli to patří k závodu, prtože to zrovna přesně neodpovídalo tomu jejich .gxp, který je evidentně z loňského závodu. Trasa podle pentlí je asi delší a vede víc do kopce-místy se napojuje i na trať bývalého Permoníka, ale celkem se k převýšení 1868m určitě nedostanou. Uvidíme, kudy nás poženou, sám jsem nekolikrát sjel z tratě. Trasa bude asi bolet, krátké kopce rúzných sklonů, potom jeden dlouhej táhlej. Hodně asfaltu, technika žádná, v lese má trať potenciál být hodně blátivá, pokud v pátek zaprší. Taky je to psychicky náročný, protože se jedou 2okruhy, takže člověk ví co ho ještě čeká. Kdybych to neměl za rohem , tak to nejedu,

              třeba okolo PLzně v Ne je hezčí závod, ale to časově nemůžu.

              0 0
              • camlost  

                tak tomu říkám motivace před závodem. pěkně děkuju :-)

                0 0
    • Ondry  

      Nebudu kvůli tomu zakládat nový vlákno. Jel někdo Ještěd? celkem se mi líbí profil, fakt to má 2150m? a jak je to technický? http://www.kolopro.cz/…_picture.php?…

      0 0
      • marios  

        Podle mě jedna z nejhezčích tratí KPž( určitě nejvetší převýšení, ale neznám KOuty). Každý rok to tedy trošku mění, ale vloni už tam byly zajímavý sjezdíky a kořenitý pasáže, to převýšení je fakt docela přísný, ke 2000 m bude.

        0 0
      • padlos  

        Já jsem loni naměřil asi 1680m což je ale na tu vzdálenost celkem masakr. Ostatní KPŽ závody naměřím tak 1000–1200m na cca 50km. Tehle je opravdu pořád z kopce do kopce, ale jeden úsek kde se celkem dlouho tlačilo se mi nelíbil. Jak se nedá jet a musí se tlačit, tak to mi přijde o ničem.

        0 0
        • marios  

          Jo, to taky nemám rád-to bylo pod těma můstkama, dříve se jezdilo po asfaltu. Ale prej několik borců to vyjelo, i když asi ne až nahoru.

          0 0
    • Splinter  

      Tak jak to tam vypada, nejaky info? Aktualne asi leje :)

      0 0
      • marios  

        V pátek sprchlo, ale trať byla suchá , rychlá, kameny ostrý, jeden prokousnul i můj RR UST, poprvý jsem v závodě zašíval a povedlo se, potom časovka na 50km, výživnej trénink.

        0 0
    • JakeF  

      To byla zas jednou střelba… Rychlá trať, celkem suchá, prakticky bez techniky, ale zato dost drncavá a nebezpečná na defekty… Jak jsem čekal, že to bude rychlý, tak jsem fouknul o trochu víc, než obvykle (cca 1.6 a 1.8atm, což mi ale pořád nepřijde moc) a utáhnul Terralogic, ale jak to drncalo, tak mě ještě během prvního kola začaly bolet záda a moc jsem si to neužíval… Škoda, že nebylo trochu víc techniky, ale KPŽ to orientuje holt na masy…

      0 0
      • pee.tr  

        I já to včera silně přefouknul. Určitě jsem neměl pod 3atm. a pěkně jsem se v těch štěrkách vytřás… A hlavně mě to v každý zatáčce neslo neskutečně ven. Jsem si koupil konečně pořádnou pumpu a takhle jsem to po…

        Měřil jste někdo to skutečný převýšení? Je fakt, že tam snad nebyla jediná rovina. Tak možná to těch téměř 1900m fakt bylo.

        0 0
        • JakeF  

          Tak 3atm je brutálně přefouklý, to není ani na asfalt, natož na lesní cesty…

          Převýšení jsem bohužel neměřil, na minulým závodě mi odešel tacháč. Ale 1900 to nebylo ani náhodou. Těm lehce přes 1000, jak tu někdo psal, bych věřil spíš. Vždyť tam vlastně nebyl jedinej pořádnej kopec…

          0 0
        • RUSH  

          Kámošovi to ukázalo něco přes 1100 m. Vítěz byl oproti loňsku rychlejší asi o 6 min. Trať mi prišla stejná, jen průjezd přes vodu chyběl (to by mohl být ten rozdíl), jinak podmínky podobné jako loni.

          0 0
        • camlost  

          1115 m

          0 0
          • marios  

            Tak mě cca 1300, trať kromě tý vody stejná, ale jelo se rychleji

            0 0
            • camlost  

              já jsem to jel poprvé. ale obecně mi připadá, že se konkurence zvyšuje a jezdí se rok od roku rychleji. holt budu muset začít trochu trénovat. :-)

              0 0
      • marios  

        „Závod byl středně těžký, nebyly tu nějaké extrémní kopce. Spíš hodně techniky, kameny, to je pro mě jako šité na míru. Na závěr jsem si hodně věřil, všechno jsem vsadil na poslední výjezd a vyšlo to,“ prozradil vítěz.

        Já měl tedy největší problém vejít se do tý utahovaný šotolinový točky.

        0 0
        • camlost  

          levotočivá? a v lese za ní slabší kmeny, ale o to blíž u sebe? jo, tam jsem dobržďoval z 60.0 km/h (praví můj polar).

          a musím říct, že jsem už hledal mezeru mezi těmi stromy.

          ale nakonec jsem se jen tak tak vešel.

          btw. když jsem to tam pak projížděl v neděli v dešti, byla ta trať mnohem zajímavější. snad příště. ;-)

          0 0
    • BSP biker  

      Jede někdo letos Orlík a vzal by mě autem? samozřejmě přispěji na benzín/naftu. Bydlím v Plzni. Pokud se někdo najde, tak pište sem, případně maila :) má být krásně :)

      0 0
    • RUSH  

      Jsme přihlášeni, počasí snad bude dobré, no a terén se holt uvidí až na místě. Popravdě to čekám spíš horší. Ma někdo lepší info?

      0 0
      • camlost  

        Někde jsem měl informaci (a teď ji nemohu najít), že závod se bude konat, jen možná dojde k drobným úpravám trasy, pokud by byla postižena povodněmi. A byla tam výzva ke sledování kolopro.cz, protože tam prý budou aktuality.

        0 0
      • xshreck  

        včera se něco objevilo na kolopro, že trať je nad přehradou a př ímé ohrožení záplavami nehrozí… :) jen kus trati po pláži se má změnit.

        (jen tlumočím). Sám jsem zvědavý

        0 0
      • RUSH  

        Počasí na Orlíku bylo super, tratě byly lepší než jsem čekal, přesto ty bahnité úseky stačily kola i jezdce zadělat velmi solidně, jak už začíná být letos pomalu zvykem :-))

        Celkově to ve mě ale zanechalo velmi pozitivní dojem. Možná i proto, že okolnosti zřejmě trochu snížily obvyklý počet závodníků.

        0 0
        • mr.kokos  

          Já jsem tedy čekal horší počasí, trať naopak méně bahnitou. S pozitivním dojmem souhlasím, i když třeba trať v Brdech se mi líbila víc. Orlík jsem si ale zase více užil – také jsem ale startoval více zepředu a jel s někým stejně rychlým:)

          0 0
          • xshreck  

            J8 se teda na začátku pěkně usmažil, občerstvovačky mi přišly děsné, značení takové všelijaké (na to že to byly dva stejné okruhy…). A počasí, nic pro mě :( a po závodě šílenej bolehlav.

            Bych řekl nic moc, klasika KPŽ – příští rok už to jezdit nebudu, dám si tam max jen nějaký zajímavý závod. Jestřebí hory byly fakt super. Ale se sprchama a cenama za jídlo to fakt přehání (aneb 70kč za mističku s nudlema s mákem … )

            a jestli ten závod měl převýšení co psali, tak sežeru snad aj tretry :D

            0 0
            • marios  

              Na KPž na bufetu mi nejvíce „potěšili“ na Ještědu, když jesm ve vedru dostal 1/3 naplněnej bidon ( předtím jsem jeden s 1/2 obsahem odhodil) na dalších 25km.

              Nejen kvůli tomu to byl můj poslední KOž. Snad jedině Drásala bych ještě někdy zkusil

              0 0
            • pee.tr  

              O převýšení Orlíku tu už byla řeč dříve. Místní uváděli kolem 1100. Trať nebyla špatná, i když znám lepší :-) ale letos mi to furt nějak nejede, a nebo se mi to zdá, když jezdím víc zepředu oproti loňsku. Výsledky lepší, ale pocit horší.

              O sprchách už nemluvím, ale jestli by nedali aspoň košťátko do mycích boxů na kola pro ty, kteří neholdují wapkám, to jsem jim včera napsal mailem. Tak uvidíme :-)

              0 0
              • Rubi  

                hlavne ten pocet wapek je uplne smesny na ten kotel lidi, precejenom uz to neni hnojak o max 200 lidech… kamaradi byli na krali sumavy a tam se pry cekalo max 5 min, ale nevim co je na tom pravdy

                0 0
                • camlost  

                  letos jsem na Králi nebyl, ale pokud udrželi úroveň z předchozích ročníků, tak je Král o flotilu parníků před KPŽ. po všech stránkách.

                  0 0
                • RUSH  

                  Čekání na wapku je fakt tragédie, dojížděl jsem okolo 200 a čekalo se min. 30 minut, spíš víc.

                  Stejně jsme to pak vzdali, nasadili ty blátošlapy na střechu a umyli to doma.

                  0 0
              • xshreck  

                to jo.

                No já ty vyřešil luxusně, zašel jsem uplně dozadu parkoviště, byla tam nějaká stáj a v ní hadice :D košťátko vozím, takže jsem byl odbaven hned na místě .-)) akorát to pak někdo asi vypnul :-D

                0 0
                • pee.tr  

                  jj, to jsem taky viděl. :-) Vozit košťátko by nebyl problém, ale pak bych ho ideálně potřeboval vozit na kole, abych tam nelítal sem tam. Na Orlíku to je ještě kousek, ale jsou závody, kde člověk parkuje od cíle/mycích boxů a sprch dost daleko.

                  0 0
              • pee.tr  

                Dnes mi přišla odpověď, že děkují za nápad a že o tom určitě budou přemýšlet. :-D

                0 0
            • RUSH  

              Podle mého Garminu bylo převýšení mezi 1 000 – 1 100 m.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.