Koupě Šírer 502 x Cube Attempt

45 nepřečtených
  • Hipo

    Tak jsem se konečně odhodlal a jako spousta ostatních přede mnou prosím o pomoc (hlavně silničáře) s výběrem kola? Poslední silnička co jsem vlastnil měla Shimano 600Ex,řazení na rámu, ocel.rám a hlavně je to už asi 5 let. Těd sháním novou silničku na nezávodní ježdění v ceně do 30 tis. s compact systémem.

    Teď mám poslední dva kusy a nevím který:

    ŠÍRER 502 2008 – Campagnolo Veloce www.sirer.cz/?…

    Cube Attempt – Sram Rival www.cube-bikes.de/…d_21041_.htm#…

    Na Šírera bych navíc chtěl dát kola Campagnolo Vento (+2000 Kc, –140g na kolech) Cube mohu mít za 30 tis.

    Více se mě líbí Cube, ale myslím že Sírer bude lehčí. Dík všem

    Anketa: Takže co vybrat?

    5x
    29%
    12x
    71%
    0 0
    • Bikes  

      Cube má divně přivařenou sedlovou trubku?!? Sváry má taky spíš jak neandrtálec. Myslím si, že silnice má být leštěnka a krásně zpracována a ne takové hrubé svary.Jenom přece Šírer je čech a rám ma od Fortframes což je záruka kvality a u nás hooodně nedoceněná. Já bych šel do Širera

      0 0
    • petrun  

      Mám Šírera 502 Veloce od Srpna a chrochtám blahem. Má velmi sportovní geometrii, tuhý rám, akceleraci jak raketa. Na švihy je to ideální stroj a navíc levný. Je spíš na amatérské závodění než na klidnou turistiku. V kopcích tě nenechá v klidu a jdeš ze sedla automaticky a navíc s radostí. Zkoušel jsem na něm jet pomalu, zjistil jsem že to nejde. Jak na něj sedneš jedeš jak utržený z řetězu. Nevím jestli za to může ta geometrie ale na jiném kole jsem to ještě nezažil. Od Srpna jsem na něm najel 4000 km a zatím mně nikdo nepředjel! Čistý průměr od Srpna je 27,5 km/h i s popojížděním po městě. Navíc Campagnolo je pro mně srdeční záležitost. Foto je v mých bajcích.

      0 0
      • Zdenda CUBE  

        Když to tak po tobě čtu, tak se divím, že ještě nejezdíš TdF… Ale k otázce, ty kola jsou zhruba na stejné úrovni a váhově to bude taky podobné. Jde jen o to, zda se ti líbí ten velkej sloping u Šírera, nebo jestli máš rád a potřebuješ kratší kolo, což je zase typické u CUBE. Osobně jezdím Cube právě proto, že mi naprosto vyhovuje jejich geometrie a mám ověřené, že u stejné velikosti rámů je Šílel o hodně delší a pocitově na něm musíš víc ležet. Jde tedy o to, jak máš dlouhé ruce a trup a co ti bude víc vyhovovat. Ale upřímně řečeno výběrem jednoho či druhého chybu neuděláš.

        0 0
        • Hipo  

          Měřím 170. Takže u Šírera vel.S a Cube asi 53 (nejsem si jistý). Koukal jsem na geometrii obou kol a ta 53 od Cube vychází celkově menší. Jinak si myslím že na kole mám raději nataženou geometrii, staré horské kolo Author Sector 17" teď Duratec Career taky cca. 17".Vypadá to že se budu muset zajet podívat do Berouna na Šírera. Cube jsem zatím viděl jen základní model (Aerial) stejné řady, ale geometrii jsem nezkusil protože to bylo něco většího. Cube by byl na objednání takže žádná možnost vyzkoušet velikost. Nevíte kde by ho mohli mít na zkoušku? Co Sram Rival jezdí to tu někdo? Dík.

          0 0
        • petrun  

          Asi tak. Slopingové rámy mně velmi vyhovují. Tu geometrii jsem neměřil ani nepočítal prostě jsem obrážel prodejny a na různých žiletkách se povozil, Něco mi půjčili i známí. Ten Šírer mi prostě sednul jak prdel na nočník. Od prvních metrů jsem cítil že tady jsem doma. Prostě žiletka se musí vyzkoušet. Kupovat jí podle nějakých výpočtů bych se neodvážil. K těm výkonům. To je jen otázka způsobu jízdy. jezdím každý den po práci na žiletce nebo MTB. Vždy tak abych se vešel do 2 hodin, nikdy víc! Tím je zaručeno že nikde nevytuhnu a můžu jet na doraz.

          0 0
      • nooski  

        Hehe já měl letos na 6005 Km na RBesu průměr i s chůzí vedle kola apod. průměr 29,4 km/h, ale předjížděný jsem celkem často :-)

        0 0
        • petrun  

          Asi u vás jezdí víc chrtů, u nás žádné nepotkávám :-)))

          0 0
        • MlokCZ  

          Já mám loňský celoroční průměr těsně pod 15km/h a lidi mi stejně nepředjíždí :-)

          0 0
          • petrun  

            Protože tam kam jezdíš se neodváží ani pěšky :-)))))))))

            0 0
            • MlokCZ  

              To zas ne, spousta lidí tady na BF jezdí těžší terény než já. Ono ale i když jedu třeba zrovna pěkné cesty v lese, které projede každý, tak tam stejně moc lidí nejezdí a maximálně sem tam potkám někoho v protisměru.

              0 0
              • nooski  

                Tak na MTB nevím kolik mám průměr, protože mi to neměří celkový čas, ale přes 15 km/h to nebude:)

                0 0
        • max78  

          Jaky je RB ram, pokud se tyka pohodli?

          0 0
          • nooski  

            Podle mě, rám má být co nejpevnější a pokud se nejedná o full, tak by neměl nijak tlumit ani se prohýbat nebo co já vím ještě. Od pohodlí jsou vidlice, sedlovky, sedla, řidítka, gelové omotávky, kvalitní kalhoty a rukavice. Takže podle mých kritérií mi vyhovuje na 100%

            0 0
            • max78  

              Z posledni vety Tve odpovedi tedy predpokladam, ze je dostatecne pevny, resp. ze je hodne pevny, a i kdyz neni uplne pohodlny, tak odpovida Tvym pozadavkum. Je to tak?

              Snazim se o tom ramu zjistit vic, protoze bych rad na jaro silnicku poridil.

              0 0
              • nooski  

                Nevím jak je na tom s absolutní pevností (ve slopingu by bylo určitě tužší, lehčí a i pohodlnější), ale pod mými 72Kg se neprohýbá. A to rád jezdím na těžké převody a někdy do menších kopců točím co nejtěžší převod jen tak pro radost a že to já i kolo zvládnem. Prostě necítím, že by se nějak kroutilo ani v klasické geometrii. Jak už jsem napsal rám nejspíš pohodlný moc nebude a díky krátké geometrii, kdy zadní kolo je jen kousíček od objímky přesmykače je kolo nádherně živé. Pokud ale hledáš rám na maratony hledal bych jinde. Ve srovnání s tím Authorem co mám v profilu a co jsem ho jezdil dříve je RB o 200g těžší, mnohem pevnější a obratnější. Author byl v zatáčce jak neohrabaná limuzína a někdy mě poslal skoro do druhého pruhu.

                0 0
      • Gorgov  

        někdy to vem na prahu a předem napiš :)

        0 0
    • nooski  

      Idálně by bylo vzít rám od Cubíka na něj Campu :-). S geometriií jsou na tom oba rýmy přibližně stejně. Cubík má akorát kratší horní rámovou trubku.

      0 0
    • Baracuda  

      To Cube je krasny kolo – kvality bych se nebal, stejne tak jako toho sramu. Navic nebudes mit zadnou tuctovku… Ted jen, aby ti sedla ta geometrie.

      0 0
      • Hipo  

        No to je právě problém. Tady u nás mě ho mohou pouze objednat. Opravdu nikdo neví kde by se dal Cube vyzkoušet. Jsem z Jablonce nad Nisou. Dík

        0 0
        • z9ma  

          V Brně v prodejně Bikezone (bikezone.cz) mají nějaký Cubíky, spíš bajky, ale visí tam i nějaká silnička.

          Vím, moc blízko to není, ale kdyby měl třeba cestu…

          0 0
        • přišlapávač  

          V jablonci je při sportovním gymnáziu cyklistický team KcKooperativa SG a ty jezdí jak bikové CUBE tak silničky, třeba by tě nechali na tom kousek svézt, je jich tam asi 50 tak i výběr velikosti by neměl být problém :-)

          0 0
          • Baracuda  

            Hehe, to je fakt. A myslim ze pres Hollosaka se to da docela v pohode domluvit.

            0 0
            • přišlapávač  

              no právě a velikosti od xxxxs- koho mám asi na mysli až po xl, je jich jako kobylek, tam bych to zkusil já a má to doma nikam nemusí…

              0 0
    • JMT  

      Urcite bych sel do cube, jednak kuli sramu a jednak ze ten sirer je fakt strasnej

      0 0
    • dancing dog  

      Se nebojíš jezdit po silnicích? Já už silničku skoro definitivně odložil… JInak, ač srdcem fanda do Cube, v tomto případě bych spíše šel do toho Šírera, já osobně na Shimanu…

      0 0
    • Hipo  

      Tak to shrnu: Kdo je Hollosak, netuším, stejně tak koho má přišlapávač na mysli s velikostí xxxxs :) to dancingdog: na silnici se zatím nebojím, a snad ani nebudu mít důvod abych se bát začal.

      Dnes jsem zavolal do shopu s Cube, že se tam ještě stavím vyzkoušet tu jednu silničku co tam má.(Cube Aerial vel.56). Přišlo mě to na mě velký, ale jelikož dělá servis pro výše jmenovaný team (což jsem netušil), tak bych to mohl zkusit přímo u něj, ale neví kdy protože prý mají všechny silničky na zimu rozebraný, načež se obrátil k nějaké „mladé malé holce“ co tam seděla (po mém pozdějším dotazu – prý trenérka – no asi vtip) a ta prohlásila že nejpozději do měsíce to asi budou chtít poskládat. Takže až tam bude něco xxxxs dá mě vědět. Dík všem, Cube vyzkouším a když bude sedět tak ho asi vezmu, pokud se mě nebude zdát zajedu do Berouna. Výsledek se bude vidět v galerii.

      Jen tak mimo téma. Měl tam rozestavěného bílého Durateca pro Honzu Kopku. Ty 4" pláště tuším že Scurley, to se musí vidět. Docela by mě zajímalo jak se s tím dá jezdit, ale raději ne moc daleko.

      0 0
      • Pebe  

        pláště Surly Endomorph 3.7 www.surlybikes.com/parts.html

        0 0
      • Zdenda CUBE  

        Pokud ti bude sedět geometrie, tak s tím Cubíkem rozhodně neprohloupíš :o)

        0 0
      • přišlapávač  

        takže hollošák je trenér mladých závodníků z Kc Kooperative SG Jablonec nad Nisou.....adresu nebo jeho nejl najdeš na www.kckooperativa.cz.....velikostí xxxxs sem myslel pavlu havlíkovou, která je děsně prťavá :-) …urcite to stojí za pokus zeptat se jestli by tě na tom CUBE nechali svézt…

        0 0
        • Hipo  

          Tak jsem koukal na tu kooperativu a ta „mladá malá holka“ co seděla v tom shopu byla Pavla Havlíkova. No zkusím to nejdříve přes ten krám protože teď sama výše jmenovaná říkala ze mají všechny silničky rozhozeny a dohromady jim to bude dávat právě v tom krámu. No kdyby to neklaplo tak zkusím tu variantu přes toho trenéra. Dík

          0 0
        • Hipo  

          Tak jsem koukal na tu kooperativu a ta „mladá malá holka“ co seděla v tom shopu byla Pavla Havlíkova. No zkusím to nejdříve přes ten krám protože teď sama výše jmenovaná říkala ze mají všechny silničky rozhozeny a dohromady jim to bude dávat právě v tom krámu. No kdyby to neklaplo tak zkusím tu variantu přes toho trenéra. Dík

          0 0
    • Gorgov  

      tak tady bych to viděl tak, že „kouknu a vidim“ podle meho jednoznacne cube" na tom sirerovi nevidim jedinou vyhodu. K tomu je proti cube vylozene osklivej,

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.